Įkraunama...
Įkraunama...

Diktofonai, videokameros...

Sveikos, mamos!
Paskaitinejau ash chia foruma, temas apie blogasias aukles ir norechiau, kiek leisit, pasakyti keleta dalyku ish savo pozicijos. Na, dirbu aukle ir labai myliu aikiuka, kuri ziuriu, kaip savo wub.gif .
O kai paskaichiau, kad kai kurios vaikus ir musha, ir valgyt neshildo, ir kitaip baudzia... siaubas kazkoks tai, mane net nupurte. Bet ash manau, visgi mamu klaida yra nusiteikimas priesh aukles, ju tikrinimas. Manau, tikrinti - tai jau negerbti, nes naujai atejes zmogus tau nieko blogo nepadares. Be to, tikrinti - reishkia nepasitiketi. Tai kam, jei nepasitikite, samdote ta zmogu? Pershasi ishvada, - Arba pachios sedekite iki triju metu, arba patikekite vaikus toms, kuriomis pasitikite shventai, kaip pachios savimi.
Manau, per pirma pokalbi galesite suprasti ar tas zmogus zmogus tinka dirbti aukle, atkreipkit demesi i apsirengima, kalbos maniera, gestus, atsakymus i Jusu klausimus. Tai labai svarbus psichologiniai dalykai, kuriuos reikia perprasti. Nes ne visos yra ish dushios geros vaikams, ne visos, deja, dirba ish pashaukimo. Bet tos, kurios shiam darbui atsidavusios, myliu svetimus vaikus kaip savus wub.gif .
Dar nesutiksiu su pamastymu, kad auklemis dirba tik tos, kurios nieko kito nesugeba. Ne, ish tiesu aukles profesija yra lygiai tokia pati kaip ir visos kitos, tik su SODRA nekokie reikalai, bet tam reikia keisti istatymus. Ir auklems kliuva labai didele atsakomybe uz vaika, juk chia ne daikta koki saugoti ar patalpa.
Chia vaikas, mazutis daigelis, kuri reikia globoti , saugoti, aukleti, aukle turi buti tuo saules spinduleliu - shildanchiu, globojanchiu, puoselejanchiu. Ir bendrom tevu ir gros, mielos, rupestingos aukles pastangom vaikas augs geras, ramus, protingas ir, be abejo, laimingas. wub.gif
Ta va tiek norejau pasakyti.
P.s. - man kaip gerajai auklytei, ish tikruju geda uz tas pabaiseles, kuriu vardai figuruoja juodajame sarashe. cry.gif Toki paskaichius tiesiog norisi verkti. blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mazuliu-deive: 18 birželio 2005 - 15:22
Zinai, grazios tavo mintys, bet...
Smagu, kad yra tokiu kaip tu, bet... yra ir kitokiu.

