Įkraunama...
Įkraunama...

Daiktai antram vaikui

va iškilo toks klausimas -- ar antrajam vaikučiui perkate naujus daiktus (drabužius, žaislus, baldus), ar teninkatės tuo, ką išaugo vyresnėlis?
pati buvau antras vaikas, ir man visi rūbai tekdavo išaugti sesės, naujus labai retai gaudavau ir jaučiau neteisybę. o dabar galvoju -- nuo sūnaus atlikę tiek visokių daiktų, kad antrajam gimus, naujų pirkt nelabai apsimoka.
kol kūdikis -- tai aišku jam svarbu nebus, kokiais šliaužtais bus aprengtas, ir ant kokio šikpuodžio pasodintas. o kaip elgtis vėliau? ar tokius daiktus, kaip pvz. dviratukas atiduoti išaugtą brolio, ar pirkt naują?
Atsakyti
Juk galima daug ka parduoti, o veliau nusipirkti nuaja viska vel 4u.gif tik reikia uzsiimti 4u.gif jei pati jautete nuoskauda, tai nedarykite tos pacios klaidos blush2.gif
kadangi as esu vyriausia, tai man nebuvo aktualu ax.gif
Atsakyti
na, tarp vaikų bus skirtumas mažas. Tvarkingai kroviau pirmojo daiktaus ir laikiau antrajam. tiesa ne viską, bet didžiąją daugumą. Leliukui tikria bus dzin, o kai bus vyrenis, žiūrėsim. Realiai nematau problemos. Nors pati neturėjau vyresnės sesės, bet turėjau kieno rūbus nešioti ir nemačiau tame problemos. Priešingai, gavusi kai kuriuos jaučiausi krūta biggrin.gif Planuoju dalį palikt pirmojo, dalį pirkti.
Atsakyti
QUOTE(Ida25 @ 2008 09 03, 08:30)
Juk galima daug ka parduoti, o veliau nusipirkti nuaja viska vel  4u.gif  tik reikia uzsiimti  4u.gif  jei pati jautete nuoskauda, tai nedarykite tos pacios klaidos  blush2.gif

nu tada kitokie laikai buvo. labai abydna būdavo, kad kai sesei ko nors reikdavo, ją vesdavosi į parduotuves, pas siuvėjas, o jei man, tai ištraukdavo iš spintos gilumos, kažką paraukdavo, kažką prilenkdavo -- ir turėkis. dry.gif
dabar tai drabužių nekaupiu, nelopau, neadau -- jei prarado prekinę išvaizdą, negailestingai išmetu po velnių. dėl to antram vaikui neteks to patirt. tik va ką daryt su tokiais, kokie gal vieną-du kartus apsivilkti, bet jau nebetinka. užsiiminėti pardavinėjimu ar atiduoti į labdarą, o paskui iš naujo pirkti gal tokius pačius -- nu nelabai praktiška logika.
tai todėl man ir įdomu, kas po keletą vaikų turi -- kaip jūs elgiatės ir kaip vaikai reaguoja?
Atsakyti
jeigu rūbelis geras, vilktas vos du tris kartus, kam ji mest. Palaikyk, susigadys. Na, po namus sutrins. Be to, juk galima ir vaikui pasakyt, kad šis rūbelis koks nors ypatingas, specialiai saugotas ir pan. Kai bus mažuliukas, juk tikrai tam reikšmės nesuteiks. Suteiks tada, kai ims suprasti, kai paaugs. Tada galima žiūrėt, kaip vaikas reaguoja, ką sako ir jaučiasi. matysi, kad vaikui nepatinka - užlaikytus rūbelius padovanosi, atiduosi, parduosi. Vaiko nuomonės atsiklausi.
Atsakyti
Tarp maniškių penkerių metų skyrtumas,bet kai kuriuos rubelius aš pasilikau.
Nemanau,kad namuose vaikui turėtu didelės reikšmės ką devėti
Atsakyti
As graziausius ir labai nedaug nesiotus,neutraliu spalvu dedu dezen ir palieku antrajam ax.gif .Prastesnius atiduodu,vidutinius parduodu smile.gif .
O,kad maziukas nesios tik vyresnelio rubelius,manau,is tiesu nesazininga ir vaikui nemaza nuoskauda turi palikti verysad.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vyšniux: 04 rugsėjo 2008 - 10:31
kaip dėl drabužių, tai jau sakiau -- daug prikaupus neturiu, tai vistiek reiks pirkt. bet yra visokie kitokie daiktai -- puodukai, lėkštutės, lemputės, baldeliai, žaidimų technika. kaip elgiatės su tais?
Atsakyti
Jei tai geras daiktas, nenunesiotas palikciau antrajam. Nors ir auginu porele, bet keleta rubu mano mazius nesioja dukrytes isautu, golfai, treningai. Nematau tame problemu 4u.gif Aisku, kai paaugs tuomet to stengsimes isvengt, bet dabar kol mazi irnesakyk.gif i kiema pats tas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2008 09 03, 00:48)
va iškilo toks klausimas -- ar antrajam vaikučiui perkate naujus daiktus (drabužius, žaislus, baldus), ar teninkatės tuo, ką išaugo vyresnėlis?
pati buvau antras vaikas, ir man visi rūbai tekdavo išaugti sesės, naujus labai retai gaudavau ir jaučiau neteisybę. o dabar galvoju -- nuo sūnaus atlikę tiek visokių daiktų, kad antrajam gimus, naujų pirkt nelabai apsimoka.
kol kūdikis -- tai aišku jam svarbu nebus, kokiais šliaužtais bus aprengtas, ir ant kokio šikpuodžio pasodintas. o kaip elgtis vėliau? ar tokius daiktus, kaip pvz. dviratukas atiduoti išaugtą brolio, ar pirkt naują?

