Įkraunama...
Įkraunama...

Konkurencija tarp vaikų?

Tarp mano vaikų apie 1m. skirtumas, prie kitų mergaitės būna geros, meilios, namie mums irgi geros, bet tarpusavyje būna netgi labai žiaurios, joms 5 ir 6m., kartais dar ir susikandžioja, susimuša dėl daiktų, geresnio kąsnio, mano dėmesio, arba viena kitą skundžia, norėdamos išvengti atsakomybės.
Kada iš to išaugama, kokių priemonių man siūlote imtis? Žodiniai aiškiniamai kaip ir bergždi sad.gif
Atsakyti
Sunku pasakyti, kada išaugama, nes būna, kad ir paauglystėje vaikai taip pasielgia.
Jeigu Jūs namie bandysite sudaryti mergaitėms pareigų sąrašą, tai prie baudos taškų įtraukite ir pareigą "nesimušti su sese". Baudos tašką gauna abi, jei susimuša, nepriklausomai nuo to, kuri kalta.

Dar vienas dalykas, jei akivaizdžiai matote, kad viena mergaitė nuskriaudė kitą, tą patį momentą, kai pamatote, susilaikykite nuo barimo, bet iš karto skirkite dėmesį ir guoskite nuskriaustąją, tuo metu stenkitės nekreipti dėmesio į tą, kuri skriaudė. Skriaudėją tai privers pasijausti nesmagiai. Barimas, nors ir nemalonus, bet vis dėl to dėmesys. Tokiu būdu, kai nebarama, būtų galima jo išvengti.


Atsakyti
Gerb. psichologe, aciu jums uz gera patarima. Man tai irgi aktuali problema. blink.gif
Atsakyti