1.1.2. Koncepcijoje laikomasi nuostatos, kad gindama motinystę, tėvystę ir vaikystę valstybė globoja visus artimos giminystės ryšių, ugdymo, tarpusavio pagalbos ir bendro ūkio vedimo siejamus asmenis. Našlaičių, vienišų motinų (tėvų) ir jų vaikų, sugyventinių vaikų globą reglamentuoja kiti teisės aktai. (Kokie tie aktai, niekas nesugeba nurodyti).
1.2.9. Šeima sutuoktiniai ir jų vaikai (įvaikiai), jeigu jų yra. (Siūlyta pataisa įtraukti nesusitukuosius kartu gyvenančius vyrą ir moterį su vaikais bei vienišas motinas ir tėvus buvo atmesta).
Pora nurodytų demografinių problemų:
2.2. Tuokiamasi vyresnio amžiaus.
2.7. Gimdo vis vyresnio amžiaus moterys.
Vienas tikslų:
3.2.6. Lyčių lygiavertiškumo kai teikiama parama šeimai padeda jos nariams išreikšti ir realizuoti savo prigimtines bei išsiugdytas galias, būti savimi ir tuo geriausiai tarnauti vykdant šeimos misiją, išreiškiamą per jos pagrindines funkcijas. (Čia kai moteris įstatymais verčiama nedirbti, o vyrui nesuteikiama galimybė prisidėti prie vaikų auginimo, vadinama lyčių lygiavertiškumu).
Vienas uždavinių:
4.1.1. Diegti mokyklose rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo programas, kurios ugdytų brandžią, savarankišką ir kritiškai mąstančią asmenybę ir padėtų rengti mokinius šeimos gyvenimui, skatintų šeimos vertybių suvokimą ir puoselėjimą; (Čia kai vaikas mokyloje galės klausytis, kad ji(-s) yra benkartas, o jo motina - kekšė).
4.1.7. įgalioti nacionalinį transliuotoją propaguoti šeimos vertybes nušviečiant teigiamus pavyzdžius. (Griūk negyvas. Iš mano uždirbtų pinigų išlaikys nacionalinį transliuotoją, kuris man pasakys, kokia aš kekšė).
Mane asmeniškai labiausiai žeidžia nuolatinis prikišimas, kad vienišos motinos pačios pasirinko, pačios kaltos, pačios atsakingos ir kad jų vaikai turi būti už tai atsakingi. Toks įvertinimas suplaka į krūvą išprievartautas moteris ir mergaites, netyčia pastojusias, paliktas, nusprendusias gyventi be niekam tikusio vyro. Tokia koncepcija man kaip antausis. Aš su dukra nepapuolu net į nepilnos šeimos sąvoką, mes tiegios neegzistuojame.
Susituokusių šeimų vaikai nuo šiol galės lengviau būti aprūpinami stogu virš galvos, jiems ikimokykliniame amžiuje bus samdoma auklė, esant reikalui, duodamas nemokamas maitinimas mokykloje. Tuo tarpu vaikai, kuriuos išlaiko tik vienas iš tėvų, bus dar labiau nuskriausti.
Jei moteris šeimoje su smurtaujančiu vyru augina vaiką, ji negalės jo palikti, nes praras vaiko priežiūrai sudarytas sąlygas.
Tokia koncepcija sudaromas įspūdis, kad vyras, kad ir koks padugnė jis būtų, yra moteriai turtas. Įstatymu įteisinta liaudies išmintis, "kad ir šluotkotis, kad tik su kelnėm". Tuo tarpu moteris pati savaime vertybe negali būti.
Įdomiausia, kad šios koncepcijos kūrėjai yra ir aršūs abortų priešininkai. Kitaip sakant, moteris, kuri nenori būti visuomenės atskirta vieniša motina, negalės pasirinkti aborto, net jei jis būtų priimtinas.
Taipogi šios koncepcijos autoriai prieštarauja lytiniam švietimui, kurio metu būtų aiškinama apie kontracepciją. Jie siūlo susilaikymo idėjomis paremtą programą (visiškai ignoruojant kontracepciją arba netgi meluojant apie jos poveikį).
Taigi, siūlau išsakyti savo mintis, kaip jus tai veikia šiuo metu, kaip paveiks ateityje. Ar planuojate ką nors gyvenime keisti (ištekėti, emigruoti)?
Ką galvojate apie gandus, kad ruošiamasi kreiptis į JK ar Strasbūro teismą?
lrytas.lt yra apklausa. Rezultatai kol kas tokie:
Kokia turėtų būti tradicinė Lietuvos šeima?
Apklausos rezultatai: (balsavo 445)
Mama, tėtis ir vaikai. 268 (60%)
Močiutė, senelis ir anūkai - juk Lietuva emigruoja. 9 (2%)
Bet kokios tradicinės šeimos sampratos ir standartai yra atgyvena. 25 (6%)
Vaiką auginantys žmonės turi jį mylėti - tėvų skaičius, lytis ir statusas šeimai nesvarbu. 143 (32%)
Nueikit prabalsuoti!
