Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip gynėm ar ginsim

Labas vakaras mergytes, ant nosies bakalauro diplomo gynimas, nieko niekas nesake, nepasakojo, su kuo? ka? ir kaip? ......Prasau Jūsų pagalbos, kaip ten viskas būna? ar nešti gėlių? kaip rengtis? ką kalbėti? ko bijoti? ką sakyti-nesakyti? ar ruošti "stalą", kaip elgtis jei nežinai ką sakyt...pasimeti.......žudo ta nežinia.....atrodo įeisi , pamatysi ir nugriūsi.........Help, help, help..... fear.gif
Atsakyti
Ir manęs laukia tas pats džiaugsmas po kelių savaitėlių...
Atsakyti
Busiu dėkinga uz bet kokia informaciją, pasidalinkit mamytes savo patyrimu, gudrumu...... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Jolitukas* @ 2007 05 18, 21:05)
Labas vakaras mergytes, ant nosies bakalauro diplomo gynimas, nieko niekas nesake, nepasakojo, su kuo? ka? ir  kaip? ......Prasau Jūsų pagalbos, kaip ten viskas būna? ar nešti gėlių? kaip rengtis? ką kalbėti? ko bijoti? ką sakyti-nesakyti? ar ruošti "stalą", kaip elgtis jei nežinai ką sakyt...pasimeti.......žudo ta nežinia.....atrodo įeisi , pamatysi ir nugriūsi.........Help, help, help.....  fear.gif

geliu nenesem nei vienas kai gynemes. stalui metemes visi, ji ruose pora zmoniu is kitos besiginancios grupes(gynemes dvi dienas). nereikia prisipuosti, apsivilk kostiumeli mirksiukas.gif bijoti nereikia nieko, nes paskui veltis pradesi. pirmiausia reikes pristatyti savo darba(pasidarysi skaidres power pointu), svarbu kuo maziau skaityti ir kuo trumpiau uztrukti, nes komisija nebesiklauso, jiems darosi nebeidomu. paskui uzduos klausimus is tavo darbo. visi klausimai bent pas mus buvo is tyrimo, taigi, jei pati rasai tikrai atsakysi. jei kazko nepameni paprasciausiai paprasyk savo darbo(jei zinai kur rasti ko klausia). jei pasimeti ir nezinai kaip atsakyti i pateikta klausima paprasyk kad ji patikslintu, geriau kalbet, nes iskart krenta balai. pacioj pabaigoj perskaito recenzija ir pateikia recenzento klausimus. diena pries gynima nulek i savo katedra, katedros vedeja paprastai duoda perzvelgti klausimus(mums ir atsisviest recenzija dave smile.gif ). i tuos klausimus atsakai ir vsio doh.gif
man buvo labai baisu kol neatsistojau pristatinet, tada kazkaip nurimau aciu dievui biggrin.gif
Atsakyti
pas mus tai bakalauriniu gynimuose niekam net minties nekilo apie geles, vaisiu stalus ar kaska panasaus...net nezinojom kas komisijoj bus, ka jau kalbet apie klausimus ir pan.

Atejom ryte, pasiziurejom iskabintus sarasus, kas kokioj komisijoj turi gintis (pas mus kelios buvo nes daug studentu), nuejom i ta kabineta, atsisedom smile.gif Na tada pagal sarasa is eiles ejom pristatinet. Jokiu skaidriu neturejom, nes is anksto ispejo mus, kad nera pakankamai prjektoriu, taigi neduos niekam kad butu vienodi gynimai visuose komisijose. Zodziu pristatai darba 5-7 min (spejau prisistatyt, pasakyt daug maz apie ka rasiau ir kelias isvadas), tada paklausdavo kaskokio vieno klausimo (man susidare ispudis kad vien is mandagumo) ir viskas. Pastebejau, kad darbu niekas nebuvo skaites is anksto, gynimo metu perversdavo turini ir isvadas...

del rubu labai skirtingai ejo visi, as tai su bateliais, sijonu..na daug maz tvarkingai pasistengiau atrodyt, bet buvo zmoniu su dzinsais apyplysusiais, kerzais ir pan.

na gal ir baisiai aprasiau, bet kad taip buvo mirksiukas.gif

cia beja VU matematikos ir informatikos fakultete vyko smile.gif
Atsakyti
Mes kai gynėmės, tai nešėm gėles savo vadovui ir recenzentui, reikėjo pasirūpinti, kad komisija turėtų vandens, dar kokią saldainių dėžę. Puoštis ypatingai nereikia, svarbiausia patogiai jaustis:)

