Įkraunama...
Įkraunama...

Buhalterinė apskaita

Gal kas nors galit padeti, t.y. papasakoti placiau apie VŠĮ apskaitos tvarkyma. Noriu padet vyrui, bet niekur nerandu, kur konkreciau apie tai parasyta. Kiek zinau ten nesudetinga, t.y. lyginant su UAB'o buhalteres darbu, kur tikri be patirties sunku.
Gal kuri nors dirbate toki pati darba, galetume susitikti. Atsilyginciau uz informacija mirksiukas.gif
O gal galite ideti nuorodas, o gal vyksta kokie spec. seminarai apie tai g.gif

Is anksto visoms labai aciu 4u.gif
Atsakyti
Všį apskaita tikrai nesudėtinga, lyginant su UAB..Kažkada buvau tokios įstaigėlės administratore, bet kartu tvarkiau ir apskaitą..Aišku, priklauso nuo Všį pobūdžio..kas tai: mokykla, asociacija ar dar kas nors? žodžiu, darbą labai palengvina tai, kad tokio pobūdžio įstaigos yra ne pelno siekiančios organizacijos..Tai nėra nei kelių mokesčio, kurį dabar naikint ruošiasi, nei PVM, nei jokios prekybos..Tik Sodra, GPJ, garantinis fondas, kasa, banko operacijos, komunaliniai ir šiaip atsiskaitymai su kuo nors..Taigi tavo vyras, jei apskaitininkas, turi gan nesudėtingą darbą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Violeta*: 18 kovo 2005 - 14:27
QUOTE(Violeta* @ 2005 03 18, 14:24)
Všį apskaita tikrai nesudėtinga, lyginant su UAB..Kažkada buvau tokios įstaigėlės administratore, bet kartu tvarkiau ir apskaitą..Aišku, priklauso nuo Všį pobūdžio..kas tai: mokykla, asociacija ar dar kas nors? žodžiu, darbą labai palengvina tai, kad tokio pobūdžio įstaigos yra ne pelno siekiančios organizacijos..Tai nėra nei kelių mokesčio, kurį dabar naikint ruošiasi, nei PVM, nei jokios prekybos..Tik Sodra, GPJ, garantinis fondas, kasa, banko operacijos, komunaliniai ir šiaip atsiskaitymai su kuo nors..Taigi tavo vyras, jei apskaitininkas, turi gan nesudėtingą darbą.



Oj, mano vyras neturi zalio supratimo kas ta apskaita. Cia as ekonomika ir senokai buhalterijos kursus pabaigus. Bet praktiskai nedirbus. Dirbu vadybininke UAb'e tai siek tiek susiduriu su buhalterija, bet ten visai kas kita. Be to man labai patinka buhalterija, tai manau nesunkiai ismokciau, nes man idomu 4u.gif
Mano vyras zada steigt VSI. O veikla ivairi bus, koncertu organizavimas, leidyba muzikos irasai ir pan.

