Įkraunama...
Įkraunama...

Mano lieknėjimai

Mano patirtis leidžia kalbėti apie du visiškai skirtingus svorio metimo metodus.
Pirmasis padiktuotas jaunystės kvailystės, kai norisi daug ir greitai, o antrasis apgalvotas daug rimčiau.
Pradedam. Baigiau vidurinę ir pasijaučiau verta geriausio. Vietoj to, kad dairyčiausi į aukštosios mokyklos knygų lentynas, ėmiau dairytis į kartu studijuojančius bernus. Aš į juos dairiausi, jie į mane – ne biggrin.gif Būčiau ilgai dar taip tuščiai leidusi laiką, jei ne vienas egzaminas. Turėjom tokį dalyką „gyvulių mityba“. Egzamino išvakarėse sėdėjau jau visiškai nusimokiusi, kai akis „užkliuvo“ už vienos knygos pavadinimo..rusų kalba ji buvo pan. į „analiz kormov dlia svinomatok“. Ėmiau vartyt ir stebėjausi, kaip galima rūpintis kažkokiomis penimomis kiaulėmis g.gif Pamąsčiau apie save, kiek skiriu sau dėmesio ir kokių rezultatų noriu sulaukt...kada randu laiko pavalgyt, kaip dažnai pripuolamai, net stovėdama prie viryklės įsimetu ką nors skrandin, kad alkį numarinu pakeliui namo kioskelyje nusipirktais sausainiais ax.gif Tą vėlų vakarą nusirengiau, atsistojau prieš veidrodį sekcijoje ir panorėjau vieno - kuo greičiau užsimerkti blush2.gif Įspūdis buvo toks stiprus, jog susiradau mechanines pavargusias svarstykles, užlipau..o jetus...tas „romanas“ apie mane..taip, aš tikrai ta peniukšlė kiaulė..169 cm. ūgio ir 73 kg. svorio doh.gif . Skaičiai gal nebuvo tokie baisūs, kaip pamatytas vaizdas. Egzaminą išlaikiau šiaip sau, nes mintys buvo tik apie tai, kur aš buvau anksčiau ir kodėl aš sau leidau taip atrodyti. Tuoj pat sudariau veiksmų planą perskaičiusi krūvą knygų apie mitybą ir sporto naudą. Susiradau gerą sporto klubą ir nusipirkau naują aprangą sportui..pačią brangiausią, kad stimulas su ja būtų pasirodyt smile.gif . Ilgai nedelsdama ėmiau sportuot. Tiesa, pirmas kartas buvo tik pažintis su treniruokliais ir bendravimas su treneriu dėstant jam savo lūkesčius. Patarė sportuot kas antrą dieną treniruoklių salėje ir aš nutariau, jog man tai – geriausia thumbup.gif Antras kartas sporto salėje įsiminė ilgam..Aš žmogus sąžiningas ir jei ką darau, tai darau „nuo dūšios“. Taip stengiaus, kad nualpau treniruotės metu. Išvada - persistengiau, nes noriu per daug. Pažadėjau ir sau, ir kitiems ateityje būti protingesnė ir paisyti ne vien savo norų, bet ir profesionalų patarimų. Jaučiausi jau beveik didvyrė, taigi nutariau imtis mitybos..persirašiau visus maisto derinimo principus, šaldytuvą nuklijavau lentelėmis su trimis produktų grupėmis, su produktų skirstymu pagal glikemijos indeksą, su produktų grupėmis pagal šarmų-rūgščių kiekį ir pamažu ėmiau mokintis valgyti..taip taip valgyti..o ne ėsti bet kur, bet kada ir bet ką..taip užsiėmiau liesėjimo reikalais, kad net pamiršau svertis smile.gif Sportas man tapo vienu didžiausiu gyvenimo malonumų, mityba gerėjo mano valios pastangomis, nors galiu prisipažinti šokolado verge išlikau. Ilgai dėliojusi ar man nusileisti sąžinės priekaištams ir nevalgyti šokolado ar man pasiduoti malonumui ir suvalgyti kasdien po šokoladinį saldainį, nutariau: tą vieną šokoladinį saldainį valgysiu tik vakare ir tik tada, kai nebegalėsiu kentėt. Atsisakiau daugelio produktų, kurie mano manymu tukina: bulvių, pyragaičių, sausainių, batonų, nustojau lukštent ir krimst moliūgų sėklas per paskaitas, beveik nevalgiau mėsos (nes be bulvių mėsa – ne mėsa). Valgiau sriubas, daržoves ir labai daug vaisių (tik ne bananų..aš jų nemėgstu). Prabėgo vieni studijų metai..apie 10 mėn., gerai jaučiausi, energija buvo beribė, nuotaika visuomet puiki ir kas svarbiausia „praregėjo“ berniokai. Užlipau ant svarstyklių ir aiktelėjau..58 kg. Man tada buvo taip keista..juk aš nieko nedarau. Taip taip..per tuos 10 mėn. aš tiesiog įpratau gyventi sveikai ir man visa ta sporto-sveikos mitybos rutina neatrodė nuobodi ir priverstinė...Iš tų laikų liko tik nuotraukos, kur sėdi „solidi teta“ su ilgu plačiu sijonu ir maskuojančiais svorį marškiniais..turbūt tik 2 nuotraukos kur aš tokia sau stora atrodau. Paklauskit manęs, kiek aš turiu nuotraukų, kur sveriu jau 58 kg mirksiukas.gif

