Įkraunama...
Įkraunama...

Didžiosios metų šventės

Apklausa: Kuri svarbesnė pagal katalikiškąjį tikėjimą? (31 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Šios apklausos sąmoningai neužvedu Švenčių forume. Kiek teko susidurti, dauguma žmonių aiškina, kad Kalėdos jiems didesnė šventė negu Velykos, jiems nesvarbu, kaip Bažnyčia moko. Aš visada prieštarauju jeigu tai religinės šventės, reikia ir vadovautis Bažnyčios mokymu. Deja, dabar daug ką lemia komercija.
Ką manote jūs?
Atsakyti
Kaledos ax.gif Nes man tai pirmiausiai yra silta, jauki seimos svente smile.gif
Atsakyti
QUOTE(katutis @ 2007 11 05, 12:22)
Kaledos  ax.gif Nes man tai pirmiausiai yra silta, jauki seimos svente smile.gif


va, apie tą ir kalba - Velykos ir Kalėdos pirmiausiai yra religinės šventės. o šeimos šventės - ir gimtadieniai, vestuvių metinės, etc. smile.gif
Atsakyti
Atsakiau - Velykos, bet, gerai pagalvojus, jei Kristus nebutu gimes, tai nebutu ir prisikeles. Cai is operos "Kas pirma? Vista ar kiausinis?"
Atsakyti
Taip, religines. Bet, kaip pavyzdi sakau, yra ir kito tikejimo zmoniu Lietuvoje, arba isvis netikinciu, kurie per sias religines sventes apturi valstybes skirtas nedarbo dienas biggrin.gif

Todel, manau, svarbiau, kad jos butu paminimos ramiai, seimyniskai, be girtavimu, mustyniu etc smile.gif

Kadangi pati esu "statistine" katalike... Man mieliau Kaledos. Aisku, pagal religinius kanonus gal ir neteisingas poziuris, bet niekam jo ir nepersu - atsakiau i temos klausima smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jovial @ 2007 11 05, 12:39)
Atsakiau - Velykos, bet, gerai pagalvojus, jei Kristus nebutu gimes, tai nebutu ir prisikeles. Cai is operos "Kas pirma? Vista ar kiausinis?"


schmoll.gif prisikėlimas ir yra stebuklas mirksiukas.gif visi gimstame, taigi dievas į žemę atėjo kaip paprastas žmogus, gimė ir t.t. tačiau jis vienintelis prisikėlė smile.gif

pirma buvo kiaušinis, nes paukščiai "parėjo" iš roplių, o ropliai deda kiaušinius cool.gif
Papildyta:
QUOTE(katutis @ 2007 11 05, 12:47)
Taip, religines. Bet, kaip pavyzdi sakau, yra ir kito tikejimo zmoniu Lietuvoje, arba isvis netikinciu, kurie per sias religines sventes apturi valstybes skirtas nedarbo dienas biggrin.gif



drinks_cheers.gif bet dažnai ir jaunas žmogus, laikantis save tikinčiu kataliku, komercijos apakintas sako, kad Kalėdos didžiausia metų šventė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo muminukas: 05 lapkričio 2007 - 12:49
del komercijos smile.gif Man is esmes nepatinka namu "apstatymas" visokiais niekuciais, blizguciais, kasmetinis eglutes zaislu mados keitimas ir pan smile.gif Ir dovanas stengiuosi dovanoti po viena vieneta biggrin.gif, kad butu mielos, siltos, zmogui butu gera, kad ji prisimine, apie ji pagalvojo. Koks "tolkas" pirkti vien del pirkimo? blink.gif Kad vitrinios sviecia ir uzeiti kviecia? biggrin.gif

aisku, sunku atsispirti visuotinei pirkimo manijai, bet tikrai imanoma biggrin.gif
Papildyta:
gal ne visai i tema, bet smile.gif Nors pati esu jauna, bet mane labiau gasdina lapkricio 1-osios virsmas Helouvynu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(katutis @ 2007 11 05, 12:56)

gal ne visai i tema, bet smile.gif Nors pati esu jauna, bet mane labiau gasdina lapkricio 1-osios virsmas Helouvynu doh.gif


ne tas žodis mad.gif
Atsakyti
jeigu kada nors turesiu vaiku, auklesiu juos, kad mirusiu pagerbimas ir nors paprastos maldeles sukalbejimas uz juos tadien yra nepalyginamai svarbiau ir tikra smile.gif
Atsakyti
Kalėdos,bet mėgstu visas šventes ,ir jų visu laukiu
Atsakyti
Man abi brangios šventės. Man dar lapkričio 22 d patinka thanksgiving. Padėkos diena ,kaip ta diena gali padėkot artimiesiems žmonėms , gaila ,kad Lt jos nesvenčia. O tokia butu puiki proga pasakyt aciu. Visiems , nes kartais ta uzmirštame pasakyti.
Atsakyti
Kaip "šeimos" švenčių nemėgstu nei kalėdų, nei velykų. Ypač kalėdų nemėgstu - labai išvargina tas mažiausiai du mėnesius besitęsiantis kičas, visi tie papuošalai, blizgučiai ir lemputės. O dar ta masinė psichozė viską šluoti iš parduotuvių. Visur grūstys, kamščiai, isterijos. Toks jausmas, kad visi visus metus dirba, kad kalėdoms viską išleistų.
O apie kalėdų apsirijimus tai išvis patylėsiu cool.gif
Man rodos retas dabar dar prisimena, kad čia ne rijimo ir dovanų pirkimo šventė. Tai va, masiniam kontekste man ta šventė kažokia labai suvulgarinta atrodo smile.gif

O kaip religinės šventės, man jos labai prasmingos, tik bėda, kad nesu religinga:)
Papildyta:
QUOTE(Happymother @ 2007 11 05, 14:46)
Man abi brangios šventės. Man dar lapkričio 22 d patinka thanksgiving. Padėkos diena ,kaip ta diena gali padėkot artimiesiems žmonėms , gaila ,kad Lt jos nesvenčia. O tokia butu puiki proga pasakyt aciu. Visiems , nes kartais ta uzmirštame pasakyti.



Ir gerai, kad nėra. Būtų dar viena masinė psichozė su eilėmis prie kalakutų. Maximos jau prieš mėnesį imtų pardavinėti Kinojoj pagamintus pusiau nupeštus guminius kalakutus.
Kasdien reikia dėkoti, o ne per šventes smile.gif
O jei nejaučiame dėkingumo kasdieniame gyvenime, tai tas padėkojimas dėl to, kad šventė nemanau, kad ko vertas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo winia: 05 lapkričio 2007 - 14:21