Įkraunama...
Įkraunama...

Amžiaus skirtumas tarp globėjų ir globotinių

ar gali 25 metu moteris,turinti pilna seima, du savo vaikus /pirmaklasius/ teisiskai tapti globeja 15metei merginai?
Atsakyti
QUOTE(Ragaina @ 2008 09 02, 23:00)
ar gali 25 metu moteris,turinti pilna seima, du savo vaikus /pirmaklasius/  teisiskai tapti globeja 15metei merginai?

jeigu atitinkate globejams keliamus reikalavimus, galima
Atsakyti
QUOTE(Ragaina @ 2008 09 03, 00:00)
ar gali 25 metu moteris,turinti pilna seima, du savo vaikus /pirmaklasius/  teisiskai tapti globeja 15metei merginai?


Geriausia kreiptis į savo miesto VTAT, gausite visą išsamią informaciją. bigsmile.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laureta @ 2008 09 02, 23:02)
jeigu atitinkate globejams keliamus reikalavimus, galima



manau atitinkame.. dar toks klausimukas idomus butu.. kaip tai padaryti g.gif

globeja tai mergaitei buvo mano mama.jau metai. jos gyveno pas mane. namuciai ir visa kita viskas tinka globai . pajamos mamos ar kas ten dar ziurima nezinau tiksliai - viskas gerai. musu dar geresnes su vyru siaip. mano mama daug dirba,pamainomis. tad mergaite praktiskai ir auklejom ir priziurejom mes,visas musu gyvenimas /kadangimusu namuose/ vyrko pagal musu namu taisykles,ir auklejimas pagal mano pacios suvokima ko reikia paauglei mergaitei.. dabar mano mama nori isvykti dirbti i uzsieni. . mergaites globa norime perimti mudu su vyru. vyras sako - juk ir taip mergaite visa laika ir buvo lyg musu vaikas,o ne mano sesute ax.gif neuzilgo turi vykti teismas kazkoks..ar sprendimas..tiksliai mamos reikiaklausti - del tolimesnes globos.. paskui minejo lyg ir valstybe nebemokes tu pinigeliu,o jos tikrajai motinai priteis alimentus / speju gautume maximum po koki 100 lt arba isvis negautume nes ji pragerineja darbus viena paskui kita/ - ar turetume savo nora pareiksti pries si teisma kai spresis mergaite stolimesne globa? ar kaip? ir kaip motyvuoti si nora,kad nepasirodytu kazkaip keistai jog moteris globa perduota savo dukrai g.gif


ir kaip del tu pinigeliu alimentu is tikrosios motinos? kazkaip manau skriauda cia paciai mergaitei tiek sumazinti jos "pajamas" ...
Papildyta:
QUOTE(juta2007 @ 2008 09 02, 23:08)
Geriausia kreiptis į savo miesto VTAT,  gausite visą išsamią informaciją. bigsmile.gif  4u.gif


ta ir zadu padaryti sio menesio viduryje mazdaug 4u.gif bet pamaniau dar nemazai ir is jusu galiu suzinoti,SM tikrai sotu kuo ivairiuasios info bigsmile.gif
Papildyta:
mes nuo pat pradziu kai gelbejom mergaite nuo girtaujancio smotinos norejom su vyru globa pasimti sau. taciau as kazkaip suabejojau savimi,del savo amziaus ir vaikiskos isvaizdos.. mano manymu galejo kliuti tai jog esu per jauna tapti paaugles globeja.juolab mergiates mociute ir dede /tikrieji/ prokuraturoj aibe kartu klykavo kad mergiate smes norim del pinmigu ir mano vyrui linksminti /na isivaizduojant apie ka ten klyakaujama buvo/ cypavo motina kad as savo amziaus nesusivokiu ir renkuosi i drauges paaugle,ir panaisai... vengiant kelti baudziamaja byla /nezinau kodel uzslapste tai prokuratura/ -teismo nuosprendziolaiskas kai us pasieke sokiravo ..isvada buvo jog paaugle tiesiog nenorejo klausyti motinos.,ir del savo nesukalbamo charakterio isejo is namu.tad butu buve isvis nelabai grazu VTAT zaistis kaip kad- noriu tapti globeja,atsako negali jauna,mano atsakymas-gerai,tuomet taps mano mama. g.gif stai kodel iskarto ir prasiausi mamos pagalbos susitvarkyti dokumentus "ant saves".....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ragaina: 02 rugsėjo 2008 - 22:38
QUOTE(Ragaina @ 2008 09 03, 00:16)
manau atitinkame.. dar toks klausimukas idomus butu.. kaip tai padaryti  g.gif

