Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kada galima ramia širdim nemaitinti?

Sveikos 4u.gif
Mano Zuikiukui jau beveik 4 mėnesiai. Pienuko turiu tiek kiek reikia, naktį valgyt prabunda tik kartą thumbup.gif Skaičiau, kad PSO teigia, kad vaikui MP būtinas iki 6 mėn amžiaus. Maitinimas man nėra kažkas ypatingo. Tiesiog pavalgydinu vaikutį ir tiek rolleyes.gif Gal dėl tokio požiūrio, bet laukiu tos dienos, kai galėsiu ramia širdim nutraukti maitinimą. T.y. vaikutis pradės valgyti kitą maistą, t.y. mamos pienas nebus pagrindinis maistas. Kada taip nutinka? Nuo kokio amžiaus?
Atsakyti
QUOTE(Puccha @ 2007 11 22, 18:46)
Sveikos 4u.gif
Mano Zuikiukui jau beveik 4 mėnesiai. Pienuko turiu tiek kiek reikia, naktį valgyt prabunda tik kartą thumbup.gif Skaičiau, kad PSO teigia, kad vaikui MP būtinas iki 6 mėn amžiaus. Maitinimas man nėra kažkas ypatingo. Tiesiog pavalgydinu vaikutį ir tiek rolleyes.gif Gal dėl tokio požiūrio, bet laukiu tos dienos, kai galėsiu ramia širdim nutraukti maitinimą. T.y. vaikutis pradės valgyti kitą maistą, t.y. mamos pienas nebus pagrindinis maistas. Kada taip nutinka? Nuo kokio amžiaus?

kiek teko skaityti MP yra butinas vaikui iki 1 metu. Tai jo pagrindinis maistas, o kietas maistas delto ir yra vadinamas primaitinumu mirksiukas.gif
Atsakyti
Puccha, mane tas pats klausimas kamuoja. Visuose knyguose rasoma,kad kudikiui reikalingiausias motinos pienas iki 6 menesiu. O nuo 6 menesiu kudikis gauna,kaip as sakau - bonusus smile.gif
As taip pat maitinu savo vaika tam,kad reikia. Zinoma, kartais uzplusta nuostabus jausmai,kai jis zinda. Bet dazniausiai tai jauciu susierzinima, nes zinau,kad po pusvalandzio zirs, nerims, ir man teliks spelioti,ko jis nori. Su misineliais kitaip: buteliuka i burna ir pirmyn. Kartais net reikia pakovoti,kad valgytu. Uztai koks jis po to ramus: zaidzia, juokiasi, miega kaip angelelis!!

Siek tiek nesuprantu mamu,kurios maitina pusantru ar net kelis metus. O paskui su plystancia sirdimi nujunkina. Svarbiausia,kad vaikas taip priprates prie kruties,kad vis bega pas mama, plesia palaidine, praso pienuko, verkia. Siaubas doh.gif Kam to reikia??
Atsakyti
mano nuomonė tokia: vaiką būtina maitinti iki 1 metų. geriausia - iki 2 m. o jei ilgiau nei 2 m - jei yra noro ir vaikui ir nesunku mamai. nežinau viršutinės ribos kada reikia nustot maitinti, manau, tai labai subjektyvu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ingalp: 22 lapkričio 2007 - 22:07
As skaiciau kazkur, kad vaikui iki metu pienas mamos i sveikata, o nuo metu jau iprotis, tada ir prasideda tie palaidiniu plesymai ir t.t. as savo maitinau 10,5 menesiu, normalus sveikas berniukas, bet jei mama erzina zindymas, tai jau geriau misiniais serti vaika nei neigiamomis emocijomis, gal del to po pusvalandzio jis ir zirzia, kad jauciasi mama sunervaves g.gif ne tokie jie bejausmiai padariukai kaip atrodo smile.gif
aplamai, vienos turi daugiau kantrybes, tos ir zindo ilgiau, kitos turi maziau, tai ikisa buteliuka ir paremia pagalve smile.gif bet ka darysit kai reiks pamokas kartu ruost ir kitokius visai neidomius dalykus su vaikais daryt, jei jau dabar nera nei laiko, nei noro su savo vaiku but g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monaving: 22 lapkričio 2007 - 22:12
pagal PSO iki 6 men kudikio poreikius 100 proc patenkina motinos pienas, iki 9 men. motinos pienas patenkina apie 70 proc. energijos poreikio, iki 1 metu - apie 50 proc, virs 1 metu - apie 30 proc. vadinasi, beveik iki 1 metu motinos pienas yra pagrindinis maistas. veliau didziausia energijos dali vaikas gauna is "kieto" maisto, bet MP islieka svarbus imunitetui stiprinti, is MP vaikas gauna raidai svarbiu medziagu, lengvai isisavinamu vitaminu ir kt. apie vyresniu vaiku zindyma yra atskira tema.

