QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 14, 11:17)
Labas rytas, mamytės,
turiu dar vieną klausimėlį: kaip jūsų mažiai parodo, kad nori valgyti? Ir kaip jūs suprantate, kad jau pasisotino?
Mano mažė pradeda kaišioti liežuvėlį, aš jai duodu krūtį. Ji kokias 10 minučių stipriai traukia ir paleidžia. Aš ją pakeliu atsirūgti ir tada vėl duodu krūtį. Ji vėl traukia. Po to pradeda taip tarsi ciaumoti ją. Nelabai suprantu, ar tai traukimas ar tik šiaip čiulpimas. Kai po kokio pusvalandžio paleidžia ir vėl ima, paleidžia ir vėl ima - duodu kitą krūtį. Tada būna įvairiai - ima tą krūtį, o kartais kaišioja liežuvėlį, bet krūties neima.
Ir dar - naktį ji jau kokią gerą savaitę išmiega nuo 24val iki 6val ryto. O valgiusi būna apie kokią 22val. Kiek žinau - kelti nereikia, vakar švelniai pabandžiau prikelti 5val, nes pati pramigau, šiandien tik išgąsdinau vaiką.
Sunkoka man kažkaip ją perprasti...
Liežuvėlio kaišiojimas,
rankų čiulpimas,
čepsėjimas,
galvos sukiojimas
švelnių garsų skleidimas
yra
ankstyvieji alkio požymiai.
rėkimas, neramumas yra
vėlyvieji alkio požymiai
Viską darai gerai. Jei po 10 min paleidžia krūtį, gali padėti atsirūgti. Jei nepaleidžia, gali palaukti, nes pienas iš krūties atpalaiduojamas per kelis epizodus. Po pusvalandžio gali ir kitą krūtį pasiūlyti.
Kai vaikas sotus, jis ramiai paleidžia krūtį, atsipalaiduoja, atgniaužia kumštelį, nusiramina. Jei alkanas jaučiasi įsitempęs ir dirglus, tai sotus būna atsipalaidavęs ir ramus. Gali užmigti, bet kuo vyresnis, tuo rečiau užmigs pavalgęs.
Bendrai įvertinti ar vaikas gauna pakankamai maisto galima skaičiuojant kiek kartų pasišlapino ir pasituštino. Šlapintis turi bent 6 kartus per parą, tuštinis iki 45 paros turi bent 3 kartus geltonai, kartais žaliai. Vėliau tuštintis gali tik kartą per 10 parų, tai normalu.
Šiaip iki 3 mėn vaikas turėtų valgyti kas 1-3 val. ir naktį turėtų būti ne ilgesnė kaip 4 val. pertrauka. Nuo 22 iki 6 val. nevalgyti yra labai ilgai tokiam mažučiui vaikeliui. Reiktų žadinti. O ir mamai nesveika, nes tiek ilgai neištraukiant pieno gali formuotis pieno sąstovis ir mažėti pieno gamyba.