Įkraunama...
Įkraunama...

Pasakaitė apie mielą kirmelaitę

Pasakaitė apie mielą kirmelaitę

Skirta mano dukrytei Monikutei

Sode, ant seno suolelio, prieš saulutę šildėsi maža žalia kirmelaitė. Nors ir mažutė ji buvo su skrybelaite ir akiniais nuo saules...
Nusnūdo kirmėlaite ir pabudusi pajuto alkį savo mažame pilvukyje, apsidairė ir ant obels šakos pamatė gražų raudonšonį obuoliuką. Kaip tik man- pagalvojo kirmelaitė...
Vaje pamiršom jos vardą, koks vardas tiktų kirmelaitei? Gal Žaliuokė, nes buvo žalia, tebunie Žaliuokė...
[attachmentid=17926]
Ėmė kirmėlytė ropštis medžio kamienu, pasuko šakele ir jau visai pavargusi pasieke obuolį...Ach kaip jis skaniai kvepejo, apsilaiže Žaliuokė ir atsikando, niam niam , kaip skanu, kando kasnį po kasnio ir net nepajuto, kaip atsidūrė obuolio viduryje, apsidarė...O gi visai jaukus namelis, nei vėjas užpūčia, nei lietus užlyja ir maistas čia pat...Apsidžiaugė kirmėlaitė ir apsigyveno...

Daug dienų prabėgo ir kirmėlaitei pasidarė nuobuodu, sumanė išlysti laukan, bet per tą laiką kol obuolyje gyveno buvo paūgėjusi ir per tą vietą kur buvo įropojusi nebetilpo, todėl ėmė graužti naują išėjimą... Kiek pagaraužusi išgirdo kžebždesį, sukluso išsigando, susigūžė ir ėmė laukti, kas čia bus...Tik staiga į jos obuolinį namą įsirito kitas krmėliukas...

-Kas tu- paklausė ji?
-Kirmeliukas Benukas,
-O tu?
-Aš kirmėlytė Žaliuokė, čia gyvenu...


Benukas paprašė,kad ir jam leistu pasilikti, o Žaliuokė apsidžiaugė, kad turės draugą ir nebebus liudna...
[attachmentid=17927]

Ilgai jie ir draugiškai gyveno, tik vieną dieną pakilęs vėjas nuplėšė obuolį nuo šakos ir su trenksmu obuolys krito ant žemės , pasirideno ir pagaliau sustojo. Labai išsigandę buvo mažieji obuolio gyventojai, bet kai viskas nutilo toliau sau linksmai šnekučiavosi ir žaidė...

Bet kasgi čia??? Obuolį atrado mergaitė ir nusinešė, ji prisiminė, kad mama mokė obuoliukus nusiplauti, todėl įmetė obuoliuką į kibirėlį su vandeniu, ai kaip vėl baisu buvo kirminukams, obuolys suposi ir lingavo į visas puses, jie apsikabino ir susirietė į kamuoliuką...

Mergytė nusišluosė obuoliką ir susimastė nuo kurio šono jo atsikasti? Mat viena pusė buvo raudona, o kita geltona, bet mergytei labiau patiko raudona spalva, net jos suknytė buvo raudona, todėl tuoj atsikando nuo raudono šono. Oi kaip skanu, apsilaižė ir vėl atsikando, taip sušveitė pusę obuoliuko , bet kai pamatė viduje tunančius kirminukus išsigando ir obuoliuką padėjusi ant suolelio nubėgo namo pasakyti mamai.

Kirminukai Benukas ir Žaliuokė ilgai nelaukė, tuoj spruko iš obuoliuko ir nukeliavo suoliuku..., paskui suoliuko koja..., pasuko prie obels kamieno... ir ėmė kopti į viršų, kur jų laikė dar daug raudonskruosčių obuoliukų...Mergaitė grįžo į sodą , pažvelgė į obuoliuką, bet kirmeliukų jau nebebuvo.....
[attachmentid=17925]
Atsakyti
Visai grazi pasakaite thumbup.gif man patiko, o tesinys bus g.gif
Atsakyti
QUOTE(Akyra @ 2005 04 14, 14:41)
Visai grazi pasakaite  thumbup.gif  man patiko, o tesinys bus  g.gif


4u.gif Pratęsti galima, bet tada jau būtų pasaka be galo biggrin.gif
O vaikutis užmigs ir pe šitą, jei kiekvieną kirmėlitės ropojimą pasokosim taip- jis ropojo, ropojo.... ir pasuko ten ....pasuko šen vaikams buna juokingą ir jei tingisi ką nors pasakoti naujo galima ilgai tęsti tapatį, o jei dar beropodamą ką nors pamato ar sutinka, čia jau prisideda ir vaikai ir patys nusprendžia kuria linkme pasisuka pasakaitę...
Atsakyti
QUOTE(pravil @ 2005 04 14, 12:22)
4u.gif Pratęsti galima, bet tada jau būtų pasaka be galo  biggrin.gif
O vaikutis užmigs ir pe šitą, jei kiekvieną kirmėlitės ropojimą pasokosim taip- jis ropojo, ropojo.... ir pasuko ten ....pasuko šen vaikams buna juokingą ir jei tingisi ką nors pasakoti naujo galima ilgai tęsti tapatį, o jei dar beropodamą ką nors pamato ar sutinka, čia jau prisideda ir vaikai ir patys nusprendžia kuria linkme pasisuka pasakaitę...

Aha biggrin.gif , labai teisingas pastebėjimas, kad vaikai patys mėgsta "pasukti" pasakaitę ta linkme, kuri jiems tuo momentu atrodo teisingiausia smile.gif
Labai tikroviška pasaka-todėl nenustebk, jei Monikutė, radusi raudonskruostį obuoliuką močiutės sode, pradės ieškot pasakos herojų biggrin.gif
Atsakyti
biggrin.gif Sveikutės kurios domitės mano pasakaite. Pasakaičiu vaikučiams prikuriu visokiausiu, kiekviena priklauso nuo nuotaikos, tą vakarą labai norėjau miego ir kai dukrytė paprašė pasakos , galvojau papasakosiu apie kokį kirminą jai nepatiks ir nutrauks mane, tada greit abi užmigsim, bet taip susidomėjo tuo žaliu padarėliu, kad teko sukurti tokią istoriją ax.gif Aišku tarpuose ji klausinėjo, kur kirmėlaitės lovytė, o kur staliukas tame namelyje.Kitą vakarą liepe sekti tą pačią, o aš nebeprisimenu visų detalių, tai ji mane net keliose vietose pataisė, ne taip mamyte, juokas suėmė, kad taip rimtai į viską reguoja. biggrin.gif
Atsakyti
Iš serijos "pažinkime gamtą", taip sudomini vaiką, kur gi ten miegos biggrin.gif Gaila, kad Maximoj be kirmėlyčių obuoliai mirksiukas.gif
Atsakyti
grazi pasaka
Atsakyti
labai grazi pasaka 4u.gif
Atsakyti


labai graži pasakėlė apie kirmėlytę 4u.gif
Atsakyti
pabandysim ir mes wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
grazu, savo mazajai seksiu siandien thumbup.gif
jau atsispausdinau, dekui 4u.gif
Atsakyti