Įkraunama...
Įkraunama...

Peru- Bolivija- Čilė

Už 20km berods atvažiuojame į Silvanos (mūsų kelionę organizavusios vietinės firmos) savininkų fazendą….neišpasakytai graži vieta- tarp kalnų, šalia teka kalnų upė. Labai gražūs pastatai, labai skoningi.

user posted image
user posted image

Ryte nebetokia aukščius keičianti antra kelionės dalis į Kuską., Oras nekoks- lyja, vietomis rūkas..

user posted image

Pakeliui užsukame pažiūrėti baais įspūdingo Saiwite akmens, ant kurio iškaltas inkų miesto planas.
user posted image

user posted image
Kaimelio vaizdas:
user posted image

user posted image

Bevaikščiodama prisirinkau puokštę kvepiančių žolių- laukinių gvazdikėlių, bulbių žiedais žydinčių už mane didesnių krūmų lapų- bo labia tikėjausi, kad nors vienas tų augalų bus Koka. Taigi su visu bukietu nuėjau prie vairuotojo ir klausiu- kuris iš jų yra Coca- o vairuotojas ir šalia jo buvęs indėnas kad ims kvatotis- pasirodo Coca auga tik Amazonės teritorijoje…
Pakeliui sustojame pasigrožėti kalnais ant upės skardžio.

user posted image

Atsakyti
na jo... sumele nemenka...
kai ieshkojau informacijos apie peru man labiausiai patiko shitas portalas, išsamus toks
http://www.vivatrave...h-america/peru/
Atsakyti
Pakeliui sustojame pažiūrėt dar vienų- Tarawasi griūvėsių.
user posted image

user posted image

Va jau ką mokėjo tai mokėjo peruiečiai- nepaaiškinamu būdu akmenis išpjaustyt ir taip sienas sudėti..kažkokia mistiška technologija..
Atsakyti

Vakarop pasiekėm Kuską (kosko-kaip sako indėnai)
tai buvo penkta mūsų kelionės diena. O dabar orientacijai atstumai:

Lima-Paracas 240km
Paracas- Ica 80km
Paracas- Nasca 210km
Kas buvo man įdomu, kad jie atstumų nelinkę skaičiuot kilometrais, jie atstumus tarp miestų skaičiuoja valandomis pvz mūsų nuvažiuotą atstumą galima įvardinti taip
Lima – Nazca – Puquio – Abancay – Cusco: 1131 km -20 valandų mašina

Po Cusco mūsų lauks kelionė į Puną kelias- 390km arba ...7 valandos mašina smile.gif

O dabar Cuskas

user posted image

user posted image

Aišku norėjau nusifotkint su vaiku, bet niekaip to negalejau joms išaiškinti, teko fotkintis su mamom ir ožiukais
user posted image


Papildyta:
esu užsiminus apie užrašus ir reklamas ant kalnų, pasirodo vienintelis kadras kurį turiu yra šitas;

user posted image

Dar apie akmenis...na kadangi bais akmenuota šalis, tai visuose miestuose yra aikščių grįstų va tokiais akmenukais, jie negulsti, o statūs, o jau ornamentų įvairovė

user posted image

user posted image

user posted image

Papildyta:
vakarieniaut užsukom į šalia pagrindinės aikštės esančią piceriją per kelis aukštus, ir pasakysiu, kad maistas ten skanus ir pigus. pvz štai tai mums kainavo apie 15lt, o alus 0,33l kainavo apie 3lt
user posted image
Atsakyti
Ir vėl rytas, ir vėl nauji įspūdžiai..apie senus nėra kada ir galvoti
Mūsų laukė keturi archiologiniai objektai, nutolę nuo Cusko apie 10km
Tai Saqsaywaman 3,555km aukštyje, Q'enco, Puca Pucara ir Tambomachay..
ir vėl tos mistiškos akmenų sienos...

