Įkraunama...
Įkraunama...

Agorafobija

kas serga sia liga, pasidalinkite savo isgyvenimais cia.
Atsakyti
QUOTE(gintek @ 2008 10 05, 14:47)
kas serga sia liga, pasidalinkite savo isgyvenimais cia.


Sveikos gyvos senbuves ir naujokes! 4u.gif
Kadangi senaji musu tema uzdare, bendrausime cia.
As taip pat draugauju su PA jau seniai, is tiesu tai ilgo, labai ilgo gydymo reikalaujanti liga ( sutrikimas ), nes ziauriai apkartina gyvenima ir sutinku su [B]gintek, kad tikrai net ir priesui to nelinketum, kartais galvoju, kad geriau kesciau koki nors fizini skausmeli, taciau buciau pilnaverte gyvenimo dalyve cool.gif
Atsakyti
Sveiki visi, na ir as po atostogu griztu i si skyreli, jau ilgai nesikartojo PA, buvo atostogos, namie sedejau, aisku iseidavau i lauka bet beveik ramiai, net ir iki vilniaus viena nuvaziavau, buvo bepuolanti PA, bet praejo smile.gif keliavom, taip gera, ech.. O dabar i darba grizau, vos per pietus iki pardes nuejau.. blink.gif siaubas kaip bjauru prisimint ta jausma.. ir vel itampa galvoj..
Na bet tiek gerai kad vaistu jokiu negeriu, bandau pati susidorot ir be to suzinojau kad esu nestuke.gif tai dziaugiuosi kad AD nepradejau gerti smile.gif kaip nors si laikotarpi turesiu pati susidoroti...
Atsakyti
skorpix, kiek tu laiko sergi sia liga?ilgai?kokie pozymiai tau buna ir ar daznai?zinai ka nors, kad i maiseli reikia kvepuoti kai puola sis priepuolis?
Atsakyti
Visiems - laba.
Vis skaitinejau, skaitinejau ir nusprendziau galu gale ir pati savo "dziaugsmais" pasidalinti.
Mano istorija tokia. Praeitu metu lapkriti man salino tonziles. Operacija nesudetinga, bet narkozes visgi bijojau. Viskas baidesi gerai, tik siek tiek ilgokai man ir skausmingai gijo. Kai zaizdeles sugijo, liko toks keistas jausmas gerkleje - lyg kokio uzstrigusio kasnio. Atsirado ir smaugimo jausmas. Su mano gydytoja nusprendem - operacijos pasekme. Loriste nieko blogo nerado. Iki pat nauju metu ieskojo priezasciu ir nieko. Sausio gale suzinojau, kad mano tevelis mirtimi vaduojasi sad.gif Man nerimaujant atsirado keisti galvos skausmai. Tokios lyg karscio bangos nuvilnyja. Tai vienoje vietoje tai kitoje. Atrodo, kad kraujas issilieja. Tevelis vasario pradzioje mire. Visa laidotuviu laikotarpi praleidau uz galvos susiemusi. Po keliu savaiciu suzinojau, kad mano broliui darys operacija. Nieko labai rimto, bet susijaudinau iki isterijos. Kovo pradzia. Viena vakara paskambina mano vyras ir pranesa, jog vaziuodamas is komandiruotes apsiverte su visureigiu, dar trys keleivius veze. Laime visi sveiki gyvi, tik issigande. O jau as kaip issigandau tai dieve dieve... Kita diena po darbo einu pas drauges i ju darba, eisim pietaut. Ir nei is sio nei is to - bum. Smugis krutinen, oro neikvepiu, jauciu - kazkas negerai, labai negerai. Nueinu iki merginu ir sedziu balta, drebanti ir jauciu tuoj krisiu. Matau kaip krutineje sirdis blaskosi. Matau. Na vaizdas manes nenuramina, ypac kai mano sirdies sokinejima pamato visi. Staigiai esu nuvezama i Palangos ligonine. Sirdies ritmas arti 200. Reanimacija. Laselines. Rezultatu - nulis. Apsisprendzia mane vezti i Klaipeda. Ten reanimacijoj sirdies ritmas rodo 192. Is antro karto defibriliuojant atstatomas i normalu. Padaro sirdies kardiograma, echoskopija - viskas norma. Skydliauke, hormonai - norma. Varyk namo. Priraso vaistu visam gyvenimui nuo kraujospudzio ir ritmo reguliavimui.
Balandi su draugais automobiliu keliaujam i Italija pas mano sese. Ten viena nakti pajuntu smugi i krutine ir karcio banga per visa kuna. Atrodo kraujas venose uzvire. Pasoku is lovos su riksmu - pyz...a chebra, sirdis. Greit seses vyras bogina mane i kardiologine klinika. Visa valanda kol daromi tyrimai, esu purtoma priepoliu. Sirdis tvarkoj. Viso gero. Kita diena scenarijus kartojasi - priepoliai. Seses vyras veza i kita klinika. Ten dar priimamajame paklausinejes vyrukas sako - o jums pas psichologa reik, tuoj nusiusim. Sakau prie ko cia psichologas? Ogi sako - sveikinam jums panikos atakos. Va kokia "dovana" parsiveziau is Milano.
Dabar geriu xanaxa ir lankausi kassavaite pas psichologa. Isvados? Sunki vaikyste, tapau naslaite (mamyte jau pries 7 metus iskeliavo), per dvejus metus mire 5 artimi zmones. Man mirties baime. Nebijau atviru, uzdaru erdviu, nebijau nezinomu vietu, bijau mirties. Bijau, kad vel sirdies priepolis istiks. Ir mane PA uzpuola esant ramybes busenos.
Oi kiek prirasiau doh.gif Atsiprasau blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(gintek @ 2008 10 06, 20:12)
skorpix, kiek tu laiko sergi sia liga?ilgai?kokie pozymiai tau buna ir ar daznai?zinai ka nors, kad i maiseli reikia kvepuoti kai puola sis priepuolis?

