Įkraunama...
Įkraunama...

Kūčių diena ir vakaras

Kokios tradicijos pas jus šeimoje? ką veikiate per kūčias?
Buriatės? Keičiatės dovanomis? Traukiate šiaudus?
Mes tai keičiamės dovanomis, valgome plotkelius, žinoma.. Dar paliekame tuščią lėkštę, naktį nenunešame patiekalų, viską paliekame ant stalo įrankius, lėkštes, kad senelis galėtų pavalgyti. g.gif blush2.gif Ne Kalėdų, o tikras. lotuliukas.gif
Hmm. kaip pas jus "švenčiamos" kūčios?
user posted image
Atsakyti
pas mus tokios pat tradicijos, tik dovanas randam Kaledu ryta po egle wub.gif
siemet mama patikejo pasakyti pora graziu padekos zodziu visiems prie kuciu stalo, norisi kazko netradicisko, idomaus ir originalaus... gal kas padesit sugalvoti g.gif 4u.gif blush2.gif
Atsakyti
Na, pas mus panašios tradicijos kaip ir pas Vestiene..

O apie tą maisto palikimą.. Ta tradicija atsirado iš to, kad seniau, kai būdavo dviejų galų gryčios, svetainė būdavo tam jau antrąjam gale ir ten visi rinkdavos tik per šventes ir dažniausiai ten nebūdavo jokio pečiaus ir būdavo gan šalta. pavalgė Kūčias žmonės jau visiškai nebeturėdavo noro tvarkytis, nunešt maistą ir pan, tai ir palikdavo vėlėm, kadangi ten buvo vėsu, maistas negalėjo sugest..
Atsakyti
be plotkelių kūčių nebuvo smile.gif
Laužo visi iš tavęs ratu o tu linki jiems ko nors gero kitiems metams smile.gif
Atsakyti
Papasakokite kaip Jus švenčiate Kūčias? 4u.gif Kelintą valandą valgote vakarienę? Žiūriu visi labai skirtingai. g.gif Gal einate į Piemenėlių mišias? smile.gif Kaip rengiates Kūčių dieną? Ką aplamai veikiate per dieną? Na tiesiog kadangi jau užsikrėčiau Kalėdų manija, tai man labai įdomu. Manau ir kitoms bus įdomu pasidalinti nuomonėmis ir t.t. ax.gif newyear.gif wink_3.gif santa2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KaleduManiake: 21 rugsėjo 2008 - 20:31
bigsmile.gif Kokia įdomi tema bigsmile.gif

Labai gera pasidaro kai prisimenu Kūčias, Kalėdas wub.gif wub.gif wub.gif

Kūčių rytą, visi atsikeliame ir einame į miestą, apsipirkti visų reikalingų produktų Kūčių vaišėms rolleyes.gif Mama gamina patiekalus ax.gif (mėgstu ir aš prisidėti prie jų gaminimo bigsmile.gif )
Tvarkom, šveičiam namus ax.gif Vakarop, visi maudomės ir puošiamės biggrin.gif
Maždaug 19h. sėdame prie Kūčių stalo. Laužiame paplotėlį, pasimeldžiame, pradedame vakarieniauti ax.gif
Apie 21h. einame pas močiutę, su giminėmis apsikeičiame dovanėlėmis user posted image , geriame auguonų pieną bigsmile.gif , bendraujame, juokiamės rolleyes.gif
Grįžtame į savo namus ir laukiame Kalėdų ryto bigsmile.gif wub.gif wub.gif
Tai tokios mūsų Kūčios wub.gif
user posted image


Dabar pamačiau, kad yra tokia tema blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Braškė.: 22 rugsėjo 2008 - 17:59
dar ruduo už lango, o aš jau pradedu galvoti apie Kūčias ir Kalėdas... Man tikros kalėdos Kaime. Ant stalo visuot paklojam šieno, sudedam valgių kurių šiais laikais daugiau nei 12.
Atsakyti
O man iškilo toks klausimas- nes jau pradėjau galvoti apie kalėdų meniu:

- ar į tuos dvylika patiekalų įeina ir gėrimai, ir visokios duonos, kiti priedai prie patiekalų- ar tų dvylika jau grynai gamintų, "pagrindinių" turi būti g.gif ?