globeja tai mergaitei buvo mano mama.jau metai. jos gyveno pas mane.  namuciai ir visa kita viskas tinka globai . pajamos mamos ar kas ten dar ziurima nezinau tiksliai - viskas gerai. musu dar geresnes su vyru siaip.  mano mama daug dirba,pamainomis. tad mergaite praktiskai ir auklejom ir priziurejom mes,visas musu gyvenimas /kadangimusu namuose/ vyrko pagal musu namu taisykles,ir auklejimas pagal mano pacios suvokima ko reikia paauglei mergaitei.. dabar mano mama nori isvykti dirbti i uzsieni. . mergaites globa norime perimti mudu su vyru. vyras sako - juk ir taip mergaite visa laika ir buvo lyg musu vaikas,o ne mano sesute  ax.gif  neuzilgo turi vykti teismas kazkoks..ar sprendimas..tiksliai mamos reikiaklausti - del tolimesnes globos.. paskui minejo lyg ir valstybe nebemokes tu pinigeliu,o jos tikrajai  motinai priteis alimentus / speju gautume maximum po koki 100 lt arba isvis negautume nes ji pragerineja darbus viena paskui kita/  - ar turetume savo nora pareiksti pries si teisma kai spresis mergaite stolimesne globa? ar kaip? ir kaip motyvuoti si nora,kad nepasirodytu kazkaip keistai jog moteris globa perduota savo dukrai  g.gif 
ir kaip del tu pinigeliu alimentu is tikrosios motinos?  kazkaip manau skriauda cia paciai mergaitei tiek sumazinti jos "pajamas" ...
Papildyta:
ta ir zadu padaryti sio menesio viduryje mazdaug  4u.gif    bet pamaniau dar nemazai ir is jusu galiu suzinoti,SM tikrai sotu kuo ivairiuasios info  bigsmile.gif
Papildyta:
mes nuo pat pradziu kai gelbejom mergaite nuo girtaujancio smotinos norejom su vyru globa pasimti sau. taciau as kazkaip suabejojau savimi,del savo amziaus ir vaikiskos isvaizdos.. mano manymu galejo kliuti tai jog esu per jauna tapti paaugles globeja.juolab mergiates mociute ir dede /tikrieji/ prokuraturoj aibe kartu klykavo kad mergiate smes norim del pinmigu ir mano vyrui linksminti /na isivaizduojant apie ka ten klyakaujama buvo/ cypavo motina kad as savo amziaus nesusivokiu ir renkuosi i drauges paaugle,ir panaisai... vengiant kelti baudziamaja byla /nezinau kodel uzslapste tai prokuratura/ -teismo nuosprendziolaiskas kai us pasieke sokiravo ..isvada buvo jog paaugle tiesiog nenorejo klausyti motinos.,ir del savo nesukalbamo charakterio isejo is namu.tad butu buve isvis nelabai grazu VTAT zaistis kaip kad- noriu tapti globeja,atsako negali jauna,mano atsakymas-gerai,tuomet taps mano mama.  g.gif  stai kodel iskarto ir prasiausi mamos pagalbos susitvarkyti dokumentus "ant saves".....



Čia rasite išsamią informaciją apie globą.
http://www.ivaikinim...p?p=0&l=LT&n=86

Jauna išvaizda tikrai nera kliūtis tapti globeja- tongue.gif Svarbu globejai būtų ne jaunesni nei 21 metukų amžiausi, nes, kaip suprantu, toji mergaitė nėra artima giminaitė : ax.gif

