Įkraunama...
Įkraunama...

BF su skolom...

Mielosios, reikia Jūsų patarimo... Gyvenu su savo BF metus kartu, planuojam bendrą ateitį. Jis yra paėmęs paskolą už butą, kokių 100 000 tūkst. litų (šito fakto niekada neslėpė). Visai neseniai sugalvojau padaryti ''reviziją'' jo spintoje ir radau vartojamosios skolos sąskaitas iš banko. Pasirodo, mano brangiausiasis turi iš kažkur dar prasiskolinęs 30000 tūkstantėlių. Apsimečiau, kad nieko apie tai nežinau, bet atsargiai pradėjau kamantinėti jo nuomonės apie paskolas. Jis nieko neslėpdamas prisipažino apie savąsias skolas ir pasakė, kad nieko blogo tame nemato, jei iš tiesų ''gyvenimas prispaudžia''. Aš, deja, apie skolas ir paskolas turiu visiškai kitokią nuomonę ir mane jos baugina. Iki mano didžiųjų ''atradimų'' apie BF skolas mūsų santykiai buvo puikūs, galvojom apie bendrą ateitį ir šeimą. Dabar pradėjau pasuoti ir bijoti, kad su brangiausiojo paskolom įklimpsiu į amžiną pinigų skaičiavimą. Visada gyvenau gana laisvai, neturėjau rimtų problemų dėl pinigų, nors kai reikia moku ir pataupyti. Tačiau perpspektyvos su skolom manęs tikrai nedžiugina. Patarkite, ką manote šiuo atveju. Kaip reikėtų tvarkytis gyvenimą. Spjauti į skolomis aptekusį vaikiną ir dingt iš jo akių ar visgi vertinti puikų žmogų ir bandyti problemas spręsti drauge. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Nefele @ 2008 07 14, 17:39)
Mielosios, reikia Jūsų patarimo... Gyvenu su savo BF metus kartu, planuojam  bendrą ateitį. Jis yra paėmęs paskolą už butą, kokių 100 000 tūkst. litų (šito fakto niekada neslėpė). Visai neseniai sugalvojau padaryti ''reviziją'' jo spintoje ir radau vartojamosios skolos sąskaitas iš banko. Pasirodo, mano brangiausiasis turi iš kažkur dar prasiskolinęs 30000 tūkstantėlių. Apsimečiau, kad nieko apie tai nežinau, bet atsargiai pradėjau kamantinėti jo nuomonės apie paskolas. Jis nieko neslėpdamas prisipažino apie savąsias skolas ir pasakė, kad nieko blogo tame nemato, jei iš tiesų ''gyvenimas prispaudžia''. Aš, deja, apie skolas ir paskolas turiu visiškai kitokią nuomonę ir mane jos baugina. Iki mano didžiųjų ''atradimų'' apie BF skolas mūsų santykiai buvo puikūs, galvojom apie bendrą ateitį ir šeimą. Dabar pradėjau pasuoti ir bijoti, kad su brangiausiojo paskolom įklimpsiu į amžiną pinigų skaičiavimą. Visada gyvenau gana laisvai, neturėjau rimtų problemų dėl pinigų, nors kai reikia moku ir pataupyti. Tačiau perpspektyvos su skolom manęs tikrai nedžiugina. Patarkite, ką manote šiuo atveju. Kaip reikėtų tvarkytis gyvenimą. Spjauti į skolomis aptekusį vaikiną ir dingt iš jo akių ar visgi vertinti puikų žmogų ir bandyti problemas spręsti drauge.  verysad.gif

Keisčiausia, kad gyvenant su žmogumi metus laiko nežinai tokių dalykų... Gal trūksta atvirumo tarp judviejų... Žiūrėk, kad po kelių metų nesužinotum apie jo vaikus kažkur lakstančius ir alimentus. Aišku, aš čia hiperbolizavau, bet man tai atrodo nenormalu, kad gyvendama su vyru nežinai tokių dalykų. Juk kurdami bendrą ateitį aptariame viską, požiūrį į laisvę, finansus, vaikus, jų auklėjimą, bendrą buitį ir pan. Tavo reikalas su kuo gyventi, bet aš bijočiau tokio žmogaus, bijočiau vieną dieną išgirsti dar kokią naujieną.
Atsakyti
Atsiprašau, bet juokas suėmė blush2.gif Aš turiu tris kartus daugiau skolų (būsto paskola) negu tavo draugas ir net į galvą neimu - tam ir dirbu, kad gerai gyvenčiau jau dabar, o ne 40 metų taupyčiau būstui. Ir dar galiu pasakyti, kad draugo neturiu, niekas manęs neišlaiko, niekas kredito už mane neatidavinėja - viską aš pati, todėl ir skolinga niekam nesijaučiu. Ir žinau, kad esu ne kvaila, taigi jokie kreditai manęs negąsdina. O jei atsiras žmogus, kuris su manim nenorės būti tik dėl to, kad mano butas pirktas paėmus paskolą iš banko - tegul laimingai praeina pro šalį tongue.gif Tokių lepšių man nereikia cool.gif

Atsiprašau, nieko įžeisti nenorėjau 4u.gif Bet, kaip sakoma, jei myli žmogų, tai ir priimi jį tokį, koks jis yra.