O šiaip komisijai nepatinka, jei studentas per ilgai pristatinėja savo darbą, geriausia ne ilgiau kaip 5 minutes. Komisija visų darbų ištisai tikrai neskaito, daugiausia įvadą ir išvadas.
Atsakyti
Aš jau tokį išgyvenau wink.gif pas mus ruošė stala kitas pogrupis, kad apsprendžiant pažymius galėtų ir užkąsti. Ateiti geriausia su kostiumėliu - tvarkingiau atrodysi, aš prisistačiau kas per asmenybė, savo darbo pavadinimą, trumpai motyvuotai kodėl tokia tema, pagrindinius akcentus iš teorinės dalies, tyrimo pagrindinius dalykus, išvadas ir rekomendacijas. O recenzento klausimus geriau susižinok iš anksto, kad nepasimestum ir greitai, bei gudriai atsakytum biggrin.gif Sėkmės!
Papildyta:
Beje geriau jokių raminamųjų ar alkoholio iš vakaro, kad nenutiktų kokių kuriozinių dalykų, nes būna, kad komisijai ir “KŪ-KŪ“ pasako vietoj “LABAS“
Atsakyti
QUOTE(Lutė @ 2007 05 23, 13:45)
Beje geriau jokių raminamųjų ar alkoholio iš vakaro, kad nenutiktų kokių kuriozinių dalykų, nes būna, kad komisijai ir “KŪ-KŪ“ pasako vietoj “LABAS“


jo, pasitaiko ir taip, man tokia istorija apie "kuku" vietoj "labas" kaskada mama pasakojo is savo jaunystes studiju... lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
na pas mus "ku-ku" nebuvo lotuliukas.gif pasisveikinimas mazdaug "laba diena gerbiama komisijos pirmininke, komisijos nariai ir sveciai. as tokia ir tokia mano tema va tokia. temos aktualumas, tyrimo problema, tyrimo tikslas, tyrimo objektas ir uzdavinys-isvada, uzdavinys-isvada. aciu uz demesi".
kas sedi komisijoje tikrai nieko ten neskaito, pervercia del akiu ir uzduoda klausimus is to ka pristatei(is tyrimo daugiausia). pavyzdziui kokia atranka buvo(na yra ten tikslinis dar kazkoks...), kaip atrinkai respondentus, ar tikslingi buvo tokie klausimai ir t.t.
baisu kol neatsistoji, tada isigilini i tai ka pristatai, geriau pasimokyt pristatyma truputi atmintinai, zinau kad daug kur neleidzia nieko skaityt is savo pristatymo.
o del stalo tai visur ivairiai, zinau atveju, kai studentai neakivaizdininkai uzpirko pietus kavinej doh.gif siaip geriau pasirupinti, kad komisija turetu po koki mineralinio buteliuka ir stikline, o stalui daug ir nereikia: pasiskolint destytoju virduli, nupirkti kavos pacioka, cukraus, koki pyragiuka, vaisiu gal. kai visa grupe susimeta ne po daug ir iseina
Atsakyti
Ačiū brangiosios mergytes, daug drąsiau ruoštis kai nors maždaug žinai kas kaip bus....nors bijau beprotiškai vistiek bijau.gif liko 9 dineles iki mano gynimo, pražilsiu turbūt fear.gif .....Dar kartelį DIDŽIULIS AČIŪ visoms pasidalinusioms savo patirtimi aciuks.gif
Atsakyti
Tikrai viskas bus gerai ir net pati nepastebėsi, kaip greitai ir gerai praeis tie ginimai wink.gif didelės sėkmės! Ir daugiau pasitikėjimo savimi, nes niekas geriau nei Tu neapgins Tavo darbo, kalbėk užtikrintai, bet jei jau bus kokia akivaizdi klaida geriau pasakyti: atsiprašau, tai mano klaida ir nesiginčyti. Dar kartą didelės sėkmės smartass.gif
Atsakyti
QUOTE(Lutė @ 2007 05 24, 18:08)
Tikrai viskas bus gerai ir net pati nepastebėsi, kaip greitai ir gerai praeis tie ginimai wink.gif didelės sėkmės! Ir daugiau pasitikėjimo savimi, nes niekas geriau nei Tu neapgins Tavo darbo, kalbėk užtikrintai, bet jei jau bus kokia akivaizdi klaida geriau pasakyti: atsiprašau, tai mano klaida ir nesiginčyti. Dar kartą didelės sėkmės  smartass.gif




Didelis AČIŪ už palaikymą ir nuostabius palinkėjimus.... aciuks.gif aciuks.gif aciuks.gif aciuks.gif aciuks.gif
Atsakyti