Kaip i maiseli? blink.gif
As dabar guliu namuose....vel isoperuota verysad.gif Kadangi man buvo priepoliai susije su tulzies pusles akmenlige, as ryzausi operacijai. Mat panika puldavo kartu su pusles priepoliais. Tai beveik menesi nieko nevalgiau beveik. Bijojau maisto verysad.gif
Bijojau ir operuotis. Kaip reaguosiu pries operacija? O po jos? Viskas buvo gerai. PA nepuole. Iki paskutines dienos ligoninej. Ta prasme kai paskutine nakti viena likusi palatoj turejau ten praleist. Atejus vakarui man uzejo toks priepolis, kad paskambinus vyrui negalejau zodzio istart tik ora gaudziau. Atejo viena sesute - pasijuoke, ko cia guli apsizliumbus... Atejo kita, paeme mano ranka ir glostydama ramino. Pasakojo, jog ir pati turejo tokiu bedu. Labai mane palaike ir man padejo. As pasirodo ir vienumos matyt bijau....
Tai ir galvoju dabar - kaip i maiseli kvepuoti? Kai puola PA? Nes vaistais neapsidrausi, man PA staigiai uzpuola, nejauciu, kad va tuoj bus.
Atsakyti
QUOTE(gintek @ 2008 10 06, 20:12)
skorpix, kiek tu laiko sergi sia liga?ilgai?kokie pozymiai tau buna ir ar daznai?zinai ka nors, kad i maiseli reikia kvepuoti kai puola sis priepuolis?


