Įkraunama...
Įkraunama...

Idealios Kalėdos.

user posted image
Pasidalinkime savo mintimis: kokios turėtų būti idealios Kalėdos? Kaip jas įsivaizduojate? user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Braškė.: 05 spalio 2008 - 13:53
Manau kiekviena seima turi savo IDEALIU SV.KALEDU vizija...tirkrai idomu,jie pasidalintumeme savo mintimis,kokias idealias sv.Kaledas isivaizduojame drinks_cheers.gif
Atsakyti
Idealios Kalėdos - kai visi artimieji sveiki, namie jaukiai šilta ir kvepia eglute ir meduoliais wub.gif
Atsakyti
Man idealios kalėdos turi būti sutiktos namuose- ta prasme kūčios ir kalėdų rytas- tik su šeima. O svčiai- antrą, trečią kalėdų dieną. Dar gerai pasimatyti su giminėmis, artimaisiais per kalėdas- bet tik neilgam, ir jau antrą -trečią kalėdų dieną. Dar į idealių kalėdų viziją įeina ruošimasis kalėdoms su draugais- kai kartu gaminamos dekoraijos, planuojama kaip papuošti namus, ir nedidelis kalėdinis pasibuvimas su jais- čia geriausia prieš kalėdas ir prieš kūčias- gerokai anksčiau. dar idealios kalėdos tokios, kai tai nėra vien eilinis baliukas- kai kiek įmanoma labiau laikomasi tradicijų, kai sąmoningai naudojama kalėdinė atributrika ir suprantamos jos prasmės, kai aplankomos piemenėlių mišios- dar man idealu būtų koks nors pašventimas su bažnytine bendruomene- turiu minty, su kokia parapijos grupele, gal sudalyvavimas rekolekcijose kokiame vienuolyne-kažkaip labai įneša tokio skaidrumo, paslaptingo taurumo dvasią- ir jaučiasi, kokia tai šventė, po jos nelieka to nemalonaus jausmo, kad buvo viso labo eilinis baliukas be jokios kalėdinės auros.

Idealios kalėdos- kai visi skiria laiko pabuvimui kartu- t.y. negrįžta tuoj pat prie įprastinių darbų, o bendrauja, kai kalba jaukiomis temomis- apie paprastas smulkmenas ir mielus, dalykus, ne sunkiomis temomis, be didelio emocinio krūvio. Nemėgstu ir didelių pagraudenimų prie stalo- arba pesimistiškai nostalgiškų temų- kaip ir perdėto humoro ar darbo reikalų. Na, toks jaukus paprastumas. Idealios kalėdos- kai visi nori švęsti ir stengiasi susikurti ir pajusti tą kalėdų dvasią, o negalvoja, kad jos nėra, ar dar blogiau- kad neprivalo būti. Žinoma, idealios kalėdos, kai visi stengiasi pamiršti kas buvo bloga, bent vienai dienai atsisakyti veidmainystės, melo, grubumo, visokių pykčių ir ginčų, ir būti visiškai atviri (atsisakyti saldaus falšyvumo), bet viskuo patenkinti (atsisakyti smulkmeniško išrankumo ir irzlių, pretenzingų ambicijų).

Idealios kalėdos- kai nusiteikiama taip, kad kas benutiktų- kalėdų dvasia, ta aura visad sekios iš paskos manęs, ir niekas jos nesunaikins ir nepavogs bigsmile.gif


Papildyta:
Idealios kalėdos dar tokios- kai dauguma patiekalų gaminti pačių.

