Įkraunama...
Įkraunama...

Ar užtenka informacijos lietuvių kalba?

Apklausa: Ar buvo lengva rasti informacijos apie naminių gyvūnėlių priežiūrą lietuvių kalba? (21 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Vat aš susidomėjau, ar pakankamai Lietuvos žmonės gauna informacijos apie naminių gyvūnėlių auginimo ypatybes ir pan..? Ar tikrai pasiimdami gyvūną žmonės žino kam įsipareigoja (ar gauna nors kokios informacijos apie lėšas reikalingas išlaikyti gyvūnui, apie kastraciją/sterilizaciją ir taip toliau ir panašiai), ir ar atiduodantys gyvūną pirmam sutiktam geradariai spec. organizacijų darbuotojai bent žino į kokias sąlygas padarėlis nukeliauja? Po straipsnelių apie parkuose ar tiesiog namų kiemuose likimo valiai paliekamus augintinius imu tuo abejoti. Įdomu, ką mamos apie tai mano?
Atsakyti
Pavyzdžiui kokių spec. organizacijų?
Atsakyti
Matai, man su pavadinimais gan sunku, nes aš su jais nesusidūrus.. Na ten visokie Nuarai ir pan. wink.gif
Atsakyti
Jeigu tik nori, informacijos rasi. Bet susistemintos jos nėra. Tenka ieškoti. Nuaras tik turi prieglaudą. Pas ką nukeliaus gyvūnas jiems nesvarbu, svarbiausia pelnas O va Vilniaus Pifas, GGT Pifas ir pan. rūpinasi, pas ką pateks globotas gyvūnas.
Atsakyti
Nu aš Pifo ir nepriskyrinėju prie tų "spec. organizacijų", žinau, kad jie veikia kiek kitokiu principu, bet neabejoju, kad neturintys priėjimo prie interneto asmenys apie Pifą gal tik viena ausim kažką girdėję ir ieškodami augintinio pirmiausia kreipiasi į kaimynus - gatvinukų maitintojus, tada į kokio turgelio prekiautojus, o jei neranda pastaraisiais būdais skambina 118 ir klausia apie prieglaudas.. Vat mane domina, ar būtent tokie žmonės gauna pakankamai informacijos. Turintys internetą ir mokantys juo bent kažkiek naudotis reikiamą informaciją sugeba išsikapstyt, tačiau jei net internete ją ne taip lengva surasti, be interneto tai turėtų būti išvis sunku.
Aš atsimenu kaip pati iki priglaudžiau pasimetusį kačiuką visas tas globojimo reikalas atrodė labai paprastas - valgydini Whiskas'u, tualetui pastatai dėžę ir karts nuo karto paglostai.. Kad jam ten tie Whiskas'ai visai nieko gero, kad dar skiepų reikia, kad sterilizuot ir taip toliau ir panašiai tai net sufantazuot nebūčiau galėjus.. Net vidutinės katino gyvenimo trukmės nežinojau, o jau elgesio ypatybės ir panašūs niuansai tai išvis kažkoks tamsus miškas buvo. Juk čia toks paprastas padaras - katinas. Su šuniu atrodė išvis viskas lengva irnesakyk.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brooke: 22 gruodžio 2007 - 16:27
Lietuviu kalba aplamai labai skurdu su bet kokia info schmoll.gif Ypac usisteminta. Tarkim mano seniau poziuris irgi buvo tas, kad turi sau katineli, pieno ipili, dar kazka numeti ir visi laimingi. Dabar pagalvoju, kokia visiska tundra buvau...Bet visa info atejo bendraujant su augintojais, ir nemazai forumai dave, tik ten reik sedet ir skaityt, gal rasi tai, kas konkreciai domina,o gal nerasi...Tarkim apie serima irgi visur taip jau miglotai...Reikejo sistemos RAW, kad butu dozavimas viskas smulkiai surasyta, tai visur tik daugmaz, nieko nuo A iki Z, arba "pasiskaitykit sunu forume". Ziauriai reikia, kad atsivertei pasiskaitei ir aisku...
Atsakyti
balsuot nebalsavau, nes nėra tokio punkto smile.gif
šiai dienai, šiai minutei drįsčiau sakyti, kad lietuvių kalba irgi yra pakankamai daug ir geros informacijos šiaip bendrai apie priežiūrą, veisles, ligas... tik žinoma, teks ilgokai paieškoti, nes kaip jau minėta, info nėra susisteminta...
bet šiaip, jei reikia kokio retesnio dalyko, kokios ypatingos plauko/kailio priežiūros, kokio nors ypatingo maitinimo būdo ar kokios retesnės ligos info, tai tenka ieškotis ir pas rusus, lenkus, anglus smile.gif
Atsakyti
Informacijos lietuviu kalba manau, jog yra labai labai mazai (cia as apie knygas kalbu). Knygu apie sunu auginima LT vos pora isleista, o apie ju psichologija nei su ziburiu rasti negalima (ko negalima pasakyti apie literatura rusu k.).Kai domejausi sausumos vezliukais, nieko gero neradau (gal ieskoti nemoku). Internete infomacijos galima daug ir ivairios rasti, bet lietuviu kalba velgi nedaug, geriau ieskot rusiskai ar angliskai (jei kas moka).
O siaip, "Supermamoj" visko yra thumbup.gif O jei kazko ir truksta, tai paklaust galima bigsmile.gif Tuo man sis forumas ir patinka - visuomet atsiranda geru zmoniu, kurie patart gali 4u.gif
Atsakyti
jeigu 8internete radot puslapi su angliskai parasyta informacija visa puslapi galite isversti cia : http://vertimas.vdu.lt/twsas/ 4u.gif smile.gif thumbup.gif
Atsakyti
bet juk verčia pažodžiui ir š.... gaunasi biggrin.gif
vertėjai iš bado mirtų, jei tokios programos gerai verstų mirksiukas.gif
Atsakyti
Manau, kad labai trūksta.
Atsakyti
Truksta.Dazniausiai informacija gaunu forume,is kitu augintoju
Atsakyti