Įkraunama...
Įkraunama...

Šviežiai spaustos Sultys

sveikos supermamos!!!! Einu visada per maximą ir pačiusi sulčių barą susimastau.. ir kas geria tas brangybes?
Aš spaudžiu kasdien morkų ir burokėlių sultis, pati, namie, kankinu seną sulčių aparatą cry.gif . Pagal seną seną knygą, ten pasakyta kad reikia didinti burokėlių santykį nuo 4:1 iki 1:4 (1 morkų dalis ir 4burokėlių) kaip tik esu 3:2... bet tas burokėlių kiekis jau varo į neviltį g.gif
kas dar sveikatinasi?
taip pat įdomu, gal kas neseniai pirko sulčiaspaudę, ir kaip jos toleruoja gaudamos super kietą daržovę? manoji yra 300W tai springsta nuo žalių burokėlių...
Atsakyti
Sveika, smile.gif
Aš irgi kartais pasisveikatinu šviežiomis sultimis - anksčiau po treniruotės nuolat gerdavau morkų sultis Rimi parduotuvėje, dabar dažniau spaudžiu pati. Kažkur skaičiau, kad labai gerai kraujui yra lygiomis proporcijomis morkų-burokėlių-citrinų sultis, bet mano skrandis tokių neperneša, tai vyras geria. tongue.gif
O sulčiaspaudė nors ir apynaujė, bet brokuotai veikia - gana šlapios išspaudos lieka, ir nuolat reikia sietelį perplaut, nes jei po morkų norėsi išspaust dar kelis apelsinus, tai sietelis jau "užsimušęs" ir labai šlapi tirščiai liks - gaila produktų g.gif
Atsakyti
Ankščiau labai mėgdavau išgerinėti Maximoje šviežių sulčių. Dabar spaudžiu namie. thumbup.gif
Tai sapudžiu viską ką tik turiu valgomo namie. Iš vaisių maišau apelsinus, kivi, bananus -vienu žodžiu bele ką, vasarą braškių įmetu. Patinka morkų bei burokėlių. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(lepune @ 2005 04 06, 10:52)
sveikos supermamos!!!! Einu visada per maximą ir pačiusi sulčių barą susimastau.. ir kas geria tas brangybes?
Aš spaudžiu kasdien morkų ir burokėlių sultis, pati, namie, kankinu seną sulčių aparatą cry.gif . Pagal seną seną knygą, ten pasakyta kad reikia didinti burokėlių santykį nuo 4:1 iki 1:4 (1 morkų dalis ir 4burokėlių) kaip tik esu 3:2... bet tas burokėlių kiekis jau varo į neviltį g.gif
kas dar sveikatinasi?
taip pat įdomu, gal kas neseniai pirko sulčiaspaudę, ir kaip jos toleruoja gaudamos super kietą daržovę? manoji yra 300W tai springsta nuo žalių burokėlių...


Aš gerdavau morkų sultis, spaudžiau pati, kosmetologė rekomendavo mėnesiuką pagerti, tik mano sulčiaspaudė buvo rankinė smile.gif , sudroži su tarka morkas, tada paimi merliuką ir išspaudi sultis. Kankinausi taip dvi savaites, o tada mečiau sveikatintis cool.gif
Tik va, vieni sako, kad reiktų iškart gerti, o kiti sako, kad reiktų, kad jos pastovėtų (man atrodo Maximoje ne iškart spaudžia)
Atsakyti
Pirma, burokėlių ir mokrkų sultis geriau palikt šaldytuve per naktį pastovėt ir tada gert..O į morkų sultis dar reiktų 1 a.š. grietinėlės ar riebesnio pienuko įpilt, priešingu atveju nelabai ką naudingo pasisavins org-mas ax.gif
Antra, nereikia gerti daugiau nei 40 ml. grynų sulčių..jei norit išgerti stiklinę, tai reiktų 40 ml. sulčių ir tada pripildyti vandens iki norimo kiekio..org-mas daugiau nei iš 40 ml. sulčių naudingų medžiagų nepasisavina. Išgert 200 ml. grynų sulčių, as pats kas apie 150 ml. jų išpilt lauk ax.gif
Pirmas dvi tiesas aš sužinojau iš gyd. gastroenterologo gulėdama ligoninėje po operacijos. Kadangi man sultis liepdavo gert, tai aiškino kaip teisingai jas vartot reiktų.