QUOTE(Monaving @ 2007 11 22, 22:11)
As skaiciau kazkur, kad vaikui iki metu pienas mamos i sveikata, o nuo metu jau iprotis, tada ir prasideda tie palaidiniu plesymai ir t.t.

na tie "plesymai" yra mamos ir vaiko tarpusavio santykiu klausimas. zindukliai palaidine plesia, nezindomi pardutuvej ant grindu krenta... tokia vaiko raidos faze, cia daug kas priklauso nuo mamos nuoseklumo ir gebejimo tinkamai brezti ribas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 22 lapkričio 2007 - 22:31
QUOTE(Monaving @ 2007 11 22, 23:11)

bet jei mama erzina zindymas, tai jau geriau misiniais serti vaika nei neigiamomis emocijomis, gal del to po pusvalandzio jis ir zirzia, kad jauciasi mama sunervaves  g.gif  ne tokie jie bejausmiai padariukai kaip atrodo smile.gif 
aplamai, vienos turi daugiau kantrybes, tos ir zindo ilgiau, kitos turi maziau, tai ikisa buteliuka ir paremia pagalve smile.gif bet ka darysit kai reiks pamokas kartu ruost ir kitokius visai neidomius dalykus su vaikais daryt, jei jau dabar nera nei laiko, nei noro su savo vaiku but  g.gif


Be reikalo tu cia taip "pavarei". Jei tu cia apie mane. Mane vaikas nesuerzina maitinimo metu, tik gerokai veliau, jei labai neramus. Naturalus zmogiskas jausmas. Suirzimas juk nenukreiptas i ji. Parodyk man nors viena mama, kuri nei vieno karto nebuvo susierzinusi augindama kudiki, tai as galesiu pavadinti- melage
Kaip tu sitaip gali " varyti",kad mes nei laiko, nei noro buti su savo vaiku neturim. Atvirksciai, as savo mazyli nuostabiai auginu, jam netruksta nei demesio, nei meiles, uzsiemimu ir sio pasaulio pazinimo. Bet turbut tu busi is tu,kurios vien savo vaiku kvepuoja, uzmirsusios viska kita pasaulyje. Nelinkeciau nei vienai viena diena "atsibusti" ir suprasti,kad uzauges vaikas jau turi savo gyvenima, vyras pabego, o pati vienisa kaip vilkas, be uzsiemimo.
Bet kurio atveju, as nepavadinciau vaiko "padariuku", o jo maitinimu "serimu". Ne kiaules mes, zmones, vis del to tongue.gif
Atsakyti
zepter, nesinervink 4u.gif
visos cia mandagiai ir aptakiai atsakineja i klausima. matyt, tavo sirdelej neramu, kad taip jautriai reaguoji. paziurek monaving profili - ji paaugli sunu turi, zino, ka kalba. su kudikiuku viskas paprasta: pamaitinai, nuprausei, uzmigdei. jei dar radai laiko dainele padainuot - is vis liux. taip, didesnis vaikas yra savarankiskesnis, daugiau pats gali, bet ir mamai issukis augti ir tobuleti kartu...
o tas skubejimas, verzimasis i laisve tik erzina ir vargina. kai pirma augini, norisi, kad viskas butu greiciau - greiciau sedetu, greiciau pradetu vaikscioti, kalbeti. o kai jau laksto ir kalba - prisimeni su nostalgija laikus, kai uztekdavo kruti paduot, ir nuluzdavo porai valandu....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 22 lapkričio 2007 - 22:47
QUOTE(Zepter @ 2007 11 22, 23:32)
Be reikalo tu cia taip "pavarei". Jei tu cia apie mane. Mane vaikas nesuerzina maitinimo metu, tik gerokai veliau, jei labai neramus. Naturalus zmogiskas jausmas. Suirzimas juk nenukreiptas i ji. Parodyk man nors viena mama, kuri nei vieno karto nebuvo susierzinusi augindama kudiki, tai as galesiu pavadinti- melage
Kaip tu sitaip gali " varyti",kad mes nei laiko, nei noro buti su savo vaiku neturim. Atvirksciai, as savo mazyli nuostabiai auginu, jam netruksta nei demesio, nei meiles, uzsiemimu ir sio pasaulio pazinimo. Bet turbut tu busi is tu,kurios vien savo vaiku kvepuoja, uzmirsusios viska kita pasaulyje. Nelinkeciau nei vienai viena diena "atsibusti" ir suprasti,kad uzauges vaikas jau turi savo gyvenima, vyras pabego, o pati  vienisa kaip vilkas, be uzsiemimo.
Bet kurio atveju, as nepavadinciau vaiko "padariuku", o jo maitinimu "serimu". Ne kiaules mes, zmones, vis del to  tongue.gif


