Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės skaityti

O kokia geriausia knygele butu abecelei mokytis - as vis ieskau kokios su didelem raidem ir piesinukais, ir niekaip nerandu tokios kokia isivaziduoju jauciu paciai teks gamint ir pesinuku ieskot smile.gif

gal galit ka pasiulyt?
Atsakyti
Savo vyresniaja abecele ismokiau su R.Skucaites "Raidziu namuciai", gal kas sakys, kad nedidelio formato knyga ir raides tik didziosios, bet man jau labai eilerastukai patiko. Pasakydavau raidele K, tada perskaitydavau apie kirmelaite, kuri katileli susiraite.... ir vel pasakydavau k, rodydama i raidele, o kitame puslapelyje mazoji surasdavo pasislepusia raidele, ten issigandes katinelis  bando atversti stala, kuris apvirtes ir K raide pavirtes. Ai zodziu sita man patiko labiausiai. Tiesa knygyne dar turejau toki raidyna su paveiksleliais nusipirkusi, tai buvau jai pakabinusi ir kai ji klausinedavo, tai as vis pasakydavau kokia tai raide.
Atsakyti
O mes abeceles be knyguciu mokemes, pasidarem pacios domino su raidem, kiekviena raide buvo skirtingos spalvos ir dar gyvuneli koki salia pripaisem. O kadangi raidziu daug tai ir darem kelius abeceliu domino rinkinius , po nedaug raidziu kiekvienoje, labai smagu buvo ir zaist ir mokytis  ;D
Atsakyti
siaip tai as irgi galvojau pati padaryt, bet kol kaas padariau tik raides be piesinuku nes tingiu piesinuku ieskot beto maketavimo programos neturiu..


Springlet o ta Skucaites knygele dabar pirkot? kazkaip niekur tokios nemaciau
Atsakyti
QUOTE
siaip tai as irgi galvojau pati padaryt, bet kol kaas padariau tik raides be piesinuku nes tingiu piesinuku ieskot beto maketavimo programos neturiu..


Juk galima is kokios nors vaikiskos knygutes iskirpt gyvuneli ir priklijuot [img]http://www.mainzelahr.de/smile/tiere/horse047.gif[/img].
Atsakyti
[quote]siaip tai as irgi galvojau pati padaryt, bet kol kaas padariau tik raides be piesinuku nes tingiu piesinuku ieskot beto maketavimo programos neturiu..


taigi daug smagiau ne kompu daryt, o patiems, vaikui gi daug linksmiau kai pats tuos piesinukus nupaiso, arba kaip sake Viksrelis iskirpti, arba lipdukai juk visokie buna ;D
Atsakyti
Mamos-pupos, ne abėcėlės reikia pirmiausia mokytis, o kairę-dešinę skirti (nuo 1.5 metų, auklė parsitysė konspektus), kraną atsukti, suprasti vėjas iš kurios pusės pučia ir t.t. Abėcėlės net prasčiausioj daržo grupėj išmoks. Jei jau labai labai norisi, užrašykit lapelį didžiosiomis ir priklijuokit prie kiekvieno daikto - STALAS, DURYS ir t.t.
Ne per daug aš čia emocingai? Tyliu :-X
Atsakyti
QUOTE
Mamos-pupos, ne abėcėlės reikia pirmiausia mokytis, o kairę-dešinę skirti (nuo 1.5 metų, auklė parsitysė konspektus), kraną atsukti, suprasti vėjas iš kurios pusės pučia ir t.t. Abėcėlės net prasčiausioj daržo grupėj išmoks. Jei jau labai labai norisi, užrašykit lapelį didžiosiomis ir priklijuokit prie kiekvieno daikto - STALAS, DURYS ir t.t.
Ne per daug aš čia emocingai? Tyliu :-X


Sutinku 100 %.  Kam vaikui i galva kalti tai, ko jis dar nesupranta  ??? Man keista, kai 2 metu vaikas dar nekalba, bet uztai kelias raides pazista, na, cia jau mamos pasididziavimas. Arba kai tik pamokusi kalbeti vaika ismoko "skaiciuot" iki 10, nors jis net nesupranta, ka tie skaiciai reiskia. Na, cia jau skaiciau, kad nuo 6 men. reikia mokyti anglu kalbos  :o Viskam savo laikas. Mes mokomes paprastesniu dalyku: didelis-mazas, saltas- karstas, sausas-slapias ir t.t. Bandome mokytis spalvu, na, cia dar toli nepazengem  ;) Suskaiciuojam 2 daiktus, na, cia padejo eilerastis apie 2 batukus  ;) Deklamuojam eilerastukus. Mokam nusirengti, apsirengti, pavalgyti, nusiprausti. Na, kaip 1.6 m. vaikui lyg ir nemazai. O abeceles mokysimes tikrai ne anksciau 3 m., iki to juk dar reikia nemazai nuveikti  ;D
Cia truputeli ne i knyguciu tema nukrypau  :smile.gif
Atsakyti
MEYA: raides mokomes ne tam kad galetum pasakyt kad vaikas jas moka, tiesiog tai vienas is budu atminties lavinimui, ir visai nesvarbu ar raides ar kaire-desine ar spalvas mokytis - o raides mes pradejom todel kad is raidziu mokymosi galima daug zaidimu sugalvot
Atsakyti
QUOTE
Mamos-pupos, ne abėcėlės reikia pirmiausia mokytis, o kairę-dešinę skirti (nuo 1.5 metų, auklė parsitysė konspektus), kraną atsukti, suprasti vėjas iš kurios pusės pučia ir t.t. Abėcėlės net prasčiausioj daržo grupėj išmoks. Jei jau labai labai norisi, užrašykit lapelį didžiosiomis ir priklijuokit prie kiekvieno daikto - STALAS, DURYS ir t.t.
Ne per daug aš čia emocingai? Tyliu :-X


Na tai galima ir nuo raideliu rasymo pradeti, tarkim prie stalo -S, prie duru - D, prie grindu - G, o zodzius rasyti tada, kai noresim ismokyti skaityti tongue.gif
Atsakyti
Kiek žiūrėjau tų visų metodikų, tai raidės paskutinėj vietoj. Atminties lavinimui didesniems naudojama kažkas panašaus į figūras IQ patikrinti, spalviniai visokie žaidimai, pažįstami daiktai (kas buvo ir ko nebeliko, pvz.). Rusai ypač genijų ugdyme pasižymi (gal net persistengia kai kurie) - kartais skaitau ir galvoju - iš kur tiek entuziazmo...
Mes tai "kieta" ir "karšta" gerai įvaldėme... tongue.gif
Man knygutės labiausiai patinka, kur tam pačiam puslapy (ar šalia, bet tik ne atvertus) yra ir tekstas, ir iliustracija. Ir kai vaikas mažas, kuo tiksliau - jei verkia, tai ir su ašarėle, jei paminėtas peliukas, tai tegul būna nepamirštas.
Atsakyti
Man tiesiog idomu suzinoti, kada vaikas eme skaityti, parasykit kaip tai sekesi, ar vaikes pradejo skaityti savo noru. smartass.gif
Atsakyti