Įkraunama...
Įkraunama...

Vardas ir likimas

Ar tikite, kad galima ''perduoti'' mirusio žmogaus likimą, vaiką pavadinant to žmogaus vardu?
Atsakyti
apie tokį prietarą žinau. man asmeniškai nepriimtina vaiką pavadinti neseniai mirusio artimo žmogaus garbei ar tiesiog tuo vardu.
Atsakyti
O kas yra ''nesenai'', tavo nuomone?
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2008 08 06, 16:42)
Ar tikite, kad galima ''perduoti'' mirusio žmogaus likimą, vaiką pavadinant to žmogaus vardu?



viena bioenergetikė man aiškino, kad jei miręs žmogus laimingai gyveno ir daug gyvenime pasiekė, tai tikrai drąsiai galima dėti jo vardą, bet jei ne, tai geriau nevadinti vaiko jo vardu, nes mažiau ar daugiau vistiek persiduoda mirusio žmogaus likimas ir gyvenimas.
Atsakyti
na, tarkim, jei aš jau gimus, ir tas žmogus man esant ginusiai miršta.. Na, ta prasme, kad mūsų keliai tarsi susikerta... Žodžiu, nemoku išsireikšt. Gal tiksliau būtų pasakyti, jei aš tą žmogų pažinojau. Nes tokiu atveju lyg yra kažkoks ryšys ir dabar aš to žmogaus vardą duodu savo vaikui.
Papildyta:
QUOTE(li78 @ 2008 08 06, 17:09)
viena bioenergetikė man aiškino, kad jei miręs žmogus laimingai gyveno ir daug gyvenime pasiekė, tai tikrai drąsiai galima dėti jo vardą, bet jei ne, tai geriau nevadinti vaiko jo vardu, nes mažiau ar daugiau vistiek persiduoda mirusio žmogaus likimas ir gyvenimas.


na, bet kuriuo atveju vardo geriau nedėti (tiesiog negaliu susilaikyti, toks išsireiškimas man tiesiog siaubingas ax.gif )
Atsakyti
Aš niekaip neapsisprendžiu dėl to. Iš dalies tikiu, iš dalies manau, kad tai yra nesąmonė. Ir nežinau, kuri mano dalis yra stipresnė- tikinti ar ne. O kalba eina apie savą vaikiuką, negaliu atmestinai į tai žiūrėt.
Atsakyti
tikrai netikiu. ir dar netikiu tomis kalbomis, kad vardo reikšmė charakterį lemia doh.gif na, kad ir Svaja turi būti užsisvajojusi.
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2008 08 06, 16:42)
Ar tikite, kad galima ''perduoti'' mirusio žmogaus likimą, vaiką pavadinant to žmogaus vardu?


Jeigu tas vardas būtų vienintelis pasaulyje, sukurtas tik tam konkrečiam žmogui, tada gal ir patikėčiau bigsmile.gif Bet paprastai tuo vardu būna pavadinta daugybė žmonių Lietuvoje, o jei jis tarptautinis (o tokių, išverstų ir tiesiogiai perimtų - dauguma) - ir visame pasaulyje.

Kitas klausimas - kokias emocijas tas ar kitas vardas sukelia man. Aišku, kad nekokias sukels tie vardai, kuriuos "dėvėjo" pasišiukšlinę istorinės asmenybės (pvz. tikrai neduočiau sūnui Adolfo vardo), taip pat nekokios reputacijos, ar, jei taip norite, liūdno likimo pažįstami žmonės. Jeigu nevadinčiau nemėgstamos personalijos iš vaikystės laikų vardu, kodėl turėčiau vadinti kokio nors prasigėrusio ar sunkiai sirgusio giminaičio?

Beje, savaime likimo joks vardas tikrai neperduos, bet kas garantuos už gimines, kurie susitikę tiesiogiai ir netiesiogiai lygins ir sies tą vaiką su giminėje žinomu nevykėliu ir taip netgi nenorėdami įdiegs kur nors į pasąmonę nevykėlio programą?
Atsakyti
netikiu dėl erszebeth minėtos priežasties - vardą nešioja (-o) ne vienintelis žmogus smile.gif
Atsakyti
Netikiu schmoll.gif Savo dukrą pavadinau savo a.a. mylimos tetos vardu rolleyes.gif
Atsakyti
Pas mus šeimoje kas antra karta yra Elena ir visos Elenos buvo ir yra nuostabios. Nemanau, kad negalima duoti sunkiai sirgusio žmogaus vardo, jei žmogus buvo geras ir mylimas, kodėl tai turėtų stabdyti? Svarbiausiai, kad vardas tiktų žmogui ir ką nors gražaus reikštų. Tikrai vardai neneša jokio "giminaičių" kryžiaus. 4u.gif Netikiu tom pasakom, kad vaiko vardas "atneša" kažkieno likimą ax.gif
Atsakyti
nesąmonė. dar jei vardai būtų vienetiniai, gal ir galima būtų taip sakyt. bet dabar yra šimtai Jonų. o šiaip savaime aišku, neduosi vaikui vardo, jei jis asocijuojasi su dėde alkoholiku ar bomžu prie kioskelio. bet jeigu labai mylėjai ir gerbei senelį Joną -- kuo blogai?
Atsakyti