Įkraunama...
Įkraunama...

Visiška negalia ir keturkojis draugas

Mes gyvename trise. Dukrytė(14 m.) su visiška negalia, dirbantis tėtis ir aš, motulė. Dukrytė pusę dienos vartaliojasi plačioje lovoje, kitą pusę sėdi kėdutėje, dar mankštinamės... Man kartais "važiuoja stogas" nuo to paties per tą patį... Galvoju gal įsitaisyt šuniuką, gal ir dukrytei patiktų, o ir aš priverstinai pasibastyčiau lauke... Bet prisidėtų darbo ir išlaidų... Vyras gal neprieštarautų, jeigu pati susitvarkyčiau. Tiesiog "sergu" dabar ta idėja... Gal kas turi panašios patirties? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(LAPAPUTĖ @ 2008 01 11, 13:11)
Mes gyvename trise. Dukrytė(14 m.) su visiška negalia, dirbantis tėtis ir aš, motulė. Dukrytė pusę dienos vartaliojasi plačioje lovoje, kitą pusę sėdi kėdutėje, dar mankštinamės... Man kartais "važiuoja stogas" nuo to paties per tą patį... Galvoju gal įsitaisyt šuniuką, gal ir dukrytei patiktų, o ir aš priverstinai pasibastyčiau lauke... Bet prisidėtų darbo ir išlaidų... Vyras gal neprieštarautų, jeigu pati susitvarkyčiau. Tiesiog "sergu" dabar ta idėja... Gal kas turi panašios patirties? doh.gif


Sveika, nors mūsų situacija geresnė (dukrytė turi raidos sutrikimą), bet aš daug skaitynėjau apie šunis ir vaikus. Mes jau turėjom šunį, kai gimė dukrytė. Jie labai gražiai susidraugavo nuo pirmos dienos. Manau jis ir prie vaikščiojimo prisidėjo, nes ji pradėjo paskui jį lakstyti. Ir dabar vaikosi, o kaip bendrauja tai gražu žiūrėt.
Gaila, nebeišsaugojau tų nuorodų, kur aprašomas šunų bendravimas su žmonėmis, kurie turi negalia. Jei rasiu būtinai įdėsiu smile.gif beto esu mačiusi dokumentinį filmą apie neįgalų berniuką, kuris beveik nejudėjo. Jam šuo suteikdavo daug gerų emocijų thumbup.gif guldavosi šalia, berniukas jį glostydavo, net pažangą gydytojai pastebėjo. Nu tik aišku reikia tinkamą veislę parinkti, nes gal labai judrus šuo netiktų g.gif

va radu kai ką ax.gif http://www.terjerukl...b...hp?=&p=5036
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trude: 11 sausio 2008 - 12:57
QUOTE(LAPAPUTĖ @ 2008 01 11, 12:11)
Tiesiog "sergu" dabar ta idėja... Gal kas turi panašios patirties? doh.gif

maniskiui neigaliukui 13, irgi vartosi ilgai lovoj, o poto dazniausiai TV spokso, na siaip i darzeli mes ji vedam, bet kas liecia gyvunus yra tabu verysad.gif ir pas mus buvo ideja isigyt suni rolleyes.gif bet jis paniskai bijo gyvunu doh.gif jei tik prie jo prisiartina suo kate, klykia ne savo balsu doh.gif sesuo ziurkeniuka turejo, baisu kas budavo, atrode, kad vaikas priepuoli gaus is tos baimes unsure.gif dabar isigyjom akvariuma, tai vat sitas dalykas jam tinka, atsiseda ir ziuri, kaip ten zuvytes plaukioja rolleyes.gif ir mazajam patinka thumbup.gif
vat musu tokia patirtis smile.gif
Atsakyti
Mes taip pat turim akvariuma jau beveik 2 metai,o pries kaledas isigijom papuga 'nimfa'- tai dabar turiu kruva vaiku.. biggrin.gif
Dar turiu svajone katina 'sfinksu' veisles nusipirkti,tik erdves reikia didesnes..

RENA,o kada uzsiveisei akvariuma? Kokios talpos,ka auginat?
Atsakyti
QUOTE(LAPAPUTĖ @ 2008 01 11, 12:11)
Galvoju gal įsitaisyt šuniuką, gal ir dukrytei patiktų, o ir aš priverstinai pasibastyčiau lauke... Bet prisidėtų darbo ir išlaidų... Vyras gal neprieštarautų, jeigu pati susitvarkyčiau.

mes turim šunį - labradorą, kai mažius tapo neįgalus, tai gavo dovanų kaip draugą. Žadėjom dresuoti kaip tarnybinį šunį - pagalbininką neįgaliajam, bet Lietuvoj nėr tokių mokyklų šunims, o patiems pritrūko žinių ir patirties. Tai dabar tiesiog turim šeimos narį smile.gif
Mažiaus santykis labai geras - tą šunį be proto myli, apskritai užaugęs ruošiasi turėti šunų veislyną ir t.t. Sakė, sesės ar brolio nereikia, nes turi Plutą doh.gif

