Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų patirtis

Ar stengiatės sutaupyti pinigų, atsisakydamos įvairių smulkmenų?
Galbūt turite kokią nors taupymo strategiją?
Ar stengiatės mažiau su draugėmis ar bendradarbėmis eiti į kavines, kad išleisti mažiau pinigų?
Ar siuvate drabužius pačios sau ir savo vaikams, o gal nusiperkate pigiai ir perdarinėjate kaip jums patinka?
Ar stengiatės kiekvieną mėnesį atsidėti pinigus kur nors, kai gaunate algą, kad neišleisti visų pinigų iš karto?

Pasidalinkime patirtimi ir patarimais 4u.gif
Atsakyti
Jeigu planuojame, visada skaiciuojame, kiek galime, ar pajegsime.
Atsakyti
Pagrindinė mano taupymo taisyklė - pirkti tik tai, ko reikia smile.gif
Atsakyti
As turiu mazai daiktu, bet jie geri. Bent jau man taip atrodo rolleyes.gif
Atsakyti
kas menesi gavusi alga atsidedu dali pinigu taupymui smile.gif perku tik tai, kas reikalinga - labiausiai motyvuoja saskaitoje besikaupiantys piniguciai ir mintis, kad kai sukaupsiu pakankamai, galesiu panaudoti savo verslo pradziai 4u.gif
siaip rekomenduojama 10-30 proc. nuo atlyginimo ir 50 proc. nuuo neplanuotu pajamu atideti taupymui blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(laureta @ 2008 07 06, 17:24)
As turiu mazai daiktu, bet jie geri. Bent jau man taip atrodo  rolleyes.gif

Iš aš, jei jau perku - tai geriau ilgiau pataupau ir perku gerą, kad nereikėtų už tą patį mokėt antrą kartą ax.gif
Papildyta:
QUOTE(arana81 @ 2008 07 06, 17:35)
siaip rekomenduojama 10-30 proc. nuo atlyginimo ir 50 proc. nuuo neplanuotu pajamu atideti taupymui blush2.gif

O kaip taupyt, kad santaupos nenuvertėtų, nes, žiūrėk po metų kitų jų vertė jau bus gerokai mažesnė, nei tada kai buvo sutaupyta g.gif Gal turit kokią paslaptį mirksiukas.gif
Atsakyti
pas mane dabar truputi bankrotas tai si menesi isleisiu viska iki paskutinio cento, o kitam menesiui susidariau biudzeta, nes reikia skolos nemaza dali atiduoti, nuoma uz buta ir dar uzstata tai susideliojau sumas konkretiems islaidu skyriams ir meginisu nevirsyti ju...tik gaila, kad atsideti kita menesi nepavyks blush2.gif
kol kas visi mano atsidejimai buvo naudingi smile.gif namie pas mama plastikinius langus susidejom, tik dar truputi skoloj likau uz paskutinius langus smile.gif kai atiduosiu skola galesiu vel atideti, nes reiks dar lauko duru ir remonta viduj pasidaryti bigsmile.gif
meginsiu taupyti maisto saskaita, mazinti saldumynams isleidziamu pinigu kieki smile.gif siaip labai gerai atsideti kai tik gauni alga ar kitas pajamas i kita saskaita ir pasizadeti sau gyventi tik is to kas liko, ir kaip taisykle visada uztenka to kas liko mirksiukas.gif dar man padeda taupykle, per kelis menesius nemazai prikaupiu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2008 07 06, 19:07)
Iš aš, jei jau perku - tai geriau ilgiau pataupau ir perku gerą, kad nereikėtų už tą patį mokėt antrą kartą ax.gif

