Hm..
Gana įdomius požiūrius jūs čia gerbiamieji, išsakote. Sprendžiant iš visko, bendra vizija kas turėtų būti dėstoma mokykloje teisės disciplinoje nėra
Na, aš asmeniškai įsivaizduoju tokį dalyką būtent kaip praktinių užsiėmimų ciklą (gal derėtų jį daryti fakultatyvniu) ir manau, kad dėstyti turėtų būtent teisninkai profesionalai.
Manau, kad universitetų magistrantai tikrai eitų kelias savaitines valandas padėstyti ir kelis litus užsidirbti. Be abejo, teisėjai, prokurorai ar advokatai neis

Tačiau akademinis jaunimas iš teisės fakultetų tikrai galėtų pasidarbuoti.
O sakydama, kad tokie užsiėmimai turėtų būti praktiniai, turiu galvoje žmonių supažindinimą su jų kaip vartotojų, būsimų darbuotojų ir t.t. teisėmis, pareigomis, pamodeliuoti įvairius teisinės atsakomybės atvejus, juos pateikiant kaip galvosūkius, uždavinukus. Be to, išmokyti tokių elementarių dalykų kaip skaityti sutartis, kurias kiekvienas iš mūsų pasirašinėja kiekviename žingsnyje (elektros, šilumos, vandens tiekimo sutartys butuose, indėlių ar kreditinių kortelių, paskolų sutartys bankuose, lizingo sutartys mašinoms, buitinei technikai ir t.t), nes iš mano, praktikuojančios teisininkės, patyrimo tikrai akivaizdu, kad žmonės jų neskaito ir nežino į ką reikią kreipti dėmesį. To tikrai galima jau 17čius mokyti ir suteikti jiems elementarų išprusimą, kas palengvintų jų gyvenimą ateityje.
Dar viena svarbi niša - darbo teisės elementarūs klausimai, kas irgi reikalinga kiekvienam jaunam žmogui, o ir dar daug daug kitokių dalykėlių, ką galėtų sugalvoti kūrybingas mokytojas.
Manau, kad mokyklų/gimnazijų moksleivių tėvai turėtų parodyti iniciatyvą mokyklų vadovybei tokius užsiėmimus turėti

Ypač jau jei teisingumo ministerija imasi dotuoti tokius dalykus (bent jau teoriškai)