Įkraunama...
Įkraunama...

Auklė tvarko savo reikalus darbo metu

Apklausa: Ar toleruojate aukliu asmeniniu interesu tvarkymo priziurint Jusu vaika? (108 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Auginant pirmaja teko samdyti keleta aukliu. Kadangi mazoji buvo linkusi sirgti, palankius darzeli 1,5 metu, turejome jo atsisakyti verysad.gif
Aukle samdziau tam, kad vaikas turetu kuo maziau kontaktu, kuo reciau sirgtu ax.gif
Taciau, kaip paaiskejo, reta aukle norejo rezimo "kiemas-namai"
Suprantu, kad auklei patogu ziurint vaikeli apsipirkti, nueiti i poliklinika "issirasyti vaistuku", pasitikti anuke is mokyklos ir padaryti jai pietus, galu gale nueiti pas drauge isgerti arbatos...
Bet... Vaikas vel susiduria su begale kontaktu, ir nuolat serga verysad.gif Ypac saltuoju metu periodu, kai aplink visi ciaudi kosti. Pries dvi savaites veziau savo mazaja kalendoriniam skiepui i poliklinika, to uzteko, kad pusvalandi pabuvus gydymo istaigoje, pasigautu virusa doh.gif Taigi akivaizdu, kad poliklinika, prekybos centrai gripo epidemijos metu, nera tinkamiausia vieta vaikui pasivaikscioti ax.gif Kantrybe truko, kai nuvykus i turgu, prekybininkes i mano vaika kreipesi vardu doh.gif
Siuo metu mazoji dar per maza, kad aukle ja nusitemptu is namu rolleyes.gif , bet ir veliau nesiruosiu su tuo taikytis schmoll.gif Kadangi forume aukles darbas buvo ivardintas kaip visi kiti darbai, su atostoginiais, "biuleteiniais", taigi manau ir turetu buti atliekamas kaip ir visi kiti. Juk savo darbo metu nebegam i poliklinika, parduotuves, turgu apsipirkti ar pas drauge arbatos isgerti ax.gif
Ka manote? ax.gif

p.S. redagavimu taisiau skubant pridarytas gramatines klaidas blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -MŠ-: 14 vasario 2008 - 09:14
Kokia girdėta ir pažįstama situacija doh.gif Laimei, auklė, kuri "dirbo" tokiu būdu pas mus - jau praeitis.
Labiausiai keista yra tai, kad mandagiai padarius pastabą, kad nenorėčiau
kad mano vaikas būtų pas auklę namuose arba, kad nebūtų ilgai prekybos centre su vaiku, aprengtu kaip į lauką žiemos metu arba kad nevaikščiotų visą dieną po miestą su mano vaiku ir savo gripuojančiu šeimos nariu, sulaukdavau scenos su ašarom, skandalo, o vėliau ir apkalbų apie tai, kad esu paranojikė, pedantė ir nepakenčiama.
Išeitis tokioje situacijoje manau yra tik viena - keisti auklę. Auklės - savo reikalų tvarkytojos - elgesio gražiuoju pakoreguoti neįmanoma. Pastabos sukelia įtampą. Ir net jei nustoja tvarkyti savo reikalus - nepasitenkinimas situacija, kaip pastebėjau, išlieka.

Tik žinote, kas yra džiugu? tai, kad ne visos auklės yra tokios. Daug balionų gerosiom auklytėm 4u.gif
Atsakyti
Savo reikalų netvarkiau dirbdama niekada. Turiu su tėveliais tokį susitarimą- kartą per savaitę mane pavaduoja kita auklė- jiems ji žinoma ir pažystama. Per tą savaitės dieną viską ir susitvarkau. Bet mes ir su mažuliais ir kiek paaugusiais- keverių penkerių metų vaikais vien kiemu ir mano butu neapsiribojam niekada. Va buvo Kalėdos, stovėjo eglė mieste važiavom jos apžiūrėti,ir diena ir įdomu ir reginys, pažaidėm grįžom, papietavom ir miegot. Nusifotografavom. Visi liko patenkinti vaikai, tėvai ir aš. Paskui lankėm prakatėles. Į Kaziuko mugę neisim biggrin.gif . Bet ruošim kas jau musm išeina namuose padaryti- tėveliams ir mano šeimos nariams parduosim biggrin.gif už saldainius. Kai pirmieji auklėjamieji jau buvo paaugę- lankėm muziejus, ėjom į atrakcijonų parkus, vasarą ir su mažuliais eisim pažaisti į Vingio parką. Nemanau jog tai blogai, ir tėveliai taip nemano. Paprasčiausia savaitės bėgyje mažai ir tėveliai bedarbelių ir namų ką suspėja, savaitgaliai dažnai būna suplanuoti visų ne vien tik pramogoms, o mes gyvenam kaip aš sakau pilnakraujį gyvenimą 4u.gif .
Esu girdėjus apie koleges ir savo reiklalus tvarkančias darbo metu su vaikais. Nemanau jog tai yra gerai, manau jei tėveliai į savo vaiko auklę žiūrigerenoriškai - tikrai ras būdų kaip ją išleisti tų reikalų sustvarkyti mirksiukas.gif .