kolkas mano vyras daro taip, pamato pigu daikta ir perka. nesvarbu kad jis nelabi geros kokybes, bet svarbiausia pigus..
pvz. reikejo pirkti plauku kirpimo masinele. taigi isrinko pigiausia uz 10 usd (20 Lt). Pirma karta siaip ne taip suniuka nukirpau, o antra karta ne kaip. Tuomet jau as pirkau uz 30 usd (nuolaida buvo). Labai gerai kerpa ir tyliai veikia.
Ir kur tas taupumas nuejo. Kaip sakoma suniui ant uodegos. Kur ja deti? g.gif Man jos nereikia, o ismesti gaila. Taigi daiktas tik uzima vieta namie.
as esu lietuve, man svarbiausia kokybe. o daiktu as nemegstu tureti daug namie, o be to ir vietos uzima. ax.gif
Atsakyti
O aš viską stengiuosi pirkti pigiai. Nežinau, neteko dar nusivilti kokybe ir pirkti antrą kartą to paties daikto schmoll.gif Taigi posakis skūpus moka du kartus man negalioja biggrin.gif
Planuodama išlaidas, atsižvelgiu į savo finansines galimybes. Pvz, pagalvoju, kad su mano pajamom protinga išleisti drabužiams ne daugiau kaip tiek, kosmetikai - tiek ir t t ir limito neviršiju.
Kas liečia kosmetiką, tai vadovaujuosi tokia taisykle: kol priemonė nepasibaigė, neperku kitos. Tad visko turiu po vieną: šampūnus, tušus ir tt. Į grožio salonus nevaikštau, visas grožio procedūras pasidarau pati namie.
Drabužiams taupau pirkdama per išpardavimus, nukainavimus, prisimezgu pati sau megztinių (savikaina megztinio būna 10 -20 lt).
Daugiau lyg nieko nedarau g.gif , visada savaime išeina, kad išleidžiu mažiau, nei uždirbu rolleyes.gif


Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2008 07 06, 22:56)
O aš viską stengiuosi pirkti pigiai. Nežinau, neteko dar nusivilti kokybe ir pirkti antrą kartą to paties daikto  schmoll.gif Taigi posakis skūpus moka du kartus man negalioja  biggrin.gif

Man tai galioja - ne kartą tekę išmest pigų netikusį daiktą, tai dabar stengiuosi tokių nė nepirkt ax.gif
QUOTE
Planuodama išlaidas, atsižvelgiu į savo finansines galimybes. Pvz, pagalvoju, kad su mano pajamom protinga išleisti drabužiams ne daugiau kaip tiek, kosmetikai - tiek ir t t ir limito neviršiju.

Panašiai ir aš: nusiteikiu, kad batus galiu pirkt už tiek ir tiek, rankinę - tiek ir tiek, kelnes - tiekk ir tiek ir t. t. Jei jau kas labai patinka, tai kartais viršiju limitą, bet proto ribose blush2.gif Iš kitos pusės visada stengiusi pirkt ne vienam sezonui, tai padalijus ne taip baisiai ir viskas atrodo ax.gif
QUOTE
Kas liečia kosmetiką, tai vadovaujuosi tokia taisykle: kol priemonė nepasibaigė, neperku kitos. Tad visko turiu po vieną: šampūnus, tušus ir tt. Į grožio salonus nevaikštau, visas grožio procedūras pasidarau pati namie.

Aš irgi vienetinė - net kvepalų ir tų tik po vieną, nebent prėjusio sezono būna likę smile.gif
QUOTE
Drabužiams taupau pirkdama per išpardavimus, nukainavimus, prisimezgu pati sau megztinių (savikaina megztinio būna 10 -20 lt).

Aš kažkaip perku tada, kada reikia - ne per išpardavimus blush2.gif Nes per išpardavimus rizika nusipirkt nereikalingų daiktų cool.gif
QUOTE
Daugiau lyg nieko nedarau  g.gif , visada savaime išeina, kad išleidžiu mažiau, nei uždirbu  rolleyes.gif

Kol kas ir man taip buvo, bet paėmiau būsto paskolą, tai jaučiu, kad gali toliau taip jau nebūt....
Atsakyti
Laureta, kaip sakoma, taupus dukart moka mirksiukas.gif
Dontstop, reiškia moki gerai daiktus pasirinkti, arba tiesiog esi laimės kūdikis bigsmile.gif

Atsakyti
QUOTE(Kaktusė @ 2008 07 07, 10:12)

Dontstop, reiškia moki gerai daiktus pasirinkti, arba tiesiog esi laimės kūdikis  bigsmile.gif

Manau, kad moku pasirinkti g.gif Nes neapgalvotai nieko neperku, net menkiausio drabužėlio ar pigiausios kosmetikos priemonės, ką jau kalbėti apie tarkim buitin techniką. 10 kart apsvarstau, ar tikrai man to daikto reikia, ar tikrai būtent tokio, ar tikrai tai geriausias pasirinkimas ir pan blush2.gif
Atsakyti