Įkraunama...
Įkraunama...

Kai nuosavi vaikai nesužavėti įvaikinimu...

Laba diena. Noriu paprašyti pasidalinti patirtimi... Turim 3 vaikus, norime įsivaikinti dar viena mažių. Apie tai su vyresnėliais kalbamės apie porą metų... Vyriausias nusiteikęs priešiškai, vidurinė, žinoma, kopijuoja brolį, tik jauniausias - už... Iš vienos pusės vyresnėlis kovoja už savo teises - tėvų dėmesį, daiktus ir t.t., iš kitos - tai kaip ir egoizmas (tai -MB nuomonė...). O aš nebežinau kaip elgtis. Neramu, ar pasiėmus mažiulį, vyresni nepradės atvirai rodyti priešiškumo, nors užslėptas turbūt ne ką geriau... Šiaip mes progresuojame - nuo kategoriško "ne", iki - nenorėčiau... Dar porą metų laukti nenorėčiau, nes laikrodukas tiksi... Gal kam teko su panašia situacija susidurti? Būčiau labai dėkinga, jei pasidalintumete... Ačiū!
Atsakyti
QUOTE(Lakrista @ 2008 09 10, 12:53)
Dar porą metų laukti nenorėčiau, nes laikrodukas tiksi... Gal kam teko su panašia situacija susidurti?


Laikrodukas tiksi gimdyti, isivaikinimui tie keli metai nieko nepakeis, bet Jusu noras tai padaryti kuo greiciau suprantamas.

Nebuvau isisvaikinusi, bet truputi globojau, tai apie pirmine globos stadija galiu pasakyti. Mano dukra labai norejo seses, buvo uz, bet realiai atsirado konkurencija, globotine ir stumdydavo, ir zaislus atiminejo, ir ziauriai pavydejo, kai mazoji ant keliu sededavo, net minutes skaiciuodavo, kiek laiko ji ir kiek globotine ant keliu pasedejo. Tarp mano vaiku buvo 2 metu skirtumas, tai gal situacija nevisai vienoda.

Tai, kiek tureti vaiku, ir is kur: gimdyti ar isivaikinti sprendzia tevai, o vaikai siuo klausimu balso teises neturi. Gal padetu vaiku pokalbis su psichologu? O siaip norint globoti (del isivaikinimo tiksliai nezinau) reikia ir vyresniu nei 16 metu vaiku sutikimo.

Sekmes Jums.
Atsakyti
Nuomones vaiku seimoje klausia kai jiems apie 10 ir daugiau. Tik jie rastiskai nieko nepildo, o VTAT ar kt. kalba su jais kai lankosi seimoje. Girdejau kad dabar kitokia tvarka.
Atsakyti
QUOTE(Lakrista @ 2008 09 10, 13:53)
Laba diena. Noriu paprašyti pasidalinti patirtimi...

Laba, na mano patirtis tokia, kad vyresnėlių nuomonės mes neklausėme taip rimtai, kad jie suprastų kad gali įtakoti tėvų sprendimą. Būna visko mūsų šeimoje, bet atsakomybės imasi tie, kurie sprendimą priėmė.
Nežinau santykių Jūsų šeimoje, bet vaikų santykiai klostosi taip, kaip klostosi.... man atrodo kad neturi reikšmės kaip vaikai buvo nusiteikę iki kol pamatė "naują" brolį/ sesę. ... o gal klystu....
Atsakyti
Laikrodukas tiksi gimdyti, isivaikinimui tie keli metai nieko nepakeis, bet Jusu noras tai padaryti kuo greiciau suprantamas.

Ačiū! Laikrodukas tiksi ta prasme, kad mano jauniausiam yra 4 metai, įsivaikinti norėtume 2-3 metukų, nes mąstom, kad ateinančiam pas mus būtų lengviau, jei šalia būtų panašaus amžiaus draugas. Juo labiau, jauniausias - labai draugiškas...


Papildyta:
QUOTE(Vitvita @ 2008 09 10, 17:58)
Laba, na mano patirtis tokia, kad vyresnėlių nuomonės  mes neklausėme taip rimtai, kad jie suprastų kad gali įtakoti tėvų sprendimą. Būna visko mūsų šeimoje, bet atsakomybės imasi tie, kurie sprendimą priėmė.
Nežinau santykių Jūsų šeimoje, bet vaikų santykiai klostosi taip, kaip klostosi.... man atrodo kad neturi reikšmės kaip vaikai buvo nusiteikę iki kol pamatė "naują" brolį/ sesę. ... o gal klystu....