user posted image
user posted image

Ai tiesa mes turėjom tokį gidą, patriotą, dainavo mum tą žymiają indėnų dainą "kondor", kai užsivesdavo pasakot, tai negalėdavo sustoti, suvesdavo mus į krūva ir - blabla..jau kojos nebelaiko, akys tolimesnių objektų ieško- o jis nė išvietos..tai vieną kart jis mane taip išnervino, kad mečiau muziejų ir išvariau viena po Kuską vaikščiot, nes 2 val išbuvom vienoje bažnyčioje, o viena valandą iš tų dviejų prie vieno stendo- stupid.gif gun_rifle.gif

Taigi prie tų griūvėsių buvo ir įprastinė pietų amerikos skulptūra- Jėzus ištiestomis rankomis...tai ją matėm tik iš toli..nes jis iš principo nevedė..

user posted image
Papildyta:
tai gal daugiau griūvėsių fotkių nedėsiu, užtat parodysiu, kaip pardavinėjami suvenyrai
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Po griūvėsių pažiūrėjimo, o gal prieš juos nebepamenu buvo dar pažintinė ekskursija po miestą. ne ekskursija o kažkoks košmaras, kai atsimenu- taip gaila laiko, nes na nesu bažnyčių mylėtoja, o jų šioj kelionėj man buvo tikrai per daug..tai va per tą 4val ekskursiją su indėnu priešaky mes aplankėm net...2..bažnyčias.
Na bet kitą rytą laukė Machu Picchu, kurį labai norėjau bet ir labai bijojau pamatyti. Prisimenu kai prieš 7 metus pirmąkart pamačiau Gizos piramides man jos pasirodė nei labai didelės, nei labai didingos, tai bijojau, kad pamatysiu ir pasakysiu- hmmm...aaaa...niuuuu..gal ir nieko...

Taigi susėdom į mėlyną traukinuką ir nupuškėjom palei Urubamba upę, labai graži kelionė, nes pakeliui pamatai kaip formuojasi amazonės džiunglės, kaip tavo akyse keičiasi augmenyje, kelionė truko apie 4 val. Pasiekiam miestelį Aqua Caliente
user posted image

poto busiku į įžymųjį kalną..na jei pasakyčiau, kas saugiai jaučiausi, tai būtų dugiau nwei netiesa, nes mane vyras vėl nugrūdo prie lango- ir aš miriau nuo baimės. Apačioje matosi mūsų traukinux

user posted image

Machus pasitiko mus paslaptingai, visas paskendęs rūke, kti gal būtų nusivylę, o man tai pridavė tai vietai dar daugiau mistiškumo

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 15 vasario 2008 - 21:08
Kas įdomu kad Machui laisvai po griuvėsius ganosi Lamos, tai niekaip negavom atsakymo kieno jos valstybės ar privačios...dar matėm kolibrį..ai ir dar geras buvo bajeris- turistams smile.gif
kai ėmėm leistis atgal link miestelio, nuo vidurio kalno ėmė indėniškai apsirengęs berniukas toks mojuot ir šaukt oooooo tik busikas pavažiuoja iki kito posukio, vėl tas berniukas mojuoja oooooo, pasirodo ten laiptukai yra, tai jis jais žemyn varo, o mes busiku serpatinais, tai kai tik busikas posūkį pasiekia, visi Mikimausai jau laukiam berniuko balso, o tas oooooo, tai va o pabaigoj, ilipo vaikis į busiką ir iš visų turistų tipsus susirinko...
user posted image

pernakvojam Kuske, vėl kraunam čiumodanus, vėl ryte anksti busikas...390km į Puną...
Papildyta:
QUOTE(Guera @ 2008 02 15, 22:16)
Nuostabios nuotraukytės, vaizdai...  wub.gif Laukiam daugiau  ax.gif

Kuo toliau, tuo labiau P.Amerika mane traukia smile.gif


oi pati stebiuosi, kad man tai pavyko..per klaidą matyt g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 15 vasario 2008 - 21:19
Nuostabi kelione thumbup.gif, bet turbut laaabai pavargot...O kaip ten, beje, oras...karstis nekankino...nors nuotraukose su megztukais...kokie rubai labiausiai tinka tokiai kelionei? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(maple @ 2008 02 16, 16:39)
Nuostabi kelione thumbup.gif, bet turbut laaabai pavargot...O kaip ten, beje, oras...karstis nekankino...nors nuotraukose su megztukais...kokie rubai labiausiai tinka tokiai kelionei? unsure.gif