Dar idealios- tokios kai lieka laiko sustoti ir klausytis, stebėti visu savo vidumi wub.gif - apšerkšnijusius medžius, pasikeitusius, pagerėjusius žmones, miesto gatvėse ir prekybų centruose- kaip jie bendrauja, skuba parnešti į namus kalėdinę nuotaiką wub.gif

Dar- kai suspėji papuošti namus- bent kokią smulkmenėlę savo rankomis padarai..
Atsakyti
1.Jokio galvos skausmo;
2. Butinai švęsti visa visa šeima (t.y. Aš,brolis ir tėvai);
3. Daug geros nuotaikos. Kalėdinė dvasia;
4. Sniegas ir laimingu zmoniu veidai ;} ;
Čia pagrindiniai dalykai, odar daug smulkmenų yra kurios suteikia šiai Šventei pilnatvės ir t.t. ax.gif


QUOTE(Kurmiukė @ 2008 10 05, 18:47)
Idealios Kalėdos - kai visi artimieji sveiki, namie jaukiai šilta ir kvepia eglute ir meduoliais  wub.gif

Net šiurpuliukai perbėga per kūna, kai smagu prisiminus 4u.gif

O man neišeina per kūčias nesusitikt nieko, nes einame Kūčių naktį į piemenėlių mišias ir ten susitinkame visas gimines ir draugus ax.gif Smagu būna visus pasweikinti, apsibučiuoti ir ramia širdute grįžt atgal į šiltus jaukius namus wub.gif eiti miegoti ir laukti Kalėdų ryto 4u.gif
wink_3.gif
Papildyta:
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 10 05, 18:56)
Man idealios kalėdos turi būti sutiktos namuose- ta prasme kūčios ir kalėdų rytas- tik su šeima. O svčiai- antrą, trečią kalėdų dieną. Dar gerai pasimatyti su giminėmis, artimaisiais per kalėdas- bet tik neilgam, ir jau antrą -trečią kalėdų dieną. Dar į idealių kalėdų viziją įeina ruošimasis kalėdoms su draugais- kai kartu gaminamos dekoraijos, planuojama kaip papuošti namus, ir nedidelis kalėdinis pasibuvimas su jais- čia geriausia prieš kalėdas ir prieš kūčias- gerokai anksčiau.  dar idealios kalėdos tokios, kai tai nėra vien eilinis baliukas- kai kiek įmanoma labiau laikomasi tradicijų, kai sąmoningai naudojama kalėdinė atributrika ir suprantamos jos prasmės, kai aplankomos piemenėlių mišios- dar man idealu būtų koks nors pašventimas su bažnytine bendruomene- turiu minty, su kokia parapijos grupele, gal sudalyvavimas rekolekcijose kokiame vienuolyne-kažkaip labai įneša tokio skaidrumo, paslaptingo taurumo dvasią- ir jaučiasi, kokia tai šventė, po jos nelieka to nemalonaus jausmo, kad buvo viso labo eilinis baliukas be jokios kalėdinės auros.

Idealios kalėdos- kai visi skiria laiko pabuvimui kartu- t.y. negrįžta tuoj pat prie įprastinių darbų, o bendrauja, kai kalba jaukiomis temomis- apie paprastas smulkmenas ir mielus, dalykus, ne sunkiomis temomis, be didelio emocinio krūvio. Nemėgstu ir didelių pagraudenimų prie stalo- arba pesimistiškai nostalgiškų temų- kaip ir perdėto humoro ar darbo reikalų. Na, toks jaukus paprastumas. Idealios kalėdos- kai visi nori švęsti ir stengiasi susikurti ir pajusti tą kalėdų dvasią, o negalvoja, kad jos nėra, ar dar blogiau- kad neprivalo būti.  Žinoma, idealios kalėdos, kai visi stengiasi pamiršti kas buvo bloga, bent vienai dienai atsisakyti veidmainystės, melo, grubumo, visokių pykčių ir ginčų, ir būti visiškai atviri (atsisakyti saldaus falšyvumo), bet  viskuo patenkinti (atsisakyti smulkmeniško išrankumo ir irzlių, pretenzingų ambicijų).

