Įkraunama...
Įkraunama...

Užsienių pliusai ir minusai

Mamytes, kokius izvelgiate gyvenimo uzsienyje privalumus ir trukumus lyginant su gyvenimu Lietuvoj? Ar tinka Jusu atveju posakis "ten gerai, kur musu nera"? O gal atvirksciai? Idomu smile.gif. Gal nauju pliusu (ar/ir minusu) izvelgsiu paskaiciusi Jusu patyrimo.
Atsakyti
mane nervina gyvenimo tempas Amerikoje. kol gyvenau Lietuvoje, ten kazkaip daugiau laiko turedavau.
Atsakyti
Mane labiausiai sokiravo masinu draudimas Kanadoje, ypac Ontario mad.gif.
Pasiilgstu artimuju, draugu. Siaip dar nelabai daug ka spejau pajusti, bet tikiuosi, kad bus geriau. Pagyvensim pamatysim smile.gif
Atsakyti
O as jau ipratau... Sunku palyginti nesulyginamas salis. Ir Lietuva turi savu pliusu, ir JAV. Viskas priklauso nuo sugebejimo prisitaikyti wink.gif Turbut niekada neskyriau per daug demesio faktui, kur gyvenu. O del TauRe's pastebeto laiko nebuvimo: tai kad as ir LT laiko pritrukdavau!!!
Atsakyti
as tai dziaugiuosi, kad bent du vaikiukus prasiauginsiu cia - amerikej. Na, nelyginu as visos saleles, bet tas zemes lopinelis ,kur gyvenu dabar - labai pritaikytas lialkoms auginti - liftai , prekybos centre - supamosios kedes mamoms kudikiams pamaitint, WC kambariai - kur vaika gali pervystyti ir teveliai thumbup.gif ........ Tuoj Taure gales isbandyt cool.gif Et , o parvaziavus i Europa (Olandija,Vokietija) iskart to pasigendu, jau nekalbant ir apie LT.
Atsakyti
As lietuvai dideliu sentimentu nebejauciu, cia daugiau galimybiu visada gali susirasti darbo, o ir auginti vaika dag lengviau. Viskas pritaikyta mamoms su leliais ir lifrai ir kedutes ir pan. Net autovusui sustojus vairuotojas atlekia iskelti vezimelio biggrin.gif Gal tik medicinos sistema nelabai patogi, gydytojai i namus nevaziuoja, be recepto jokiu vaistu nenusipirksi. Ir zmones siltesni Lietuvoj. Gimus vaikui mamos su to paties amziaus 2.gif mamos pakvieciamos i susitikimus, tam, kad susipazintu ir galetu po to bendrauti. bet ir po to norveges tarpusavyje nelabai bendrauja, lengviau susirasti draugiu is pabaltijo ar net Ruijos.
Atsakyti
yra ir pliusu ir minusu...aisku smagu kai nereik sukti galvos is kur sukrapstyti kapeiku pampersam ar maisteliui (jau neklabu apie tai ka motina pati sau gali leisti Lietuvoje wink.gif
Bet man kazkaip sunku cia adaptuotis. Tu Lietuviu milijonai, taciau taip ir stengesi gerkle viens kitam perkasti. Ir gamtos man truksta juodai (nors parkai cia nuostabus bet kas is to kai girdi juose masinu uzima...) Rodos patriote nebuvau, taciau iskur ta velniska nuostalgija Lietuvai???? g.gif
Atsakyti
Mes gyvenam Airijoj. Apie medicinos sistema net nekalbu, truksta zodziu... Vaikiuka tikrai daug patogiau auginti cia ir daug pigiau. Uz gaunama pasalpa (€125.60) uztenka ir pampersam, ir misinukam ir drabuzeliam. O LT? Pampersam net neuztenka tu 99Lt kur moka! Pasiilgau jau ziemos, tikros Lietuviskos ziemos! Cia sniego nera... O vietiniai jau mirsta, kai buna -5 salcio:) Ech...
Atsakyti
Pritariu mamytems apie visokeriopa aplinkos pritaikyma vaiku auginimui thumbup.gif Liftai, vezimeliu nuomos parduotuvese, staliukai vaiku pervystymui tiek vyru, tiek moteru WC, maitinimo kambariai su patogiais kreslais, vaiku zaidimai, maitinimo kedutes ir meniu tikriausiai kiekvienam restorane..sarasas taip gali testis be galo.

Na, kalbant apie medicina - vienintelis blogumas yra tas, kad negalima gydytojo ishsikviesti i namus sad.gif Bet visa kita - palaima! Gera zinoti, jog tave priziurintis gydytojas pasieke tokias aukstumas ne pazistamu, kyshiu ir "uztarimu" pagalba. Tiesiog nuosirdziu atsidavimu, bemiegem naktim ir troskimu dirbti pasirinkta profesija. Gera guleti ligonineje, kai zinau, kad sesele nepraeis pro mane, nes as jai nieko neidejau i kishene blink.gif , priesingai - pasikeitus pamainai prisistatys, pakalbins, paklaus kaip jautiesi, o paspaudus spec.mygtuka atbegs pas tave smile.gif Kadangi man sita tema dabar aktualiausia 2.gif , galeciau testi ja be galo be krasto...