Bet nuoširdus patarimas: prieš įsigyjant šunį, reikia l. gerai pasvarstyti veislę ir savo galimybes.
Jei gyvenat bute, jokiu būdu nepatartinas didelis šuo, kaip mūsų atveju. Vargsta ir šuo, ir šeimininkai. Be to, masyvus šuo visada per neatsargumą gali vaiką užkliūti, pastumti ir t.t.
Kitas dalykas - plaukai. Visur jų pilna, gali kad ir kasdien siurbti, nepadeda doh.gif JEi vaikas alergiškas, tada visai prastai.
Vedžiojimas - tiesa, priverstinė mankšta, bet man, pvz., ryte anksti keltis schmoll.gif o kai šalta, slidu ar lyja schmoll.gif ar sergi... šiaip vyras daugiausia vedžioja, aš per tingi blush2.gif
Daugiausia problemų turim, kai reikia kur išvažiuoti: ligoninė, sanatorija, atostogos, savaitgaliai - vis reikia spręsti klausimą, kur dėti gyvą padarą. Tai tikrai didelė problema.
Nepigiai kainuoja ir šuns skiepai, maistas... o kur dar griaužimo periodas, kai visi namų kampai, batai, šlepetės apkramtyti, o ant grindų mažylis ir siusioja ir ...

Na, jei visus šiuos rūpesčius ryžtatės kantriai tverti, teigiamos emocijos, besąlygiška meilė ir geros nuotaikos užtaisas garantuotas kasdien thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(zuza @ 2008 01 11, 14:57)
mes turim šunį - labradorą, kai mažius tapo neįgalus, tai gavo dovanų kaip draugą. Žadėjom dresuoti kaip tarnybinį šunį - pagalbininką neįgaliajam, bet Lietuvoj nėr tokių mokyklų šunims, o patiems pritrūko žinių ir patirties. Tai dabar tiesiog turim šeimos narį  smile.gif 
Mažiaus santykis labai geras - tą šunį be proto myli, apskritai užaugęs ruošiasi turėti šunų veislyną ir t.t. Sakė, sesės ar brolio nereikia, nes turi Plutą  doh.gif

Bet nuoširdus patarimas: prieš įsigyjant šunį, reikia l. gerai pasvarstyti veislę ir savo galimybes.
Jei gyvenat bute, jokiu būdu nepatartinas didelis šuo, kaip mūsų atveju. Vargsta ir šuo, ir šeimininkai. Be to, masyvus šuo visada per neatsargumą gali vaiką užkliūti, pastumti ir t.t.
Kitas dalykas - plaukai. Visur jų pilna, gali kad ir kasdien siurbti, nepadeda doh.gif JEi vaikas alergiškas, tada visai prastai.
Vedžiojimas - tiesa, priverstinė mankšta, bet man, pvz., ryte anksti keltis schmoll.gif o kai šalta, slidu ar lyja  schmoll.gif ar sergi... šiaip vyras daugiausia vedžioja, aš per tingi blush2.gif
Daugiausia problemų turim, kai reikia kur išvažiuoti: ligoninė, sanatorija, atostogos, savaitgaliai - vis reikia spręsti klausimą, kur dėti gyvą padarą. Tai tikrai didelė problema.
Nepigiai kainuoja ir šuns skiepai, maistas... o kur dar griaužimo periodas, kai visi namų kampai, batai, šlepetės apkramtyti, o ant grindų mažylis ir siusioja ir ...

Na, jei visus šiuos rūpesčius ryžtatės kantriai tverti, teigiamos emocijos, besąlygiška meilė ir geros nuotaikos užtaisas garantuotas kasdien thumbup.gif


drinks_cheers.gif Reikia būtinai viską apgalvoti, kad paskui nereikėtų spręsti kur jį dėti ( o tas man pats baisiausias dalykas atrodo). Nu su plaukais ir aš kariauju doh.gif Grindis turiu plaut kas dieną doh.gif bet atsiperka tas džiaugsmas kai matau juos bendarujant. Kaip ji maitina jį ir laksto paskui biggrin.gif
Bet apgalvot tikrai reikia daug, vistik tai šuniukas, jei jau apsiprendi tai ir atsakai už jį ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dzeuse @ 2008 01 11, 13:35)
RENA,o kada uzsiveisei akvariuma? Kokios talpos,ka auginat?