Ir dar... šiais laikais 130 000 Lt tai juokinga skola (nebent jūs dar labai jauni arba gyvenate mažame miestelyje)
Atsakyti
QUOTE(Kissa @ 2008 07 14, 20:10)
Atsiprašau, bet juokas suėmė  blush2.gif  Aš turiu tris kartus daugiau skolų (būsto paskola) negu tavo draugas ir net į galvą neimu - tam ir dirbu, kad gerai gyvenčiau jau dabar, o ne 40 metų taupyčiau būstui. Ir dar galiu pasakyti, kad draugo neturiu, niekas manęs neišlaiko, niekas kredito už mane neatidavinėja - viską aš pati, todėl ir skolinga niekam nesijaučiu. Ir žinau, kad esu ne kvaila, taigi jokie kreditai manęs negąsdina. O jei atsiras žmogus, kuris su manim nenorės būti tik dėl to, kad mano butas pirktas paėmus paskolą iš banko - tegul laimingai praeina pro šalį  tongue.gif Tokių lepšių man nereikia  cool.gif

Atsiprašau, nieko įžeisti nenorėjau  4u.gif Bet, kaip sakoma, jei myli žmogų, tai ir priimi jį tokį, koks jis yra.

Ir dar... šiais laikais 130 000 Lt tai juokinga skola (nebent jūs dar labai jauni arba gyvenate mažame miestelyje)

Bet gyvendama su žmogum metus to neslėptum?
Atsakyti
QUOTE(Keiti @ 2008 07 14, 19:28)
Bet gyvendama su žmogum metus to neslėptum?


Na, apie 100 000 Lt jis ir nenutylėjo, kalba eina apie mažesnę sumą. Galbūt ji ir nebuvo slėpta, tiesiog apie tai nebuvo šnekėta. Aš tikrai nepulčiau pasakoti apie paskolą. Jei paklaustų - atsakyčiau. Juk tai mano reikalas, jei aš sugebu skolą kas mėnesį tvarkingai atidavinėti. Kiek supratau iš autorės pasakojimo, tas vaikinas irgi atidavinėja savo skolą, tad kur problema? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kissa @ 2008 07 14, 20:36)
Na, apie 100 000 Lt jis ir nenutylėjo, kalba eina apie mažesnę sumą. Galbūt ji ir nebuvo slėpta, tiesiog apie tai nebuvo šnekėta. Aš tikrai nepulčiau pasakoti apie paskolą. Jei paklaustų - atsakyčiau. Juk tai mano reikalas, jei aš sugebu skolą kas mėnesį tvarkingai atidavinėti. Kiek supratau iš autorės pasakojimo, tas vaikinas irgi atidavinėja savo skolą, tad kur problema?  g.gif

Na, gal mano ir Tavo supratimas skiriasi, bet kai gyveni kartu vienaip ar kitaip finansiniai įsipareigojimai tampa abiejų reikalas, todėl, mano nuomone, slėpti to negalima. Kai draugauji, negyveni kartu - taip aišku, koks kieno reikalas mano paskolos, bet kai jau riša bendra buitis, manau, pasakyti derėtų.
Jeigu man taip būtų, aš nedaryčiau iš to tragedijos, bet pasitikėjimo didelio jau nerurėčiau. Protingiausiai būtų paklausti, kodėl jis apie paskolą niekada nesakė temos autorei.
Atsakyti
Kaip aš supratau, didžiausia problema autorei ne tai, kad vaikinas nepasakė apie skolas, o tai, kad ji apskritai netoleruoja skolų. Tik vat man iškart kyla klausimas, kaip šiais laikais jaunam žmogui pasikloti pagrindą po kojomis be paskolos g.gif Na, apie turtingus tėvus aš nešneku, jei autorė iš tokios šeimos, tada galbūt situacija aiškesnė
Atsakyti
QUOTE(Kissa @ 2008 07 14, 21:17)
Kaip aš supratau, didžiausia problema autorei ne tai, kad vaikinas nepasakė apie skolas, o tai, kad ji apskritai netoleruoja skolų. Tik vat man iškart kyla klausimas, kaip šiais laikais jaunam žmogui pasikloti pagrindą po kojomis be paskolos  g.gif  Na, apie turtingus tėvus aš nešneku, jei autorė iš tokios šeimos, tada galbūt situacija aiškesnė