Gal galiu paklausti, kokoi amžiaus buvo Jūsų vyriausias? Maniškiam 14...
Atsakyti
QUOTE(Lakrista @ 2008 09 10, 17:07)
Laikrodukas tiksi gimdyti, isivaikinimui tie keli metai nieko nepakeis, bet Jusu noras  tai padaryti kuo greiciau suprantamas.

Ačiū! Laikrodukas tiksi ta prasme, kad mano jauniausiam yra 4 metai, įsivaikinti norėtume 2-3 metukų, nes mąstom, kad ateinančiam pas mus būtų lengviau, jei šalia būtų panašaus amžiaus draugas. Juo labiau, jauniausias - labai draugiškas...
Papildyta:
Gal galiu paklausti, kokoi amžiaus buvo Jūsų vyriausias? Maniškiam 14...



Tarp mano dukros ir globotines buvo 2 metu skirtumas. Adaptacija labai sunki. Protelis beveik vienodas, zaislu nepasidalinimas, pykciai del demesio, trukdymas vienos kitai miegoti, masinoj pykciai, del to, kas sedes vienoj pusej, o ne kitoj, kuri pirma islips. Aisku, ir zaisdavo kartu, ir i kiema ejo, bet kartais galvodavau, kad butu paprasciau, jei tarp vaiku butu didesnis arba dar mazesnis skirtumas (butu vienmetes). Dabar dukra kalba, kad noretu vyresnio brolio.
Atsakyti
QUOTE(ziv @ 2008 09 11, 09:42)
Tarp mano dukros ir globotines buvo 2 metu skirtumas. Adaptacija labai sunki. Protelis beveik vienodas, zaislu nepasidalinimas, pykciai del demesio, trukdymas vienos kitai miegoti, masinoj pykciai, del to, kas sedes vienoj pusej, o ne kitoj, kuri pirma islips. Aisku, ir zaisdavo kartu, ir i kiema ejo, bet kartais galvodavau, kad butu paprasciau, jei tarp vaiku butu didesnis arba dar mazesnis skirtumas (butu vienmetes). Dabar dukra kalba, kad noretu vyresnio brolio.

Su broliu bus lygiai tas pats, Ziv. Tai juk vaikai. Kai tartum "nukrinta" dar vienas šeimos narys - problemos neišvengiamos. Tik vieniems tai - problemos, kitiems - tiesiog adaptacija.
Atsakyti
QUOTE(ziv @ 2008 09 10, 14:07)

Tai, kiek tureti vaiku, ir is kur: gimdyti ar isivaikinti sprendzia tevai, o vaikai siuo klausimu balso teises neturi.

Nesutinku, jie turi teisę į sprendimą, juk jiems su tuo nauju mažium gyvent reikės smile.gif
Kai Kliadas pas mus atsirado vyresnėliams buvo 8 ir 6 metai, mums viskas paprasta buvo, jie patys labai susidraugavo wub.gif
Nežinau, kaip pasielgčiau tokioje situacijoje, jei vaikai būtų prieš unsure.gif Kalbėčiausi, klausčiau kodėl nenori, bandyčiau sutuacija aiukštyn kojom apversti (va jei mums kas atsitiktu ir tu vaikų namuose atsidurtum, ir atsirastu nuostabi šeima kuri tave augint norėtu, o didieji vaikai būtų prieš....), galu gale, paklausčiau kaip jie jautėsi kai gimė pagrandukas, ko daugiua- džiaugsmo ar sumaišties jis atsinešė smile.gif Kaip bebūtų nemanau, kad nesutinkant didesniems vaikams ryžčiausi priimt mažiuką šeimon, paaugliukai iš principo gali demonstratyviai jam neapykantą rodyt unsure.gif Galu gale gal pirmiausia apsilankyti kartu vaikų namuose, gal tada bus lengviau juos palenkt savo pusėn g.gif
Atsakyti
QUOTE(Šelma @ 2008 09 11, 13:16)
Nesutinku, jie turi teisę į sprendimą, juk jiems su tuo nauju mažium gyvent reikės  smile.gif
Kai Kliadas pas mus atsirado vyresnėliams buvo 8 ir 6 metai, mums viskas paprasta buvo, jie patys labai susidraugavo  wub.gif
Nežinau, kaip pasielgčiau tokioje situacijoje, jei vaikai būtų prieš  unsure.gif Kalbėčiausi, klausčiau kodėl nenori, bandyčiau sutuacija aiukštyn kojom apversti (va jei mums kas atsitiktu ir tu vaikų namuose atsidurtum, ir atsirastu nuostabi šeima kuri tave augint norėtu, o didieji vaikai būtų prieš....), galu gale, paklausčiau kaip jie jautėsi kai gimė pagrandukas, ko daugiua- džiaugsmo ar sumaišties jis atsinešė  smile.gif Kaip bebūtų nemanau, kad nesutinkant didesniems vaikams ryžčiausi priimt mažiuką šeimon, paaugliukai iš principo gali demonstratyviai jam neapykantą rodyt  unsure.gif Galu gale gal pirmiausia apsilankyti kartu vaikų namuose, gal tada bus lengviau juos palenkt savo pusėn  g.gif