Jei taptumėte globejais, gautumėte 520 Lt globos pašalpaą Jeigu globojamas vaikas gauna alimentus, mokama pašalpa lygi skirtumui tarp nustatyto vaiko globos pašalpos dydžio ir gaunamų alimentų dydžio.
Atsakyti
didelis dekui uz straipsniuka 4u.gif kuris tiesa sakant suglumino siek tiek g.gif kas butent- butini 14kv kiekvienam seimos nariui... musu butas nei didelis nei mazas 63 kv.m. 3 kambariai.. ir nors persiplesk- nesigauna kiekvienam nariui /skaiciuojant ant 5 asmenu/ po 14 kv.m. gyvenamo ploto g.gif ir dar vienas dalykas- tai jog mergaite savo noru ir mano pacios berniuku dziaugsmui -viskuo dalijasi bendrame kambaryje .ji nenorejo svetaineje kurdintis atskirai. na del kambariu paskirstymo cia ne beda,beda tik kvadratuose g.gif zodziu

dar- laikinoji globa skiriama tam kad grazinti vaika i biologine seima.. taip ir buvo- skiriama laikinoji globa,kadangi teisminiame nuosprendyje priezastis nurodyta kaip nepaklusnios paaugles kaprizas palikti mama. buvo uzslapstyti visi jos girtavimai ir smurtas pries mergaite,nors ta lemtingaji vakara aiskiai visur nuskambejo ,juk ir polocijoje buvom su apipesiota mergaite,ir didelem melynem,kurias mate visi... bet neikas ju nesurase kaip priezasties g.gif siu metu eigoje ne karta mergaite lanke savo tikraja motina / taip buvo paliepta paciu VTAT/ ,ir gryzusi pasakodavo -aj mama vel girta,aj vel pragere darba.. ir panasiai... ji nenori gryzti pas motina.bet tikruju priezasciu niekas nesurase kodel ji paliko savo motina.ar nebus ji verciama gryzti pas ja,kaip "nesukalbamas sunkaus charakterio vaikas"? tokia ji buvo piesta savo pacios motinos..

teisingai- as nesu giminaite tai mergaitei,giminaiciu yra ten,bet neikas jos globoti nenorejo. ne sten kaip supratau visa ta seima "pagerinta" tokia

mociute draskesi del globos is pradziu,jai ir buvo issiusta mergaite pires jos paciosnora,tai mergiate man prifilmavo mobiliuoju tos mociutes kalbas doh.gif

tokio tipo kaip -

"jeigu jie tave nori globot-gerai,tegu,bet tada tegu atnes man 2000 litu! taip! teisingai ,parduosiu tave,jeigu labai nori taves,atnes"

"mergaites kalba-bet juk zinai teisybe kaip viskas buvo,zinai kad ne karta mama mane muse,zinai kodel isejau,o policijoj kitaip kalbi. mociutes atsakymas- jinai tavo motina,kokia bebutu,jinai patyre gimdymo trauma ciut nemire tave gimdydama,dekinga jauskis kad isvis augina tave,ne tavo reikalas kiek ji geria su arunu" / pamnetas vardas ,tai eilinis praeivis jos motinos gyvenime.


minejau tasyk VTAT jog turiu panasius irasus,jog netiesa kad mergaite isejo idel kaprizo ,nes nenorejo tvarkytis kambariu,kaip motina su mociute sneka... neikam ju neprireike schmoll.gif


nezinau kuo baigsis siu metu persvarstymas del tolimesnes globos g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ragaina @ 2008 09 03, 09:38)
didelis dekui uz straipsniuka  4u.gif  kuris tiesa sakant suglumino siek tiek  g.gif  kas butent- butini 14kv kiekvienam seimos nariui... musu butas nei didelis nei mazas 63 kv.m. 3 kambariai.. ir nors persiplesk- nesigauna kiekvienam nariui /skaiciuojant ant 5 asmenu/  po 14 kv.m. gyvenamo ploto  g.gif    ir dar vienas dalykas- tai jog mergaite  savo noru ir mano pacios berniuku dziaugsmui -viskuo dalijasi bendrame kambaryje .ji nenorejo svetaineje kurdintis atskirai. na del kambariu paskirstymo cia ne beda,beda tik kvadratuose  g.gif  zodziu

