Įkraunama...
Įkraunama...

Ar skaito jūsų penkerių metų vaikiukai?

Manau, kad tema itin aktuali, tai verta pratęsti...

QUOTE(ūla @ 2008 08 05, 21:09)
vat, atleiskit, bet nelabai supratau šios vietos. Kokių spec. pedagoginių žinių reikia, norint išmokyt septynmetį vaiką skaityt?


Žinios be abejo praverčia. Ne visos mamos sugeba pamokyti patikėkit, net ir norėdamos. Tam reikia jei ne žinių, tai bent kažkokio pajautimo ar vidinio gebėjimo. Juk ir auklėti vaiką ne visoms vienodai išeina...
O man smagu, kai penkerių vaikai jau kažkiek ar net laisvai paskaito. Na negali dėl to vaikystė nukentėti. niekaip. biggrin.gif
Atsakyti
nu jus cia ir pridiskutavot kol as atostogavau. pavargau ir skaityt smile.gif
QUOTE(sena niekšė @ 2008 08 02, 18:49)
oho kokia karšta diskusija įsiplieskė  bigsmile.gif pasisakysiu ir aš. man kažkodėl atrodo, kad mergaites tikslingiau leisti anksčiau, o berniukus vėliau. nes berniukai labiau pešasi, galynėjasi ir kovoja dėl išlikimo -- valdo didesni ir stipresni, o ne tie kur geriau skaito. dėl to nemanau kad gerai vaikas jausis, jei bus pats mažiausias ir silpniausias.

na cia kas del berniuku ir mergaiciu tai manau teisingai pasakyta. kazkodel pas berniukus yra susiformavusi tokia nuomone, kad jei tu moksliukas tai tu niekam tikes. manau tai yra neteisinga.

QUOTE(Vaivorykštė @ 2008 08 05, 15:59)
Jau rasiau, kad maniskis jau skaito ir skaiciuoja ant pirstu(greit 5m).Ir uzduoteles lavinamasias atlieka, bet man svarbiau yra mokejimas bendrauti su draugais ir fizinis pasiruosimas.Manau, kad su draugais jis ne apie raides ir skaicius kalba, o mokosi susitarti, nusileisti, pakovoti uz save ir t.t.  O mamos persistengia mokydamos, taip uzpaudzia savo vaikus, kad jie nebezino prie ko pritapti : ar prie vaiku, ar prie suaugusiuju.Ir nieko baisaus, kai vaikas mokosi skaityti mokykloje.Daznas dar ir seniai skaitanti aplenkia. O kad savo sunu ismokiau skaityti ir skaiciuoti, tai manau persistengiau. Bet juk visi mokytojai ligonys doh.gif

na kad vaikas mokantis daugiau nebezino prie ko pritapti tai manau cia visiska nesamone schmoll.gif manoji puikiai sutaria ir su savo draugais ir su ju tevais pasisneka ir niekam tai netrugdo. pavyzdiui Sarlotes masaziste po kiekvieno masazo labai dziaugiasi kad turi tokia puikia kliente, ji pati turi tokio pat amziau anuke kaip mano dukryte ir mazdaug pries menesi kai mes kalbejomes tai ji man pasake - "as labai didziuojuosi savo anuke ir ji man buna pati protingiausia mergaite, bet va kai pabendrauju su Sarlote tai anukele tokia ziopliuke atrodo. ir as net visiems savo pazistamams apie ja pasakoju vos ne tiek pat kiek apie savo anukele". tai manau cia tevams reiketu tik dziaugtis jog vaikas sugeba bendrauti su visais. kas is tu vaiku kurie bijo suaugusiam zodi pasakyt? as pati buvau is tu tyleniu blush2.gif na ir man tai nieko gero nedave. atsimenu budavo pasnekina kokia moteriske tai tik isikabinu i mamos sijona ir laukiu kol mama uz mane pasnekes. tikrai nenoreciau kad mano dukrytes butu tokios. ir labai dziaugiuosi jog Sarlote yra visiska mano priesingybe. ir dar sis tas. as jos mokintis niekada neverciu, nera pas mus nustatytos valandos kad kazdien kazka pasimokinti ar ismokti reiketu. ji pati rodo nora mokymuisi, mes tai darom tol kol jos draugai buna vasaros darzelyje. ji pati ateina pas mane ir praso kal pazaistumem mokyklu. tikrai dziaugiuosi jos uzsispyrimu ir noru mokintis thumbup.gif wub.gif be to ji puikiai moka apsiginti ir yra tikrai kantri su kitais vaikais ir siaip ja visi labai megsta nuo bendraamziu iki pagyvenusiu kaimynu.