Trečia, citrusinių vaisių sultis spausti namie neekonomiška..Perkant rezginėlį pigiausių apelsinų ir spaudžiant sultis, 200 ml. sulčių savikaina bus didesnė nei 2 lt, kuriuos sumokėtumėme pirkdamos šviežiai spaustas sultis parduotuvėje (čia jau mano pačios išbandyta n kartų ir įsitikinta mirksiukas.gif ).

Aš namie spaudžiu tik morkų, retsykiais burokėlių sultis..nedaug, apie 1/3 stiklinės ir tada skiedžiu vandeniu pagardintu šlakeliu (gal kokiu 1 a.š.) citrinos sulčių smile.gif
Citrusinių sultis perku parduotuvėje.
Atsakyti
jo.. aciū už atsakymus.. pas mane tai išspaudos sausos, bet pa smane dabar skolinta sulciaspaude..
o va anksciau tai variau bulviu tarkavimo masina ir spausdavau per marle.. po triju savaičių irgi atsibodo..

o citrusinių vaisių tai nespaudziu.. bet tinkleli tai reikia dažnai perplauti:( ir nuo burokelių užsikemša..
šiaip tai aš perskaičiau tokį dalyką, kad mes tiek maisto produktų nesuvartojame, kiek jų yra sultyse.. tipo dviejų burokėlių aš tikrai per dieną nesuvalgau, bet su sultim išgeriu biggrin.gif tik neaiskų kiek naudingų medžiagų žūva nu opeiliukų..

klausimas: ar burokėlių morkų sultis gert iš kart? ar palaikyt? dar įpilu aliejaus, kad vit A pasisavintų.. kažkur skaičiau.. be to gal žinote dar darinių?
bur-morku- obuoliu, bur- mork- apelsinų...
kas dar? burokėlius ir morkas man reikia vartot, bet va kitką tai galiu pasirinkt, o anos jau pabodo doh.gif
Atsakyti
Na, skaitot mano mintis, norėjau užvesti temą, tik, kad pagalvojau - nu ka gi čia beprirašysi - ir taip aišku - paimi daržove, išspaudi, geri. mirksiukas.gif

Dar galiu pasakyti, kad visai ant tuščio skrandžio nereikia gerti sulčių, reikia, bent vandens preiš tai išgerti, kadangi gali supykinti.
Aš į morkų sultys įlašinu kelis lašelus aliejaus, bet aišku greitinėlė, kaip Rasma sakė, skaniau. ax.gif
Atsakyti
aš irgi pilu aliejų, nes grietinės, ar tuo laibiau grietinėlės pas mane nerasta,jau daugel metų nevartoju.. riebaluose tirpstantis vit A reikalingas, todel ir reikia riebalų.. tik jau žmonės pagal save renkasi ar gyvulinių, ar augaliniųnors svoriui tai nei šilta nei šalta.. randa ka kitą kaupt turbūt:)

