Įkraunama...
Įkraunama...

Karoliniškės: Žiburėlis

Maniškis lanko būtent šį darželį-pradinę mokyklą "Žiburėlis". Bet didelių problemų su patekimu neturėjome. Nors aišku tai buvo prieš gerus trejus metus. mano sesers dukrytė dar tik 2,5 metukų, tačiau irgi buvo prieš metus užsirašius, tai šią vasarą paskambino ir taip pat pakvietė. Nors jau tada girdėjau, kad į jį problematiška patekti. Taigi ėjom pas vedėją su buteliuku, su saldainiukais... Nieko neėmė ir pasakė, kad ir taip galėsim lankyti. Vienu žodžiu po metų paskambino ir pasakė kada ateiti. Taip gėda buvo blush-anim-cl.gif

Tas ziburelis yra Laisves 46. Vaikysteje ji lankiau, lyg nusiskundimu dideliu neturejau, isskyrus kad versdavo piena gerti ir omleta valgyti smile.gif Dabar galvoju pati ten vaika vesti, nes pas mus salia nera jokio darzelio. Buvau susitikusi savo aukletoja viena, tai sake lyg nera jokiu problemu del uzrasymo ir lankymo, tad bandysim, o jei neiseis, pasitelksim i pagalba mama, nes ji pati ten dirbo kuri laika ir pazista vedeja.

Auklėtojos šiame darželyje yra neblogos. Nors aišku kaip ir visur kelios yra tokios kaip čia pasakius "tarybinės"... Bet lopšelyje dirbančios dvi auklėtojos mano manymu visai neblogos, moka elgtis su tokiais mažiukais. O be to ir lopšelinė grupė tokia visai faina, miegamasis atskirtas stikline sienele, o grupėje sustayti tokia miniatiūriniai staliukai ir kėdutės mažučiams, kur po keturis susodina valgyti. Be to yra tokia medinė čiuožyklėlė, viršuje su aikštele, kurioje pridėta pagalvėlių. Mano sūnus labai mėgdavo ten užsilipęs sėdėti. 4u.gif Vaikučiai po lopšelio pereina į darželinukų grupę, kur auklėtojos ir grupė nebesikeičia iki mokyklos. Tiesa, mes tai esame pakeitę, nes šiokių tokių keblumų su viena aiklėtoja buvo iškilę. Vaikai nenorėdavo likti, kai dirbdavo būtent ji, tai tėveliai "šumą" pakėlė. Tačiau greitai buvo sureaguota ir pakeitė mums grupę bei auklėtojas. Tai dabar esame patenkinti. Tikrai fainos auklėtojos thumbup.gif . Kai viena tokia jaunutė dirba, mano sūnus net sergantis nori eiti, žodžiu geriausia draugė pasidarė biggrin.gif Be to visa darželio teritorija yra aptverta tvora, todėl ten niekas šunų nevedžioja, o ir paaugliai negirtuokliauja...

Šeip kažkokia ypatinga veikla darželis neužsiima, išskyrus tai, kad tai yra katališkas darželis ir švenčiamos viskios katalikų šventės, laikomasi pasninko,degamos žvakelės per visų šventųjų dieną ir pan. Tačiau būna pamokėlės, per kurias mokina ir piešti, ir skaityti, darbelius daro, taip pat kūno kultūros choreografijos pamokėlės būna. Čia priklausomai nuo savaitės dienos, kaip supratau iš savo sūnaus, kiekvieną dieną vis kita veikla. Bet galima lankyti ir mokamus būrelius, kiek žinau buvo pramoginių šokių, dailės būreliai, bet kainų tiksliai nepasakysiu, nes maniškis noro ten eiti nepareiškė schmoll.gif
Šiais metais mano vaikas pradėjo anglų kalbos pamokėles lankyti, tai mėnesiui kainuoja 15 Lt, mokytoja į darželį ateina.

Mokesčiai tai kaip ir visur turbūt. Tik mūsų grupės tėveliai susitarę dar duoda kas mėnesį po 5 Lt visokiems indų plovikliams ir kitoms papildomoms išlaidoms. O šeip viskas yra perkama ir daromos rinkliavos tik po tėvų susirinkimo. Auklėtoja pasiūlo ko vaikams labiausiai trūksta, o tėveliai sprendžia pirkti ar ne.

Nežinau ka dar paršyti ir taip daug pripyškinau. rolleyes.gif
Jeigu kam bus įdomu galėsiu daugiau apie šį darželį papasakoti. Visgi jau nuo lopšelio keliaujam, o dabar priešmokyklinę grupę lankom. smile.gif
Jeigu ką klauskit...
Atsakyti
Mamytės, o "Žiburėlyje" pamokėlės vyksta tik darželinukams ar ir lopšelyje jau su vaikučiais užsiima. Iki kokio amžiaus vaikai dar laikomi lopšelinukais? Ačiū smile.gif .