Patinka tai, kad yra TVARKA, visi ja zino ir jos laikosi. Nereikia galvoti, koks cia istatymas galioja, kur eiti, ka daryti, ko klausti ir kam kysi duoti huh.gif Tiesiog viskas labai paprasta, aisku ir nusistoveje. As nesu gimusi ir augusi sioje salyje, todel man neimanoma zinoti visa sistema ir jos peripetijas. Bet patarimo gali paklausti pas bet ka - zmones zino, kur eiti, ka ir kaip daryti.

Patinka, kad policija niekada taves nestabdys be reikalo ir neziures versio akimis "dalinkimes bauda per puse" unsure.gif Buvau sustabdyta viena karta - kai laaaabai virsijau greiti rolleyes.gif

Patinka kulturu, rasiu, kalbu "makalyne" thumbup.gif Nieka i tave neziuri, niekas neaptarineja, pirstais nebado, kodel tavo vyras kitoks ar vaikas nelabai panasus i mama g.gif Gyvenimas per daug brangus shvaistyti laika tokiems niekams wink.gif

Tik nepagalvokit, kad mas cia viskas gerai laugh.gif Bet stengiuosi visus minusus paversti pliusais clap_1.gif

p.s. zinot, kad tikrai nepatinka? keturmeciai su pamperais mad.gif Ir amerikoniu komentarai apie "sh... smirdincius" playgroundus rytu europoje blink.gif

Atsakyti
>>>p.s. zinot, kad tikrai nepatinka? keturmeciai su pamperais Ir amerikoniu komentarai apie "sh... smirdincius" playgroundus rytu europoje.<<<<

Neteko man tokiu dalyku girdeti!!!??? unsure.gif

Man patinka mano vyras ( mat ji cia susipazinau)!!! Svaigstu nuo vyru amerikonu demesio ir elgesio su moterimis. Mano ispudis, kad amerikonas vyras yra super paslaugus i demesingas moteriai, nesvarbu, ar ji jo drauge, zmona, pazistama, ar gatveje pasnekinta moteris. Aisku, negaliu generalizuoti, visokiu ju yra, bet mano aplinkoje nepasitaike dar nei vieno Pietu "redneck'io", nei siaures "yankee", tipu kurie simbolizuoja rytineje JAV pakranteje amerikona " muzika".
PAtinka tas euripieciams nemegstamas amerikonu bruozas - pavirsutiniska sypsena ir nieko nesakantis "how are you doing?" Man patinka kai zmones daug sypsosi.
Patinka amerikonu tiesmukiskumas: jei patinka - tai parodo, nepatinka, sakys tiesiai sviesiai.
Patinka darbotarpusavio santykiai, kai yra bendras tixlas - visi darniai traukia ta vezima, viens kitam pagelbedami. Nezinau, ar tai daugumos amerikonu bruozas, ar specifines JAV mazumu tautybes. Kadangi dirbu su finansais, tai mano pagr. partneriai/bendradarbiai JAV zydai -> stabilumo,patikimumo ir nuosirdumo isikunijimai biznyje, (nezinau, kaip yra privaciai).
Apie JAV zydus ir JAV pietine dali galeciau istisas odes rasyti!

Nepernesu, kai girdziu moteris kalbant paplonintu liezuveliu, ypac pries savo "honey", bet kai uzpyksta ar pradeda tikra to zodzio prasme zvengti, tai nebudama toj pacioj patalpoj, o tik girdedama juoka, pagalvotum, kad ten du kumeliai zvengia. Bjauru!
Ir dar nepatinka, kad amerikonai l. jau garsiai tarpusavy kalba. Gali tarpusavy kalbetis du zmones, o atrodo, kad ten ju jau 10 tarpusavy kalba. dry.gif
Nepatinka betvarke. Gal betvarke darbe, o nevalyvumas namuose. Nepatinka, kad vaikams leidziama viskas, be jokiu draudimu, nera nei elementriausios disziplinos.
Bet siaip visumoje patinka cia daug labiau nei Vokietijoje: Cia zmoniu poziuris ne toks siauras ir atviri naujovems ar siaip kt. idejoms

Atsakyti
QUOTE (TauRe @ 2004 02 11, 02:38)
mane nervina gyvenimo tempas Amerikoje. kol gyvenau Lietuvoje, ten kazkaip daugiau laiko turedavau.

100% pritariu Taurei...As ir cia ziauriai pritrukstu laiko...Atrodo cia buvo rytas ir jau vakaras ant noses mad.gif
Atsakyti
Gerai Reniote pastebejo - man ir patinka amerikonu vyrai tongue.gif Aisku, visokiu yra, bet bendrai labai jauciasi, kad cia jiems negeda rupintis seima, vaikais, t.t. Viskas labai orientuota i seima. Net ir tie patys restoranai. O vyrai cia tokie, na... vyriskesni daugmaz cool.gif Bent jau man.

O del tu dibrtiniu sypsenu: nezinau, ar ir as pasidariau "dirbtine" (nu kad ne...), bet ne tokios ir dirbtines jos man atrodo. Vadinu tai paprasciausiu etiketu ir mandagumu. Man malonu, kai zmogus stengiasi nesugadinti tau nuotaikos. Beje, mokiausi, kad japonai uz amerikiecius sypsosi daug daugiau rolleyes.gif
Atsakyti