manes niekas mokintis neverte ir nemuse del to kad neskaitau ar rasyt nemoku. amzinatilsi diedukas zaizdamas mane ismokino skaityti ir jau budama 5 metu pati skaitydavau knygeles. kai pradejau lankyti mokykla budama 6 metu (esu gimus vasario men) tai iki 5 klases buvau viena is pirmuniu. bet va mao tevai padare didele klaida. jie manes niekada neskatino mokintis, netikrino mano namu darbu ir niekada nera pagyre uz gera pazymi. o vaikams tikrai to reikia. todel pradejau neruosti namu darbu del ko siek tiek nukentejo mano mokslai. na bet tai buvo ne del to kad as per anksti buciau isejusi i mokykla
na dar vaikas jei iki 6 metu neskaito tai tikrai manau jog cia nieko tokio. bet kai jau 7 o juo labiau 8 metu vaikas nemoka skaityti tai cia tikrai tevu apsileidimas, cia jau vaiko gadinimas o ne vaikystes saugojimas. cia viena is mamyciu buvo uzsiminusi apie tevu apsileidima ir kad vaikai tikriausiai nera mate skaitanciu tevu. visiskai jai pritariu. maniske nuolat klausineja ka as skaitau kas cia parasyta. ir dar buna kartais kai pasakau ne tai kas parasyta na tarkim parasyta voras o as pasakau varna ji atsirenka jog as meluoju, o paklausta is kur zino ji pasako kad parasytam zodyje yra O raide, o tam kur pasakiau zodyje varna nera raides o todel meluoju. na o apie netaisyklinga mokinima kuriuo metu vaika butu galima sugadinti tai manau jog sitas reiskinys imanomas tik tuo atveju jei mokinantis asmuo yra visiskas berastis, bet kiek matau cia berastes mamos nesirenka (juk kiekviena sugeba parasyti po komentara). as ir nesu proto bokstas, bet kazkokiu budu sugebu si ta paaiskinti savo dukrytei thumbup.gif na o kas del kitu vaiku menkinimo tai tikrai to nedarau. manoji pati sau atsirenka draugus pagal bendravimo lygi. dar pries pora menesiu pas ja ateidavo svepla nieko nemokanti 4 metu drauge, pabedravusi maniske su ja pora savaiciu pati liepe tai mergaitei pas ja neateiti, nes jai su ja nebeidomu. na ta mergaite pas jus namuose daugiau nebesilanko. o siaip mano nuomone jei vaikas nemoka vienokiu ar kitokiu dalyku tai jis nera zioplas, tiesiog tevai vaiko ugdymu turetu uzsiimti nuo mazens, o ne tada kai i pasiekimu knygele gaus panases pastabas kaip viena is mamyciu. as jau dabar savo mazytei daznai rodau spalvas, daiktus sakydama ju pavadinimus. bet ji ne tokia kaip vyresnioji ir nerodo jokio noro, o per prievarta as jos neverciu, bet karts nuo karto pabandau ir nematau cia nieko blogo. nors kai prisimenu Sarlote tokio amziaus tai ji gerokai lenke savo sesute. nes ji tokio amziaus budama mokejo parodyti kur akys, nosys burna, liustras, laikrosis ir dar daugeli kitu dauktu, parodydavo 4 spalvas ant kramtuko. o va mazoji kai paprasai kad parodytu kur akys ikisa pirsta i burna ir bando dantis islupti ax.gif na todel jaur buvau vian karta uzsiminusi ir dar karta pasikartosiu - tikiuosi kad mazyte bus bent per pus tokia protinga kaip vyresnioji 4u.gif bet vistiek nepriklausomai nuo ju gabumu - jos protingos na pagal savo amziu ar jos per daug zioplos kaip sesemetis kuriam pauksciukas sako cyp cyp cyp - as jas mykliu ir jomis didziuojuosi nes jos yra mano dukros thumbup.gif wub.gif taigi mamytes, mylekim savo vaikucius, bet nestabdykim ju lavinomosi, nenumokim i tai ranka ir neprisidenkim tuo jog "saugom vaikyste"

nu bet ir prirasiau, nesupykit jei kur ir pasikartojau blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Latimerija.: 06 rugpjūčio 2008 - 02:24
Jei jau užėjo kalba apie paukščiukus-cyp, cyp, tai galima pakalbėt ir apie vištas-kurios vis kvaksi ir kvaksi, kad jų viščiukas gražiausias ir protingiausias..

Manot kažkam čia įdomu-tom pagyrom tik tylų juoką už ekrano sukeliat.. tongue.gif

Neužtenka savo vaikų stipriąsias puses matyt, ne ką svarbiau ir silpnybes laiku pastebėt..
Išmoko skaityt penkerių, šešerių ar septynerių-koks čia skirtumas viso gyvenimo kontekste..
Ir nenustatinėkit diagnozių svetimiems vaikams, gal aplinkiniams jūsų vaikas irgi neatrodo idealus... rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svetima: 06 rugpjūčio 2008 - 10:21
QUOTE(svetima @ 2008 08 06, 11:09)
Jei jau užėjo kalba apie paukščiukus-cyp, cyp, tai galima pakalbėt ir apie vištas-kurios vis kvaksi ir kvaksi, kad jų viščiukas gražiausias ir protingiausias..




