Įkraunama...
Įkraunama...

Ar pirmagimiai visada mąstytojai?

Sveiki! Ar pastebejote, kad jusu pirmasis vaikas turi daugiau panasumu su kitu seimu pirmuoju, o antrasis - su antruoju vaiku, negu jie tarpusavyje? Man susidare toks ispudis, kad pirmieji buna ramesni, linke i apmastymus. Antrieji - judresni, moka gudriai issisukti is padeties, tikri verslininkai. Tretieji moka visiems buti geri, bet ir saves nenuskriaudzia, taip pat jie buna savarankiskiausi.
Idomu, kokie jusu pastebejimai sia tema?
Atsakyti
Mano šeimynoje tuomet pirmas su antruoju vietomis susikeitę, nes pirmagimis yra judrus ir verslininkas, o antrasis - mąstytojas ir pats ramiausias iš visos trijulės. O va dėl trečiojo apibūdinimo, tai pritarčiau visu šimtu procentų. biggrin.gif
Atsakyti
Pas mus pirmoji labai judri. Megsta visiems vadovauti. Turi mazai kantrybes, jai viska reikia padaryti greitai, o kai reikia pastangu - tuoj pasiduoda. taigi, verslui neuztektu nervu ir kantrybes.

Antroji diplomate, meili, gudri lapute moka issisukti is visu padeciu (kartais net melo pagalba bigsmile.gif ), moka uz save kovoti, uzsispyrus. Visai nejudri. Moka ilgai susikaupus dirbti, krapstinetis.

Treciasis dar ne iki galo aiskus, bet irgi nelabai judrus, ramiausias is visu. Labai meilus.
Atsakyti
QUOTE(3 sunu mama @ 2008 01 17, 17:11)
Idomu, kokie jusu pastebejimai sia tema?

stai ka perskaiciau protingoje knygoje apie broliu ir seseru santykius. autores teigia, kad vaikams budinga labai greitai "ieiti" i role. roles saltinis gali buti pats vaikas, vaiko broliai ir seserys arba tevai. tokiais pasakymais - va, vresnelis tai mastytojas, maziukas tai mylimukas landukas ir tt mes tas vaiku roles uztvirtiname ir nieko is to gero, nes veliau, tie ismokti santykiu formavimo budai ir saves isivaizdavimas pvz., kaip "mastytojo" (bet ne "verslinyko" - turiu tam reikalingu savybiu... ir pan.) gali trukdyti visapusiskai atsiskleisti, kurti santykius su kitais zmonemis ir tt. net "geriecio" role gali labai slegti vaika, trukdyti jam isreiksti savo tikruosius jausmus (net patys geriausiai gerieciai kartais pyksta, liudi ir tt)
todel labai svarbu laiku pastebti, kad vaikas "turi" role, ir sudaryti galimybes jam atsiskleisti "netipiskose" situacijose, pastebeti bei ugdyti ir kitas savo savybes...

saltinis: A. Faber & E. Mazlish Siblings without rivalry
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 01 20, 15:41)
stai ka perskaiciau protingoje knygoje apie broliu ir seseru santykius. autores teigia, kad vaikams budinga labai greitai "ieiti" i role. roles saltinis gali buti pats vaikas, vaiko broliai ir seserys arba tevai. tokiais pasakymais - va, vresnelis tai mastytojas, maziukas tai mylimukas landukas ir tt mes tas vaiku roles uztvirtiname ir nieko is to gero, nes veliau, tie ismokti santykiu formavimo budai ir saves isivaizdavimas pvz., kaip "mastytojo" (bet ne "verslinyko" - turiu tam reikalingu savybiu... ir pan.) gali trukdyti visapusiskai atsiskleisti, kurti santykius su kitais zmonemis ir tt. net "geriecio" role gali labai slegti vaika, trukdyti jam isreiksti savo tikruosius jausmus (net patys geriausiai gerieciai kartais pyksta, liudi ir tt)
todel labai svarbu laiku pastebti, kad vaikas "turi" role, ir sudaryti galimybes jam atsiskleisti "netipiskose" situacijose, pastebeti bei ugdyti ir kitas savo savybes...

saltinis: A. Faber & E. Mazlish Siblings without rivalry


Visiskai sutinku, bet siuo atveju man idomu, kokie panasumai tarp vaiku, auganciu skirtingose seimose. Ir ar tie panasumai priklauso nuo to, kelintas vaikas tai yra seimoje. Tarp pazistamu seimu pastebejau kelis desningumus vaiku charakteriuose, priklausomai nuo to ar tie vaikai pirmi, ar treti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 3 sunu mama: 20 sausio 2008 - 15:19
mano vyresnelis lelius viska siek tiek anksciau daryt menesiu pradejo lotuliukas.gif ir dantukai dygo ir eit pradejo, ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(mamutas @ 2008 01 20, 16:12)
Pas mus pirmoji labai judri. Megsta visiems vadovauti. Turi mazai kantrybes, jai viska reikia padaryti greitai, o kai reikia pastangu - tuoj pasiduoda. taigi, verslui neuztektu nervu ir kantrybes.

