Įkraunama...
Įkraunama...

Sutuoktinis - užsienietis

1)Norejau isgirsti, ar gyvenant "tarptautineje" seimoje, jums nekyla kuriozisku nesusipratimu, pav. kur vienas sutuoktinis tikisi vienokio poelgio ar problemos issprendimo, o kitas visiskai kitaip pasielgia negu butumete tikejesi ir paskui tik isverciate akis, arba juokiates arba pagalvojate "hmm..."

2)Kaip reaguojate i viens kito auklejimo poziuri vaiko/vaiku atzvilgiu?
Atsakyti
Nesusipratimu nekyla g.gif Tik "zmoniski", kokie gali kilti ir vientauteje seimoje. Dideliu kulturiniu skirtumu bent jau as nepajutau rolleyes.gif Ir poziuris moraliniais bei vaiku auklejimu susijusiais klausimais atitinka labiau, nei su visu Lietuvoje turetu bernu. Gal todel ir istekejau? laugh.gif
Atsakyti
Pas mus panasi situacija kaip ir pas baltic*girl. Kyla kartais tik bendrazmogiski nesusipratimai (ir tai retai). Tai as irgi, matyt, todel istekejau. Bo su anksciau bendrautais lietuviais ir nelietuviais taip nebuvo. Labai svarbu kalbetis ir pasakyti, ka kitas mano ar jaucia - tada is viso nesusipratimu nebuna.
Atsakyti
man irgi atrodo, kad daugiausiai tai bendrazmogiski nesusipratimai. Nors aisku kaip diena, jog skirtumu yra begales - skirtingose shalyse ir kulturose auginti, skirtingu sistemu mokyklas lankeme, skirtingi dalykai kelia prisiminimus is vaikystes ir pan.

O kas del vaiku auklejimo, tai mano maniskis pasake "white america vaikus aukleja time-out'ais, o black america - dirzu" laugh.gif na va, as irgi ant dirzo uzaugusi doh.gif laugh.gif Radau panasumu clap.gif
Atsakyti
Mes irgi labai skirtingi (jis danas, o as lietuve). Kartais, kas jam atrodo savaime suprantama, mane labai stebina ir atvirksciai. Vaiku kol kas neturim, bet tikiu, kad kai turesim, aisku, nuomones apie ju auklejima skirsis. Pazistu viena amerikiete, kuri yra istekejusi uz dano ir augina 3 vaikus, tai ji mane kartais "pakonsultuoja" biggrin.gif. Ji sako, kad tai yra normalu, kai 2 zmones is skirtingu tautu susituokia, zinoma, kad tarp ju yra be galo daug skirtumu.
Vis del to savo vyro neiskeisciau i milijona savo tautieciu. Man skandinavu poziuris ir elgesys su moterimis daug labiau patinka, negu lietuviu.
Labai myliu savo vyra... wub.gif
Atsakyti
O man idomu ar jusu, lietuvaites, sutuoktiniai mokosi lietuviu kalbos, ypac amerikonai? Maniskis tai noriai mokosi...na kad ir nebutinai is knygos, o is manes ir is apsilankymu Lietuvoje. Bet jis dvikalbis jau nuo vaikystes, tai jam naujos kalbos gerai eina. O va amerikieciai arba anglai, kai jie zino tik anglu kalba, ar jie domisi ismokti zmonos kalba? Ir kaip sekasi, jei taip?
Atsakyti
QUOTE (melynake @ 2004 02 18, 18:34)
O man idomu ar jusu, lietuvaites, sutuoktiniai mokosi lietuviu kalbos, ypac amerikonai? Maniskis tai noriai mokosi...na kad ir nebutinai is knygos, o is manes ir is apsilankymu Lietuvoje. Bet jis dvikalbis jau nuo vaikystes, tai jam naujos kalbos gerai eina. O va amerikieciai arba anglai, kai jie zino tik anglu kalba, ar jie domisi ismokti zmonos kalba? Ir kaip sekasi, jei taip?