Na tai, vaikams reiks kartu gyventi, bet jeigu vaikas neoretu brolio ar seses, tai juk del to neatsisakytumet minties tureti vaiku. Taip ir cia manau, sprendzia tevai, o ne vaikai, o jiems belieka susitaikyti. Aisku, sneketis ir bandyti itikinti butina, bet galutini sprendima juk priima tevai.
Atsakyti
QUOTE(Lakrista @ 2008 09 10, 12:53)
Laba diena. Noriu paprašyti pasidalinti patirtimi... Turim 3 vaikus, norime įsivaikinti dar viena mažių. Apie tai su vyresnėliais kalbamės apie porą metų... Vyriausias nusiteikęs priešiškai, vidurinė, žinoma, kopijuoja brolį, tik jauniausias - už... Iš vienos pusės vyresnėlis kovoja už savo teises - tėvų dėmesį, daiktus ir t.t., iš kitos - tai kaip ir egoizmas (tai -MB nuomonė...). O aš nebežinau kaip elgtis. Neramu, ar pasiėmus mažiulį, vyresni nepradės atvirai rodyti priešiškumo, nors užslėptas turbūt ne ką geriau... Šiaip mes progresuojame - nuo kategoriško "ne", iki - nenorėčiau... Dar porą metų laukti nenorėčiau, nes laikrodukas tiksi... Gal kam teko su panašia situacija susidurti? Būčiau labai dėkinga, jei pasidalintumete... Ačiū!

aš tai jūsų vietoj nesunkinčiau nei sau gyvenimo ,nei vaikam.jei pas mane abi paimtos ir tai kažkoks košmaras namie.tik ir žiūri kaip pakenkt viena kitai.o jei jūs pradėsit globotinį užstot kils didelių konfliktų su savais.ir negalėsit žinot,kaip vaikai sureaguos į konfliktą.gal po to kaltinsit save,dėl vienokio ar kitokio savo biologinių vaikų poelgio.o jei jūsų vaikai vengs naująjį žmogutį namuose,tam vaikui irgi bus sunku.
Atsakyti
[Gal galiu paklausti, kokoi amžiaus buvo Jūsų vyriausias? Maniškiam 14...
[/quote]
Vyriausiam tuo metu buvo 10, jaunesniam - 7.
Bet neužkraukit vaikam atsakomybės - vaikinti dar vieną ar ne... Tikrai ne vaikai sprendžia. Pamėginkit paklausti kas konkrečiai neramina - kad tėvai mažiau dėmesio skirs, ar kad kažko materialaus neteks (reiks dalintis). Bet taip ir būna... Kalbėkit su vyresniais, bet kalbėdami duokit suprasti, kad sprendimą priims tėvai. Ir bus atsakingi už viską, kas nutiks - TĖVAI.
Sunku ...
Atsakyti
[quote=Vitvita,2008 09 11, 17:14]
[/quote]
Bet neužkraukit vaikam atsakomybės - vaikinti dar vieną ar ne... Tikrai ne vaikai sprendžia. Pamėginkit paklausti kas konkrečiai neramina - kad tėvai mažiau dėmesio skirs, ar kad kažko materialaus neteks (reiks dalintis). Bet taip ir būna... Kalbėkit su vyresniais, bet kalbėdami duokit suprasti, kad sprendimą priims tėvai. Ir bus atsakingi už viską, kas nutiks - TĖVAI.
Sunku ...
[/quote]
drinks_cheers.gif
Atsakyti