Įkraunama...
Įkraunama...

tyrimai

Sveiki,
norėčiau paklausti, kokius tyrimus reiktu atlikti profilaktiškai. Man 25 metai ir po labai pavėluotai apsilankiau pas ginekologę. Ji mane tik apžiūrėjo, nepaėmė jokių tepinėlių ar pan. Nustatė, kad turiu pseudo žaizdelę, išrašė POLYGYNAX ir tiek. Tai dabar esu pasimetusi, nežinau, ar tokia ir turi būti apžiūra, "plika akimi". Ir nuo kelių metų reikia atlikti PAP testą? Esu girdėjusi, kad nuo 18, bet ta gydytoja mane tikino, kad nuo 30. Tai kaip ten iš tiesų? Ačiū labai už atsakymą!
Atsakyti
Moteriai,kuri niekuo nesiskudžia jokių papildomų tyrimų(tepinėliai,pasėliai ir t.t.) atlikti nerieikia.
Gimdos kaklelio epitelio pakitimai,vadinamosios 'žaizdelės" šiuo metu nei žvakutėmis,nei jokiais medikamentais negydomos.Tam,kad įvertinti pakitimo laipsnį atliekamas onkocitologinis (PAP) tepinėlis,ir jokio amžiaus cenzo tam nėra.Visa bėda,kad Ligonių kasos šį tyrimą apmoka tik 30-60 metų amžiaus moterims.
Todėl manau,jei ištiesų yra gimdos kaklelio epitelio pakitimai,reikėtų atlikti šį tyrimą ir ,jei rezultatai geri,pakartoti po 5 metų.
Atsakyti