Antroji diplomate, meili, gudri lapute moka issisukti is visu padeciu (kartais net melo pagalba  bigsmile.gif ), moka uz save kovoti, uzsispyrus. Visai nejudri. Moka ilgai susikaupus dirbti, krapstinetis.

Treciasis dar ne iki galo aiskus, bet irgi nelabai judrus, ramiausias is visu. Labai meilus.


Zinai mamutas, skaitau tavo posta,ir atrodo kad rasytum apie mano mergytes smile.gif rolleyes.gif , tik mano mazoji kaip ir sese nelabai kantrybes turi doh.gif . O del trecio tai nieko negaliu komentuot rolleyes.gif biggrin.gif .
Atsakyti
QUOTE(3 sunu mama @ 2008 01 17, 17:11)
Sveiki! Ar pastebejote, kad jusu pirmasis vaikas turi daugiau panasumu su kitu seimu pirmuoju, o antrasis - su antruoju vaiku, negu jie tarpusavyje? Man susidare toks ispudis, kad pirmieji buna ramesni, linke i apmastymus. Antrieji - judresni, moka gudriai issisukti is padeties, tikri verslininkai. Tretieji moka visiems buti geri, bet ir saves nenuskriaudzia, taip pat jie buna savarankiskiausi.
Idomu, kokie jusu pastebejimai sia tema?


Labas 3 sūnų mama, aš taip pat tokia esu lotuliukas.gif - 3 sūnų mama lotuliukas.gif .
Pas mus viskas taip pat , kaip ir pas jus 100% thumbup.gif .
Pirmas - ramus, mąstantis, tiesa užsispyręs (zodiakas Avinas)
Antras - judresnis, taip pat moka gudriai išsisukti iš padėties, užsispyręs mažiau (zodiakas Avinas, tik gimęs paskutinę šio ženklo dieną),labai darbštus thumbup.gif .
Trečias dar mažas - kai paaugs , pamatysim wub.gif
Atsakyti
smile.gif Teisingai pastebėjote. Ar atsimenate tokį animacinį filmuką apie peliukus Pinkį ir Makaulę. smile.gif Labai man vaikus priminė. Vyresnėlis ramus, protingas, o antrasis - kaip vijurkas, sugaudyti neina ir visokias sbitkas išdarinėja. Apie trečiąją dar sunku pasakyti, gali būti, kad bus geroji fėja.... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(3 sunu mama @ 2008 01 17, 17:11)
Sveiki! Ar pastebejote, kad jusu pirmasis vaikas turi daugiau panasumu su kitu seimu pirmuoju, o antrasis - su antruoju vaiku, negu jie tarpusavyje? Man susidare toks ispudis, kad pirmieji buna ramesni, linke i apmastymus. Antrieji - judresni, moka gudriai issisukti is padeties, tikri verslininkai. Tretieji moka visiems buti geri, bet ir saves nenuskriaudzia, taip pat jie buna savarankiskiausi.
Idomu, kokie jusu pastebejimai sia tema?


Lygiai taip su mano trejetuku- mąstytojas, verslininkas ir princesė.
Atsakyti
Mano pirmasis palyginus ramus vaikas. Linkęs stebėti kitus vaikus, o ne stačia galva pulti į jų vidurį. Ir gal ne pagal amžių protingas. Na, mes juo labai pasitikim. Gal per daug kartais. Nežinau iš kur, tačiau mes ŽINOM, kad jis niekada neišeis į gatvę, kad jis neims degtukų, kad atsargiai elgsis su peiliu.. ir t.t. Ir vis atbėga paskųsti brolį, kad šis ką netinkamo dirba.

O va mažesnis.. Tai kaip tautosakoj: velnio neštas ir pamestas. rolleyes.gif Tik spėk gaudyt, atiminėt, slėpt ir saugot.

Įdomu, koks bus trečiasis.. Reik gerokai dar palūkėt.
Atsakyti
nu musu abi judrios tiek pirmoji,tiek antroji nors dar maza bet tik ir ziuri kaip ka nors sesei iskresti smile.gif
Atsakyti