kita karta perskaitykite savo posta pries paleidziant i eteri, is jo as tokias isvadas ir padariau, kad lengviausias budas misini ikist vaikui, o ne su juo pabuti pusvalanduka kol jis pazys, po dar zys doh.gif o ir antrasis postas neatrodo, kad butumet nuostabi mama, labai jau visas tiesiog "tryksta" pakancios ir kantrios mamytes ismintimi mirksiukas.gif
o mano gyvenimo patirtis tokia, kad jaunikles mokyti jau galeciau wink.gif o jau uzmigimas tai negresia tikrai lotuliukas.gif
skaitykit, mieloji panele, ka rasot pirmiausia ir nesistebekit, kai jus pazodziui ir supras
Atsakyti
QUOTE(Monaving @ 2007 11 22, 23:46)
kita karta perskaitykite savo posta pries paleidziant i eteri, is jo as tokias isvadas ir padariau, kad lengviausias budas misini ikist vaikui, o ne su juo pabuti pusvalanduka kol jis pazys, po dar zys  doh.gif  o ir antrasis postas neatrodo, kad butumet nuostabi mama, labai jau visas tiesiog "tryksta" pakancios ir kantrios mamytes ismintimi  mirksiukas.gif 
o mano gyvenimo patirtis tokia, kad jaunikles mokyti jau galeciau wink.gif o jau uzmigimas tai negresia tikrai  lotuliukas.gif
skaitykit, mieloji panele, ka rasot pirmiausia ir nesistebekit, kai jus pazodziui ir supras


Teisingai, Monaving, sutinku,kad is mano posto galima priestaringai suprasti.

Man tikrai lengviau i"kisti" misinuka. Nuo kudikio gimimo as turejau daug pieno, o po poros menesiu staigiai jo sumazejo ( kai kurios vadina tai susireguliavimu), nuo tada mazylis tingi tiesiog ir nesupranta, kaip cia jam reikia daugiau pastangu idet,kad pavalgyti. Taip kovojome 3 savaites, kol nuveziau pas daktara ir pastebejome, kad mazokai svorio priauga, nes i ugi labai tista.

Man svarbiau sotus ir laimingas vaikas pamaitintas misineliais, nei kniaukiantis lyg kaciukas, pastoviai pusiau alkanas, ir as nusivariusi nuo koju, be gyvenimo dziaugsmo.

Del to,kad as gyriuosi esanti nuostabi mama, tai tik atsakas i Jusu pasakyta fakta,kad tokios kaip as, kurios "nekantrios kisa misineli" ir pan. "nera laiko nei noro su savo vaiku buti" ir aibes kitu nesamoniu". Meile vaikui toli grazu ne vien tik per maitinima gali buti isreiksta. As toki pati silta kontakta galiu tureti ziuredama vaikui i akis,kai jis valgo is buteliuko, ir glostydama jam galvyte.

Bet atsiprasau temos autores Puccha, per daug as cia issipleciau diskutuodama. Tikiuosi, rasite atsakyma 4u.gif

Ir Jums, Monaving, linkius savo dideles patirties pagalba uzauginti ir kita mazyli sveika, grazu ir protinga smile.gif
Atsakyti
Dar iki mažylės gimimo buvau apgalvojusi, kad maitinsiu vaikelį krūtimi iki metukų. Tai tokį planą ir įvykdžiau smile.gif
Iš tiesų tai dar noriu pastebėti tokį dalyką, kad nieko vykdyti nereikėjo - viskas gavosi natūraliai ir savaime - pienuko sumažėjo, mažoji vis rečiau prašydavo - taip ir baigėme su tuo pieneliu.
Manau, kad kiekviena mama pajaučia, kada tiek jai, tiek jos vaikeliui ateina laikas gražiai ir lengvai atsisveikinti su mamos pieneliu. ax.gif
Atsakyti
Savo pirmąjį sūnelį maitinau devynis mėnesius, vis po vieną maitinimą pakeisdama kitu maistu, kol liko tik vakare ir naktį, o po to jau ir šiuos pakeitėme mišinukais. Pamenu, kaip labai norėjau duoti naujo maisto. Kad jis pažintų kitą skonį ir kad man lengviau būtų. Iš tavo pasisakymo nekantrumo ir abejojimo, ir laisvės troškimo tiesiog atpažįstu save anksčiau. O dabar auginu antrą sūnų ir maitinimas man toks malonus ir natūralus, kad apie primaitinimą net galvoti nesinori. O ir kūdikis daug ramesnis nei pirmasis. Nežinau, kaip tai pavadinti, gal branda, bet tiesiog mėgaujuosi motinyste ir maitinimu kaip viena maloniausių jos dalių. O tau linkiu ir patariu daryti taip, kaip tau atrodo ir nesigraužti. Aukotis nereikia, reikia atsipalaiduoti ir bandyti mėgautis tuo, kas taip greitai baigiasi 4u.gif
Atsakyti