Ee, nevaziuojam gal, a? biggrin.gif

Motin, turiu ranka sugipsuota, tai negaliu virtualiai issamiai atsikirsti. Realiai- kitas reikalas butu. lotuliukas.gif
Atsakyti
Aš dėl vieno dalyko su čia pasisakiusiomis nesutinku... Kad vaikas, bendraudamas su mažiau gabiais, ir pats netobulėja, kad jam tai kaip ir žingsnis atgal.... Mano dukros geriausia draugė - kalba labai nerišliai, ne tik netaria kai kurių raidžių, bet ir keičia jas vietom (abiems joms - 5 metai), maišo (pvz. vietoj "k" visada taria "t"), bet mano dukra visai nepradėjo nei švepluot, nei darkyt savo kalbos. Tiesiog taip ir bendrauja - kiekviena savo kalba, ir viena kitą puikiausiai supranta (nors aš tos mergaitės suprantu tik gal pusę kalbos). Maniškė grupėj vyriausia ir visada buvo gabesnė už kitus.... Jau dviejų metų daržely puikiausiai kalbėjo.Ir tokia ir liko - visada šiek tiek gabesnė (čia auklėtojos nuomonė)... Bet pakalbėjus su auklėtoja, ar leist į mokyklą anksčiau (norėjau objektyvios nuomonės - ji gi geriau mato kolektyve, koks vaiko lygis), ji pasakė, kad neskubėt. Ir aš su ja sutinku... ta auklėtoja pasakojo, kad per savo 20 metų patirtį, dirbant daržely, ji pasimokė vieno dalyko - nereikia vaikų vest per anksti į mokyklą, kad ir kokie super gabūs jie atrodytų, nieko jie daržely nepraranda... Sulauks tų 7 metų ir tegul eina.... Nors aišku kiekvienas tėvas pats sprendžia už savo vaiką...Tik tiek, kad jei išvesi 6-metį į mokyklą ir jis nusivils, tai sugrįšt į darželį tais metais nebegalės, o ir mokykloj du metai pirmoj klasėj, tai manau tikrai gali būt trauma...
Atsakyti
Latimerija, viskas yra taip ir yra. drinks_cheers.gif O del mazu senuku- jie tokie del auklejimo, o ne del skaitymo-rasymo. Jei tevai ne "senukai-rimtuoliai-fasadiniai intelektualai", tai ir vaikai tokie. O jei tevai teisingi, tai ir vaikai tokie. cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2008 08 06, 11:32)
ji pasimokė vieno dalyko - nereikia vaikų vest per anksti į mokyklą, kad ir kokie super gabūs jie atrodytų, nieko jie daržely nepraranda... Sulauks tų 7 metų ir tegul eina.... Nors aišku kiekvienas tėvas pats sprendžia už savo vaiką...


aš vat niekaip nesuprantu, kodėl svarstant, ar leisti šešiametį į mokyklą, pirmu smuiku groja esamas laikas? gi ateis diena, kai prasidės paauglystė, brendimas, fiziniai ir emociniai vaiko pokyčiai- ir tada visai nesvarbu bus, kada jis išmoko skaityti ar telefono numerį draugui pasakyt, nes jo klasės draugai bus visais metais ar net dviem vyresni mirksiukas.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(širšė @ 2008 08 06, 12:03)
nes jo klasės draugai bus visais metais ar net dviem vyresni  mirksiukas.gif  ax.gif


Pagal dukra matau- baika tas metu skirtumas. Brendimas, zinokit, irgi visiems skirtingu metu prasideda- vieniems 11, kitiems 14, o ne pagal kazkieno komanda ar instrukcijas. O jusu paciu draugai dabar irgi tik grieztai tu paciu metu gimimo? mirksiukas.gif Ne metai lemia subrendima ir isminti. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(širšė @ 2008 08 06, 12:03)
aš vat niekaip nesuprantu, kodėl svarstant, ar leisti šešiametį į mokyklą, pirmu smuiku groja esamas laikas? gi ateis diena, kai prasidės paauglystė, brendimas, fiziniai ir emociniai vaiko pokyčiai- ir tada visai nesvarbu bus, kada jis išmoko skaityti ar telefono numerį draugui pasakyt, nes jo klasės draugai bus visais metais ar net dviem vyresni  mirksiukas.gif  ax.gif


