Įkraunama...
Įkraunama...

Specialisto konsultacija. Kaip naudotis?

Laba diena. Niekad negalvojau kad turesim tiek bedu su savo beveik 4 metu sunumi. Nuo pat mazens buvo labai nervingas, uzsiplieskiantis. paskutiniu metu kokius 4 kartus per diena uzeina pykcio priepuoliai. Pvz. syryt pabudo, sugalvojo kad nepatinka maikute, nusimove, perziurejom visa spinta,nerdo patinkancios. Pradejo kaip visad trepsenti kojom, pareiske kad bus plikas,nusirenge visikai ir atsigule ant grindu. Bandziau ir geruoju ir per sikna uzmeciau. klyke iki pamelynavimo, pradejo laidyti daiktus po kambari kas tik papuole po ranka ir vis sauke: sudas, nemyliu taves ir t.t. Draske maike, su kumsciais muse mane ir vis trepseno kojomis. Po gero pusvalandzio aprimo, atsiprase manes,atrodo suprato ka dare,nors zinau kad siandien dar keli kartai bus tokie.. paskui be bedu apsirenge. Bet grauziu save kam plekstelejau jam,kam nesusivaldziau. Darzelyje sake uzeina kartais jam,bet labai retai tokie dalykai. Daznai pradedu bijoti savo sunaus ir mane tai baugina,kad turiu bijoti dar 4 neturincio berniuko,kas bus veliau...Bandom su vyru ir nereaguoti i jo pykcio protrukius,iseinam i kita kambari,bet kai meto daiktus tenka gryzti kad pats nesusizeistu ar ko reikalingo nesudauzytu. Bandeme taikyti per TV Superaukles metodus,bet jau praradau kantrybe ir vilti. Kaip ir noretumeme antro vaiko,bet bijau kad sunus mazajam ko nepadarytu,nesuzeistu. Nebezinau kaip elgtis,prasau patarimu. Aciu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo samanaa: 26 vasario 2014 - 12:38
Laba diena.Turiu sunu,jam toj bus 12 metu. Jis priprato pries miega lovoje suptis.Is pradziu as ne kreipiau demesio,galvojau kad uzaugs.Bet iki siol tai daro,reciau,bet daro.Kada klausiu ir prasau kad taip nedarytu,atsako kad taip priprato ir jam lengviau uzmigti.Ar tai problema?Ka man daryti?
Dar auginu dukryte,jai 3 metukai.Kai piesia ar kazaka delioja pastovai leidzia garsus "eeeee".Bandziau sakyt kad tai nedarytum,bet ji sako kad ji nori tai daryti, sulau jai kazkoki dainele dainuot,bet tai pat ne nori.Jau ir darzelyje aukletoja ta pastebejo ir klause ar ne bandem kreiptis pas specialistus.
Atsakyti
Labas vakaras,
dveju metu vaikas nebenori miegoti pietu. Problema prasidejo po to, kai kelis kartus palikome priziureti mociutei, kuriai nepavykus uzmigdyti, leido nemiegoti. Iki tol uztekdavo man paguleti salia, o kai rodydavo nenora miegoti pietu prikalbindavau leisdama paziureti viena serija filmuko, duodavau saldaini ar pazadedavau,kad jei pamiegos eisim i parka ir pan. Dabar visa tai nebepadeda. Kai ateina laikas pietu miegui ir nueinam i miegamaji, sunus ima verkti, o po to isteriskai ima klykti, lipa is lovos, bet niekur neina, o verkia prie manes (nes as guliu lovoj ir bandau paaiskinti, kad dabar pietu metas ir reikia pailseti arba kalbinu,kad bent paguletu salia). Jei bandau apkabinti mane stumia salin, o po to tempia uz rankos, kad kelciausi.
Labai sunku neprarasti kantrybes, bet vis tvardausi, stengiuosi paglostyti, apkabinti, raminti, nes tas rekimas trunka ir 30min ir kartais valanda (atrodo, kad rekdamas manes net negirdi), kol galiausiai issekes nuo rekimo uzmiega mano gleby(nes galu gale leiziasi apkabinamas) . Man toks budas migdyti nepriimtinas ir labai sunkiai pakeliamas. Jei nemiega pietu, pats uzmiega bet kur 17-18h ir po to be 24 ar 01h nakties nebeuzmiega... Tad manau pietu miegas vis dar jam reikalingas.
Tad kaip tinkamai reaguoti i vaiko tokia isterija/protesta del pietu miego?Kaip tinkamai elgtis isterijos metu? O gal vis del to leisti nemiegoti?Ar laikytis iprasto rezimo?
Atsakyti
Aš nebemigdyčiau. Pas mus panašus atvejis. Kai dukrytė išmoko išlipti iš lovytės- nustojo miegoti pietų miegelį. Būna kartą į savaitę ji apie 17 val. kur nors. Pamiega trumpai, ir vakare gulasi laiku- iki 22 val. užmiega. Dukrytei 2m. 8 mėnesiai, miegelio atsisakė nuo dviejų su puse.
Atsakyti
Labas vakaras,prasau Jusu patarkite-pagelbekite ka daryti? mano suneliui 4 menesiai 1 savaite,matinu misinuku,(hipp organic combiotic) naktim miega labai blogai,keliasi kas 1 val. kas 1,5 val. buna net kas 30 min, nevisada nori valgyti,kai ji paimu ant ranku jis ramei miega toliau,palaikau ji ir po 10-20 min, ji paguldau i lovyte,jis gali iskarto pradeti zyzeti o gali uz valandos,su manim lovoje jis nemiega ,nenori. mieguciu jis jau nori 6-7 val. vakaro, seip jis valgo kas 2-2,5 val. nuo gimimo taip miega,mane ramino sake kad nuo 3 menesiu vaikas ismiegos visa nakti,bet tokio,,stebuklo,, neivyko,4 menesiu ir neismiega nakti. o as su tokiu rezimu nepailsiu,esu nuvargusi labai ,(as visada su suneliu esu,paskutini syki parmogavau pries 5 men) anksciau dienos metu jis miegodavo 4-6 kartus po 10- 20 min, dabar dienos metu miega 3-4 kartus po 20-40 min. jam katastrofa vezymelis jis jame rekia verkia,masinoje ir nemegsta buti,ir rekia verkia,nesuprantu tikrai kame reikalas yra,( nuo to nezynojimo,nuo nuovargio,nuo neisimiegojimo,esu nekokia,verkiu) turiu dukrele jai 9 metai,dukrele buva rami,nuo 3 men. 2 savaiciu pradejo miegoti visa nakti (ja ir maitinau misinuku),labai patikdavo vezymelis,o kai su masina vaziuodavo ji greitai uzmigdavo ( net dabar masinoje jinai uzmoega) o su sunelium viskas kitaip,as anksciau laiko ,,prazilsiu,, del jo pergyvenu labai,tai pas ji is spenelio kraujas pradeda begti,tai tustinimosi problemos, jis gyme su klausos problemoma,jis girdi bet silpnai. Prasau Jusu patarkite ka daryti ,kad jis ismiegotu visa nakti,o tai tikrai nupusiu, o gal as esu kaskuom kalta? gal kaska netaip darau? Didelis Aciu !
Atsakyti
Sveiki,

