Įkraunama...
Įkraunama...

Dietiškas ir ne, naudingas ir nenaudingas maistas

Vienos storeja, kitos ploneja, o as siulau - maitintis sveikai smile.gif Sioje temoje galetume diskutuoti apie tai ar maistas gamintas mikrobangeje sveikas, ar sveika valgyti kepenis ir pan.
O gal is viso sveikai maitintis neverta?
Atsakyti
Mano mociute visa gyvenima gyvena kaime. Jai kita menesi jau bus 92-eji. Jos maisto racionas neisivaizduojamas be naturalios riebios kaimiskos grietines, lasiniu, nenugriebto pieno, riebiu naminiu varskes suriu ir kitu visokiu nuo seno valgomu lietuvisku (beje, laikomu nesveikais ir sunkiai virskinamais) maisto produktu. Svarbiausia, kad produktuose nebutu jokiu priesu E, o ju miesto zmogui isvengti neimanoma. Tas laikemtis dabar toks, kai i gaminius prifarsiruojama ivairios chemijos ir atvede prie tos masines sveikos mitybos psichozes.
Atsakyti
Pritariu. O kaip duoti vaikui mėsą, jei gyvuliai šeriami hormonais, antibiotikais ir visokiom kitokiom chemijom? Va, vakar perskaičiau, kad 50% gimdos kaklelio vėžio sukelia hormonai, kuriais prišeriamos vištos mad.gif Daržoves juk dar galima pirkti ekologiškas, o mėsą?
Atsakyti
QUOTE (Smurka @ 2004 03 29, 13:41)
Svarbiausia, kad produktuose nebutu jokiu priesu E, o ju miesto zmogui isvengti neimanoma. Tas laikemtis dabar toks, kai i gaminius prifarsiruojama ivairios chemijos ir atvede prie tos masines sveikos mitybos psichozes.

E tai dar nereiskia, kad tai jau priesas. E zymima visi papildai ir naturalus konservantai, pvz acto ar citrinos rugstis.
O del perdirbto maisto visai sutinku, skaiciau, kad geriau suvalgyti lasiniu su duona, nei kokiu ypatingu bandeliu.
Atsakyti
QUOTE (Žiogelis @ 2004 03 29, 13:45)
Pritariu. O kaip duoti vaikui mėsą, jei gyvuliai šeriami hormonais, antibiotikais ir visokiom kitokiom chemijom? Va, vakar perskaičiau, kad 50% gimdos kaklelio vėžio sukelia hormonai, kuriais prišeriamos vištos  mad.gif Daržoves juk dar galima pirkti ekologiškas, o mėsą?

LT vištos nešeriamos hormonais, na iš kur tas įsitikinimas..Šiaip jau įeiti į paukštyną, tai daug sunkiau, nei patekti į kokį slaptą objektą..Viščiukus tik vakcinuoja, jau nebenaudojami augimo stimuliatoriai, t.y. hormonai.
O kuo bloga LT mėsa? Labai gera mėsa, bet žmonės vis senais kažkokiais prietarais gyvi. Kombinuotu pašaru išauginti gyvulį daug pigiau kainuoja, nei įpirkti reilalingus augimo stimukliatorius..Pažiūrėkit, kultūristai sumoka apie 2000 Lt per mėnesį tam, kad padidinti raumenų masę, tai ką, kaimietis jums iš kiaulės kultūristes anaboliniais steroidais "gamins" laugh.gif

Aš maitinuosi kiek galima sveikiau. Neturiu dirbtinų baubų, nesveiko įsitikinimo, kad daug kas kenkia, išmokau rinktis..Sveika mityba tapo įpročiu. Aš sveikai mitybai nusižengiu, kai man to norisi, nes nieko nėra baisiau, nei savęs žaginimas.

Kepenis valgyti sveika, ypač veršio, bet piknaudžiauti nereikia, nes kaip žinia kepenyse kaupiamos vit. A atsargos, taigi dažnai valgant galima sau ir pakenkti. Nesveika labai daug valgyti pomidorų, rabarbarų kadangi nesaikingas vartojimas gali skatinti akmenų inkstuose susidarymą, "smėlio" atsiradimą..Saikingai geriamos morkų sultys, pomidorų sultys. Išvis, kai buvau viename seminare, o ir vėliau teko skaityti, kad žmogaus organizmas įsisavina tik 40 ml. grynų, natūralių sulčių..Taip kad nebūtina pirkti stiklinę spaustų sulčių, nes organizmas naudą "pasiims" tik iš apie 40 ml. sulčių. Tokį kiekį galima skiesti su virintu vandenuku ir sveika, kaip išgėrus stiklinę natūralių. Jei dar ką prisiminsiu, tai parašysiu wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasma: 29 kovo 2004 - 20:30
ka as zinau reikia- nereikia, zinau tiek kad nuo kazko numirt vistiek reikes, tai kuriu galu as atsisakysiu kokio skanesto rolleyes.gif kad ir nesveiko labai, ne nu teoriskai as galiu tiradas visas sakyt kaip reikia teisingai maitintis, ka valgyt, ko ne ir t.t. bet va na kaip be kokios keptos mesytes arba kad ir bandeles kokios svieziai keptos, arba torto gabaliuko, arba net dveju arba visus keturis sukirsti rolleyes.gif nesakau kad tik tuo maitintis, bet retkarciais visai gerai wink.gif
Atsakyti
Būtent, mano irgi toks požiūris, galima žiūrėti kas sveika, bet justi nuolatinę įtampą dėl to, jog valgai ne visai sveikai - neverta.