Visiškai sutinku. Tas subrendęs šešiametis gal ir bus lygus su septynmečiais, bet kai jam bus trylika, o klasiokams - 14, tai skirtumas gali labai pasimatyt.... Bet čia aišku irgi tik prielaidos. Tiesiog aš rinkčiaus tą mažesnę riziką ir leisiu su bendraamžiais. Jei vaikas gabus, jam tikrai netrukdys tai, kad bendraklasiai mažiau gabūs. Nors tikrai nesmerkiu ir tų, kurie leidžia anksčiau. Mane pačią išleido į mokyklą 5 metų ir nepajaučiau aš kažkokios realios naudos... Iki 5 klasės mokiaus labai gerai, o paskui man visvien nusibodo, pamačiau, kad galiu išmokt ir per pertraukas, o vėliau ir per tas pertraukas tingėjau mokytis. Taip kad mano gabumai ir noras mokytis visvien pranyko, nors ir neturėjo "teoriškai", kadangi buvau išleista į mokyklą su vyresniais...taktika nepasitvirtino. O be to, man labai trukdė tai, kad buvau fiziškai silpnesnė ir mažesnė...
Atsakyti
Skaityti nemokinu. Dukra pati mokinasi. Jei domisi ir kažko klausia, visada atsakau, parodau, perskaitau; jei pačiai neišeina abi bandom perskaityti ir taip padedu. Bet specialiai vaiko nieko nemokinu, kad jis kuo anksčiau skaitytų, rašytų, mokėtų, žinotų. Viskam savas laikas. Jei nesidomėtų, tai tas laikas mokytis skaityti ateitų mokykloje ax.gif

Jai tuoj šešeri metai, tai susidomėjimas skaitymui ir pabudo kažkur nuo 5-ių metų. Skaitymas prasidėjo nuo loto dėliojimo, t.y. sukarpyti paveiksliukai su skiemenimis ir reik sudėti žodelį. Iš pradžių dėliojo žiūrėdama, kad gautųsi vientisas paveiksliukas, po to dėliojo užsimerkusi ir iš atminties biggrin.gif , o dabar jau išmoko jungti skiemenis ir perskaito pati. Niekada skaitydama netaria žodžio, neskiemenuoja, o dėlioja mintyse ir pasako tik kai jai viskas susideda į žodelį. Jei labai ilgas žodis, tai kartais nesigauna iškart, būna, kad raides permaišo biggrin.gif Pvz. ant žurnalo buvo parašyta "Asta ir Giedrius Masalskiai". Ji atbėga pas mane ir klausia "o kas yra Masliakai?" lotuliukas.gif Jos visa bėda ir yra skubėjime: kartais, kai labai ilgas žodis, iš žodžio pradžios bando spėti pabaigą, kad neskaityt ..tada gaunasi nesąmonė smile.gif Kai nori - moka perskaityti, bet būna ir pritingi pasistengt.
Vaikiškas knygutes man skaito gana nesunkiai, mėgsta eilėraštukus.

Labai nori rašyt, tai rašo žodžius ir sakinius, bet man nepatinka schmoll.gif Ji rašo kaip girdi, nes nežino kaip taisyklingai tai daryti (juk to mokina mokykloje). Visada netaisyklingai rašo dvibalsius ir painiojasi tarp ilgųjų balsių, pvz.: ne "uodega", o "odega", ne "netampyk", o "netampik", ne "seniai", o "senei". Bijau, kad bus sunku atsikratyt tokio netaisyklingo rašymo mokykloje. Visada pataisau, paaiškinu kaip rašosi, bet ji neįsidėmi schmoll.gif
Į mokyklą eis septynerių. Šiais metais lankys priešmokyklinę grupę.
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 08 06, 12:10)
Pagal dukra matau- baika tas metu skirtumas. Brendimas, zinokit, irgi visiems skirtingu metu prasideda- vieniems 11, kitiems 14, o ne pagal kazkieno komanda ar instrukcijas. O jusu paciu draugai dabar irgi tik  grieztai tu paciu metu gimimo? mirksiukas.gif Ne metai lemia subrendima ir isminti.  rolleyes.gif



o kaipgis- sutinku žmogų ir išsyk klausiu: kokie tamstos gimimo metai?! jei ne tie- aleliuja lotuliukas.gif

bet šiaip klasiokai nebūtinai turi draugais, ale ir nebūdamas su jais dideliais draugais, turi praleist kartu penkias dienas per savaitę ax.gif
Atsakyti
QUOTE(širšė @ 2008 08 06, 12:41)


bet šiaip klasiokai nebūtinai turi draugais, ale ir nebūdamas su jais dideliais draugais, turi praleist kartu penkias dienas per savaitę  ax.gif


Na as irgi apie ta pati- tarp 25 stuku klasioku vaikas gi atras nors viena proto broli. lotuliukas.gif
Atsakyti