QUOTE(ing. @ 2012 11 13, 21:46)
O gal galit ivardyt kokie pliusai, minusai, jei tokiu yra grindinio butent sildymo?
Ar susitaupo kuras?
Ar pigesnis variantas nei daryt radiatoriai+grindinis?
1) Pagrindinis grindinio šildymo pliusas - kad nereikia radiatorių. Kam jie labai krenta į akis renkasi arba grindinį, arba orinį šildymą. Tai tinkamiausias variantas prieškambaryje, kur reikėtu bent šiek tiek šilumos, kad džiovinti sušlapusią avalinė bei viršutinius drabužius, bei kompensuoti išeinanti per lauko duris šilumą, tačiau tiesiog neįmanoma surasti vietos radiatoriui.
Jei naudosite užuolaidas - radiatorių už jų nesimato (ypač kai langas yra iki grindų o radiatorius sumontuotas ne kambaryje o pačioje lango nišoje). Tačiau, jei radiatoriai nieko neuždengti, jie tikrai nepuošia kambario.
2) Tam tikruose vietose grindų danga yra truputi šiltesnė. Patartina naudoti vonioje, kur reikia palaikyti gerokai aukštesnę temperatūra nei kitur, todėl reikia didelio galingumo ir grindis yra ne 1-2, o 5-6 laipsniais šiltesnės - ten tikrai jaučiasi komfortas.
Taip pat galima naudoti ten, kur bet kurio atvejų nutarėte dėti plyteles. Pvz. - virtuvėje.
(Nors aš galvoju, kad plytelių danga iš vis nėra tinkama naudoti namuose. Jį yra gera ten, kur žmonės nenusivelka avalynės. Akmuo sugeba labai greitai perdavinėti šilumą. Tai gerai orui. Kai grindų temperatūra aukštesnė už kambario orą - tas greitai įšyla. Bet žmogaus pėdų temperatūra yra daug aukštesnė už grindis. Todėl jos taip greitai traukia šilumą, kad stovėdami basomis net ant šiltų grindų, jaučiame kai šąla pėdos. Gerokai maloniau stovėti ant medinių grindų. Net tuomet kai jos yra šaltos, tuo nesijaučia. ...Virtuvėms gamina itin atsparų laminatą.)
Bet, jei jau labai norite plytelių - tai geriau, kad jos būtu bent porą laipsnių šiltesnės.