Įkraunama...
Įkraunama...

Ar pakankamai suaugusi?

Sveiki,
Susidureme su maza problemele, musu mergaitei 15 metu. Ji labai aktyvi visur lenda, viskas jai idomu. Nori su draugais bastytis naktim, kartais ir isgerus gryzta, lekia i diskotekas. Mes perdaug jos nedrausminam, nes manom, kad tokiame amziuje tai jau galima. Bet nesenei ji susirado "vaikina", labai artimai su juo bendrauja (jis trimis metais uz ja vyresnis). Mums tai nelabai patinka, bijom kad konors "neprisidirbtu". Is kitos puses su juo budama ji gryzta visada "blaiva" ir mums buna ramiau del to kad ji "nesibasto" po laukus. Nezinom ka daryt, ar leist jai draugaut toliau ar uzdrausti. Dabar mes jai parodom, kad nenorim jog ji "taip" draugautu su vaikinais. Turiu omenyje ji kartais pasilieka nakvoti pas ji nakciai ir t.t. Nors vaikinas lyg ir mielas, bei neturi piktu keslu. Neapsisprendziam kas geriau ar leisti draugauti (ir bijoti, kad konors "neprisidirbtu"), ar toliau leisti i diskotekas ir t.t. (ir bijoti, kad jai kas neatsitiktu) Ir ar uzdrausdami draugyste nepakenktume vaiko psichikai?

Laukiu patarimo, Laurynas. 4u.gif
Atsakyti
Man atrodo,kad kažko jau nepakeisit,jei anksčiau tiek daug leidot.Apsvarstykit su dukra ir jos draugu jų draugystės "rėmus",kurie tiktų jums visiems.O drausti jau tikrai per vėlu.
Atsakyti
Taaaip. Situcija ne iš lengvųjų. Ko gero per daug laisvės mergaitė turėjo. Ką čia ir bepatarsi g.gif Bandykit atvirai kalbėtis su abiem. Jei jūs dar esat autoritetas mirksiukas.gif
Atsakyti
Pati ne taip senai buvau penkiolikmetė, jaučiausi baisiai suaugusi ir už save atsakinga. Turėjau vaikiną ax.gif Nieko mes su juo blogo nedarėme. Žinoma priklauso nuo jūsų dukros kokia ji yra apskritai, ar atsakinga, ar gerai mokosi ir t.t. Paauglystėj taip norisi viską pabandyti, bet jei ji protinga mergaitė, manau greitai atsirins kas jai priimtina ir kas ne (čia ir dėl tų diskotekų ir dėl išgėrimo). Žinoma jūs turėtumėte leisti jai suprasti savo poziciją, kad jums jos elgesys kai kuriais atvejais nėra labai priimtinas, tačiau kažką griežtai drausdami galite užsitraukti paauglės neapykantą ir nepasitikėjimą, ir visiškai prarasti galimybę ją nors kiek pakontroliuoti. Taip kad linkiu kantrybės ir būtinai parodykit mergaitei, kad pasitikit ja, taip ji laikys jus savo draugais ir nenorės jūsų nuvilti. Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Zuma @ 2005 06 14, 10:37)
būtinai parodykit mergaitei, kad pasitikit ja, taip ji laikys jus savo draugais ir nenorės jūsų nuvilti