Stai mano dukrytei - 2 men ir man labai reikia aukles (karts nuo karto turesiu ja palikti i diena porai valandu) ir, tiesa sakant, mes pirma isigijome web kamera, o tik dabar ieskosim aukles... Ir - auklei bus pasakyta, kad namie yra kamera. Nemanau, kad tai - nepagarba... Juk ir kasoje sedincias merginas stebi kameros ne del to, kad ju nagerbia, bet todel, kad zmones stengiasi apsaugoti savo nuosavybe.
Atsakyti
mazuliu-deive, va chia Tu nesupyk, bet vietomis nusishneki... blink.gif Reik matote aukle pasitiketi trampam pam ir t.t., o tai Tu manai samdant aukle mamos zino, kad ji blogiete ir nepriziures jos vaiko, ir netgi skriaus??? Manai specialiai tokiai palieka??? Ar palieka tokiai del to, kad "dzin kam vaika palikt"??? Del psixologiniu dalyku ir testu auklems... Kaikurios jos oj kokios gudrios buna. Manishke pirmoji aukle turejo net vienos aukliu firmos psixologes ishvada, kad "puikiai tinka darbui", "nepamainoma vaikams" ir t.t. ir pan. Dzeugiuosi, kad padejau kamera ir "susekiau" ja, tad nereikia aishkint apie aukliu tikrinima, kaip bloga dalyka. Mane irfgi darbe tikrina, ir ash kitus tikrinu-nieko blogo tame nematau. Gal tikrinimo budai kiek skiriasi, bet... O jei tamsta dirbate aukle ir skaitote, kad tikrinimas blogas dalykas... Tokiu atveju ash tikrai jumis patikrinchiau doh.gif smile.gif
Atsakyti
O as suprantu aukles pykti del kameru...
Pamenu, kai pas mano pazistama darbe (darbas ne aukles smile.gif ) paiskejo, kad ja visada stebejo kamera, o ji to nezinojo... Oi, kaip ji pyko... Ir pati as nenoreciau, suzinoti kad mane stebejo slaptai... IS kart pasijausciau nejaukiai del pasikrapstytos nosies ar dar ko nors smile.gif
Todel as auklei pasakysiu is karto, kad ja stebi vaizdo kamera. Na, mano situacija, kiek paprastesne, nes man nereikia, kad aukle eitu su mano vaikeliu i lauka... (Man aukles reikia tik 2 val.)

Bet cia tik mano nuomone, mamos.
Atsakyti
manau, kad kiekvienas tevas naturaliai nori apsaugoti savo turteli.palikti ji auklei (nepazistamai) turi buti didelis psichologinis isbandymas. nematau tikrinimuose nieko bloga, tik savo ruoztu aukle ispeciau, kad yra stebima.
suprantu, kad zmogus turetu pasijusti nejaukiai ir gerokai pazemintas, jei ji stebi.abi puses galima suprast.
Atsakyti
QUOTE(Shirshe @ 2005 06 19, 16:25)
mazuliu-deive, va chia Tu nesupyk, bet vietomis nusishneki...  blink.gif Reik matote aukle pasitiketi trampam pam ir t.t., o tai Tu manai samdant aukle mamos zino, kad ji blogiete ir nepriziures jos vaiko, ir netgi skriaus??? Manai specialiai tokiai palieka??? Ar palieka tokiai del to, kad "dzin kam vaika palikt"??? Del psixologiniu dalyku ir testu auklems... Kaikurios jos oj kokios gudrios buna. Manishke pirmoji aukle turejo net vienos aukliu firmos psixologes ishvada, kad "puikiai tinka darbui", "nepamainoma vaikams" ir t.t. ir pan. Dzeugiuosi, kad padejau kamera ir "susekiau" ja, tad nereikia aishkint apie aukliu tikrinima, kaip bloga dalyka. Mane irfgi darbe tikrina, ir ash kitus tikrinu-nieko blogo tame nematau. Gal tikrinimo budai kiek skiriasi, bet... O jei tamsta dirbate aukle ir skaitote, kad tikrinimas blogas dalykas... Tokiu atveju ash tikrai jumis patikrinchiau  doh.gif  smile.gif

Na, shiaip tikrai supykchiau , jei suzinochiau, jog esu stebima. Nieko blogo ar nusikalstomo namie su vaiku nedarau, vaika tikrai myliu (nors mes tik kelios dienos draugaujam), bet... tos kameros... kazkaip nejauku. Vis tiek, lyg ir nepagarba man. O kasoje merginas stebi (jei stebi) tik del to, jog ten pinigai. Ir dideli. Ir tai, parduotuvese vis tiek tos kameros visko nesuziuri, nes pasitaiko vagyschiu ir vis tiek kasininkems tenka uz tai ish esmes atsakyti.
Atsakyti
QUOTE(mazuliu-deive @ 2005 06 19, 19:05)
O kasoje merginas stebi (jei stebi) tik del to, jog ten pinigai. Ir dideli. Ir tai, parduotuvese vis tiek tos kameros visko nesuziuri, nes pasitaiko vagyschiu ir vis tiek kasininkems tenka uz tai ish esmes atsakyti.

