Įkraunama...
Įkraunama...

Kompiuteriniai žaidimai vaikams

taigi, arteja kaledu metas ir nutariau drauges atzalai, neseniai pradejusiai eiti i mokykla padovanoti kompiuterini zaidima, ne siaip koki "saudo gaudo", o toki, kuris jam butu idomus, o tuo paciu ir naudingas... ir ka jus manot? musu prekybos centru lentynose nieko panasaus nepavyko rasti verysad.gif !
brangiosios, gal jus esate su jais susidure? gal galetumete ka parekomenduoti? ir apskritai kokia jusu nuomone apie tokio pobudzio mokymo priemones,a? smile.gif
Atsakyti
ghmm, zinai, man taip pat teko susidurti su sia problema, arodytu informaciniu technologiju amzius, o kokios rodos paprastos programikes, padesiancios kazka ismokti kaip ir ner g.gif na maniskis bande saltineli, tik jis kazkaip greit atsibodo, bandeme ir angliskus anglu kalbos mokymosi zaidimus, bet sie kazkaip irgi nesudomino, nes nelabai pritaikyti vaikams- negrazus paveiksleliai ir pan schmoll.gif

siaip tai as esu pries kompiuterinius zaidimus, turiu galvoje tuos smurtinius, kur kraujas, karas, mustynes, daug prisiskaiciau apie tai, kaip jie gali paveikti vaiko psichika. zaidimai su savo vaizdiniais bei garsiniais ypatumais vaikams yra labai itaigus... bet apie grazius zaidimus, tuos, kurie padeda kazka ismokti, kurie turi kazkoki tai pamokyma savyje as vertinu teigiamai thumbup.gif
juk dabar technologiju amzius, vaiko nuo kompiuterio neizoliuosi, tai stengiuosi parinkti zaidimus, kurie suteiktu sokios tokios naudos biggrin.gif
Papildyta:
zinai, paieskojau internete kazko panasaus ir si ta radau, kas mane labai sudomino http://skaiciumiestelis.apix.lt/ cia raso, apie kompiuterini zaidimai matematikai mokytis "Skaiciu miestelis", suzavejo mane tie paveiksliukai thumbup.gif paskaiciau ten ir aprasyma, panasu, kad visai neblogas ir idomus tai daiktas bigsmile.gif
ir atrodo, kad kazkur spaudoj jau apie ji esu skaiciusi... g.gif
Atsakyti
instaliuokit kokį nors Photoshop ar ką panašaus ir bus vaikui daug įdomesnių atradimų negu kokie ten atseit lavinamieji žaidimai.
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 12 01, 10:32)
instaliuokit kokį nors Photoshop ar ką panašaus ir bus vaikui daug įdomesnių atradimų negu kokie ten atseit lavinamieji žaidimai.

Lavinamieji kompiuteriai padeda išmokti skaityti ir rašyti, ko nepadarys photoshop'as mirksiukas.gif

O šiaip tai daug dabar reklamuoja (man atrodo, kad didžiosiose maximose net turėtų būti) tokius kompiuterius skaičiavimui, skaitymui ir rašymui 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -=migle=-: 01 gruodžio 2007 - 12:27
QUOTE(-=migle=- @ 2007 12 01, 12:25)
Lavinamieji kompiuteriai padeda išmokti skaityti ir rašyti, ko nepadarys photoshop'as  mirksiukas.gif

aha, o paskui stebimasi, kodėl vaikai "skaito" tiktai kompiuterius. bigsmile.gif

beje, apie kokio amžiaus vaikus kalbam -- apie mažylius ar moksleivius?


Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 12 01, 13:18)
aha, o paskui stebimasi, kodėl vaikai "skaito" tiktai kompiuterius.  bigsmile.gif

beje, apie kokio amžiaus vaikus kalbam -- apie mažylius ar moksleivius?

Aš bent jau šneku apie 4 - 6 amžiaus vaikus. 4u.gif Manau kad tokio amžiaus jau tikrai gali mokytis skaityti ir rašyti. Pati mačiau kaip vaikas žaidžia su tokiu kompiuteriu - manau, nauda yra ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -=migle=-: 01 gruodžio 2007 - 13:33
kompiuteryje yra labai įdomių ir naudingų dalykų yra. galų gale tokio amžiaus juk beveik viskas įdomu. jei vaikas normaliai susigaudo, gal pasiūlykit jam kokią nors kūrybinę programėlę? ir vaikui patiks, ir tėvams ramiau kad jis ten nešaudo ir nesimuša.

o dėl skaitymo-rašymo -- amžius tai tas, bet galbūt tam labiau tinka knygos?
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 12 01, 13:48)
kompiuteryje yra labai įdomių ir naudingų dalykų yra. galų gale tokio amžiaus juk beveik viskas įdomu. jei vaikas normaliai susigaudo, gal pasiūlykit jam kokią nors kūrybinę programėlę? ir vaikui patiks, ir tėvams ramiau kad jis ten nešaudo ir nesimuša.

o dėl skaitymo-rašymo -- amžius tai tas, bet galbūt tam labiau tinka knygos?

