Įkraunama...
Įkraunama...

Aš paseksiu tau, dukryte...


Aš paseksiu tau, dukryte
Kai pati buvau mažytė,
Pas močiute aš buvau
Aveles baltas ganiau.

Atsikėlus ankstų rytą,
Dar saulelei nenušvitus
Per rasas skaidrias, basa,
Genu pievon aveles.

Labas, saule!!! Kaip gerai,
Kad dangun tu pakilai,
Kad prižadinai paukštelį
Ir bitutę, ir drugelį!

Asisėdau pievoj aš
Ir prižiūriu aveles,
Kad nebėgtų per toli,
Vilkas pilkas netoli…

Kiek grąžių gėlyčių pievoj,
Kad močiutei būt linksmiau,
Aš nupynsiu vainikėlį
Ir nunešiu jai, vėliau…

Vos tik dienai įpusėjus
Pilvas gurgia – net baisu,
Pasiimsiu aš duonelės
Iškeptos ant ajerų.

Jos močiutė man idėjo
Rytą, kvepiančios šiltos,
Ir pienelio stiklainėlį
Kad pavalgyt būt skaniau.

Tai gera močiutė mano
Myliu ją visa širdim
Kai buvau visai mažytė
Supo ji mane naktim…

Piemenėliai bandas gena.
Jau saulytė vakarop.
Laikas, mielosios avelės
Traukime kartu namo!

Prie vartelių pasitinka
Sengalvėlė mylima,
Apkabina, pabučiuoja,
Meilė spindi jos veide

Lik sveika, brangioji saule
Pailsai per dieną tu,
Rytą vėl tave sutiksim,
Su avelėmis kartu…
Atsakyti
thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Ir šita mums patiko.
Atsakyti
Graži , miela eiliuota pasakaitė, lietuvių liaudies motyvais thumbup.gif
Aš irgi mėgstu paeiliuoti, viskas buna labai greitai ir su juokeliais vaikiams palinksminti, pavyzdziui ruošiant pusrytėlį, smagu kai jie mane pertaraukia ir bando kuri patys, 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(pravil @ 2005 04 18, 11:50)
Graži , miela eiliuota pasakaitė, lietuvių liaudies motyvais  thumbup.gif
Aš irgi mėgstu paeiliuoti, viskas buna labai greitai ir su juokeliais vaikiams palinksminti, pavyzdziui ruošiant pusrytėlį, smagu kai jie mane pertaraukia ir bando kuri patys,    4u.gif

thumbup.gif Taip ir bandau įsivaizduot, kaip Pravil kepa blynukus pusryčiams ir "porina":
Kepa blynas su blyniene,
Tuoj apliesim juos uogiene wub.gif

Akyros pasakėlė man irgi thumbup.gif .
Atsakyti
Aciuuuuu... merginos 4u.gif
Siaip tai ne isgalvota, o tik sueiluota ale pasaka, nes kai buvau kokiu 6m. istikruju tevai mane "priduodavo" mociutei, o ji augino keturias avytes, dvi didelias ir dvi mazutes, ir as eidavau jas ganyti. Ir dabar prisimenu, kokios nuostabios budavo pievos, ypac kai kildavo saule. Pilna geliu, raktazoles tokios geltonos geltonos, rugegeles, dar tokios raudonos smulkios gelytes ir daug kitokiu... Prisimenu, kai svintant krumynuose pradedavo ciulbeti pauksciukai, drugeliai skraidydavo visokiausiu spalvu... Dabar tokiu jau seniai nemaciau, o ir tos pievos, kurioj vaikystej lakstydavau, jau nebeliko, viskas uzstatyta gyvenamaisiais namais cry.gif Ka padarysi, beliko tik grazus prisiminimai smile.gif
Atsakyti
Puiki,miela,šilta pasaka.Mano sūnus mieliau eiliuotų klausosi nei paprastų 4u.gif .
Atsakyti
Nostalgija, kai močiutė ar tėtis pasakodavo apie savo vaikystę... wub.gif
Atsakyti
Visai ir nieko, kad man cia kiek skaiciau visi patinka, kaip gerai, kad yra mamyciu tokiu isradingu thumbup.gif
Atsakyti
o as visiems vaikams deklamuodavau "Simatas zuikiu suisirinko, net zalia girele linko..." Nuo pradziu iki galo. Ir visi trys taip pat ismoko nuo pradziu iki galo:)
Atsakyti
QUOTE(Akyra @ 2005 04 20, 07:58)
Aciuuuuu... merginos  4u.gif
Siaip tai ne isgalvota, o tik sueiluota ale pasaka, nes kai buvau kokiu 6m. istikruju tevai mane "priduodavo" mociutei, o ji augino keturias avytes, dvi didelias ir dvi mazutes, ir as eidavau jas ganyti. Ir dabar prisimenu, kokios nuostabios budavo pievos, ypac kai kildavo saule. Pilna geliu, raktazoles tokios geltonos geltonos, rugegeles, dar tokios raudonos smulkios gelytes ir daug kitokiu... Prisimenu, kai svintant krumynuose pradedavo ciulbeti pauksciukai,  drugeliai skraidydavo visokiausiu spalvu... Dabar tokiu jau seniai nemaciau, o ir tos pievos, kurioj vaikystej lakstydavau, jau nebeliko, viskas uzstatyta gyvenamaisiais namais  cry.gif  Ka padarysi, beliko tik grazus prisiminimai  smile.gif

ax.gif Labai grazi,eiliuota pasakele.O mano berniukai megsta "Egle zalciu karaliene",ipatingai ta dali,kur Zilvinui prieina galas tongue.gif Ech tie vaikai,mazelis tai net asarele nuspaudzia... doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
grazus eilerastukas,pasirodo tarp sm ir neblogu
poeciu esama
Atsakyti
Kai dar laukiausi savo pirmagimės, sklaidžiau senus žurnalus ir radau vieną labai mielą vaikišką eilėraštuką, tinkantį mažyliams. Nuo šiol dažnai jį sakau savo mergaitei, o ir pati jį mielai deklamuoja:
Trys meškiukai pagiry
Valgė ryžių košę,
O kadangi ji skani -
Valgė atsilošę.

Voveriukai mažuliukai
Iš drevės iškrito,
O kadangi storuliukai -
Kūliais nusirito.

Du gandriukai nedidukai
Po kemsynę braidė,
O kadangi nežiniukai -
Varlytes tik baidė.

Pasiklydo prietemoj
Du maži vilkiukai,
O juos parvedė namo
Spygliuoti ežiukai.

Viską matė pagiry
Mažutė stirnaitė,
Ir užrašė ant žievės
Šitą pasakaitę.
Atsakyti