dar- laikinoji globa skiriama tam kad grazinti vaika i biologine seima..  taip ir buvo- skiriama laikinoji globa,kadangi teisminiame nuosprendyje priezastis nurodyta kaip  nepaklusnios paaugles kaprizas palikti mama. buvo uzslapstyti visi jos girtavimai ir smurtas pries mergaite,nors ta lemtingaji vakara aiskiai visur nuskambejo ,juk ir polocijoje buvom su apipesiota mergaite,ir didelem melynem,kurias mate visi... bet neikas ju nesurase kaip priezasties  g.gif  siu metu eigoje ne karta mergaite lanke savo tikraja motina / taip buvo paliepta paciu VTAT/ ,ir gryzusi pasakodavo -aj mama vel girta,aj vel pragere darba.. ir panasiai... ji nenori gryzti pas motina.bet tikruju priezasciu niekas nesurase kodel ji paliko savo motina.ar nebus ji verciama gryzti pas ja,kaip "nesukalbamas sunkaus charakterio vaikas"? tokia ji buvo piesta savo pacios motinos..



teisingai- as nesu giminaite tai mergaitei,giminaiciu yra ten,bet neikas jos globoti nenorejo. ne sten kaip supratau visa ta seima "pagerinta" tokia

mociute draskesi del globos is pradziu,jai ir buvo issiusta mergaite pires jos paciosnora,tai mergiate man prifilmavo mobiliuoju tos mociutes kalbas  doh.gif







Jei jums nepavyks susitvarkyti globos, tai įsivaizduoju, kokia trauma bus pačiai mergaitei....Kovokit dėl jos. Mano nuomone, jeigu mama neturi darbo, vadinasi, ji neturi ir pajamų šaltinio išlaikyti savo vaiką. Jei mergaitė iki šiolei gyveno pas jus, ir pageidauja, kad ir toliau ja rūpintumėtės, tikriausiai teisme į tokią jos valią turėtų būti atsižvelgta. Paprašykit, kad kaimynai ar draugai paliudytų, jog padėjot mamai rūpintis jos globotine. Kabinkitės už kiekvieno kabliuko.  Neįsivaizduoju, koks idiotas gali teigti, jog, "tai, jog mergaitė nenori gyventi su girtaujančia motina, tėra tik jos kaprizas". ...Be abejo, tose institucijose dirba žmonės ir daug kas priklauso nuo jų požiūrio, atsakomybės ir elementaraus žmogiškumo. Sėkmės jums, stiprių nervų ir kantrybės....Turėtų pavykti 4u.gif












tokio tipo kaip -

"jeigu jie tave nori globot-gerai,tegu,bet tada tegu atnes man 2000 litu! taip! teisingai ,parduosiu tave,jeigu labai nori taves,atnes"

"mergaites kalba-bet juk zinai teisybe kaip viskas buvo,zinai kad ne karta mama mane muse,zinai kodel isejau,o policijoj kitaip kalbi. mociutes atsakymas- jinai tavo motina,kokia bebutu,jinai patyre gimdymo trauma ciut nemire tave gimdydama,dekinga jauskis kad isvis augina tave,ne tavo reikalas kiek ji geria su arunu" / pamnetas vardas ,tai eilinis praeivis jos motinos gyvenime.
minejau tasyk VTAT jog turiu panasius irasus,jog netiesa kad mergaite isejo idel kaprizo ,nes nenorejo tvarkytis kambariu,kaip motina su mociute sneka... neikam ju neprireike  schmoll.gif
nezinau kuo baigsis siu metu persvarstymas del tolimesnes globos  g.gif

Atsakyti
dekui 4u.gif zinoma stengsiuosi kiek imanydama. globoje ji pas mus tik metai.bet siaip begdavo vakarais nuo girtos mamos,nakvodavo pas mus..o kartais jai liepdavo mama ir iseit kokia 10val vakaro pas kazka nakvot nes pas ja mat draugas nakvot turesias blink.gif - tai jau 3 metai. as del jos turbut ir zeme apversciau g.gif pagalvojus kur galejo mergiate pasukt ,kokiais keliais.o kokia kulturinga auga,ir poziuri savo keicia,ir nebe tokia laukinuke jau kaip anksciau,jetus baisu pagalvot kaip ji pasijustu gryzusi pas mama... girdint jos tylias snekas,kaip ji to bijo..nes jei grys ji vel tures verstis per galva kaip kelnes nusipirkt,parduot svao telefona,parduot auksinius uaskarus dovanotus... kaip vel avon'u prekiaut ir vaikelius mazus priziureti tures kad sampuno turetu ir sasiuviniams pinigo doh.gif nu negaliu zinokit... ji labiausiai bijo gryzt nes jos manymu jei ja sugrazins ten- ji nebegales baigti net pagrindinio issilavinimo.. del financu,ir gedos.. isivaizduokit kaip panelei sunku butu is normlaiu namu gryzti vel i nepastoviai nuomojamus bendrabutelius,ar motinos meiluziu kambariukus doh.gif