Aš irgi už knygas, bet kad jas bent bandytų pradėt skaityt, turi turėt pagrindus, o tuo reikia užsiimt. Aš šį kompiuterį suprantu kaip vaiko užsiėmimą, kai kitiems nereikia jo mokyti. O knygos tikrai yra gerai, bet dabar labai mažai kas jas skato. Kaip išeitį - mokymą skaityti nuo mažumės - gal ir galima tokią rast, bet juk daugiau mažiau visi vaikai išmoko skaityt iš knygų, bet kiek sulaukę kokių 10m. skaito? Labai nedaug. Taigi nemanau kad mokant nuo mažens skaityt iš knygos, vaikas skaitys ateityje. Kad būtų taip, turi susiformuoti tam tikras požiūris į knygas, o ne toks kad skaitai. tik todėl, kad "reikia" 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(-=migle=- @ 2007 12 01, 14:00)
Aš irgi už knygas, bet kad jas bent bandytų pradėt skaityt, turi turėt pagrindus, o tuo reikia užsiimt. Aš šį kompiuterį suprantu kaip vaiko užsiėmimą, kai kitiems nereikia jo mokyti.

kažko nesupratau g.gif kompiuterį matote kaip alternatyvą užsiėmimams su vaiku?
gal perdaug idealizuojate?
raides pažint darželinukas gali mokytis ir iš kaladėlių ir kitokių žaislų bei žaidimų.
su kompu pažaisti irgi svarbu, bet kompas tai niekur nepabėgs.

QUOTE
Taigi nemanau kad mokant nuo mažens skaityt iš knygos, vaikas skaitys ateityje. Kad būtų taip, turi susiformuoti tam tikras požiūris į knygas, o ne toks kad skaitai. tik todėl, kad "reikia"  4u.gif

o ar išmokus skaityt iš kompiuterio, ateityje nebus nesuprantama, kam ta knyga iš viso reikalinga?
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 12 01, 14:27)
kažko nesupratau  g.gif kompiuterį matote kaip alternatyvą užsiėmimams su vaiku?
gal perdaug idealizuojate?
raides pažint darželinukas gali mokytis ir iš kaladėlių ir kitokių žaislų bei žaidimų.
su kompu pažaisti irgi svarbu, bet kompas tai niekur nepabėgs.
o ar išmokus skaityt iš kompiuterio, ateityje nebus nesuprantama, kam ta knyga iš viso reikalinga?

Pati mokiausi iš knygų ir skaityti mėgstu. Bet gi kompiuteris duoda pagrindus - raides, skaičius, o ne visą normalų galutinį skaitymą. Taip, raides galima pažint iš kaladėlių žaidimų, ir kompiuteris - tai dar vienas būdas, žaidimas, kaip pažinti raides. O kompiuteris tai ne užsiėmimų su vaiku alternatyva, o tik skaitymo su tarkim, tėvais alternatyva. Ne visų užsiėmimų. Ta prasme, jei mokaisi iš kompiuterio, juk nereikia dar iš knygelių. Nors žinoma galima ir taip.
Atsakyti
as asmeniskai manau, kad mokytis, pavyzdiui, matematikos ar elementariu rasymo taisykleliu vaikui yra daug paprasciau, kai visas tas mokymasis yra pateikiamas jam suprantama ir idomia kalba - tai yra zaidimo kalba. labai sunku yra paciai pasisodinti vaika ir bandyti ji prikaustyti ilgiau nei desimciai minuciu prie, pavyzdziui, aritmetiniu veiksmu aiskinimu... na, bent jau as asmeniskai to nesugebu padaryti, ir jokie ten spalvoti pietukai ar idomus daikciukai tam procesui nelabai padeda :/ o vat kompiuterinis zaidimas, zinoma, jei jis paruostas kvalifikuotu zmoniu, suprantanciu savo darba bei vaiku psichologija, manau, gali buti labai naudinga mokymosi priemone. vaikas darydamas tai, kad jam priimtina, iprasta, t.y. zaisdamas, tuo paciu ismoksta ir labai naudingu dalyku smile.gif as asmeniskai esu uz tokias mokomasias priemones, zinoma, jos negali pakeisti mokytojos ar knygu, bet vis tiek naudinga smile.gif
Papildyta:
as kalbu apie mokyklinio amziaus vaikucius, na pradinukus konkreciai ir apie jiems skirtas mokymo priemones. o siaip gal kas tikrai galetu daugiau ka naudingo ir idomaus parekomenduoti?
Atsakyti
Gal zinote ar yra kokiu lietuvisku kompiuteriniu zaidimu vaikams, kur pvz mokytu raides, skaityti, skaiciuoti ir panasiai.
Man is JAV atsiunte vaikams labai fainu zaidimu bet problema tame kad visgi tai anglu kalba.
Atsakyti