lapkryti buvau pora sav pas mama, kai gryzau, akva jau stovejo visame grazume doh.gif buvom prisipirke tikrai nemazai zuvelioku, bet ta kruopu liga beveik visas pagulde doh.gif liko du ancitrusai, akva 120l., dabar noriu prisisodint ivairesniu augaliuku, o tada dasipirkt zuvu, bet mano svajone, tai koks 400l., talpos akva ir kokie du dideli zuviai wub.gif jega, na man jau taip grazu wub.gif o is tos smulkmes kazkaip nzn, nelabai...man, na bet juk cia MB akva, taip, kad kolkas turiu klausyt jo nuomones ax.gif

vat maniskis irgi nori suns mazajam, mes gyvenam name ir savas kiemas, na zo tikrai vietos sociai, bet as kazkaip pries ir del E nes kaip ir rasiau anksciau, tai jis bijosi, o ir voljero nesinori statyt, vistiek smarve nuo ju, tvarkymo daug, o ir suni vistiek reikia isvest palakstyt, o kur ji det, kai isvaziuoji, na zo kolkas as savo argumentais sulaikau nuo tu suneko pirkimu, bet vat del vieno dalyko, tai as ji noreciau, pas mus i kiema vis atvaro kaimynu kates ir pvz., ant pieveles megejos kakalu savo palikt doh.gif net vaikus neina ant zoles isleist mad.gif vat del to tai pikciausia aggressive.gif
Atsakyti
Mano žuvelaičių dar nebuvo užpuolus krupų liga,viena laimė..
Akvariumas tai nedidelis- 56l. su augalais beda,kokius tik perkus,vis tiek rupuzes auksines ir teleskopas sueda!
Pries sventes galvoju,pagrazinsiu akvariuma,nupirkau 3 augalus uz 40 litu,pardaveja uzgarantavo,kad situ tai tikrai nesues..kur tau-vieni stiebai belike! doh.gif
Atsakyti
Pas mus su akvariumu ta pati bėda- žuvytės suėda visus augalus, tai ir nebesodinam jokių, užtenka akmenukų.Mūsų akvariume gyvena kardonešių porelė, šamas ir čiulpikas.Laikėme aksines žuveles, bet kitos žuvys jas nuvaikydavo negyvai.Pastarasis žuvų komplektas sugyvena gerai,tik augalų nelieka...
Atsakyti
Mes irgi keturkojų draugų turim - šunį ir kates. Vis šiokia tokia atrakcija vaikiui.
Prieš įsigyjant tikrai reikia labai gerai pagalvoti, įvertinti ir savo galimybes, ir charakterį. Aš, pvz., šuniui tik dėkinga, nes dažnai oras toks, kad manęs vienos iš namų neišvytų, o su šuniu ir išeini, ir prasiblaškai, ir oro gryno įkvepi, ir ne toks jis blogas pasirodo smile.gif
Ir dar: geriau rinktis ne mažą šuniuką, o suaugusį vaikus mylintį šunį. Daug vargo atpuola, nes mažas šuniukas tikrai nemažai dėmesio reikalauja. Kai vaikiui buvo pusmetis įsigijau 6 metų amžiaus šunį (anksčiau laikytas senukas šuo mirė, kai vaikiui buvo vos mėnuo), ir visi puikiai sutariam.
Atsakyti
ATĖNE- ar didelis jūsų šamas?
Mūsų,kad užaugo baisuoklis toks,ilgas,juokiamės,kad čia lydeka kažkokia,kepsim. biggrin.gif
Ir šiaip šamas pikta žuvis,o kaip jūsiškis?
As dar auginu,gupijas,danijas ir sraigę. rolleyes.gif

Svajoju jau keli metai apie katina Sfinksų veislės,kai turėsim didesnius namus,būtinai įsigysiu. smile.gif
Papildyta:
Paskaičiau temos pavadinimą 'keturkojis draugas' ir juokas paėmė- mūsų draugai- žuvys bekojės, papūga dvikojė- žodžiu,aš su savo chebra čia ne pričiom. biggrin.gif

Visus tuos 'draugus' pirkom dėl Airido,į papūgą jis nekreipia dėmesio,tik,kai ji čiulba,suklūsta,bet nemoka rasti čiulbėjimo objekto.
O akvariumą,kai rodau-tai tik bendrai pažiūri į margumyną visą,žuvų stebėti,neturi supratimo.
Atsakyti
QUOTE(dzeuse @ 2008 01 14, 11:53)
aidelis jūsų šamas?
Mūsų,kad užaugo baisuoklis toks,ilgas,juokiamės,kad čia lydeka kažkokia,kepsim.  biggrin.gif
Ir šiaip šamas pikta žuvis,o kaip jūsiškis?
As dar auginu,gupijas,danijas ir sraigę. 

mes irgi akvariumą turim, gražu akis paganyti, kol nepriželia smile.gif Plauko keturi barbusai ir dručkis šamas. Ir kelios sraigės ropinėja. Bandėm daugiau žuveliokų užsiveisti: vaikui l.patinka neonai, danijos, bet kad tas senis šamas visas naujokes po vieną po vieną ir suėdė unsure.gif
Atsakyti