Beje nepiktnaudžiaukite migdolų riešutais wink.gif O anakardžių riešutų be kevalo eteriniai aliejai, ilgainiui deguonies poveikyje pamažu tampa toksiniai wink.gif
Atsakyti
Migdolai turi kažkokios medžaigos, tuoj einu paieškosiu, pasitikslinsiu , kuri kepenis neigiamai veikia. O va anakardžiai be kevalo, kur parduotuvėse ilgai laiko ir pardavinėja, tai jau jokios sveikatos neturėtų duoti, pagal teoriją..
O saiko trūkumas, tai visąlaik kenkia, ką bedarytum, kaip besielgtum ar ką bevalgytum wink.gif
Aš tai esu labai išranki, bet mane šiandien juodai nustebino kolegė parduotuvėje "negaliu pirkti mišrainių, nes niekaip negaliu suprasti, kam tuos benzoatus į jas deda" ir nepirko blink.gif Pradžioje galvoju "juokauja", be po to supratau "ne!!!"..o jetau, kaip skrupulingai kai kurie maitinasi blink.gif
Atsakyti
na as stengiuosi maitintis sveikai, beje ne tik maitintis bet ir gyventi, tik buna aisku kad sugriesiju...
jei valgau duona tai su grudais, derinu maista, mesa su bulvem man springsta gerkleje, jei noriu saldumynu perku Corny. nemegstu rukytu desru, labai riebaus kepto maisto, beveik nevalgau kiaulienos misraines valgau su aliejumi...ir .t.t. galeciau dar daug vardinti, beje pridursiu, kazkada valgiau atvirksciai, ir pereiti prie sveikesnio maisto buvo be galo sunku, bet dabar neisivaizuoju saves kitaip valgant... thumbup.gif
Atsakyti
RASMA, norejau taves paklausti del jautienos..Na, turbut pameni, kad pries pora metu cia buvo kempinliges vajus uzejes huh.gif Zodziu, tada dauguma zmoniu atsisake jautienos, pamenu manoji tada buvo kudikis, tai bijodavau net versiena duot-kiauliena virdavau, zodziu buvo masine psichoze unsure.gif

O dabar ar dar girdet kasnors ta tema, tai visgi neplinta ta kempinlige ar kaip?

Zodziu, dabar vel atradom jautiena is naujo, tik idomu, kuri jos dalis laikoma vertingiausia?
Atsakyti
Labutis! Labai gera ir idomi tema, o taip pat ir reikalinga. Labai noreciau paklausti Rasmos, o ir visu kitu, kurie sveikai maitinasi, kad parasytu, ka jos daro valgyti, pvz-savaitgalio meniu. Mes nesimaitiname sveikai, bet ir tai stogas vaziuoja, kai reikia sugalvoti kiekviena diena ka valgyti, o cia...Nors gal as klystu, gal sveiku patiekalu galima sugalvoti kur kas daugiau nei tu-nesveikuju. Pasidalinkite receptais ir patirtimi!!! clap.gif clap.gif clap.gif
Atsakyti
Aš stengiuosi maitinyis sveikai ir kas keisčiausia, kurį laiką susilaikant nuo kai kurių nesveikų patiekalų, paskui savaime jų nebesinori. O šiaip tai stebiu vaiką ir stengiuosi valgyti taip kaip jis - juk vaikai dar turi savaiminę nuojautą kas gerai, kas ne. Pvz. jei duosiu jam pasirinkti bandelę ar morką valgyti, jis nedvejodamas ims morką biggrin.gif Bet, aišku jei pasiūlysiu saldainį, valgys visada tongue.gif Bet laikausi nuomonės, kad reikia įsiklausyti į savo organizmą ir jei sykį noriu gabalo riebaus torto, tai jį ir valgau thumbup.gif
Atsakyti