Jau rasiau ankstesniam forume savo istorija - is tiesu pradziu pradzia buvo pries 18 metu ! Tuomet issikvieciau greitaja, nes rodesi, kad kazkas su sirdimi - nieko nerado, nuramino, taip pasikankinau kelis menesiu ir pastojau.
Viskas dingo lyg burtu lazdele pamojus. Taip viena po kito pagimdziau tris sunus, be jokiu vaistu, patys su vyru auginom tris mazus nenuoramas ir 10 metu NEBUVO NE ZENKLO JOKIU PA wub.gif
Na o pries 10 meteliu, vel jos pasirode , taciau buvau kategoriskai pries vaistus ir bandziau kapanotis kaip nors pati, taciau pries pora metu teko net iseiti is puikaus darbo (ACIU NUOSTABIEMS DARBDAVIAMS DABAR GALIU DIRBTI NAMUOSE ), juose jauciuosi gerai, taciau dabar jau nusprendziau ir su vaistukais sau pagelbeti, o nesikankinti, kol negali nei valgyti, nei miegoti... verysad.gif
Kruva pinigu isleista psichologams, taciau... neradau savojo unsure.gif
Paradoksas - rodos, dabar tik gulbes pieno tetruksta, taciau nerimas vis bando nuodyti gyvenimeli unsure.gif
Bet MES LAIKYSIMES, NEPASIDUOSIm !

p.s. zinau maiselio technologija, taciau tai ne visuomet patogu ( zmones mato ) - dabartinis mano psichiatras patare kiek galima ilgiau SULAIKYTI kvepavima, tai turetu padeti sunormalizuoti ji cool.gif

SEKMES VISOMS ! wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Skorpix @ 2008 10 06, 21:14)

p.s. zinau maiselio technologija, taciau tai ne visuomet patogu ( zmones mato ) - dabartinis mano psichiatras patare kiek galima ilgiau SULAIKYTI kvepavima, tai turetu padeti sunormalizuoti ji cool.gif 

SEKMES VISOMS ! wub.gif

Mane PA dazniausiai puola bunant vienai, arba namuose prie savu. Tai man nesvarbu mato kas ar ne. Papasakokit prasau apie tuos maiselius, plyyyyyzzzzz 4u.gif
Atsakyti
http://www.agora-fob...=...ID=21&Code=

cia aprasyta kodel tas maiselis padeda smile.gif

Atsakyti
QUOTE(MrFiction @ 2008 10 06, 21:28)
http://www.agora-fob...=...ID=21&Code=

cia aprasyta kodel tas maiselis padeda smile.gif

Labai aciu 4u.gif . Daug naudingos informacijos. Dabar savo pinigineje kurioje nesiojuosi vaistus, nesiosiuos ir maiseli.
Atsakyti
as ta maiseli jau 3dienos naudoju ir man padeda, 3dienos nebereikia gerti vaistuku...bandau save raminti, kai jauciu jog jau pareina paimu maiseli ir i ji pakvepuoju...padeda smile.gif atsiradus siai ligai galvojau, kad as viena pasaulyje ja sergu, bet pasiskaitinejus cia, pasirodo ne as viena taip vargstu, truputi ant sirdies pasidare ramiau...na man didziausias spaudimas buvo 170 tai jau maniau, kad irgi mirtis beldziasi i mano kuna.niekam nelinkeciau tokio jausmo.sekmes visoms :*
Papildyta:
p.s. ta maiseli kvepuoju ir tada kai nera jokio priepuolio, pratinuosi db tik smile.gif ir visa diena jauciuosi gerai, nors dar neilgai, bet jauciu jo poveiki, as olandijoj siuo metu gyvenu ir man cia gydytojas pasake, apie tuos maiselius, lietuvoj nieko nezino daktarai apie tai.man net nenustate ten kas yra, o cia iskart gydytojas pasake kas man yra.
Atsakyti
QUOTE(gintek @ 2008 10 06, 22:50)
na man didziausias spaudimas buvo 170 tai jau maniau, kad irgi mirtis beldziasi i mano kuna.niekam nelinkeciau tokio jausmo.sekmes visoms :*


Spaudimas? Ar ritmas? Tai skirtingi dalykai. Mano spaudimas siaip i didesne puse, o ritmas dabar paprastai apie 50-60. Tai kai buvo sukiles iki 200 tai ir sirdis neatlaike tokio greicio. Kaip tada man paaiskino viena gydytoja - liaudiskai tariant plyso sirdele....
Atsakyti
na pulsas smile.gif baisus jausmas...db dazniau ne sirdute streikuoja atejus tam jausmui, o lb silpna darosi, galva svaigsta, tarsi skrist pradedu ir bijot, kad kur nenukrist...
Atsakyti