Įkraunama...
Įkraunama...

Pernešiotas vaikas

Neseniai is vienos drauges isgirdau, kad pernesioti vaika yra negerai ir kad tokiu vaiku vystimsais buna daznai sutrikes. Ar tai tiesa? Gal del to mano mazylis moka tiek mazai zodziu? kokios pernesiojimo pasekmes dar gali buti?
Atsakyti
nu as ne eksperte,bet manyciau tai neturi reiksmes vaiko raidai.Mano vaikas gime savaite anksciau numatyto termino ir stebint bendraamzius atrodo siek tiek atsilieka.bet juk vaikai unikalus.gal turi itakos kiek jus su vaiku uzsiimat,kiek lavinat.jei kyla itarimu del raidos gal verta nueiti pas neurologa pasitarti.pagal parasiuka vaikui jusu 2 metukai.Kiti prabyla ir veliau ax.gif
Atsakyti
mano sunus, kuriam dabar du metukai, irgi gime pernesiotas, bet pernesiojimas JOKIOS itakos vaiko raidai neturi.
jis labai judrus, labai supratingas, ir labai daug ir aiskiai kalba. teko girdeti, kaip 3metu vaikas kalba - ne zodzio nesupratau, o maniskisjau net po 3-4 zodzius is karto pasako. taip kad labiau panasu, kad tai atsiliepia, kaip tevai uzsiima su vaikais. daugiau knyguciu skaitymo, piesimo, pasakojimo, bendravimo ir viskas bus ok, sekmes 4u.gif
Atsakyti
Nesamone,as savo pupa pernesiojau ir nieko.Vaiksciot pradejo 10men.,zodzius beria,net grazu klausyt wub.gif Nemanau,kad tai turi kazkokios itakos.Lygiai taip pat tie kurie gimsta anksciau,pasiveja savo bedraamzius.Priedo vaikas vaikui nelygus.
Atsakyti
Mano sūnus gimė dviem savaitėm vėliau. Bet jo raidos vystymąsis normalus. Du kartus profilaktiškai tikrinomės pas nervapotologę.Kad jus šiek tiek nuraminčiau, tai pasakysiu, jog mūsų sūnelis taip pat mažai šneka. Bet manau, kad viskam savo laikas bigsmile.gif
Atsakyti
Mano sūnelis taip pat gimė pernešiotas beveik 2 savaitėmis. nuo bendraamžių neatsilieka - kiekvieno vaiko raida individuali. Pvz. buvau sunerimus, kad jis neropoja- pradėjo ropoti tik 10 mėn, bet nepraėjus nė mėnesiui, pradėjo vaikščioti ir labai tvirtais žingsniais thumbup.gif O dėl kalbos- galiu palyginti su draugės vaiku, kuris 4 mėn vyresnis - maniškis moka daugiau žodžių, juos taria taisyklingai, o draugės - vos vieną kitą ir murma savo kalba kažką, o mama su juo užsiima labiau nei aš ax.gif , taip kad panikuoti neverta. be to, kiek esu girdėjusi ir skaičiusi, kad reikšmės turi ir paveldimumas - gal kas nors iš vaikų tėvelių, jų artimųjų vėliau pradėjo kalbėti, vaikščioti, tai taip pat turi įtakos.
Atsakyti
Mano dukryte irgi gime veliau nei reikejo,pradejo vaikscioti 11men kalbeti vos virs metuku,judri,nemanau kad galetu kas buti blogai 4u.gif
Atsakyti
Mano zuikis taipat pernesiotas, ir viskas jam labai gerai. thumbup.gif Tik dar nerodo didelio noro kalbeti, bat visi vaikai labai skirtingai pradeda kalbeti.
Atsakyti
protingas vaikis, mirksiukas.gif be reikalo nekalba,kai tik ture ka protingo pasakyti,iskart prabils ax.gif biggrin.gif be reikalo burnos neausina.
Atsakyti
Aciu nuraminot biggrin.gif O tai visokie tokie pasakymai, kartais susuka smegenis ir pradedi pergyvent del sudo nieko (atsiprasau uz siuos zodzius) doh.gif
Atsakyti
tokiu pasisakymu teks ir teks dar isgirsti. as pvz girdejau, kad viena vaika aukleju gerai, todel jis geresnis, ir tada, jau aisku protingesnis, o kitas oziukas ir visoks kitoks, bet jau pernesiotas... siek tiek nervinausi, bet paskui nusispjoviau, nes nespesi i visus demesio kreipti...
Atsakyti
as antra savo vaika pernesiojau- mergaite gime. tai galiu pasakyti, kad ji uz savo bendraamzius kur kas toliau pazengus, ir uz pirmaji mano vaika greiciau viska ismoko. ir sedet anksciau pradejo ir vaiksciot vos ne 2 men anksciau. kalba nuo 1.5 metuku. Jai spalio 1 suejo 2 metukai. ji sakiniais kalba. labai daug ka moka, pati basutes uzsideda ir uzsisega apsirengia, ir jau senai tai daro. jos vienas is pirmu zodziu buvo sviesa. Daugiaskiemenius zodzius labai graziai sako, Aisku labai daug klausineja, ka darai, kodel ir pan, ir visda pakartoja tai ka as atsakau. Tik linksnius teisingai sudelioja. pavyzdziui klausia: ka darai, sakau- lyginu, o ji atkartoja- lygini?
arba jai patepu kremu, ji iskart sako. tu man cia patepei? sakau patepiau, o ji o veliau irgi patepsi?
mano pirmas vaikas iki 2 metu nekalbejo, o ji nuo pusantru jau kalba gerai. O juk pernesiota.
Atsakyti