Vaikas- daug daugiau nei dideli pinigai beee.gif , todėl normalu, kad kameros stebi auklę good.gif O ko pykti? Manau, šiais laikais visos auklės gali tikėtis esant stebimomis lens.gif lens.gif lens.gif, todėl nereikia krapštytis nosies ar užpakalio, nereikės ir pykti ant rūpestingų tėvelių ax.gif . Aš neįspėčiau auklės, kad mano namie- kamera schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(mazuliu-deive @ 2005 06 18, 15:16)
Manau, tikrinti - tai jau negerbti, nes naujai atejes zmogus tau nieko blogo nepadares. Be to, tikrinti - reishkia nepasitiketi. Tai kam, jei nepasitikite, samdote ta zmogu? Pershasi ishvada, - Arba pachios sedekite iki triju metu, arba patikekite vaikus toms, kuriomis pasitikite shventai, kaip pachios savimi.
Manau, per pirma pokalbi galesite suprasti ar tas zmogus zmogus tinka dirbti aukle, atkreipkit demesi i apsirengima, kalbos maniera, gestus, atsakymus i Jusu klausimus.

O pasakyk man, kodėl jau aš turėčiau šventai pasitikėti nepažįstama moterim g.gif ? Ar tik dodėl, kad ji per pokalbį labai miela pasirodė? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Elina @ 2005 06 19, 20:39)
O pasakyk man, kodėl jau aš turėčiau šventai pasitikėti nepažįstama moterim g.gif ? Ar tik dodėl, kad ji per pokalbį labai miela pasirodė? blink.gif

Kad ir todel, kad ja pasamdete aukle. Reikia gerbti kitu zmoniu privatuma, net ir to zmogaus darbo metu. Jusu juk kabinete darbo metu nieks nestebi. Antraip jaustemetes kaip realybes sou. Nemanau, kad butu labai malonu.
Atsakyti
QUOTE(mazuliu-deive @ 2005 06 19, 19:52)
Jusu juk kabinete darbo metu nieks nestebi. Antraip jaustemetes kaip realybes sou. Nemanau, kad butu labai malonu.

Mes paliekame auklei savo vaiką.
Nesuprasčiau tokios motinos, kuri gerbdama auklės privatumą, beatodariškai pasitikėtų samdyta moterim ir nebandytų kokiais nors būdais jos patikrinti doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elina: 19 birželio 2005 - 19:58
zinai,brangioji, maziuliu deive, tu tikrai nusisneki! negi niekad nebuvai apsirikusi del zmogaus? niekad nesi gavusi slapiu skuduru per veida?(cia toks posakis)
labai jau juokingai pasakei,kad kasininkes stebi,nes ten dideli pinigai...o kaip manai,ka tevams reiskia vaikas? zinai,kai reikes kazkam palikti saugoti tai,kas tau bus labai brangus, tikrai kiekviename zmoguje iziuresi kazka netaip...
ai,irdar- aukles dazniausiai filmuojamos seininku namuose,taip kad...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramunita: 19 birželio 2005 - 20:08
QUOTE(mazuliu-deive @ 2005 06 19, 20:52)
Kad ir todel, kad ja pasamdete aukle. Reikia gerbti kitu zmoniu privatuma, net ir to zmogaus darbo metu. Jusu juk kabinete darbo metu nieks nestebi. Antraip jaustemetes kaip realybes sou. Nemanau, kad butu labai malonu.

stebi - dvi kameros saleje ir viena prie iejimo
ir priimama dabar kaip ir visai normalu dalyka.
taip pat kartais pasigirsta ir tokiu patarimu, kad internetu darbe atsargiau naudotis, nes viskas fiksuojama - o ypac psl apie darbo paieska
be to darbo sutarty yra priedas apie visiska materialine atsakomybe, autorines teises bei firmos paslapciu saugojima
Atsakyti