pas mane vis kitaip, nei pas visus žmones doh.gif
pirmagimiui kūdikėliui rengiau visokius sudovanotus, sesers vaikų išaugtus, dar uošvienė parūpindavo iš padėvėtų. Išskalbia, išlygina... nu matos, kad dėvėti, betgi švarūs, nesuplyšę. Kita vertus, naują drabužį išplauni porą kartų ir jau irgi matosi, kad dėvėtas.
Po kurio laiko kad sukilo pyktis - tai ką, aš savo vaikui negaliu drabužių pagal save supirkti blink.gif ir pradėjau doh.gif Taigi, antrasis augo toks baisiai apynaujis kūdikėlis.
Aišku, dėjau daiktus trečiajam. Mintyse visada žinojau, kad turėsiu tris vaikus. Taigi, gražiai lanksčiau ir dėjau.
Gimė trečias. Nu šakės doh.gif Nerandu, kur sukišau naujagimio ir kūdikėlio drapanas doh.gif doh.gif doh.gif matyt, saugiai hihihi.gif padėjimo tiek daug... Taigi, mažėlis auga su naujais drabužėliais bigsmile.gif

žaislai... aš už tai, kad vaikas mokytųsi ir praktiškai pažiūrėt į daiktus. aišku, kol nepradės mokėti už savo norus iš savo taupyklės, tai nesupras. Tai laikyčiaus viduriuko - biškį senų, padėvėtų, biškį naujų...

QUOTE(Isila @ 2008 09 04, 09:02)
jeigu rūbelis geras, vilktas vos du tris kartus, kam ji mest. Palaikyk, susigadys. Na, po namus sutrins. Be to, juk galima ir vaikui pasakyt, kad šis rūbelis koks nors ypatingas, specialiai saugotas ir pan. Kai bus mažuliukas, juk tikrai tam reikšmės nesuteiks. Suteiks tada, kai ims suprasti, kai paaugs. Tada galima žiūrėt, kaip vaikas reaguoja, ką sako ir jaučiasi. matysi, kad vaikui nepatinka - užlaikytus rūbelius padovanosi, atiduosi, parduosi. Vaiko nuomonės atsiklausi.

neperku tokio rūbelio, kurį teks vilktis vieną ar du kartus. Perku drabužėlius ryškius, su žinomais šių dienų herojais, medvilninius. Tai tokį drabužį net ir padėvėtą bus malonu užsivilkti ir broliui.
Kalbu apie vaikus nuo naujagimio iki 5 metų amžiaus, berniukus. Kai paaugsim, bus matyt.

ai.. nu šiand mačiau "tragediją" - eina mama, vedasi kokių 4-5 metų mergaitę. Matosi, kad surinko ir aprengė tuo ką turi - raudonas storų siūlų megztukas, iš po jo kyšo ružavas lengvas šifono sijonas, karpytas liepsnelėm, su rutuliukais-blizgučiais, juodos pėdkelnės.
auginu tik bernus... gal ko nesuprantu cool.gif
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2008 09 05, 15:47)
ai.. nu šiand mačiau "tragediją" - eina mama, vedasi kokių 4-5 metų mergaitę. Matosi, kad surinko ir aprengė tuo ką turi - raudonas storų siūlų megztukas, iš po jo kyšo ružavas lengvas šifono sijonas, karpytas liepsnelėm, su rutuliukais-blizgučiais, juodos pėdkelnės.
auginu tik bernus... gal ko nesuprantu cool.gif

Gal ... O gal ne mama aprengė, o mergaitė pati apsirengė kaip jai gražu ir nenorėjo persirengt ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2008 09 02, 23:48)
va iškilo toks klausimas -- ar antrajam vaikučiui perkate naujus daiktus (drabužius, žaislus, baldus), ar teninkatės tuo, ką išaugo vyresnėlis?
pati buvau antras vaikas, ir man visi rūbai tekdavo išaugti sesės, naujus labai retai gaudavau ir jaučiau neteisybę. o dabar galvoju -- nuo sūnaus atlikę tiek visokių daiktų, kad antrajam gimus, naujų pirkt nelabai apsimoka.
kol kūdikis -- tai aišku jam svarbu nebus, kokiais šliaužtais bus aprengtas, ir ant kokio šikpuodžio pasodintas. o kaip elgtis vėliau? ar tokius daiktus, kaip pvz. dviratukas atiduoti išaugtą brolio, ar pirkt naują?


Manau daugumai žmonių, kurie šeimoje buvo antri, teko tokia dalia: nešiojo vyresnių brolių/seserų rūbus. Juk logiška - jei rūbas geras, kam jį išmesti, juk gali antras vaikas sunešioti. Su daiktais šiek tiek kitaip: jie susidėvi, lūžta, morališkai pasensta. Todėl jų ateinančiosm kartosm nelabai ir padėsi.

Mažajam bandžiau taikyti vyresnėlio rūbus, bet neatitinka dydžiai pagal amžių doh.gif Ką vyresnėliui pirkau žiemai, tas mažėliui tinka vasarą. Ir atvirkščiai. Kasdienai rūbų atrandu tinkamų, o išeiginius - perku.

Dėl daiktų. Vyresnėlis naudojasi savo daiktais ir nenori su jais skirtis. Mažėliui perkam irgi naujus. Ir žaislus perkam kiekvienam atskirai. Nedaug, bet kokybiškus, kad ilgiau galėtų jais džiaugtis.
Atsakyti