ačiū RASMA, turbūt ir nespausiu citrusinių, turbūt pigiau pirkt.. tik šiaip, kartais norisi skaniau gert..
įdomi teorija apie tuos 50ml.. aš geriu vakare, kadangi nuo 19h nevalgau, tai kai labai užsimanau ėst..sultys kaip maistas sueina.. nemanau kad ant tuščio skrandžio gaunasi.. nes manęs nepykina.. nebent spausdavau ir kopūsto.. bet tada bjaurastis.. niekam nerekomenduočiau- labai aštru,nors vitaminų nemažai...
Atsakyti
o as amos, labai skanu kokteiliuka dabar pradejau makaluoti, sudedu viska ko randu (apelsinai, bananai, kokie konservuoti vaisiai, ir uzpilu siek tiek jogurtu. Su plakikliu kelias minutes, ir sultys gaunasi tokios kaip maximose, tos tirstos, su minkstimu, ir atsigeri ir pavalgai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lepune @ 2005 04 06, 11:52)
sveikos supermamos!!!! Einu visada per maximą ir pačiusi sulčių barą susimastau.. ir kas geria tas brangybes?
Aš spaudžiu kasdien morkų ir burokėlių sultis, pati, namie, kankinu seną sulčių aparatą cry.gif . Pagal seną seną knygą, ten pasakyta kad reikia didinti burokėlių santykį nuo 4:1 iki 1:4 (1 morkų dalis ir 4burokėlių) kaip tik esu 3:2... bet tas burokėlių kiekis jau varo į neviltį g.gif
kas dar sveikatinasi?
taip pat įdomu, gal kas neseniai pirko sulčiaspaudę, ir kaip jos toleruoja gaudamos super kietą daržovę? manoji yra 300W tai springsta nuo žalių burokėlių...



Aš spaudžiu sultis namie sulčiaspaude.
Dėl burokėlių - reikia pirkti ne apvalius, o tuos pailgus. Man jų skonis beveik toks pat kaip ir morkų ir tikrai nėra specifinio skonio, kaip paprastuose.
O dar mano mėgstamas kokteiliukas:
Morkos (2 dalys), burokėliai (1 dalis), salierų stiebai (1 dalis) ir petražolių lapai (gera sauja dėl skonio). ir į šitą daiktą įpilu šlakelį alyvuogių aliejaus šalto spaudimo.
O vieno sveikatinimosi metu bandžiau gerti kopūstų sultis. Fu kokia atrava!!! paskui visą dieną galva svaigo...
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2005 04 22, 09:47)
Aš spaudžiu sultis namie sulčiaspaude.
Dėl burokėlių - reikia pirkti ne apvalius, o tuos pailgus. Man jų skonis beveik toks pat kaip ir morkų ir tikrai nėra specifinio skonio, kaip paprastuose.
O dar mano mėgstamas kokteiliukas:
Morkos (2 dalys), burokėliai (1 dalis), salierų stiebai (1 dalis) ir petražolių lapai (gera sauja dėl skonio). ir į šitą daiktą įpilu šlakelį alyvuogių aliejaus šalto spaudimo.
O vieno sveikatinimosi metu bandžiau gerti kopūstų sultis. Fu kokia atrava!!! paskui visą dieną galva svaigo...

žinau tą jausmą... nieko baisesnio negalima būtų sugalvoti.. kopūstų sultys labai aštrios, jų vienų nerekomenduojama gerti, bet ir šiaip, net keli lapai dėl vitaminingumo įdėti jie- sugadina ir nuotaiką ir skonio receptorius visai dienai..

o dėl tu pailgų burokėlių- tai ačiū thumbup.gif reiks paieškoti kur nors g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(lepune @ 2005 04 22, 10:10)
žinau tą jausmą... nieko baisesnio negalima būtų sugalvoti.. kopūstų sultys labai aštrios, jų vienų nerekomenduojama gerti, bet ir šiaip, net keli lapai dėl vitaminingumo įdėti jie- sugadina ir nuotaiką ir skonio receptorius visai dienai..

o dėl tu pailgų burokėlių- tai ačiū thumbup.gif  reiks paieškoti kur nors g.gif  g.gif



Tuos burokus aš paprastai perku Kalvarijų turguj (kaip ir kitas daržoves) Ten morkos labai super būna pas vieną tokį dėdęsmile.gif Net mano vyriškis geria jas be cukraus biggrin.gif ko paprastai nedaro... Ir obuolių tikrų galima sultims rast (antaniniai ypač super:)
O su kopūstais... Po mano bandymo praėjus savaitei per stašaitytės laidą todė, kaip kažkuri dizainerė pusryčiams tą atravą gera... tai net supykino. PAsibaisėjau žiauriai. Įsitikinau dėl ko jos toks snukutis visada surauktas:)
Atsakyti