Aciu, Violeta drinks_cheers.gif
Atsakyti
Iškilo keletas labai aktualių klausimų ir tikiuosi,kad nusimanančios šioje srityje pagelbės.
1. Ar gali buhalterė paskaičiuoti algą, netaikydama JOKIO NPD? Situacija tokia,kad dirbu pusę mėnesio ir gavau atlyginimą, kuriame apmokestintas kiekvienas litas?
2. Jei darbo sutartyje įrašytas vienoks atlyginimas,ar gali paskaičiuoti algą ne nuo įrašytos sutartyje sumos,t.y. sumažinti ją, tarkim sutartyje įrašyta 1000Lt. atlyginimas,o realiai paskaičiuojama nuo 900 Lt.?
3. Esu išsiskyrusi ir pateikusi buhalterijai visus reikiamus dokumentus,ar turėjau rašyti prašymą didesniam NPD gauti? (auginu 2 nepilnamečius vaikus).
Nežinau,ar aiškiai čia išdėsčiau,bet esmė ta,kad gavau pirmajį atlyginimą,kuris mažesnis,negu įrašytasisi darbo sutartyje+ kaip buhalterė išsireiškė "apmokestintas kiekvienas litas"+ nepritaikytos jokios nuolaidos kiap vienišai mamai. . blink.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Demetra @ 2005 06 06, 22:22)
Iškilo keletas labai aktualių klausimų ir tikiuosi,kad nusimanančios šioje srityje pagelbės.
1. Ar gali buhalterė paskaičiuoti algą, netaikydama JOKIO NPD? Situacija tokia,kad dirbu pusę mėnesio ir gavau atlyginimą, kuriame apmokestintas kiekvienas litas?
2. Jei darbo sutartyje įrašytas vienoks atlyginimas,ar gali paskaičiuoti algą  ne nuo įrašytos sutartyje sumos,t.y. sumažinti ją, tarkim sutartyje įrašyta 1000Lt. atlyginimas,o realiai paskaičiuojama nuo 900 Lt.?
3. Esu išsiskyrusi ir pateikusi buhalterijai visus reikiamus dokumentus,ar turėjau rašyti prašymą didesniam NPD gauti? (auginu 2 nepilnamečius vaikus).
Nežinau,ar aiškiai čia išdėsčiau,bet esmė ta,kad gavau pirmajį atlyginimą,kuris mažesnis,negu įrašytasisi darbo sutartyje+ kaip buhalterė išsireiškė "apmokestintas kiekvienas litas"+ nepritaikytos jokios nuolaidos kiap vienišai mamai. . blink.gif  doh.gif

1. Jei parašei prašymą taikyti NPD, tai ir turi jį pritaikyti. Bet... jei įsidarbinai nuo vidurio mėnesio, turėjai atnešti iš buvusios darbovietės pažymą, kokį ten pritaikė NPD.
2. Atlyginimo mažinti negali. Tiesiog, jei dirbai ne visą mėnesį , gali mokėti proporcingai už dirbtą laiką. PVZ. Mėnesio atlyginimas 1000 Lt, o dirbai pusę mėnesio, tai užmokės - 500 Lt.
3. Rašant prašymą, reikia nurodyti konkretų NPD(tavo atveju didesnį) bei atitinkamus dokumentus.
Atsakyti
QUOTE(Demetra @ 2005 06 06, 23:22)
Iškilo keletas labai aktualių klausimų ir tikiuosi,kad nusimanančios šioje srityje pagelbės.
1. Ar gali buhalterė paskaičiuoti algą, netaikydama JOKIO NPD? Situacija tokia,kad dirbu pusę mėnesio ir gavau atlyginimą, kuriame apmokestintas kiekvienas litas?
2. Jei darbo sutartyje įrašytas vienoks atlyginimas,ar gali paskaičiuoti algą  ne nuo įrašytos sutartyje sumos,t.y. sumažinti ją, tarkim sutartyje įrašyta 1000Lt. atlyginimas,o realiai paskaičiuojama nuo 900 Lt.?
3. Esu išsiskyrusi ir pateikusi buhalterijai visus reikiamus dokumentus,ar turėjau rašyti prašymą didesniam NPD gauti? (auginu 2 nepilnamečius vaikus).
Nežinau,ar aiškiai čia išdėsčiau,bet esmė ta,kad gavau pirmajį atlyginimą,kuris mažesnis,negu įrašytasisi darbo sutartyje+ kaip buhalterė išsireiškė "apmokestintas kiekvienas litas"+ nepritaikytos jokios nuolaidos kiap vienišai mamai. . blink.gif  doh.gif


