Aš visdėlto džiaugiuosi, kad adis išsakė racionalią poziciją ir norėčiau padiskutuoti su vaistininku. Nežinau, gal iš ties jis didis specialistas, bet jei ir taip, tai manau sugebes atsakyt i man iškilisius klausimus.
Pabandysiu.
Aš kiek suprantu, gydytojai ne dievai. Jie irgi daug nežino. Tame tarpe farmakokinetikos žinios pas juos iš ties turi spragų. Todėl normalu, kad jie gali nežinoti, kokia papildo ir vaisto sąveika.
Iš kur visi traukia tas sąveikas. Jų pprasčiausiai gali ir nebūti. Gal ir pasauly dar nėra tai tyrinėta...
Tos sąveikos, kurios gali šauti ligoniui į galvą beveik visos ištyrinėtos. Vakaruose save gerbianti ligoninė turi clinical pharmacist, kuris vaistų derinimo, sąveikos ir kitus klausimus ima spręsti. Dažnai tai buna arba mokslininkai farmacininkai PhD, arba medikai farmakologai.
Yra tokia sentencija jei vaistas neturi nepageidaujamų reakcijų niekam ir niekada, tai ar jis iš vis veikia. Žolelės. Jų sudėtis nėra 100 proc žinoma, be to kinta priklausomai nuo auginimo vietos, sąlygų, nuėmimo laiko, apdirbimo ir laikymo būdo (pataisykit, jei klystu).
Klystate ir ne. Kisti tai kinta, bet tai neturi įtakos žolės veiksmingumui. Bet jūs pamiršote, kad žolės standartizuojamos, ir, jei jos neturi tiek veikliųjų medžiagų, kiek nustato kanonai, jos į prekybą nepatenka. Taigi vartodami žoleles mes niekada nežinome, ką tiksliai geriame.
Kaip tai nežinome, jei žinome, kokią žolę geriame? Nesakau, kad nereikia vartoti, bet prieš vartojant reiktų pasidomėti, kokias savybes tai žoleliai priskiriamos ir ar tai nesaveikaus su varytojamais vaistais.
Taip pasidomėti reikia, bet ar jūs žinote, kur reikia žiūrėti? Wikipedia ir kalendoriai nelabai tam tinka.
Maistas. Pavyzdžiui geria žinomos greifruktų sultys. Na, normalus vaistas. O pasirodo, kad jos sutrikdo kepenų fermentų funkciją ir kai kurių vaistų, kuriuos detoksikuoja kepenis, farmakokinetinės savybės pakinta.
Ne visai taip. Greipfrutuose esanti medžiaga naringeninas padidina kepenų detoksikacines savybes, t. y. pagerina tam tikrų fermentų greitį, todėl vaistai greičiau kepenų perdirbami ir jų koncentracija organizme sumažėja. Tad jie gali nesuspėti suveikti. Bet kokiam asilui reikia būti, jei, visiems tai žinant, pliumpinti greipfrutų sultis. Bet... Bet jei reikia detoksikacijos? Dabar jau žinote atsakymą. Tiesiog nesakome, kad peilis blogas vien dėlto, kad koks nors vasia ar petras kaimyną papjovė. Aišku, tai gydytojas ir vaistininkas turėtų būti tie žmonės, kurie turėtų įspėti pacientą apie sąveiką su: kitais preparatais, maistu, alergines ir nepageidaujamas reakcijas. Bet negalima sakyti, kad papildai tai 100 proc ok.
O ko jie blogi? Dar prisidesiu vitaminas B.
Kuris vitaminas B? B grupei priklauso 11 vitaminų. Kuris ten blogas? Geras daikats, ane? O literaturoje radau, kad vartojamas prie plauciu vezio (nepamenu, koks numeris prie

jis paskatina jo vystymasi.
Gal galite tą literatūrą atsiųsti? Gal galite įmesti į forumą? Matot, nepamenu kuris, o šį forumą skaito šimtai. Garantuoju, kad dalis jų jau pasimetė, juos gal ir panika apėmė. Na, kam šitaip - nežinau, bet, va pasakysiu. Aš sutikčiau su adis, kad saugiau vartoti kuo mažesnį skaičių preparatų, nes nežinia, koks sąveikos bus rezultatas, bet, jei reikia, pasitelkti į pagalbą ir žoleles ir papildus ir viską, kas gali padėti šiame sunkiame kely. Bet nesileisti melžiami farmacinių kompanijų, kurios gali pasiūlyti ir abejotinos naudos, bet iš ties brangų preparatą.
Manau, kad forumas neturėtų tapti įžeidinėjimų vieta apie melžimą ir abejotinas naudas. Jūs nepasiduokite melžimui ir žolelių prisirinkite patys. Tai nebus brangu. Kur problema?
Ačiū, kad neapleidžiate MŪSŲ...Ačiū, kad oponuojate...
Aš išsakau savo, Jūs kaip profesionalas savo nuomonę, o kitiems tik beleika atsirinkti...

toks menkniekis, sakyčiau...
O ar Jūs turėtumėte, pvz. tokius bendro pobūdžio pasiūlymus ... žmogui, kuris ruošiasi chemoterapijai, nėra dar jokių nusiskundimų, kai net vaisto pavadinimas nei skyrimo dažnumas neaiškus. Kai neaišku, ko reikės, kas streikuos: širdis, inkstai, kepenys ar skrandis su žarnynu, o gal bus siaubingai stomatitai, burna opės ir visos kitos gleivinės, pienligės ir įvairūs grybeliai pradės reikštis, kraujo kritimai, kaulų skausmai, pykinimas (jis čia tik tarp kitko, smulkmena). Taigi: kalba eina apie vaistažolių ir papildų vartojimą PAČIO CHEMOTERAPINIO GYDYMO METU.
Taip, tokie dalykai aprašyti ir jie žinomi. Jei nežinoma, kokie vaistai bus skiriami, dar nereiškia, kad negalima pasiruošti chemoterapijai. Kai žinomi, tada jau galima modeliuoti konkrečiai. Reziumė - PAČIO CHEMOTERAPINIO GYDYMO METU ir turi prasidėti apsauginis ir kt. gydymas. Bet žodis "papildai" čia nelabai tinka, nes papildai neapima vaistažolių, o jos čia būtinos. Man pavyzdžiui, paskutinio gydymo metu buvo kilusi baisi alergija. Kuri lydėjo kiekvieną Gemzaros suleidimą. Jei būčiau vartojusi kažką, papildus ar žoleles, galvočiau gal nuo to, ar šito. Dabar aiškiai žinau, nuo Gemzaros.
Alergiją ir tokiu atveju galima rasti kuo slopinti.