QUOTE(Strielka @ 2008 02 05, 12:07)
na as vaizdinem priemonem parodysiu, cia kadrai daryti vienas po kito... abu kartus su blicu, blicas tikrai plykstelejo, bet viena gavosi sviesi, kita tamsi

nieko neperstatinejau, atrodo fotkina fotikas pats kaip nori...
ir isvis kur man apie tuos apsvietimus sviesas kaip susireguliuot paskaityt, nes turiu ne tik papildoma blica - sigma, bet ir du pastatomus didelius blicus, noriu graziu namu salygomis fotkiu, dabar kai toks metu laikas, apsiniauke dazniausiai tai su dienos sviesa nespeju nieko nufotkint...
mano galva - nepasikrovė blicas normaliai. ar palauki, kol užsidega raudona lemputė "ready"? pažiūrėk antros foto exif'e ar yra patvirtinimas, kad flash fire (t.y. kad bilcas suveikė). bet man tai konkrečiai atrodo, kad laikas keisti batarkes/krauti akumą.
versijos "užstringa užuolaidėlės" nesvarstyčiau, nes jei stringa, tai stringa ir dienos šviesoje be blykstės. "grybauja eksponometras" tas pats - grybautų visur.
o kokį blicą naudoji? gal be e-ttl? tuomet nešneka aparatas su blykste ir gali būti toks bajeris.
fotografuojant blykste patalpoje geriausia nustatinėti M ir įvesti diafragmos/išlaikymo parametrus pačiam. na dar galima S programoje ir įvesti išlaikymą, atitinkantį scenai (greit juda - trumpą, negreit - ilgesnį). A patalpoje ir mažo apšvietimo sąlygomis netinka, nes visuomet nustatys per ilgą išlaikymą ir per mažą diafragmą, dėl to foto bus neryškios ir išplaukusios (po blykstelėjimo šviesa vis vien veiks matricą, nes užraktas bus atvertas).
daryk taip. arba pakrauni akumus/pakeiti batarkes, arba žiūrėk, per kiek laiko pas tave užsidega raudona lemputė (jei blicas kanoninis), patvirtinanti pasiruošimą. normaliai turi užsidegti per 3-4 sek., o nenormaliai ir per 30. jei ilgai nepasikrauna - reiškis tavo problema maitinimo šaltinyje. jei pasikrauna greitai - bandai nustatyti M ir vienodu parametru kali kokius 10-15 kadrų nekeisdama padėties (bet tik sulaukusi blico patvirtinimą, kad jis pasiruošęs). jei šviesa nuotraukose keičiasi - ieškom problemos toliau.
kad suprasti ekspozicijos matavimo automatiką fotografuojant su blykste, reikia žinoti kaip ji veikia. Pagrindinį blyksnį, kuris apšviečia fotografuojamą objektą ir tai fiksuojama juostoje/laikmenoje lydi priešblyksnis, pagal kurį aparatas nustato ekspozicijos parametrus. juos skiria priklausomai nuo modelio apie 0,2 sek. (vat būtent todėl kai kurie žmonės, kurie turi labai greitą akies voko reakciją, nuotraukose su blicu atrodo "girti" - jie reaguoja į priešbliksnį ir spėja dalinai mirktelėti). TTL (thru the lens) - tai matavimo būdas, kuomet matuojama šviesa ateinanti per objektyvą (lens). ir yra atitinkami protokolai (kalba) A-TTL, E-TTL, E-TTL II kuriais blicai ir aparatai kalbasi. jei aparatas nepalaiko E-TTL arba blykstė yra A-TTL, o aparatas supranta tik E-TTL kalbą - tai jie ir nesusišneka. o šnekėtis jie turi apie ką. po priešblyksnio koreguojasi (priklausomai nuo pasirinkto režimo ir protokolo) diafragma, išlaikymas, blyksnio galia. dar aparatas praneša blykstei koks židinio nuotolis pasirinktas (atitinkamai keičiasi blykstės atšvaitų kampas), kuris fokusavimo taškas pasirinktas ir kt. informaciją.