Aš supratau, kad problema, jog paskola buvo slepiama g.gif Bet jeigu temos autorė bijo tiesiog paskolos kaip įsipareigojimo, tai be reikalo, nes ta paskola jos draugui vis tiek kažką davė: ar automobilį, ar kokį garažą, ar investicijai, na kažko vertingo. Aišku visai kas kita, jeigu paskola paimta tiesiog pragyvenimui, tikintis, kad vėliau kaip nors ją atiduos, tada reiktų pasikalbėti apie požiūrį į tokius dalykus, nes tai atsakomybė, įsipareigojimas.
Atsakyti
o as tai nesuprantu, problemos.

Jei zmogus paemes paskola ir ja tvarkingai kas menesi atiduoda, man atrodo, kad cia viskas yra normalu.

Bet zodi prasiskolines as visiskai suprantu kitaip, tiesiog jis nesugeba grazinti paskolos, t.y. tu paciu 30 000 Lt.

Tai, kaip cia yra g.gif . Tai jis prasiskolines ar atiduoda paskola tvarkingai, kame cia problema ax.gif
Atsakyti
kazkaip nematau problemos , juk attidavineja tas paskolas, problema butu jei butum radus is banko pranesimus apie uzdelstus mokejimus.O dabar manau jis atsakingai amoka, toks vyras vertas bendros ateities. mirksiukas.gif
Atsakyti
Aciu merginos uz patarimus. Truputi patikslinsiu savo problemą. Mane suerzino ne tai, kad BF "slėpė" paskolas. Jis jų neslėpė, buvo sakęs, kad turi, bet nežinojau, kokią sumą. Mano problema iš tiesų ta, kad skiriasi mūsų požiūriai į paskolas. Aš neimčiau paskolos vien todėl, kad tuo metu noriu nuvažiuot pailsėt š Turkiją, nors neturiu nei darbo, nei lėšų. O mano brangiausiasis pasirodo taip sugebėdavo padaryti.
Nors ir gyvenam metus kartu, bet piniginius reikalus kiekvienas tvarkomės atskirai. Jis uždirba ir moka savo nelaimingas paskolas iš savo pinigų (kiek žinau, moka tvarkingai). Šiuo klausimu aš gana griežta, ką užsidirbu, tas mano. Nesiruošiu apmokinėti vaikino skolų iš savo kišenės. Gal egoistiška, bet esu prisiklausiusi 1001 istoriją apie vyrukus, pasinaudojusius moteriškėmis ir paskui dingusius. Matyt, sakysit kokia čia meilė, jei kyla tokios abejonės, bet nebesu paauglė, prie meilės pridedu ir gerą dozę smegenų. Manęs niekada niekas neišlaikė ir aš nesiruošiu nieko išlaikyti. Aišku, kad perkame kai kuriuos daiktus kartu, bet vėlgi išsikyrimo atveju, kiekvienas žinotume, kas yra kas ir kuris daiktas yra kurio. Be to, aš nelinkusi atvirai kalbėti apie pinigus, nei kiek aš turiu, nei noriu klausinėt savo brangiausiojo. Tad visos skolos išlenda su laiku.
Tačiau taip yra, kol mes gyvename nesusituokę ir be vaikų. Tas mane ir baugina. Su BF skolomis ir ne per didžiausiu atlyginimu, ateityje gali kilti problemų. Visai nenorėčiau ateityje apmokinėti savo vaikino ''laisvo'' gyvenimo liekanų. Ir skaičiuoti kiekvieno cento vien dėl to, kad mano vaikinas nesugeba susitvarkyti su savo finansais ir jų planuotis...
Atsakyti
Na, tu ir neturėtum mokėti jo skolų. Aišku, jei tai paskola už butą, o jūs jame gyvensite kartu, tai būtų garbinga prisidėti prie išlaidų. O visa kita aš suprantu 4u.gif Aš manau, kad jei tu neabejotum to vaikino atsakingumu ir vyriškumu, nebaugintų jokios skolos, nes jis tau nesuteiktų pagrindo bijoti, kad skolas teks apmokėti tau.

Dar kartą pagalvok, ar tikrai tą vyrą pasirinkai 4u.gif
Atsakyti