Įkraunama...
Įkraunama...

Konfliktai su mokytojais

Mažesnių ar didesnių konfliktų pasitaiko beveike kiekvieno mokinio gyvenime. Žinant, kad SM lankosi nemažai pedagogių, būtų įdomu išklausyti abi puses.
Dėl ko dažniausiai konfliktuoja vaikai ir pedagai? Ir kaip jūs, mielos mamos ir mokytojos, tuos konfliktus sprendžiate? Ar einat į mokyklą aiškintis priežasčių, kalbėtis su pedagogais, direktoriais? Ar jūs pačios esate patyrę nemalonių konfliktų? Pasipasakokim ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tepaluota: 21 lapkričio 2007 - 20:56
Savo situaciją labai išsamiai ir pakankamai chronologiškai išdėsčiau kitose temose, todėl nebesikartosiu - ir liūdna ir graudu schmoll.gif
Mokytoja pradėjo skųstis sūnaus elgesiu, jis pradėjo nenorėti eiti į mokyklą ir abiejų nepasitenkinimas vis didėjo. Tada aš pradėjau lankytis pamokose ir labai aiškiai suvokiau, kad iki tol veltui nepasitikėjau savo vaiku. Kadangi mūsų pastangos atsitrenkdavo į mokytojos ambicijas, nusprendėme nebesikankinti - na o ją ir mokyklą dar ilgai pakankinsim biggrin.gif
Atsakyti
Perskaičiau jūsų istoriją. Mokykloje buvote, su mokytoja ir administracija bendravote. O kokią išeitį pasirinkote, nes, kaip supratau, kompromisą su mokytoja rasti- be šansų?
Atsakyti
Pasirinkome kitą mokyklą -
ir ištiesų gailiuosi, kad buvau optimistė ir tikėjau mokytojos geranoriškumu. Kaip teisingai viena mamytė pastebėjo, "kuprotą tik grabas išlygins", reikėjo nei vargti nei už jos konsultacijas mokėti, o iškarto bėgti. Ar anksčiau ar vėliau būtų "išėdusi".
Na visada galvojau, kad tai pakankamai kraštutinė priemonė ir galima išbandžius visas kitas - visas kitas išbandžiau, mano sąžinė švari (o mokytoja kažkodėl pradėjo akių nerodyti - nei ryte nei po pamokų atėjus jos nėra g.gif
Gaila sūnaus ir savo nervų ypač dabar man labai netinkama situacija nestuke.gif , gaila laiko ir pinigų.
Gyveni žmogus ir mokaisi - aišku, geriau kai iš svetimų klaidų, bet taip būna retai...
Atsakyti
na man pakonfliktuot su mokytojais teko.. Kartais būdavo, kad mokytojas elgdavosi nesąžiningai mūsų atžvilgiu, ar net gi net visiškai ne taip kaip turėtų elgtis mokytojas su mokiniais... o kartais ir patys prisidirbdavom blush2.gif biggrin.gif

na, man tik šiemet mokytojai "savi" konfliktavę nebedėsto, o su kai kuriais bendravimaspasikeitė į gerą pusę, kai męs patys pasikeitėm smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lithium @ 2007 11 23, 22:09)
na man pakonfliktuot su mokytojais teko.. Kartais būdavo, kad mokytojas elgdavosi nesąžiningai mūsų atžvilgiu, ar net gi net visiškai ne taip kaip turėtų elgtis mokytojas su mokiniais... o kartais ir patys prisidirbdavom  blush2.gif  biggrin.gif

na, man tik šiemet mokytojai "savi" konfliktavę nebedėsto, o su kai kuriais bendravimaspasikeitė į gerą pusę, kai męs patys pasikeitėm smile.gif

na va,butent.''kai mes patys pasikeitem''. mano nuomone,kai vaikai geri,tai ir mokytojai geri.o jei problemiskas pats vaikas,tai galima keisti mokyklas,mokytojus,ne kazin ar kas ir tepasikeis.na nebent pasitaikytu auksines kantrybes pedagogu,bet,manau,visi zmones,o ne kazkokie mechanizmai be jausmu ir emociju[tiek vaikai,tiek mokytojai]. aciu dievui,manoji mokine kolkas stropi ir pareiginga.tai tik dziaugiuosi. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sonsa @ 2007 11 25, 15:30)
na va,butent.''kai mes patys pasikeitem''. mano nuomone,kai vaikai geri,tai ir mokytojai geri.o jei problemiskas pats vaikas,tai galima keisti mokyklas,mokytojus,ne kazin ar kas ir tepasikeis.na nebent pasitaikytu auksines kantrybes pedagogu,bet,manau,visi zmones,o ne kazkokie mechanizmai be jausmu ir emociju[tiek vaikai,tiek mokytojai].

