Įkraunama...
Įkraunama...

Sodo namelis: sklypas, projektas, leidimai

Sveiki, reikia konsultacijos: yra nebaigtas statyt sodo namelis, kurio statyba sustojo ~1992. Apie 80% esamo statinio butu panaudota naujam nameliui
Kaip ji dabaigt statyt :

1) Pastatyt be jokiu leidimu ir tada registruot;

2) Atlikt kadastrinius matavimus ir dastatyt pagal buvusi projekta o del pakeitimu ait pas architekta;

3) Atlikt kadastrinius matavimus ir suderint nauja projekta pas architekta ir tada statyt (labai brangus kelias mano galva);

4) Atlikt kadastrinius matavimus ir formint nauja statyba kaip sodo namelio rekonstrukcija;

Man patinka varijantas 4) bet ar jis teisyngas?
Achiu uz patarimus.
Atsakyti
Kažkada turėjau mintį rekonstruot savo sodo namelį, bet paskaičiavau ir gavosi, kad jį pigiau nugriaut velniop smile.gif .

Patarčiau nueit pas architektą konsutacijos, jie iš to duoną valgo. Bo paskui gali būt dar brangiau negu brangiausias variantas. Aš rimtai, jie ten vis pakeičia kokią smulkmeną įstatymuose... žiūrėk, kad paskui nugriaut nereiktų.

Draugiškai patariu- pasikonsultuok su profesionalu ir tada nuspręsk, ne forumuose sprendimų ieškot tokiu klausimu reikia, o tai pats supranti kaip būna...
Atsakyti
QUOTE(Kykas @ 2007 09 06, 08:46)
Kažkada turėjau mintį rekonstruot savo sodo namelį, bet paskaičiavau ir gavosi, kad jį pigiau nugriaut velniop smile.gif .

Patarčiau nueit pas architektą konsutacijos, jie iš to duoną valgo. Bo paskui gali būt dar brangiau negu brangiausias variantas. Aš rimtai, jie ten vis pakeičia kokią smulkmeną įstatymuose... žiūrėk, kad paskui nugriaut nereiktų.

Draugiškai patariu- pasikonsultuok su profesionalu ir tada nuspręsk, ne forumuose sprendimų ieškot tokiu klausimu reikia, o tai pats supranti kaip būna...




mes irgi sodo medini nameli rekonstravom, jei taip galima pasakyti. Norejom padidint tik veranda ir pakeist stoga, langus. Kai isplese langa sena, ziurim, kad supuve balkiai, kai nueme stoga- reikejo keist perdangas. Reziume- nameli perstateme is naujo, tik po viena siena, kur kainavo daugiau nervu, darbo, pinigeliu. Butu buve paprasciau ji nugriaut ir pastatyt is karto toki pat. O mes ji statem naujai, tik dalim. doh.gif

jei namas murinis, reik ziuret, kad jis nebutu "persales"

Atsakyti
Norint rekonstruot - reikia pirmiausiai žinot kaip jis pastatytas. Nes jeigu nežinai tai jau automatiškai didelė bėda. Sodo namelius statė kas netingėjo ir kaip mokėjo.
Gerai, kad maniškį tėtė statė, taigi iki smulkmenų žinojau kur kokia vinis įkalta ir kaip plyta padėta. Pagalvojus ir paskaičiavus gavosi, kad rekonstruot neapsimoka, o pigiau nugriaut ir ant pamatų kitą pastatyt. Čia aišku priklauso koks namelis, kokia konstrukcija. O mūrinis bus peršalęs - faktas, nes niekas gi ten žiemom nešildė, bent jau ne visą laiką. Bet ką aš čia rašinėju net namelio nematęs smile.gif
Buriu iš kavos tirščių. Net ir savam namely apdailą lupau, kad pažiūrėt ar tikrai teisingai balkio vietą atsimenu... čia panašiai kaip pagydyt žmogų per atstumą, nepatarsi nepačiupinėjęs.
Atsakyti
QUOTE(kenkejas @ 2007 09 05, 17:11)
Sveiki, reikia konsultacijos: yra nebaigtas statyt sodo namelis, kurio statyba sustojo ~1992. Apie 80% esamo statinio butu panaudota naujam nameliui
Kaip ji dabaigt statyt :

1) Pastatyt be jokiu leidimu ir tada registruot;



Spėju, kad ir leidimas statyti pasibaigė apie tuos metus. Jeigu bandytumėt veikti pagal 1 schemą, tai reikštų, kad statytumėt savavališkai. Nuo 1992 m. galėjo daug kas pasikeisti: teisės aktai, statybų reglamentai, pagaliau, gal net privatizavimo procese pasikeitė kaimyninių sklypų ribos (mano atveju būtent taip ir buvo), todėl vienareikšmiškai siūlyčiau pasinaudoti Kyko patarimu drinks_cheers.gif
Atsakyti
Tai Jums galiu apreikšti, kad toks reikalas kainuotų iki 10 t.Lt , jei veiksmas vyksta aplink sostinę.
Norint ką nors Rekonstruoti, reikia, kad tas daiktas būtų Įteisintas.

Gal kas žinote, kokie popierai patvirtina sodo namelio įteisinimą?
Iš anksto dėkui
Atsakyti
noreciau nuomones kaip man toliau elgtis.
pries 12metu pardaviau sodo sklypa,viskas atrode tvarkoje,bet po keliu metu pradejo eiti mokesciai uz zeme,susiradau pirkeja,ji dokumentu nesusitvarke pasirodo.taip 12 metu moku mokescius,o ji tik zada susitvarkyti.buvau pas teisininkus,sako duok i teisma,grazini sumoketa suma ir vel sklypas tavo.bet kazkokia sazine vis griauzia.
noreciau suzinoti mamyciu nuomones.
Atsakyti
Kaip suprasti "pardavėte"? Ar pardavimo Sutartis ir perdavimo-priėmimo Aktas yra?
Siūlau apsilankyti www.kada.lt , ten yra neatlygintina paieška pagal adresą. Įveskite savo tikslius asmens, adreso duomenis ir greičiausiai pamatysite, kad sodas- Jūsų.
Sorry, bet nuomonė ne mamytės, o tėvelio.
smile.gif
Atsakyti
Aciu teciui.
As turiu registru centro pazyma kad tas sodas mano,bet paaiskinu biurokratizma.1995m.buvo istatymas parduota sklypa reikia po notaro per 3 men.uzregistruoti registre,ta ponia to tepadare.Ir man tenka moketi mokescius.be to jau daug kartu skambinau kad tvarkytusi,bet metu metai tempia...
Atsakyti
smile.gif
Tadum vienintelis būdas atsiimti per 12 m sumokėtus mokesčius- parduoti Sodą dar kartą. Turbūt Jūsų juristas minėjo, kad senosios Pirkėjos ieškinio Senatis būtų 10metų ?

Siūlau pradžiai pagąsdinti.
Atsakyti
Nesuprantu aš tokių runkelių- pirkejų,intelekto matyt nulis.kaip galima neisiregistruoti,kad tas turtas jau mano?nervai nelaiko paskaicius.
Atsakyti
Prie ko čia nervai? Paprasčiausias Abiejų pusių aplaidumas ir tiek žinių.
Gavęs panešimą susimokėti mokesčius, iš karto lėkčiau šūmą kelti, o ne 12m kažko laukčiau.
Atsakyti