Antras atvejis: vadžias paleidau nustojusi maitint kūdikį krūtimi. Būsiu nuoširdi ir atvira - ne nėštumas ir gimdymas kaltas. Ką tas nėštumas..priaugau 9 kg. 600 gr., nes valgiau sveikai ir nemečiau sporto. Kalta aš, užsikonservavusi 7 mėn. savo pasaulyje, kur vienintelis kelias..vaiko kambarys-šaldytuvas-vaiko kambarys. Dar vyro užliūliuojantys komplimentai, kad aš jam graži tokia kokia esu. Nors ir sportavau kasdien po 1-1,5 val., bet matyt labai sočiai pavalgydavau, kad per 1,5 metų po gimdymo aš priaugau 6 kg. Atėjo laikas grįžt į darbą..Atėjau, o ten buvę kolegos pašnibždomis konstatuoja mano papilnėjimą, drąsesni paklausia ar „ruošiuosi pirkti antrą vaikutį“. Vėl stimulas, vėl noras tapti tokia, kokia buvau. Svėriau 66 kg., buvau (ir esu) vis to paties 169 cm. ūgio..Norėjau būti ta pati 58 kg. mergina, nors giliai širdyje jau pasvarsčiau gal pabandyti pasiekti 56 kg. Nutariu per daug nenorėt ir kreiptis į dietologę..Kaip tariau, taip padariau.. Sverti 58 kg. pradėjau po 4 mėnesių. Ką nuveikėm? Tiesiog sutvarkėm mitybą. Nenorėjau aklai tikėt stebuklingom žurnalų dietom, nenorėjau bandyti liesėti bandymų - klaidų metodu. Sportavau ir sportuoju kasdien po 45 min. Vieną dieną - aerobika, kitą- treniruoklių salė. Taip keičiu treniruotes..laisvos – dvi savaitgalio dienos. Ilgą laiką laikydamasi dietologės sudarytų valgiaraščių įpratau sveikai, skaniai ir normaliai maitintis. Pamėgau grūdų košes, ėmiau naudoti aliejų košėms ir salotoms, atsisakiau grietinės, sviesto, margarino, maistą daugiau verdu ir troškinu, sriubą verdu vandenyje su natūraliomis prieskoninėm daržovėm, o užkandžiams sukremtu kokį vaisių. Dabar esu patenkinta savimi. Galiu pasakyti - padariau viską, kad pati gerai jausčiausi. O vyrai..tuščia jų, juk svarbiausia – patikti pačiai sau.
Mano patarimai įvertinus visus pliusus ir minusus:
1.Nesprausti savęs į griežtus rėmus „per tiek laiko numesiu tiek kg“, o tiesiog apgalvoti kiek iš viso kg. norima numesti ir kantriai to siekti.
2.Neskubėti ir nekankinti savęs išsižadant viso to kas skanu, mitybą keisti pamažu. Neatsisakyti visų gyvenimo malonumų valgant..juk tikriausiai turite vieną produktą kurį labai labai mėgstate ir atsisakyti būtų per sunku..jei tai labai kaloringa, tiesiog mažinkite porcijas arba tą produktą valgykite rečiau.
3.Aktyviau gyventi (nebūtinai priversti save sportuoti, gal jums patinka ilgi pasivaikčiojimai arba judrūs žaidimai su mažyliais).
4.Nuoširdžiai pakalbėti su artimu (-ais) žmonėmis apie tai, kad jūs norėtumėte būti lieknesne ir todėl norite palaikymo, o ne erzinančių skanėstų siūlymo ir nuolatinio priminimo (netgi viešo), kad jūs laikotės kažkokios dietos.
5.Svertis ne dažniau kaip kas dvi savaites.
6.Jei norisi žaisti su mažo kaloringumo valgiaraščiu (1000-1200 kcal. valgiaraščio be gyd. priežiūros nesilaikyti ilgiau kaip 2 sav.) Tai skaudžiausiai kainavusi mano klaida. Sulėtėjus medž. apykaitai vėliau nebegalėjau suvalgyti nė vieno "lyšno kąsnio", kad neimčiau pilnėti. Reikėjo gyd. pagalbos, kad ištrūkt iš to užburto rato..
7.Mylėkite save ir stenkitės tik dėl savęs mirksiukas.gif
Atsakyti
Tikrai gera istoija thumbup.gif Pastebejau, kad i sporto kluba vaiksto ir tie zmones, kurie treningus demonstruoja, o kur su paprastesnem aprangom - daugiau prakaito islieja tikslui pasiekti. Gal tik sutapimas g.gif
Noreciau siek tiek daugiau suzinoti apie produktu derinima [persirašiau visus maisto derinimo principus, šaldytuvą nuklijavau lentelėmis su trimis produktų grupėmis, su produktų skirstymu pagal glikemijos indeksą, su produktų grupėmis pagal šarmų-rūgščių kiekį ir pamažu ėmiau mokintis valgyti], turiu lentele is knygeles "Trys naudos" ar kazkaip pan, bet noreciau daugiau info. Aciu biggrin.gif
Atsakyti
Šaunuolė,Rasma thumbup.gif Taip ir toliau thumbup.gif
Pas mane ant šaldytuvo buvo didele nuotrauka,su nusipenejusiais amerikonais,kad kiekvieną kartą priėjus prie šaldytuvo ir pasižiūrėjus į tą nuotrauką...brrr......praeidavo noras valgyti bet ką tongue.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo remka: 14 kovo 2005 - 16:28
Dabar ir aš einu į sporto klubą dirbt uoliai. Tai jau įprotis..tas pats kas valyt dantis kasdien dukart smile.gif
Turiu ir tą aprangą, bet dabar man juokinga ja rėdytis biggrin.gif O tada buvo svarbu..esu tikrai labai blyškios baltos odos, o kai dar buvau riebi tikra to žodžio prasme, kai nebuvau ragavusi išvis jokio sporto gyvenime, o nuo fizinio lavinimo pamokų mokykloje nuolat atleista, tai reikėjo kažkokio stimulo, kaip pasirodyt sporto salėje ir nesudegt iš gėdos doh.gif biggrin.gif Man tas stimulas buvo dideli pinigai išleisti aprangai (gaila, tik labai brangi tiko prie to kūno biggrin.gif ) ir pačiam sporto klubui. Išsirinkau tikrai gerą sporto klubą, kad manęs netrikdytų jokie pienburniai ir kad tikrai gaučiau reikiamą pagalbą ir patarimus pradėjus sportuot. Dabar atvirai pasakius nežinau ką daryčiau kokiam moderniam sporto klube lūžtančiame nuo lankytojų, nes kiek stebiu atėjusius naujokus ir trenerių elgesį su jais, tai doh.gif Palikti likimo valiai, tąsosi kaip moka ant treniruoklių biggrin.gif