iš vienos pusės tai taip. iš kitos pusės ir mokytojų pasitaiko trenktų, arba reikalaujančių dėmesio, reiškiamo materialiai.
pati iš mokyklos gerai atsimenu klasės auklėtojos frazę (dvyliktoj klasėj). "žiūrėkit, kad susimestumėt normaliai pinigų ant mokytojų dienos šventės. jei apsikiaulinsit, tai prisiminkit, kad egzaminus laikysit ne tik valstybinius."
Atsakyti
Sonsa, o Jūsų išsilavinimas ne pedagoginis?
Labai panašu į pedagaškės, atsiprašau, Vilniaus pedagoginio universiteto, stilių biggrin.gif
Iš anksto atsiprašau, jei suklydau ar įžeidžiau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(advokate @ 2007 11 22, 23:18)
Savo situaciją labai išsamiai ir pakankamai chronologiškai išdėsčiau kitose temose, todėl nebesikartosiu - ir liūdna ir graudu schmoll.gif
Mokytoja pradėjo skųstis sūnaus elgesiu, jis pradėjo nenorėti eiti į mokyklą ir abiejų nepasitenkinimas vis didėjo. Tada aš pradėjau lankytis pamokose ir labai aiškiai suvokiau, kad iki tol veltui nepasitikėjau savo vaiku. Kadangi mūsų pastangos atsitrenkdavo į mokytojos ambicijas, nusprendėme nebesikankinti - na o ją ir mokyklą dar ilgai pakankinsim biggrin.gif

Kaip lankytis? Tiesiog sėdėdavote klasėje ir stebėdavote pamokas? g.gif Galima ir šitaip? mastau.gif Ir ką mokytoja į tai? Ar reikėjo tą lankymąsi iš anksto kaip nors suderinti?
Atsakyti
Tėvų buvimą pamokose manau kad reikėtų bent etikos sumetimais su mokytoja suderinti, ko gero tai būtina ir pagal mokyklos nuostatus.

Mūsų atveju buvo taip, kad mokytoja, tuo pripažindama savo nesugebėjimą pati susitvarkyti - kaip konstatavo psichologė, labai noriai įsileido į pamokas.

Su visais kitais mokytojais pati kalbėjau ir klausiau jų nuomonės, tai keletas siūlė pabūti, kad pamatyčiau, kaip vyksta pamoka, kiti sakė, kad jei pamokos eiga man nėra įdomi, nėra reikalo dalyvauti - pas tuos ir nesiveržiau, nes jie nesiskundė problemomis.

Aišku, kad atėjus vieną kartą ir vaiko ir mokytojos elgesys bus kitoks, nei paprastai, nes jie jausis stebimi. Bet jei tai padarysite kelis kartus, manau, kad sužinosite daug įdomių dalykų - ne tik apie savo vaiką, bet ir apie mokytoją bei klasės draugus smile.gif
Atsakyti
Na. aš manau, kad dėl konfliktų iš dalies kalti ir tėvai, ir mokytojai, ir patys mokiniai...... visur galima rasti problemų...........juk ne idealai esame
Teko susidurti su tokia situacija [jų žinau ir daug daugiau, nes pati esu mokytoja] - su moksleiviu negali susišnekėti mokytojai - jis per pamokas daro ką nori, kelia balsą, žemina klasės draugus, mokytoją ir t.t. Juk mokytojas tik žodžiu gražiuoju gali paauklėti vaiką - juk išvaryti iš pamokos negalima, prisiliesti - negalima [nesvarbu, kad tave visokiais žodžiais išvadina]
Taigi, išsikvietė eilinį kartą auklėtoja mamą [tėvui išvis niekas neįdomu, o brolis - dar jaunesnis ir baisesnis], ir ką - sūnelis mamytę prie mokytojų n......ir toliau pasiuntė....... tai ką mums, mokytojams, su tokiu daryti....
Dėl kyšių ar mokytojų dienų - niekas pas mus nieko nereikalauja, jei nori - mokytojai patys švenčia. Mokiniai gėlę įteikia ar atviruką padaro, koncertuką surengia ir viskas........
Tai va, aš irgi vienai mamytei leidau pas save pamokoje pasėdėti [nes jos manymu, jos sūnus turėtų geriau mano dalyko mokytis,] bet kai ji pamatė, kad jos sūnus miega pamokos metu, tai išvadas padarė ir sūnus pradėjo iki pamokos išsibudinti [pasirodo vakarais per ilgai teliką žiūrėdavo]
Na, aš nesakau, kad tik tėvai ar vaikai kalti, bet mokytojui reikia į visus klasėje kreipti dėmesį, o ne į vieną išsišokėlį..... Kuo kalti kiti besimokantys ir norintys mokytis, jei vienas bando išsidirbinėti...
Atsakyti
QUOTE(advokate @ 2007 11 23, 01:18)
Savo situaciją labai išsamiai ir pakankamai chronologiškai išdėsčiau kitose temose, todėl nebesikartosiu - ir liūdna ir graudu schmoll.gif
Mokytoja pradėjo skųstis sūnaus elgesiu, jis pradėjo nenorėti eiti į mokyklą ir abiejų nepasitenkinimas vis didėjo. Tada aš pradėjau lankytis pamokose ir labai aiškiai suvokiau, kad iki tol veltui nepasitikėjau savo vaiku. Kadangi mūsų pastangos atsitrenkdavo į mokytojos ambicijas, nusprendėme nebesikankinti - na o ją ir mokyklą dar ilgai pakankinsim biggrin.gif


Bandau prognozuoti, kad greit ir vėl keisit mokyklą doh.gif
Atsakyti