Įkraunama...
Įkraunama...

Paauglystė

mano sunus dar nepaauglys, 9 metai sueis greitai. bet as prisimenu savo laikus. Mama isleisdavo i sokius pas drauges be jokiu problemu, bet buvo nurodytas laikas kada man sugristi. buvo draugiskas sutarimas, jei ji gerbia mano norus, tai as turiu gerbti jos. ir dar prisimenu, kai susipazinau su vaikinu, jisai buvo gan vyresnis uz mane, o as tik 18. bet nuo mamos jokiu paslapciu neturejau, tai ji viska zinojo. tai prisimenu, kai as taip laukiau jo skambucio, o jis kaip neskambina taip neskambina.... mama ateina ir sako, kodel liudi, paimk pati ir paskambink. Zinoma ji zinojo, kad negerai daro, kad netureciau taip daryti, bet mate, kad tas zmogus neturi man jokio intereso, tai po to skambucio viskas man ir atslugo. bet mama niekada nebardavo uz mano elgesi, visada kartodavo, pagalvok, o jei butum pasielgus kitaip smile.gif tai iki siol tuo vadovaujus. nors nuo mamos gaudavau lup, ir su rykste ir su dirzu, bet niekad nieko nuo jos neslepdavau, nes zinojau, kad ji mane palaikys. 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
su mumis gyvena sesers 13 metų mergaitė, dabar situacija kiek geresnė, bet visokių bangų būna... nieko, išaugs lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveiki,

Netyčia nugirdau, kad yra tokių "greitųjų" narkotikų testų, kur duodi paseilėt pagaliuką ir parodo, jei kas buvo vartota. Neteko susidurti? Nežinau, knieti savo bernui nupirkt pabandymui. Na, gal ir nevartoja jis nieko, bet bent jau kaip prevenciją - kad va, yra būdų tėvam sužinoti, ką tu veiki smile.gif

Kaip galvojat? Gal per žiauru..?
Atsakyti
Geras budas parodyti vaikui, kad juo nepasitiki.
Atsakyti
nu taip. Bet įtartinas jis man labai. Grįžo po atostogų pas močiutę visas apspangęs kažkoks, net nežinau.

Dar radau, kad būna tokių testų, kur tereikia kažkokiu popierėliu perbraukt kur jisai prieš tai lietė, ir parodys, ar vartota. Taip bent jau nesužinotų, kad įtarinėju...
Atsakyti
Tiesiog pasikalbeti nebandet?
Atsakyti
QUOTE(Strn @ 2015 08 25, 08:36)
Sveiki,

Netyčia nugirdau, kad yra tokių "greitųjų" narkotikų testų, kur duodi paseilėt pagaliuką ir parodo, jei kas buvo vartota. Neteko susidurti? Nežinau, knieti savo bernui nupirkt pabandymui. Na, gal ir nevartoja jis nieko, bet bent jau kaip prevenciją - kad va, yra būdų tėvam sužinoti, ką tu veiki smile.gif

Kaip galvojat? Gal per žiauru..?

Nepagarba vaikui ir tiek. Ir nera artimo rysio seimoje, kad pasikalbeti, issipasakoti be baimes. Jei mano tevai butu tokie, kaip jus, turbut paauglysteje is namu buciau pabegusi, nebuciau toleravusi tokio poziurio i mane visiskai. Na suzinosite, kad yra vartojes, na kas tada?
Atsakyti
QUOTE(Strn @ 2015 08 25, 11:36)
Sveiki,

Netyčia nugirdau, kad yra tokių "greitųjų" narkotikų testų, kur duodi paseilėt pagaliuką ir parodo, jei kas buvo vartota. Neteko susidurti? Nežinau, knieti savo bernui nupirkt pabandymui. Na, gal ir nevartoja jis nieko, bet bent jau kaip prevenciją - kad va, yra būdų tėvam sužinoti, ką tu veiki smile.gif

Kaip galvojat? Gal per žiauru..?


Paskaitykite šitą leidinį.
Leidinys senokas, todėl testų pasiūla greičiausiai dabar yra pasikeitusi. Bet yra informacijos ne tik apie testus, bet ir bendrai, kaip reaguoti ir elgtis tėvams tokiu atveju, jei visgi vaikas vartoja narkotikus.

Jeigu norite, kad vaikas pasitikrintų, visgi turite su juo pakalbėti. Aš su abiem esu kalbėjusi, nes mokykloje prašė tėvų sutikimo tokių testų atlikimui mokyklos administracijos sprendimu. Ir su abiem vaikais aptariau, kodėl manau, kad tokį sutikimą norėčiau duoti ir ar jie ne prieš.
Atsakyti
Sveikos,
Mamos patarkite kaip elgtis su paaugliu 19m. Manęs negerbia, kelia balsą, vadina nepilnaprote ir tt. Tieaiog tyliu, jei tik bandau atsakyti, jog jis kalba nekultūringai, pradeda šaukti jog jo negerbiu ir jis manęs negerbs. Pavargau, tiesiog laukiu kada jis pabaigs mokyklą ir galės keliauti studentauti. Gal kas susidūrėt ir galit pasakyti kada pasibaigs tokia paauglystės dalis?
Atsakyti
QUOTE(dvynukiene @ 2019 01 02, 22:58)
Sveikos,
Mamos patarkite kaip elgtis su paaugliu 19m. Manęs negerbia, kelia balsą, vadina nepilnaprote ir tt. Tieaiog tyliu, jei tik bandau atsakyti, jog jis  kalba nekultūringai, pradeda šaukti jog jo negerbiu ir jis manęs negerbs. Pavargau, tiesiog laukiu kada jis pabaigs mokyklą ir galės keliauti studentauti. Gal kas susidūrėt ir galit pasakyti kada pasibaigs tokia paauglystės dalis?

cia jau kazin ar paauglyste uzsitesus. Greiciausiai tinka posakis: kaip issiauklesi, taip turesi.
Jis jau suauges. Isaukletas daugiau ar maziau. Siuo atveju maziau.
As uz bet kokia nepagarba toki dideli berna bent jau finansiskai nubausciau.
Atsakyti

Pritariu, auklėjimas vyksta pirmaisiais vaikų metais. 19 metų žmogus jau nebėra mažas ir tikriausiai jo nelabai be išauklėsi. Vienintelis būdas mano nuomone leisti jam suprasti, kad už tokį elgesį jis sulauks tokio pačio atsako ir pasekmių. Pagarba turi būti abipusė, ne tik tevai turi rodyti pagarbą. 

Atsakyti