O apie maisto derinimą..na taip, perkandusi aišku pakankamai, kiek pavyko perprast iš knygų. Dabar taip griežtai nebesivadovauju..ištisas mokslas, ištisa teorija, tik negaliu iš širdies pasakyt, taip, viskas pagrįsta, viskas tikra, viskuom tikiu. Pagrindas, kaip žinia, kad negali būti būti maišomi produktai turintys baltymų su turinčiais angliavandenių. Tokie produktai valgomi atskirai. Taip pat yra grupė neutralių produktų. Jei dar giliau kapstyt, tai derint reiktų ne tik baltymus skiriant nuo angliavandenių, bet maistą derint ir pagal jo rūgštingumą-šarmingumą. Nežinau nuo kurio galo pradėt pasakot, o ką daugiau norėtumėt žinot? Aš galbūt galėčiau pabandyt susumuot visus šaltinius iš kur traukiau inf-ją, kur viskas konkrečiau išdėstyta, nes perrašyt būt labai daug rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(remka @ 2005 03 14, 14:27)
Pas mane ant šaldytuvo buvo didele nuotrauka,su nusipenejusiais amerikonais,kad kiekvieną kartą priėjus prie šaldytuvo ir pasižiūrėjus į tą nuotrauką...brrr......praeidavo noras valgyti bet ką tongue.gif  biggrin.gif


Ai, aš dar nepaminėjau ax.gif Buvau studentė ir turėjau tokias thumbup.gif drauges, tai buvom atviros. Valios reikia atsispirti prieš bandeles ir pyragus, o kartais ima ir pritrūksta blush2.gif Taigi vienąkart juokavom juokavom kur tos valios traukt ri aš juokais joms sakau "kai tik norėsiu pirkt bandelę, tai prieš ją paimdama viešai turiu 3 kart sukriuksėt" biggrin.gif Žinot, bandelių pirkimai greit liovėsi. Nors vienąsyk pamiršus pasiėmiau į padėklą valgykloje "bulkutę", turėjau kriuksėt, o draugės už pilvų susigriebusios juokėsi biggrin.gif biggrin.gif Gerai dar kad valgykla vietinė ir lankytojų tuo metu nedaug buvo biggrin.gif
Atsakyti
megalol.gif megalol.gif Nu čia gerai su tuo kriuksėjimu thumbup.gif ,reiks vyrui įvest tokią tvarką namie,nes 10 val. prisidaro sumuštinių,o paskui dejuoja užlopęs ant svarstyklių tongue.gif biggrin.gif
Atsakyti
Aš tai išvis tų "metodų" padedančių lieknėt buvau prisigraibiusi..Tiek nusipirkt trokštamą per ankštą drabužį, tiek foto ant šaldytuvo..bet yra dar vienas..Skaičiau kažkokioke knygoje, kad mergikei norinčiai sulieknėt ir negalinčiai kontroliuot valgymo gyd. patarė maistą sukramtyt, bet nenuryt, o išspjaut į puodą. Ir pažiūrėt į tą puodą vakare..atseit gerai matosi, ko mes nekontroliuodami ir negalvodami skandį prikemšame..reikia/nereikia..
Man vien įsivaizdavimas to proceso purtydavo, aš pilnai tikiu, kad ta mergikė sulieknėjo ilgam ax.gif Aš turbūt ir valgyt nustočiau, jei tokį eksperimentą atlikčiau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2005 03 14, 16:40)
Aš galbūt galėčiau pabandyt susumuot visus šaltinius iš kur traukiau inf-ją, kur viskas konkrečiau išdėstyta, nes perrašyt būt labai daug rolleyes.gif

Butu labai malonu biggrin.gif 4u.gif As ir nesitikejau, kad parasytum, per didele apimtis butu.
Nemazai info suzinojau skaitydama S. Kubelkos "Ofelija mokosi plaukti", nors knyga visai ne apie dietas, bet tarp visu gyvenimo situaciju parasyta, kaip galima suliekneti. Pvz, pusryciams valgyti batona su ridikeliais, o ne su suriu (man isvis ridikelis - darzove Nr. 1), ir jei gerai prisimenu - ir ten heroje valge angliavandenius ir baltymus atskirai.
Atsakyti
liuks istorija, reiktu duot vienai savo draugei paskaityt, nes ji vargse taip save alina su dietom, nemeta priauga, nes tai badauja, tai normaliai pavalgo, jei tik pradeda normaliai maitintis- viskas grizta sad.gif
Atsakyti
Istorija super thumbup.gif .

Rasma, Gal galetum pasakyti kaip radai dietologe (gal galetum parekomenduoti ja)?

O kokiam sporto klube dabar lankaisi?
Atsakyti
Taip smagiai viska aprasei thumbup.gif tikrai idomu buvo paskaityti, kadangi pati dabar esu lieknejimo procese ax.gif , tai geros nuotaikos ir optimizmo pliupsnys labai gerai nuteikia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(evelinka @ 2005 03 14, 19:57)
Istorija super  thumbup.gif .

Rasma, Gal galetum pasakyti kaip radai dietologe (gal galetum parekomenduoti ja)?

O kokiam sporto klube dabar lankaisi?


Pas dietologę kreipiausi privačiai. Praeitų metų rugsėjo 1 dieną. Vaikai pradeda naują gyvenimą mokykloje, aš pradėjau naują gyvenimą dietologės kabinete biggrin.gif Kreipiausi pas dietologę klinikoje "Cor sanum" (Pamėnkalnio g-vėje), D.Pipiraitė. man ši jauna moteris labai patiko..fantastiška gyd. Gyvybinga (kaip ir aš), nuoširdi, kažkaip nesunku su ja diskutuot apie svorį ir ko nori. O dabar pas tą pačią dietologę lankosi mano vyro viršininkė ir mano kolegė. Įkvėpiau matyt biggrin.gif Abi labai patenkintos ax.gif

O dabar aš lankausi Grand Gym'o sporto klube, per pietų pertraukas smile.gif Gryno sporto gaunasi 45 min., bet kadangi kasdien tiek, tai užtenka mirksiukas.gif Tiek trunka aerobikos treniruotė, o treniruokliams gal ir mažoka g.gif Tačiau aš treniruoklių salėje pvz. antradienį mankštinu rankutes ir pilvo presą, o ketvirtadienį kojytes ir pilvo presą, nesistengiu kaskart apeit visus treniruoklius ir pakankint visas raumenų grupes ax.gif
Atsakyti