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sole: 06 vasario 2005 - 23:24
QUOTE(sole @ 2005 02 07, 00:23)
Mamytės, o "Žiburėlyje"  pamokėlės vyksta tik darželinukams ar ir lopšelyje jau su vaikučiais užsiima. Iki kokio amžiaus vaikai dar laikomi lopšelinukais? Ačiū  smile.gif .


Iš mano patirties, tai lopšelinėje grupėje tikrai neatsimenu ar buvo pamokėlės, bet ten viena auklėtoja grojo akardeonu, tai bent jau muzikinės veiklos manau tokiem mažuliam uzteko mirksiukas.gif Tačiau kiek atsimenu tai per Kalėdinį vakarėlį lyg ir dainavo, ir grojo, ir elėraščius bandė deklamuoti. g.gif

Bet nuo 3 metuku tai tiksliai atsimenu, jog būdavo. Net pratybas pirko. O ir kai kurie tevai nesuprato kam tokiem mažiem tos pratybos. Bet kai gale metų gražino jas su vaikų atliktom užduotėlėm tai labai man jos patiko. Tokios knygeles, kur lapai atskirai, kaip į albumą susegti. Tai vaikučiams ištraukia po vieną tai dienai skirtą lapą ir knygelės sveikos lieka, nesuplėšytos. 4u.gif

Beje lopšelinukai šiame darželyje yra nuo 2 iki 3,5 metų (žiūrint kokio amžiaus į tą pirmą grupę ateini) wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Neringucia: 10 vasario 2005 - 13:08
Nu va kiek Neringucia geros info parase thumbup.gif , kaip tik mes nuo rugsejo pereisim i Zibureli. Bus nors kiek ramiau, zinodami ko laukti, kad tik aukletojos geros papultu, nes kaip jau isitikinau beveik viskas priklauso nuo ju.
Tik man dar uzkliuvo tame darzelyje kad lauke aplinka skurdoka, kazkaip nera jokiu zaidimu aiksteliu vaikams.

Danguole55 o musu vaikai gal net gali eiti i ta pacia grupe, nes musiskiui dar nebus 3, o tavo jau bus virs 2. Jei gali parasyk kur mazdaug gyvenate, gal mes kaimynai. mirksiukas.gif

Atsakyti
As va irgi ka tik pasiskambyjau... Tokia maloni direktore, sako, nors grupes tik nuo rugsejo, bet padesim kuo galesim, tai ir veskit nuo birzelio, ziuresim kaip bus... uzrase i knyga, ir jokiu vaiksciojimu nereikejo... Na, ziuresiu, kaip cia bus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(stellcis @ 2005 04 04, 09:09)
As va irgi ka tik pasiskambyjau... Tokia maloni direktore, sako, nors grupes tik nuo rugsejo, bet padesim kuo galesim, tai ir veskit nuo birzelio, ziuresim kaip bus... uzrase i knyga, ir jokiu vaiksciojimu nereikejo... Na, ziuresiu, kaip cia bus smile.gif