bijau tik vat to ,kad jau pernai kai ejome su aiskiais faktais i VTAT ir prokuratura- viskas buvo uzkamsyta motinos naudai.. kodel- nezinau... nesupratau..uzciaupe uztilde ..musu i liudijimus net nekviete..o viska ka mergaite pati liudijo- supaprastindavo sakinius iki minimumo... ziauru doh.gif jei megins ja grazinti- tikrai netylesiu,ir i akis kisiu per prievarta visus faktus ka turiu.
Atsakyti
QUOTE(Ragaina @ 2008 09 03, 16:52)
dekui  4u.gif  zinoma stengsiuosi kiek imanydama. globoje ji pas mus tik metai.bet siaip begdavo vakarais nuo girtos mamos,nakvodavo pas mus..o kartais jai liepdavo mama ir iseit kokia 10val vakaro pas kazka nakvot nes pas ja mat draugas nakvot turesias  blink.gif  - tai jau 3 metai.  as del jos turbut ir zeme apversciau  g.gif  pagalvojus kur galejo mergiate pasukt ,kokiais keliais.o kokia kulturinga auga,ir poziuri savo keicia,ir nebe tokia laukinuke jau kaip anksciau,jetus baisu pagalvot kaip ji pasijustu gryzusi pas mama... girdint jos tylias snekas,kaip ji to bijo..nes jei grys ji vel tures verstis per galva kaip kelnes nusipirkt,parduot svao telefona,parduot auksinius uaskarus dovanotus... kaip vel avon'u prekiaut ir vaikelius mazus priziureti tures kad sampuno turetu ir sasiuviniams pinigo  doh.gif  nu negaliu zinokit... ji labiausiai bijo gryzt nes jos manymu jei ja sugrazins ten- ji nebegales baigti net pagrindinio issilavinimo.. del financu,ir gedos.. isivaizduokit kaip panelei sunku butu is normlaiu namu gryzti vel i nepastoviai nuomojamus bendrabutelius,ar motinos meiluziu kambariukus  doh.gif 

bijau tik vat to ,kad jau pernai kai ejome su aiskiais faktais i VTAT ir prokuratura- viskas buvo uzkamsyta motinos naudai.. kodel- nezinau...  nesupratau..uzciaupe uztilde ..musu i liudijimus net nekviete..o viska ka mergaite pati liudijo- supaprastindavo sakinius iki minimumo...  ziauru  doh.gif  jei megins ja grazinti- tikrai netylesiu,ir i akis kisiu per prievarta visus faktus ka turiu.





http://www3.lrs.lt/p...Id=1&sakId=5294 Pabandykit pasikonsultuoti su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, na kažkas juk turi apsaugoti tą mergaitę. Jau vien tas faktas, jog paauglei tektų gyventi su apspangusiais ir degradavusiais mamos "mylimaisiais" kelia siaubą ir nerimą net man, pašaliniam žmogui.














Atsakyti
QUOTE(juta2007 @ 2008 09 03, 16:05)
http://www3.lrs.lt/p...Id=1&sakId=5294 Pabandykit pasikonsultuoti su Vaiko  teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, na kažkas juk turi apsaugoti tą mergaitę. Jau vien tas faktas, jog paauglei tektų gyventi su apspangusiais ir degradavusiais mamos "mylimaisiais" kelia siaubą ir nerimą net man, pašaliniam žmogui.



butinai pasiskaitysiu ir cia ,labai jums dekui 4u.gif

o kaip manot- neuzsitrauksiu as cia nemalones siauliu VTAT ,jei eisiu tokiais keliais?... gal visdelto dar palaukti siu metu nusoprendzio?...bet nenoriu gasdint ir i nevilti varyt merginos.. jau pernai kiek traumavosi mergaite..kiek kalbejomes paskui su ja.. su vyru pasisodine ir skatinom,.ir dziaugiemes ja..ir irodinejom jai kad nera ji kazkokia tai gedos stulpo auka,kaip jai pasirode... konkreciai sirdele spaude jai del jos motinos,ir del viso to balagano pabaigos,kaip viskas buvo apversta pries ja...