Na pavargt tai tikrai pavargom, nes labai intensyviai viskas vyko, kasdien vis kitas viešbutis, lagaminus susikrauni išsikrauni, o kartais taip noredavosi pamiegot ilgeliau, nes bdavo kad išvažiuojam ir 6-7 ryto, tai pusryčiauji dar anksčiau, valgyt ryte nelabai norisi, o pietus nevisada gauni tada kai jau pilvas prašo, nes kai tokie atstumai, tai budavo kad varai kalnais, o miestuko jokio,
moterys tai kažkaip be maisto dar dar, o vyrai irzlūs ima darytis.
be to 23d po 24 val bendraut su savo sutuoktiniu...buože..vienas kito jau nebegalejom matyt, dvi pirmas savaites- dar nieko, o poto doh.gif doh.gif doh.gif

dėl oro, na ten kaip ir vasara turėjo būt, bet kad labai jau aukštai tie inkai įsikūrę virš 3km, tai megstukų reikėdavo rytais ir vakarais, bet dieną tai nieko-ir su maike vaikščiojom. Viskas priklauso kokiam regione- Limoj karšta, nes pakrantė dykumos, kalnuos šalčiau, džiunglėse gaila, bet nebuvom.

Man tai trūko iš rūbų gal dar vieno megstuko kuris atsisegtų, nes vieną tokį teturėjau, buvau paėmus suknelę ploną, sijoną, bet nebuvo kur užsidėti- nepasiteisino visai. Batai tai ėmiau kedus, basutes ir tokius anei basutes anei kedus, medžiaginiu tinkliuku tokie padengti. Kepurę tai vietoj pirkau su jų užrašais, dar ėmiau striukę tokią neperšlampamą ploną ploną. Maikių ten prisipirkau, turėjau 2 džinsus, ilgus ir trumpesnius.
Papildyta:
Toliau...važiuojam į Puną. Vaizdai atsiveria nuostabūs,

user posted image

user posted image

Jei tik vieta kokia gražesnė visur įrengiamos sustojimų aikštelės, pasiūloma suvenyrų ar nusifotografuoti.

user posted image

user posted image
Atsakyti
Aciu 4u.gif
labai idomu viskas, noris dar ir dar bigsmile.gif

o Machu Pikchu ten ir palikta kaip tipo muziejus turistams?
kazkaip ispudingai atrodo viskas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pasaka1 @ 2008 02 16, 18:02)
o Machu Pikchu ten ir palikta kaip tipo muziejus turistams?


Na tokia lankytina vieta tai tik turistams, nes miestukas įkurtas stataus kalno viršūnėje, nelabai aišku kaip ten jie gyveno, tiksliau ne jie, o jos..ir kodėl
šiaip patiko nerealiai. Tik va bais gaila, kad tie kalnai aplink, o per visą kelionę taip ir neteko nė biškio palaipiot, tai keliaujant savarankiškai tikrai rinkčiausi dalį kelio iki Macchu eiti pėsčiomis, nes na ten taip įspūdinga, takai likę dar nuo tų senų inkų laikų..ech
Atsakyti
taigi toliau
Aštunta diena...važiavom daugiau nei 8 val , aplink superiniai Kordiljerų arba..paprasti miestelių vaizdai. Įdomu, kad moterys praktiškai nevaikšto be mantų ant kupros, mes nešiojam rankinukus, o jos marškas, vienos laiko kokius daiktus, kitos vaikus
user posted image

paprastų dviratininkų kaip ir neteko matyti, važinėja tokiais aparatais arba tuktukais
user posted image

Privažiavom vieną labai mielą nedidelį miestelį Andahuaylillas , esančio 1 val kelio nuo Cusko 3100m aukštyje., jį įsiminiau dėl kažkokio privataus muziejaus, nes be visokių egzotiškų eksponatų jame buvo gausu mumijų...na bet iš pagarbos mirusiems, jų nefotkinau..tad kiti vaizdeliai:

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 19 vasario 2008 - 19:58