Parašyk prašymą, jeigu dar tokio neparašei, dėl pagrindinio ir papildomo NPD taikymo. Greičiausiai pradės taikyti NPD nuo kito mėnesio. Nepamiršk metų gale persiskaičiuoti pajamų mokestį pritaikant metinį NPD. Ypač jeigu iki įsidarbinant kažkurį laiką niekur nedirbai. Mano draugei panašiai buvo, susigražino kelis šimtus (ji nieko nenutuokė apie tai, kol jai nepaaiškinau, būtų praradusi tuos pinigus) be to, jai naujoje darbovietėje irgi kažkodėl buhalterė neskaičiavo NPD pirmus kelis mėnesius (na, nesuprantu tokių buhalterių kurios neperspėja dirbančiųjų kad parašytų prašymus)
Atsakyti
QUOTE(Merlote @ 2005 06 07, 21:45)
naujoje darbovietėje irgi kažkodėl buhalterė neskaičiavo NPD pirmus kelis mėnesius (na, nesuprantu tokių buhalterių kurios neperspėja dirbančiųjų kad parašytų prašymus)


Kai vienas buhalteris apskaito virš trijų šimtų žmonių suprantu kodėl neperspėja tongue.gif biggrin.gif , o šiaip pagal GPm įstatymą NPD reikalus turi susitvarkyt pats darbuotojas. Net ir mažoj įmonėj dirbant, buhalteris negali žinot ar tu dirbi dar kur nors, ir kurioje darbovietėje tu pasirinkai taikyti NPD. Tokios tokelės, lengva kaltint buhalterį, kuris neprivalo rūpintis darbuotojo mokesčiais. ax.gif
Aš tarkim dirbu labai didelėj įmonėj, vienam buhalteriui skaičiuojančiam atlyginimą tenka nuo 300 iki 600 darbuotojų, kartais apie tai kad žmogus priimtas į darbą buhalteris sužino tik mėnesio pabaigoje (sodrai pranešimus pildo personalas). Visų nesuseksi, visiems nepasakysi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2005 06 08, 08:48)
Kai vienas buhalteris apskaito virš trijų šimtų žmonių suprantu kodėl neperspėja  tongue.gif  biggrin.gif , o šiaip pagal GPm įstatymą NPD reikalus turi susitvarkyt pats darbuotojas. Net ir mažoj įmonėj dirbant, buhalteris negali žinot ar tu dirbi dar kur nors, ir kurioje darbovietėje tu pasirinkai taikyti NPD. Tokios tokelės, lengva kaltint buhalterį, kuris neprivalo rūpintis darbuotojo mokesčiais.  ax.gif
Aš tarkim dirbu labai didelėj įmonėj, vienam buhalteriui skaičiuojančiam atlyginimą tenka nuo 300 iki 600 darbuotojų, kartais apie tai kad žmogus priimtas į darbą buhalteris sužino tik mėnesio pabaigoje (sodrai pranešimus pildo personalas). Visų nesuseksi, visiems nepasakysi  mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif O dar koks malonumas būna, kai ateina žmogus pildyti prašymo ir aišku tikisi, kad jam viską susakysi, tai klausinėti ar tu gyveni su savo vaikais, ar ne, man visai nepatinka doh.gif
Atsakyti
Sveiki, baigiau buhalterijos kursus ir nuo pirmadienio einu dirbti i individ. im., kuri atsidare kazkur pres metus, bet ten nieko netvarkyta, tik savininkas sodraj uz save moka.Patarkyte, nuo ko pradeti doh.gif
Atsakyti
Tokiu kalusimu geraiu eiti i foruma: www.tax.lt, ten tiktrai paaiskins nuo ko kaip, ten buhalteriai nuolat konsultuojasi, aiskinasi.
Atsakyti
QUOTE(rasyte @ 2005 07 14, 14:45)
Tokiu kalusimu geraiu eiti i foruma: www.tax.lt, ten tiktrai paaiskins nuo ko kaip, ten buhalteriai nuolat konsultuojasi, aiskinasi.

aciu, ir ten jau parasiau smile.gif
Atsakyti
Pradek nuo pirminiu dokumentu-SF pirkimu ir pardavimu. Uzpajamuok. Toliau ziurek kas buvo apmoketa. Padarysi avansines apyskaitas. Toliau sutvarkyk kasa. Paskui bankas. Kreipkis , jei neaisku.
Atsakyti