vienu metu ji besiklausydama prokurores apie savo neva ozius,ir paauglystes periodo kvailuma - jau gryzdavo asarota ir sakydavo- nereikia tiekto..gyvensiu pas mama,nes jau pavargau kaip melage vadina netiesiogiai verysad.gif

Atsakyti
QUOTE(Ragaina @ 2008 09 03, 17:24)
butinai pasiskaitysiu ir cia ,labai jums dekui  4u.gif 

o kaip manot- neuzsitrauksiu as cia nemalones siauliu VTAT ,jei eisiu tokiais keliais?... gal visdelto dar palaukti siu metu nusoprendzio?...bet nenoriu gasdint ir i nevilti varyt merginos.. jau pernai kiek traumavosi mergaite..kiek kalbejomes paskui su ja.. su vyru pasisodine ir skatinom,.ir dziaugiemes ja..ir irodinejom jai kad nera ji kazkokia tai gedos stulpo auka,kaip jai pasirode... konkreciai sirdele spaude jai del jos motinos,ir del viso to balagano pabaigos,kaip viskas buvo apversta pries ja... 

vienu metu ji besiklausydama prokurores apie savo neva ozius,ir paauglystes periodo kvailuma - jau gryzdavo asarota ir sakydavo- nereikia tiekto..gyvensiu pas mama,nes jau pavargau kaip melage vadina netiesiogiai  verysad.gif



Mano manymu, pirmiausia vistik VTAT reikėtų nuodugniai išsiaiškinti, kokia, jų manymu, šios istorijos baigtis ir kokia tikimybė jums tapti mergaitės globėjais. Ši tarnyba pateikia teismui išsamų aprašymą apie esamą situaciją ir prašo teismą ką paskirti globėju, taigi šios tarnybos balsas yra beveik lemiamas. Teisėjas praktiškai paiso jų nuomonės. Jei matysit, jog VTAT tvirtina, jog didelė tikimybė, kad mergaitė bus atiduota motinai, tuomet galima kreiptis į kontrolieriaus tarnybą. Dar galit parašyti http://www.ivaikinim...p?p=0&l=LT&n=10, čia konsultacija nemokama ir anoniminė. Kuo daugiau gausit kvalifikuotų teisininkų komentarų,
tuo jums patiems bus aiškiau.

Man atrodo, kad aš elgčiausi taip, nelaukčiau nuosprendžio, o atakuočiau už vaikų likimą atsakingas tarnybas tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(juta2007 @ 2008 09 03, 23:05)
Mano manymu, pirmiausia vistik VTAT  reikėtų nuodugniai išsiaiškinti, kokia, jų manymu, šios istorijos baigtis ir kokia tikimybė jums tapti mergaitės globėjais. Ši tarnyba pateikia  teismui išsamų aprašymą apie esamą situaciją ir prašo teismą ką paskirti globėju, taigi šios tarnybos balsas yra beveik lemiamas. Teisėjas praktiškai paiso jų nuomonės. Jei matysit, jog VTAT tvirtina, jog didelė tikimybė, kad mergaitė bus atiduota motinai, tuomet  galima kreiptis į kontrolieriaus tarnybą. Dar galit parašyti http://www.ivaikinim...p?p=0&l=LT&n=10, čia konsultacija nemokama ir anoniminė. Kuo daugiau gausit kvalifikuotų teisininkų komentarų,
tuo jums patiems bus aiškiau.

Man atrodo, kad aš elgčiausi taip, nelaukčiau nuosprendžio, o atakuočiau už vaikų likimą atsakingas tarnybas tongue.gif


nelabai panasu i anonimine,nes viskas viesai pasiekiama pasakaityti g.gif


na bet dar karta didelis dekui. ryt kaip tik grys vyras..mudu apsitarsime nuo ko cia pradeti savo zingsnius,kad visgi laimetume mergaitei nebe vienerius metus ramaus pilnavercio gyvenimo...


labai aciu uz nuorodeles,neabejoju jos bus naudingos labai bigsmile.gif

4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti