Įkraunama...
Įkraunama...

Ruošiuos į Norvegiją

Sveikos mamulytes biggrin.gif

sugalvojau, kad noriu i Norvegija... na ne siaip sugalvojau, bet pribrendo reikalas 4u.gif
Na kaip ten su pasalpom vaikuciams? ar reikia pradirbt? i koki miesta geriau vaziuot? kokios kainos? darzeliai? ar sunku su darbu? na apsvieskit mane zaaaaaaalia doh.gif ax.gif

aciu uz informacija
Atsakyti
Labutis, as beveik metai gyvenu Norvegijoe, gyvenu Bergene. Cia pasigimdziau dukryte smile.gif
Kiek zinau, tiek galiu papasakoti smile.gif
Jei padirbesi pusmeti, ir pastosi, tai 12 menesiu gausi 80% algos, arba 10 menesiu 100%. Pasalpa iki 18 metu yra 970 kronu, o nuo 1 metuku iki 3 metuku po ~3000kronu (aisku, jei vaikuti pati priziuresi, jei leisi i darzeli tai po 970 kr, (atrodo).
Darzeliai ir mokyklos mokamos, kiek nezinau, nes dar neprireike biggrin.gif Tik eiles i darzelius labai dideles. Esu girdejusi,kad net tik gimusius vaikuciu jau uzraso i juos.
Nesciai ir vaikams iki 18 metu medicina nemokama.
Kokiame mieste geriausia nezinau. Gyvenu Bergene, cia labai grazu, tik daznai lyja. Istisai lyti gali net 3 menesius.

Jei dar kas nors, rasyk mirksiukas.gif
Atsakyti
Labutis,

Aš Norvegijoje jau ketvirta savaitė. Kur gyventi, manau susiję su tuo, ką veikt ruošiesi. Kainos Osle didesnės, kitur mažesnės, bent jau nekilnojamo turto srityje. O šiaip kainos daugumos dalykų yra panašios arba truputį didesnės nei Lietuvoje. Išskyrus maistą, auto ir pramogas ar pvz. muziejai. Na, muziejai nedažnai, be auto čia visai įmanoma išsiversti net ir su 2 vaikais, o prie maisto kainų reiks priprast. Maistas parduotuvėje apie 3-3,5 k brangesnis, o kavinės/restoranai dar brangiau, bet tai jau nuo lygio priklauso, net ir kukliai be 100 NOK žmogui neišsiversi.

Verta pradėti tvarkyti dokumentus iš anksto. T.y. atvažiuoti bent vieną kartą į Norvegiją prieš kraustantis ir gauti laikiną asmens kodą, jis gali būti užsakytas pvz, per banką atidarant sąskaitą ir užsakant banko kortelę (tam paprastai reikalaujama darbo sutarties ar kitokio dokumento, rodančio, ką veiksi, ar kad turėsi pjamas/išlaikymą). tas kodas leis pretenduoti į vietą darželyje vaikui, o tai yra opi problema Osle, kiek girdėjau ir kitur. beje, tai daryti reikia pagal gyvenąmąją vietą, bet centralizuotai, todėl gerai kuo anksčiau žinoti, kur gyvensi. mano rajone Osle, vietos prašyti (kad gautum netoli) reikėjo šių metų kovą, o rugpjūčio pabaigoje suformuoja grupes.

Mokyklos nemokamos, na už pienuką užmoki 600 NOK metams. Darželis mokamas nebrangiai.
Atsakyti
o ar kalba sunki? kiek ziurejau, nera taip sunku anglu ir vokieciu panasios unsure.gif

ruosiuos isvykt kova ar balandi, pradziai be vaiku, grizt geguze ir pasimt leliukus savo. tai tuos popierius galesiu susitvarkyt ten vietoj arne? as nelabai suprantu mat.. doh.gif

o ka reiktu ten veztis? indus, puodus, patalyne? ar geriau ten nusipirkt? sake svedijoj pigiau? tai gal ten bandyt? verysad.gif
Atsakyti
sveikutes norvegijos mamytes 4u.gif pribrendi ir man reikalas vaziuoti i norvegija, vyras turetu isvykti spalio pradzioj o veliau ir as pas ji su suneliu tik labai bijua nezinios vios kaip ten kas yra nes turiu maza suneli 2 menesiuku wub.gif keleta meteliu pragyvenau airijoje bet susikloste tokia situaciaj kad nebeiseina sugryzti i airija g.gif kaip manot mamytes ar nebutu lengviau man su suneliu buti lt ir laukti tevelio? ar nebus itin sunku naujoj sali su kudikiu nes jei kads sumanytu vykti i airija su kudikiu pirma karta tai pasakyciau kad labai sunku bus ten gyventi verysad.gif
Atsakyti
Ieškau mokomosios norvegų kalbos literatūros. 4u.gif
Atsakyti
uzeik cia => http://www.supermama...howtopic=343527 ax.gif
Atsakyti
O,ačiū 4u.gif Tuoj ten atbėgs mokinių biggrin.gif
Atsakyti
Labuka.
Jungiames ir mes prie jau esamu ir dar tik busimu Norvegijos gyventoju 4u.gif Vyras jau tvarkosi dokumentus del legalaus darbo ir asmens kodo.jei viskas gerai seksis,pavasari ir as su vaikuciais kelsimes pas ji.mes jau sia vasara praleidom kartu,is pradziu buvo nejauku,del kalbos barjero.bet paskui apsipranti ir viskas ciki.kadangi gyvenom Fredrikstade,tai Svedija labai arti.tad del maisto,nekilo jokiu problemu.savaitgaliais lekdavom apsipirkt tenui.kainos galima sakyt,kaip Lt.nesivezem nei bliudu,nei puodu,nei patalyniu.daug ka galima susipirkt per akcijas mirksiukas.gif dabar per ziema,uzsibreziau sau tiksla-ismokt anglu kalba.nes mokykloj mokinausi vokieciu.o ir ta jau uzmirsus doh.gif o po to,griebsiuos ir norvegu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo R@skil@: 15 rugsėjo 2008 - 12:10
Mamytes is Norvegijos bendrauja prie 'Ivairiu saliu mamu pokalbiai', uzsukit mirksiukas.gif

QUOTE(makaciuke @ 2008 08 30, 10:39)
Sveikos mamulytes  biggrin.gif

sugalvojau, kad noriu i Norvegija... na ne siaip sugalvojau, bet pribrendo reikalas  4u.gif
Na kaip ten su pasalpom vaikuciams? ar reikia pradirbt? i koki miesta geriau vaziuot? kokios kainos? darzeliai? ar sunku su darbu? na apsvieskit mane zaaaaaaalia  doh.gif  ax.gif

aciu uz informacija

Pasalpos vaikuciams mokamos jei gauni norvegiska ID numeri. Vaikiukas gauna 970nok iki 18metu. Nuo 1 iki 3 metuku jei vaikiukas neina i darzeli gauna apie 3000NOK. Jei eina i darzeli, tu pinigu negauni, ir dar reikia moketi uz darzeli. Kainos skiriasi, nuo 2500 iki 4000NOK, priklauso koks darzelis, privatus ar valstybinis, ar koks specializuotas.

Miesto pasirinkimas priklauso nuo tavo uzsiemimo, ka tu nori dirbti. Aisku, darbu lengviau rasti didesniuose miestuose, bet juose taip pat ir pragyvenimas brangesnis. Geriausiai darba tureti jau isvaziuojant, nes sunku surasti ir issinuomoti gyvenamaji busta, o ir darbai nesimeto. Jei kalbos nemoki, tai ir darba susirasti maza tikimybe, nebent tavo specialybe labai vertinga ir norvegijoj labai reikia tos specializacijos zmoniu.

Kaip bebutu, linkiu kad pasisektu, bet prisimink, cia pradzia yra LABAI sunki, pinigai ant medzio neauga ar is dangaus nekrinta mirksiukas.gif 4u.gif

QUOTE(makaciuke @ 2008 09 04, 10:33)
o ar kalba sunki? kiek ziurejau, nera taip sunku anglu ir vokieciu panasios  unsure.gif

ruosiuos isvykt kova ar balandi, pradziai be vaiku, grizt geguze ir pasimt leliukus savo. tai tuos popierius galesiu susitvarkyt ten vietoj arne? as nelabai suprantu mat..  doh.gif

o ka reiktu ten veztis? indus, puodus, patalyne? ar geriau ten nusipirkt? sake svedijoj pigiau? tai gal ten bandyt? verysad.gif

Kalba nera sunki, ypac jei moki vokieciu mirksiukas.gif Popierelius gali susitvarkyti ir vietoje, bet juos galesi susitvarkyti tik jei turesi darba arba gyvensi pagal seimos susijungima mirksiukas.gif

Del vezimosi tai ir cia visko yra, yra galu gale padevetu prekiu pardes, ar loppemarket, kur LABAI pigiai gali nusipirkti pacius butiniausius dalykus pradziai. Be to yra IKEA kur gali pigiau nusipirkti. Rubu kainos net mazesnes nei LT mirksiukas.gif

QUOTE(mimuliuke @ 2008 09 10, 22:16)
sveikutes norvegijos mamytes 4u.gif  pribrendi ir man reikalas vaziuoti i norvegija, vyras turetu isvykti spalio pradzioj o veliau ir as pas ji su suneliu tik labai bijua nezinios vios kaip ten kas yra nes turiu maza suneli 2 menesiuku wub.gif  keleta meteliu pragyvenau airijoje bet susikloste tokia situaciaj kad nebeiseina sugryzti i airija g.gif  kaip manot mamytes ar nebutu lengviau man su suneliu buti lt ir laukti tevelio? ar nebus itin sunku naujoj sali su kudikiu nes jei kads sumanytu vykti i airija su kudikiu pirma karta tai pasakyciau kad labai sunku bus ten gyventi verysad.gif

Jei vyras dirba, tai ir vaziuok 4u.gif Vaikuciams cia daug daugiau visokiu privalumu, su vezimeliu gali be problemu visur vazinetis ir siaip, seima juk turi buti kartu, ar ne? mirksiukas.gif Ir vyrui smagiau kad matyt savo maziuli auganti, o ne per atostogas mirksiukas.gif
Atsakyti

sveikutes merginos 4u.gif o jei nemoku norvegu kalbos, bet moku anglu kalba ar ji pravercia norvegijoje? g.gif ]
Atsakyti
QUOTE(TITINA @ 2008 09 01, 13:57)

Jei padirbesi pusmeti, ir pastosi, tai 12 menesiu gausi 80% algos, arba 10 menesiu 100%.

Pataisysiu siek tiek- reikia pradirbti 6 menesius is 10 paskutiniu menesiu iki gimdymo. smile.gif
QUOTE(mimuliuke @ 2008 09 10, 20:16)
sveikutes norvegijos mamytes 4u.gif  pribrendi ir man reikalas vaziuoti i norvegija, vyras turetu isvykti spalio pradzioj o veliau ir as pas ji su suneliu.

Jei tevelis negyvena vienam kambaryj su dar keliais lietuviais, o turi bent maza busteli- as sakyciau-vaziuok.
Uz vaikiuka gausi 970 kr o iki 3 metuku, jei neleisi i darzeli-dar apytiksliai 3400 .Pampersai pigesni, nei Lt aplinka , mano akim ziurint, labai draugiska vaikiukams smile.gif
Jau nekalbant apie tai, kad visa seima busit kartu - tai svarbiausia 4u.gif
Atsakyti