-mane domina kaip pagal lietuviškas tradicijas skaitosi ax.gif
Atsakyti
Mes labai paprastai ax.gif Kūčių dieną žinoma gaminame valgį ir baiginėjame dekoravimo, kambarių tvarkymo darbus.

Vakare, kai viskas maždaug suruošta, sėdame prie stalo- bet tik namiškiai, kurie gyvename po vienu stogu- jokių svečių, nei važinėjimo po kitų namus. Paragaujame patiekalų, pasidžiaugiame kad esame visa šeima kartu. Paprasta šeimos vakarienė prie šventinio stalo gražioj aplinkoj, su džiugesiu širdy- man patiktų truputį programėlės- ar tai žaidimų, ar giesmių, ar kokių tradicijųlaikytis- bet mano šeima niekaip neišjudinama tuo klausimu- kadangi visi užsiėmę darbo žmonės- jiems geriausios šventės, kaip jie sako, tik savo bute, be svečių, tik su pižamomis ir tik prie teliko- taip paprastai- be jokių programų ar išorinių ritualų verysad.gif -nelimpa jiems tas ypatingas šventimas, neturi jie poreikų- neprisiprašysi netgi į piemenėlių mišias kartu nueiti, dėl kompanijos net- nei vienais metais- būna toks kategoriškas atsisakymas palaikyti kompaniją, kad galima pagalvoti, jog tai kažkoks grandiozinio pasiaukojimo reikalaujantis prašymas- net jei pasakai, kad niekada daugiau neprašysi, kad nors vieną kart gyvenime- nes man tai kūčios, kurios prasideda ir baigiasi tik už stalo- ne kūčios schmoll.gif -man būtinai turi būti bent menkas prisilietimas prie tikrosios šventės prasmės- pavyzdžiui nuėjimas į bažnyčią- nors atsitiktinai, pakeliui, parymoti prie prakartėlės ar pan.- labai bernelių mišios suteikia tos kalėdinės paslaptingumo, jaukumo dvasios visam vakarui ir visoms šventėms.. Be to- man kūčios būtų eilinis balius schmoll.gif Jei kada neprisiruošiu nueiti, - paskui man atrodo, kad šventės kažkokios netokios buvo- kad jos nepilnai išgyventos, kad joms kažko esminio trūko ax.gif
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 09 26, 18:40)
O man iškilo toks klausimas- nes jau pradėjau galvoti apie kalėdų meniu:

- ar į tuos dvylika patiekalų įeina ir gėrimai, ir visokios duonos, kiti priedai prie patiekalų- ar tų dvylika jau grynai gamintų, "pagrindinių" turi būti g.gif ?

Žinau, kad kisielius įskaičiuojamas prie 12 patiekalų, kūčiukai (man atrodo) rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 09 26, 18:40)
O man iškilo toks klausimas- nes jau pradėjau galvoti apie kalėdų meniu:

- ar į tuos dvylika patiekalų įeina ir gėrimai, ir visokios duonos, kiti priedai prie patiekalų- ar tų dvylika jau grynai gamintų, "pagrindinių" turi būti g.gif ?

-mane domina kaip pagal lietuviškas tradicijas skaitosi ax.gif


Viskas kas sudėta ant stalo(žinoma valgoma) skaičiuojami prie tų 12 patiekalų. mirksiukas.gif
Atsakyti
nieko ipatingo, pridedam siaudu uz staltieses,lauzom plotkele,traukiam tuos siaudus,kartais isiburiam, valgom kuciukus, paksui ateina kaledu senis ir palieka dauuug dovanu biggrin.gif sakom eilerascius ir gaunam dovanas wub.gif 4u.gif
Atsakyti