Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip maitinat vaiką,norintį būti itin savarankišku

sveikos mamos, 4u.gif

Įsitikinus, kad tai pasirodys kasdieniška situacija, netgi juokinga. Žinau, tokių atvejų apstu, ypač tokiame amžiuje, kai vaikui pradeda reikštis pirmieji savarankiškumo ženklai. Kai sėdam valgyti, 1.3m. dukrytė reikalauja nuosavo šaukšto ir nori valgyti pati. Lyg ir nieko blogo tame nėra, netgi sveikintina.. Bet visas maistelis, kol pati daneša iki burnytės būna "pamestas" pakeliui lotuliukas.gif .. košės krenta, drabstosi ant rubelių, ant grindų ir t.t. doh.gif Mamos pagalba jokiu būdu netinka schmoll.gif -reik būti savarankiškai.., o jei griežčiau - viskas baigiasi diiiidelėm ašarom ir protestu prieš valgį, žiūri vaikas į akis savo mažom ašarotom akelėm su tokiu klausimu: "kodėl neduodi valgyti, kodėl badu marini ???"
Žodžiu, kol kas sugalvoju bemaitinant tik arba viską apklostyti, metro spinduliu, celofanu lotuliukas.gif , arba duoti valgyti tokį maistą, kurį pačiai pupai galima laikyti rankoje, betgi tai irgi neišeitis..
Patarkit mamos, pasipasakokit kaip išgyvenot tokias problemikes, kaip gražiuoju "susitarėt" su savo vaikiukais.
Atsakyti
Sveika smile.gif . Nors mano merginai jau tuoj du su puse,ji dar valgo panašiai kaip ką tik pradėjus. Na,gal kiek mažiau pakeliui pameta biggrin.gif . Bet padėt net nebandyk. Iš pradžių ir aš pergyvenau dėl betvarkės ir ašarėlių buvo doh.gif . Vėliau nutariau, geriau po to sutvarkyt, bet leisti valgyt pačiai. Juk visą gyvenimą nemaitinsi. O ir darželyje turi pati valgyt. Taigi,nors ir būna betvarkė po valgymo, bet už tai pavalgo gerai ir su nuotaika smile.gif .
Linkiu kantrybės 4u.gif
Atsakyti
Kadangi manoji savarankiškai sunkiai valgo, tai aš jai įduodu šaukštelį ar šakutę į rankytę ir už galo pati dar prilaikau ir padedu, pareguliuoju kelią iki burnytės lotuliukas.gif Taip mes kartu ir valgome. Jei bandau pati maitinti, tai būna ašarų ir pykčio, todėl tik sriubytę maitinu pati, o visą kitą - kartu. Aišku, kol su viena rankyte bandome pakabinti kasnelį ir įdėti į burnytę, su kita rankyte ji paima kitą kasnelį ir taip pat deda į burnytę. Gaunasi pas mus mišrus valgymo būdas, tačiau nuostolių būna mažai. thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo inteja: 17 vasario 2008 - 13:56
Niu radom siokia tokia iseiti, dazniausiai "suveikia". Duodu pupai viena sauksteli, o kita as turiu- tai ir valgom taip. Ji pamakaluoja, pakabina savo saukstu, duoda ir man, ir meskiukui lotuliukas.gif ir kas belieka pati nulaizo (jeigu is vis pataiko), o as uzkalbinus dukryte ikisu normalu, pilna sauksteli su kosele- tai lyg ir pavalgo kazkiek... clap.gif
Atsakyti
anksciau dukrytei duodavau toki specialu lenkta sauksteli, nes dar rankytei normaliai iprasta sauksta maziai nemoka laikyti, tad kol ji makaluodavo lekstej, as kelis saukstus iduodavau, o kai ateidavo jos eile, tai aisku ir ant rubu, ir ant zemes, ir ant manes nepamirsdavo biggrin.gif bet dabar toks "vaikiskas saukstelis" panelei nebetinka, o jei neduodi rimto sauksto, nebelieka kas isvis valgytu, i asaras, ir protestas "nenio"... doh.gif tad mokosi mano mergyte su normaliu saukstu valgyti ir kuo toliau, tuo geriau sekasi...tad kantrybes mamytes, viskas ismokstama thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Buria @ 2008 02 17, 17:26)
Niu radom siokia tokia iseiti, dazniausiai "suveikia". Duodu pupai viena sauksteli, o kita as turiu- tai ir valgom taip. Ji pamakaluoja, pakabina savo saukstu, duoda ir man, ir meskiukui  lotuliukas.gif ir kas belieka pati nulaizo (jeigu is vis pataiko), o as uzkalbinus dukryte ikisu normalu, pilna sauksteli su kosele- tai lyg ir pavalgo kazkiek...  clap.gif


aš savo sūnų irgi taip pat maitinu, nes kitaip neina, kol jis makaluoja ir bando ka sužvejot lėkštutėj, aš su kitu šaukštu maitinu, o toks maistas kur pasismeigia su šakute, mano pagalbos jau neprireikia, jis puikiai pats pasmeigia ir nenukrenta nuo šakutės kaip nuo šaukšto.
Atsakyti
Aš savąjam leidau maiste "maudytis" gana anksti.Ir kaip uždrausi jei vaikas domisi,reikalauja blush2.gif .Ištyrinėdavo kiekvieno kąsnelio sudėtį doh.gif .Visko buvo.Rezultatas-1,2 mėn.kabina pats thumbup.gif . Su šaukštu nelabai dar kaip,bet su šakute thumbup.gif .Nu,žodžiu,alkanas jau neliktų lotuliukas.gif .Aišku tenka dar prisėst šalia ir pamaitint.Pusryčius tai dažnai vienas pavalgo thumbup.gif (TFU TFU TFU)
Atsakyti
Geriausias budas duoti leliukui sauksteli, o su kitu maitinti paciai thumbup.gif
mes isbandem, tai dabar maziau pykciu-ir manajai ,,dickei,, kuri nori buti savarankiska ir man gerai:super
Atsakyti
Jei labai nori, duodu kita sauksteli, o pati maitinu, kol jis ji apziuri ir bando kisti i burna, as suspeju pirma, kol praryja, as jau kita sauksteli, man netrukdo kas jis savuoju beldzia per dubeneli ar mojuoja juo, dar mazas ir niekur nepataiko, mirksiukas.gif
Atsakyti
su mazute visada taip valgom,ji su sauksteliu ir as su sauksteliu,taip ir valgom.ir koses dedu i didele lekste,sedint keduteje puikiausiai pavalgo,o kas ir nukrenta ,tai tiesiai i lekste bigsmile.gif
Atsakyti
MANO MAZYLEI 1M,1MEN TAI NUO 11MEN JI PATI VALGO
Atsakyti
Labai jau norėjo valgyti savarankiškai,leisdavau biggrin.gif Aišku visko būdavo maistas skraidydavo į abu šonus,taip išsimozodavo ,kad net plaukuai šlapi būdavo ,apie rūbus tai nekalbu... doh.gif
Bet išmoko ir dabar puikiausiai pati valgo ir su šaukštu ir su šakute thumbup.gif
Net pyksta jai aš bandau įsikišti lotuliukas.gif
Atsakyti