Tai būtinai parašyk kaip jums seksis, nes nuo rugsėjo ir mes prisijungsim į šį darželį ir būtų gerai žinoti kokia ten tvarka. Gal net ir į tą pačią grupę papulsim nes skirtumas tarp vaikų vos keli mėnesiai ax.gif
Atsakyti
taigi Vikix, po didelio laiko tarpo rašau savo įspūdžius mirksiukas.gif Esam Viščiukų grupėj smile.gif Tiesiog atejau pas direktorę su visom pažymom ir pasiprašiau nuo kitos dienos pasibandyti ( kadangi atostogų buvo likusios tik 2 dienos blink.gif ) Kas svarbiausia buvo, tai tik paties vaikiuko adaptacija smile.gif bet šiaip direktorė tikrai labai maloni smile.gif Hmmm... grupėj šiek tiek buvau šokiruota iš pradžių... Manau, visada taip būna, kai išleidi savo popintą vaikiuką KAŽKUR ir atiduodi į svetimas rankas blink.gif Maistas pasirodė per prastas, auklėtoja per griežta, vaikai apsisnargliavę... Na, galiu paminėti, kad atėjusi pasiimti visada puolu šveisti mažylės nosį smile.gif Na, nežinau, mano mažąja auklėtojos nesiskundžia, ji nei verkia, yra paklusni, noriai eina miegoti... Nuo praeitos savaitės jau pradėjau vest ir be pamperso... Nors taip pat galiu paminėt, kad į puoduką daro ji tik daržely, o namie girežtai atsisako schmoll.gif Aišku, parsivedu ją visą mėlyniutą, na, manau, kad ten tiesiog dūksta su vaikais smile.gif Jau trečia savaitė ir dar tfu tfu tfu ji noriai eina į darželį, tad iš to sprendžiu, kad su mano vaiku gerai elgiamasi rolleyes.gif Va, o ką daugiau paminėti, tai net nežinau, jei ką klausk, ok? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo stellcis: 01 birželio 2005 - 21:05
Nu šaunuolė, kad taip greitai priprato prie naujos aplinkos, nes aš kai prisimenu savo lipšelinuko pirmas dienas darže, tai net siaubas ima... O kas liečia tvarka darže tai ji matyt visur panaši. Mūsų irgi grįžta snargliuotas, kartais ir koše aplipes, bet matyt auklėtojoms per sunku nuprausti vaikus pavalgius, nors grupėj 5-6 vaikai. O kokio amžiaus Jūsų aukletoja, kiek vaikiuku grupėj, kaip aplinka sutvarkyta? Nu labai jau įdomu...
Atsakyti
QUOTE(vikix @ 2005 06 05, 12:12)
Nu šaunuolė, kad taip greitai priprato prie naujos aplinkos, nes aš kai prisimenu savo lipšelinuko pirmas dienas darže, tai net siaubas ima... O kas liečia tvarka darže tai ji matyt visur panaši. Mūsų irgi grįžta snargliuotas, kartais ir koše aplipes, bet matyt auklėtojoms per sunku nuprausti vaikus pavalgius, nors grupėj 5-6 vaikai. O kokio amžiaus Jūsų aukletoja, kiek vaikiuku grupėj, kaip aplinka sutvarkyta? Nu labai jau įdomu...


Auklėtoja, gal kokių 40metų, gal daugiau, auklytė taip pat... 15 vaiku grupėj... Niu žaisliukų pakankamai, taip minimalistiškai viskas, niu bet tikrai norėčiau, pastebėti iš šono, kaip ten viskas vyksta, tada gal ramiau būtų...
Atsakyti
Nu bet vaikų tikrai daugoka grupėj, gal čia vasara sujungta, o kokio amžiaus vaikučiai ar daug yra vyresnių ? O pastebėti tai aišku kad įdomu būtų, man tai labai įdomu kaip jie valgo, nes musu Justas namie tai nelabai ką ir valgo, o ten sako kad ir viską kartais suvalgo g.gif Aš tai kai nuvažiuoju pasiimti kartais mašinoj lauke pasėdžiu, o tuo metu jie smėlio dėžėj kapstos tai pažiūriu kaip jie ten elgiasi rolleyes.gif
Atsakyti
Mane labai domina kaip ten darzelyje mokykla? Iki 4 klases g.gif O kur paskui, prie kokios mokyklos priskirti ar iskeliauja kas kur nori, ar visi kartu
Atsakyti
Labas, Gintare. Tikrai neseku šios temos, nes darželiai jau kaip ir praeitas etapas blush2.gif ax.gif Dabar mokyklinės problemos aktualiau. mirksiukas.gif

Maniškis jau užrašytas į šią pradinę mokyklą. Pasirinkau todėl, kad viską apsvarsčius tai tinkamiausias variantas būtent mano vaikui. Šiaip tai iš priešmokyklinės grupės į šią pradinę toliau eina apie pusę grupės. Kiti tėveliai visgi rinkosi pagrindinę ar vidurinę būtent dėl tos priežasties, kad vaikas sunkiau adaptuosis atėjęs nuo penktos klasės. Kitiems kitos mokyklos paprasčiausiai buvo arčiau. Maniškio būsimoji mokytoja paliko neblogą įspūdį ir rinkliavos tikrai nepačios baisiausios, rinko po 100Lt (50Lt pratyboms ir 50Lt lubų remontui). Klasė sutvarkyta buvusių mokinių tėvelių, sudėtas parketas, suolai atrestauruoti. O kaip ten bus po 4 klasės ir kur eis dar negalvoju, o ir su tėveliais dar nešnekėjome ta tema. Tikriausiai prievartos, kad visi eitų į vieną mokyklą nebus. Tai jau tėvelių pasirinkimas. Aš galvoju toliau leisti į Karoliniškių gimnaziją (aišku žiūrėsime kaip mokslai seksis mirksiukas.gif ). Nors mūsų gyvenimo tempas labai aktyvus ir neaišku ar iš vis dar čia gyvensime po tų keturių metų.
Atsakyti