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Getter: 18 vasario 2008 - 16:09
tiek mazai pasisakusiu ax.gif Dziugu, jei daugelis mamyciu su tuo nesusiduria 4u.gif

As, pamenu, kai maniske jau buvo kokiu 2-3 metuku, zodziu, jau gerai kalbantis vaikas rolleyes.gif viena vakara papasakojo, kad ja auklyte vedesi pas savo drauge, ten jos gere kava, o maziukei ta kita, nepazistama, teta kazkokiu zaisliuku pazaisti dave ir vaisino saldainiais, sausainiais doh.gif As pasiurpau blink.gif Galu gale net nezinau, kas tai per teta, kaip ji gyvena, ir kuo ten mano vaika maitina doh.gif Dar auklyte tai pazistu, jei pas save nusivestu, tai bent zinau, kad ji svari tvarkinga moteris, bet kai pas kitas man akyse nematytas moteras vedziojasi, tolerancija baigiasi... unsure.gif
Atsakyti
254 paziurejo ir tik keli nubalsavo g.gif dauguma, matyt, abejingi g.gif
Atsakyti
As toleruociau, jeigu su mano zinia. Apie virusus turiu manau visai kitaip, nei temos autore - kuo maziau vaikas buna kontakte su aplinka ir jose esanciais virusiais, tuo greiciau ir dazniau serga isvestas i kolektyva. Imunitetas formuojasi ne tik nuo grudinimo/mitybos, bet ir persirgtu virusiuku. Aisku, niekas nekalba apie epidemijas ar gripu sezonus. Ir ypac blogai, jei vaikas nera nurengiamas/aprengimas pagal esama patalpos temperatura (prekybos centras, ir pan.) I poliklinika prasydavau nevesti, isleisdavau aukle pati.
Mano vyresnelis, kol as su juo sedejau namie, nesirgo daug. Tiesiog vidutiniskai sezoniskai - sloga, gerkle, kosulys. Kai palikau ji metinuka auklei, jie varinedavo visur. Labiausiai jam patikdavo vaziuoti troleibusu,autobusu, nes visur vazinedavo automobiliu. lankydavosi baznyciose, muziejuose, pas vienuoles, turguose, pas aukles giminaicius, aukles namuose ir t.t. As visa tai zinojau, ir tikrai nemaciau problemos tame. Isejes i darza sirgo dvigubai maziau nei iprastinis lopseliukas/darzeliukas...

Mazaji paliksiu auklei uz menesio. Kol ziures dabartine aukle, gales eit kur nori. as ja pasitikiu. Kai susirasiu kita, bus matyt, kas per zmogus.

p.s. vedimo vaiko kur nors is namu be mano zinios netoleruociau.
Atsakyti
Eina sau.... blink.gif Bijosiu dabar samdyti auklę unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(-MŠ- @ 2008 02 20, 11:48)
254 paziurejo ir tik keli nubalsavo  g.gif  dauguma, matyt, abejingi  g.gif

Taigi čia lietuvių bruožas mirksiukas.gif "Gerai, kad ne mano gryčia dega"...
Atsakyti
nebalsavau, nes kaip ir nera punkto "redkarciais", visi teiginiai labai kategoriski. Mano aukle kartais su vaiku i turgeli pakeliui nueina, arba savo anuke kartu pasivaikscioti pasiima, jei ta pas ja sveciuojasi. Kaip ir nieko blogo gal tame nematau. Esu pasakius, kad nenoreciau, kad vaikas pas ja namie butu ir nepatinka kai man nesakius ka daro. Gera aukle, stengiuosi nebut per daug kategoriska.
Atsakyti
Prabalsavau, kad toleruoju. Bet pasigilinus supratau, kad tiesiog mano auklė buvo nepiktnaudžiaujanti. Na, nusidažydavo ji plaukus, vaikui miegant, paprašydavo vyresnėlio nueit iki snoriuko sumokėt jos buto mokesčius, mažiuką užmigdžius, atsinešdavo atsiūlėt kokį savo sijoną - tiek ir žinių... Tai aš ir ne prieš, vaikai gi nenukenčia. O ji ir pati neslėpdavo, iš anksto pasitikslindavo, ar gerai, sakydavau, maloniai prašom smile.gif

Bet eit į polikliniką epidemijos metu, anūkės pasitikinėt ar jai pietus daryt, pas drauges - nu čia jau nei šis, nei tas schmoll.gif Sakyčiau, kaip ir kitais atvejais - kas perdaug, tas nesveika...
Atsakyti
Nors aukles klausimas man siuo metu tikrai neaktualus, bet galvojant kaip noreciau kad butu mano situacijoje tinkamo punkto negalejau issirinkti.
Tad nenuostabu, kad taip mazai balsavusiu buvo. Nes nuomone as turiu, ir nesu nei kategoriskai uz , nei pries.tiesiog viskas yra derybu, pasitikejimo ir aplinkybiu klausimas ax.gif
Atsakyti
niekada netoleruociau to. Zinoma, galima susitarti ir suderinti kiekviena toki atveji schmoll.gif
Atsakyti
netoleruočiau,jei tai vyktų be mano žinios... bet jei viskas su saiku,proto ribose ir suderinta su tėvais,-kodėl gi ne smile.gif
Atsakyti