Mano dukrytei 1,5 metukų. Labai meili, gera, švelni mergaitė. Tačiau labai bijo svetimų žmonių. Jeigu aš su ja eidama pasisveikinu kaimynus ir sustoju bent 1 minutei pakalbėti, ji pradeda verkti. Nueinu į paštą ar mažesnę krautuvėlę, kur asmeniškai kalbu su pardavėja - ji pradeda verkti. Neguliu nueiti net pas draugę kavos išgerti, tik uzeiname ir ji vėl pradeda verkti. Vis verkdavo tyliai, ramiai, o aš ignoruodavau jos tokį elgesį ir tiesiog nekreipdavau dėmesio. Tačiau šiandien trumpam užėjo senutė kaimynė, ji stovėjo koridoriuje, prie lauko durų, aš su ja kalbėjau. Kai mano dukrytė ją pamatė, atsisėdo ant grindų (taip ji rodo ožiuką) pradėjo garsiai verkti, net spiegti, rėkti. Todėl aš nebežinau, kaip elgtis. Ar jos verksmą raminti, guosti, ar kaip tik ir toliau ignoruoti. Bet viena yra ignoruoti, kai ji ramiai verkia, o kita kai spiegia ir raitosi ant grindų. Patarkite...
Atsakyti
Sveikos mamytes,

Esu psichologijos magistrante (II) kursas. Mano domejimosi sritys :tevu-vaiku santykiai, seimos psichologija.
Galeciau pakonsultuoti mamytes uz simboline konsultacijos kaina del problemeliu su vaikuciais (email'u arba skypu). Pakonsultuoti kiek leis mano kompetencija, be to, konsultuodama supervizuojuosi su daugiamete patirti turinciu psichologu.
Konsultacijos gali buti visiskai anonimines.
Rasykite drasiai i AZ ir del visko pasikalbesime.
Kartais juk tik pasikalbet ir norisi smile.gif

Linkejimai.
Atsakyti
Penkiametį, atrodo, traukte traukia įvairi informacija apie nusikaltimus, nelaimes. Stengiamės net žinių nežiūrėti, bet būdamas pas senelius vis nugirsta ką nors per žinias,o tada pasakoja lyg įdomiausią dalyką ir žaidžia žaidimus, kaip policija gaudo nusikaltėlius ir pan. Kaip reaguoti?
Atsakyti
Sveiki,ar dar konsultuoja psichologas?sūnui dėmesio ir elgesio sutrikimas.nesusitvarkau su 8m.sunelio plepumu(.Pats tooks letas-kitam vaikui užtenka 15min.veiksma atlikti,o maniškis krapstos visa valanda.)
Toks vaizdas,kad jo liežuvis hiperaktyvus-plepa įkyriai valgydamas,pamokose,ruosdamas namų darbus..Kitus jau erzina tai,vadina radija fm.( kyla sunkumų ir santykiuose šeimoje)bandem lankyti ir sporto būrelį ir dramos..sūnui tik kalbėtis..Maniau pramoks skaityt ar rasyti rasinelius,susidomes..kur tau-islindo disleksija,d disgrafija,kankyne lietuvių kalba...kaip pažaboti tą plepėjimas?
Atsakyti

Laba diena,

noriu patarimo. po skyrybų praėjo 4 metai. Sūnui jau 13 metų. kadangi kreipiausi į teismą dėl alimentų padidinimo ir vaiko tėvas pralaimėjo, tai dabar visaip bando vaiką prisikalbinti kad gyventu kartu. matau, kad sūnus pasimetęs nori ir pas tėtį ir pas mane. Bandau visaip paaiškinti vaikui, kad tėvas yra "furistas" ir jo dažnai nebūna namie, turi kitą šeimą ir t.t. bet vistiek jautriai į viską reaguoja.... ką ir kaip aš turėčiau daryti? pagalvojus apie tai kad vaikas bus ne su manimi bloga darosi. gal reikėtu mums su vaiku pas psichologa? 

Atsakyti