Įkraunama...
Įkraunama...

Kur dedate pelenus?

Sveiki, niekur neradau tokios temos, o man labai rupi sis klausimas. Kur dedat pelenus is peciaus? Pas mane jau didziausia kruva lauke suberta, pavasari reiks kazkur juos det, o kur ? net nezinau, gal i duobe uzkast? patarkit.
Atsakyti
Jei tai medienos pelenai, tai labai tinka daržui tręšti. jei anglių, tai į duobę ir užkasti.
Atsakyti
taip mes kurianam anglim. Tai reikia uzkasti ten kur niekada nieko nesodinsi ,ane? tie pelenai yra nuodingi?
Atsakyti
Mes pilam i didelius siuksliu maisus ir i konteineri.
Atsakyti
kurenam malkom,bet visus ismetu i konteineri,kartais nunesu i darza ir ispilu,bet da=niausia tingiu taip zaist
Atsakyti
Mano mama vasarą sunaudoja galybę pelenų svogūnų laistymui bigsmile.gif Jie apsaugo nuo kirminų, puolančių svogūnus rolleyes.gif Virina vandenį, pila verdantį ant pelenų ir laisto tuo tirpalu. Tai senas daržininkų receptas. Iš pradžių dar mes pykdavom, kai ji liepdavo rinkt juos, bet kai svogūnų geras derlius užaugo tai nusileidom biggrin.gif
Atsakyti
Mano mama pelenus ant rožių krūmų pildavo turbūt nuo vabalų visokių, kad apsaugotų ir dar žinau, kad pelenais reikia agrastų krūmus barstyt, tada agrastai neapsitraukia, tokiu juodu apnašu thumbup.gif
Atsakyti
Tiesiog išmetam į konteinerį
Atsakyti
Pelenai - puiki trąša vilkdalgiams, daržovėms.
Atsakyti
tik su pelenais pesistengt nereikia, nes labai užrūgština dirvą, pas mane dabar darže žliūgės bujoja doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mamaSandra @ 2015 08 24, 12:04)
tik su pelenais pesistengt nereikia, nes labai užrūgština dirvą, pas mane dabar darže žliūgės bujoja  doh.gif

Jei rūgštintų, augtų rūgštynės, samanos , bet tik ne žliūgės. Pelenus (medžio) galima naudoti vietoje kalkių ar dolomitmilčių būtent nurūgštinimui - na, bent jau man teko girdėti visiškai priešingą teoriją, nes pastoviai kankinuosi su samanomis 4u.gif Dabar jau nebeaišku g.gif
Atsakyti
QUOTE(mamaSandra @ 2015 08 24, 12:04)
tik su pelenais pesistengt nereikia, nes labai užrūgština dirvą, pas mane dabar darže žliūgės bujoja  :oh

Priešingai, medžio pelenai dirvą nurūgština ir patręšia. Akmens anglies pelenai nekenksmingi gamtai, bet ir nieko gero neduoda, galima drąsiai užkast ir jie suirs.
Atsakyti