Jei jau anksčiau daug ką leidote, dabar nebėra kaip trauktis atgal. Belieka kaip nors parodyti tikėjimą ir pasitikėjimą dukra.
Atsakyti
Nu aš dar save labai gerai atsimenu tokio amžiaus. Ir galiu pasakyti, kad jeigu jai kąnors uždrausit, tai dabar kaip tik tas paauglystės laikotarpis, kai ji tam tikrai pasipriešins, ypač jei ji tą vaikinuką labai myli. O šiais laikais tokio amžiaus jaunimas jau gerai supranta kaip apsisaugot. Ir šiaip, daug pavojingiau ją leisti į diskotekas, kur ji grįžta girta, vat per visokius tūsus ir prisidirbama manau daugiausia.... g.gif
Atsakyti
Uzdraust neuzdrausit. Pbandykit su abiem kartu pasisneketi, kad norit jog saugotusi, aisku butu malonu, kad nieko nevyktu ir t.t. Mano tevai kazkada taip padare (kazkur 14-15 ir buvau), tai kai nakvodavau pas vaikinuka, tas eidavo i kita kambari miegot smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(ostra @ 2005 06 13, 15:49)
Man atrodo,kad kažko jau nepakeisit,jei anksčiau tiek daug leidot.Apsvarstykit  su dukra ir jos draugu jų draugystės "rėmus",kurie tiktų jums visiems.O drausti jau tikrai per vėlu.

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif Reikėjo ankssčiau "pastayti į vietą" mirksiukas.gif Dabar ji laisva, kaip paukštė. g.gif
Atsakyti
Manau, kad jei jau grįžta išgėrus, tai jau viršūnė. Vadinasi ir parūko, ir dar daug ką padaro. sad.gif huh.gif
Atsakyti
O man atrodo reikia tiesiog draugiškai pasišnekėt. Ir apie vaikiną, ir apie santykius ir apie seksą ir t.t.
Uždrausti draugauti su vaikinų??? Nemanau, vistiek ji pasielgs savaip.
...... oi oi oi prabėgo tik 7 metukai kai buvau 15-metė, ir jau čia patarinėju biggrin.gif (Kai buvau tokio amžiaus, tėvai tikrai leisdavo daug, bet žinojau ribas. Šnekėjo, aiškino, mokė. Gal buvo ir nedrąsu šnekėti intymiom temom, bet juk tai gyvenimas) S E K M Ė S
Atsakyti
aplinkiniu patirtis rodo, kuo tu vaikus labiau saugosi ir laikysi pririses prie saves kaip nuosavybe, tuo didesne tikimybe, kad tai niekuo geru nesibaigs. Sveika yra duoti laisves ir mokinti su ja elgtis, sneketis reikia su vaikais, ir apie apsisaugojimo priemones, ir kad anksti dar 15kos pradet, kad be noro dar yra ir sveikas protas, kuo tai gali baigtis..
mes su sese visa laika turejom daug laisves, tevai man daugiau draugai nei tevai, bet ir mokemes gerai, ir vaiku neprisidirbom ir visa kita gerai sekasi, nes tevai ne drausdavo ar liepdavo, o paaiskindavo kas ir kodel butu neprotinga, bet palikdavo teise rinktis, isugde nora mastyti savo galva, o ne kaip kas palieps.
o kas bus kai uzdrausit? sakys einu i kluba, o nueis pas drauga, sakys einu i mokykla, o neeis, nes zinos kad po pamoku negales but su savo draugu ir t.t. svarbiausia yra sneketis.
Atsakyti
QUOTE(jėga @ 2005 06 13, 18:26)
Taaaip. Situcija ne iš lengvųjų.

Na kodėl iškart taip griežtai? Nemanau, kad ši situacija tikrai jau tokia baisi.
Kas čia blogo? Kad ji turi vaikiną? Ar kad į diskotekas nueina? Na, kad išgėrusi grįžta, tai čia jau, žinoma, negerai. Bet juk paauglystė. Taip norisi viską išbandyti rolleyes.gif Aišku, geriau, kad to alkoholio išvis nebūtų... bet juk neapsaugosi nuo visų blogybių, juo labiau dabar. Protingiausia būtų ne uždrausti, o išaiškinti, nustatyti ribas, laiką, kada ji turi jau būti namuose. Jei to nevykdys, taikyti kažkokias bausmes, pvz. neišleisti į šokius, pas drauges. Mane mama taip drausmindavo... tikrai veikdavo mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Supergirl: 26 birželio 2005 - 21:55