Su saviskiu jau draugystes pradzios susilazinom, kas greiciau ismoks as anglu gerai ar jis lietuviu pagrindus. Terminas sueina ateinanti rugpjuti, o jis kol kas lietuviskai gali pasakyti tik labas, iki, tu mano puse greipfrukto ir sudas.
Atsakyti
QUOTE (melynake @ 2004 02 18, 08:34)
O man idomu ar jusu, lietuvaites, sutuoktiniai mokosi lietuviu kalbos, ypac amerikonai? Maniskis tai noriai mokosi...na kad ir nebutinai is knygos, o is manes ir is apsilankymu Lietuvoje. Bet jis dvikalbis jau nuo vaikystes, tai jam naujos kalbos gerai eina. O va amerikieciai arba anglai, kai jie zino tik anglu kalba, ar jie domisi ismokti zmonos kalba? Ir kaip sekasi, jei taip?

na maniskis tai bus priverstas ismokti lietuviu pagrindinius zodzius, nes kitaip nesupras ka musu sunelis jo praso laugh.gif
jau dabar zino siek tiek lietuvisku zodziu rolleyes.gif tongue.gif
Atsakyti
QUOTE (melynake @ 2004 02 18, 18:34)
O man idomu ar jusu, lietuvaites, sutuoktiniai mokosi lietuviu kalbos, ypac amerikonai? O va amerikieciai arba anglai, kai jie zino tik anglu kalba, ar jie domisi ismokti zmonos kalba? Ir kaip sekasi, jei taip?

Mano vyras gimes ir iki kokiu 10 metu gyvenes Anglijoj. Jis moka siek tiek prancuzu, ispanu, vokieciu kalbas. Lietuviskai supranta gan nemazai, bet kalba tai nelabai daug. Kazkada pirkom toki specialu lietuviu kalbos kursa su kasetem ir buvau pradejusi ji specialiai mokyti, bet jam nepatinka, kai as juokiuosi is jo tarimo ir dar labiau "sukompleksavo", kai pasakiau, kad kontrolinius istaisysiu raudonu tusinuku, todel teoriniai mokslai buvo padeti i sali. Jam tik labai juokinga, kai lietuviai prie anglisku zodziu prideda galunes - kompiuteris, futbolas, Dzordzas Busas, Jezus Kristus ir kt. smile.gif. Dar jam juokinga, kad lietuviu kalboj grindys ir lubos yra daugiskaita smile.gif.

Cia turim draugu, kuriu visos seimos lietuviai, tai tenka jam pasiklausyti lietuviskai gan nemazai.

O siaip tai teks, matyt, mokytis kartu su Paulium - situacija panasi kaip kristinalord minejo smile.gif. Buvo cia vienasyk vakare ivykis, kai vyras Pauliu migdyti nuejo. Girdziu vaikas rekia, gerkle paleides, "Pasaka, pasaka!", o vyras nezino, ko ans praso ir pasakos neseka laugh.gif .
Atsakyti
QUOTE (delfinas @ 2004 02 18, 18:06)

O siaip tai teks, matyt, mokytis kartu su Paulium - situacija panasi kaip kristinalord minejo smile.gif. Buvo cia vienasyk vakare ivykis, kai vyras Pauliu migdyti nuejo. Girdziu vaikas rekia, gerkle paleides, "Pasaka, pasaka!", o vyras nezino, ko ans praso ir pasakos neseka laugh.gif .

laugh.gif thumbup.gif

Mano dukra puse daiktu vadina lietuviskai, puse angliskai rolleyes.gif Tai kartu ir vyras mokosi. O siaip tai tik nesvankybiu esu ji primokinusi tongue.gif Tai kai lovoj ka nors darome wub.gif , jis pradeda lietuviskai kalbeti laugh.gif Tada man juoko pilnos kelnes laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo baltic*girl: 03 liepos 2008 - 18:18
QUOTE (delfinas @ 2004 02 19, 01:06)
Jam tik labai juokinga, kai lietuviai prie anglisku zodziu prideda galunes - kompiuteris, futbolas, Dzordzas Busas, Jezus Kristus ir kt. smile.gif. Dar jam juokinga, kad lietuviu kalboj grindys ir lubos yra daugiskaita smile.gif


Aha, ir maniskis "pastebejo", kad prie anglisku zodziu reikia tik galune -as prideti ir tai jau bus lietuviu kalba wink.gif
Atsakyti