Idealios kalėdos- kai nusiteikiama taip, kad kas benutiktų- kalėdų dvasia, ta aura visad sekios iš paskos manęs, ir niekas jos nesunaikins ir nepavogs bigsmile.gif
Papildyta:
Idealios kalėdos dar tokios- kai dauguma patiekalų gaminti pačių.

Dar idealios- tokios kai lieka laiko sustoti ir klausytis, stebėti visu savo vidumi wub.gif - apšerkšnijusius medžius, pasikeitusius, pagerėjusius žmones, miesto gatvėse ir prekybų centruose- kaip jie bendrauja, skuba parnešti į namus kalėdinę nuotaiką wub.gif

Dar- kai suspėji papuošti namus- bent kokią smulkmenėlę savo rankomis padarai..


Labai gražiai parašyta, aš PILNAI sutinku su šia nuomone. wub.gif
Atsakyti
Na, susitikti piemenėlių mišiose tai smagu biggrin.gif -ale aš turėjau minty svečių kvietimąsi į namus pas save, arba ėjimą į svečius kūčių vakarą- kalėdų rytą- ir ilgą svečiąvimąsi, sėdėjimą, kai prasideda buitinės kalbos apie darbą, apkalbos ir kitos nekalėdiškos kalbos. Man kakaip prie kūčių ir kalėdų stalo patinka bendrauti apie tai, kas yra čia ir dabar- kas taip ilgai buvo ruošiama- dekoras, patiekalai, tradicijos aptariamos, pasidžiaugiama- na, reikalauti kalbėjimo apie Kristų ir tikrają šventės prasmę- pas mane namie nelabai realu- nes mano šeima- tokie statistiniai katalikai- pusiau laisvamaniai, tai man smagu, kad bent jau nebūtų apkalbų, buitinių/darbo/kasdienybės problemų gvildenimo prie stalo- tiesiog kad būtų buvimas čia ir dabar, mėgaujantis stalu, eglute, mirgančiomis švieselėmis, tradicijomis... O kai susirenka svečių namuose- tai kalbos dažnai pakrypsta kasdienių reikalų ir apkalbų link, nelieka paslaptingumo, dingsta šventės prasmė. Tai man priimtiniausia švęsti tik namuose, ir be svečių. o susitikti mišiose tai būtų smagu- bet mano šeima namisėdos- jų beveik neįmanoma nutempti į piemenėlių mišias. Tai dažnai tenka ir pačiai neiti- vienai ne tas. Bet kartais einu ir viena.
Papildyta:

Kalėdų maniake, o į kokią bažnyčią eini paprastai ?

Kai perskaičiau tavo žinutę, pagalvojau, kad gyveni mažame miestelyje arba senamistyje, kad visus pažįstamus sutinki vienoje bažnyčioje smile.gif Nes mažuose miesteliuose žmonės turi tik vieną bažnyčią ir visi ten eina, o senamiesty- dauguma gyventojų yra kaimynai, žino vieni kitus- tai ir susitinka senamisčio bažnyčiose. Kitur gyvenentys pasklinda po visas miesto bažnyčias, ir pažįstami tarpusavy nevisada ištaiko susitikti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 05 spalio 2008 - 16:52
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 10 05, 19:34)
Na, susitikti piemenėlių mišiose tai smagu  biggrin.gif -ale aš turėjau minty svečių kvietimąsi į namus pas save, arba ėjimą į svečius kūčių vakarą- kalėdų rytą- tai man priimtiniausia švęsti tik namuose, ir be svečių. o susitikti mišiose tai būtų smagu- bet mano šeima namisėdos- jų beveik neįmanoma nutempti į piemenėlių mišias. Tai dažnai tenka  ir pačiai neiti- vienai ne tas.
Papildyta:
Kalėdų maniake, o į kokią bažnyčią eini paprastai ? Kai perskaičiau tavo žinutę, pagalvojau, kad gyveni mažame miestelyje arba senamistyje, kad visus pažįstamus sutinki vienoje bažnyčioje smile.gif  Nes mažuose miesteliuose žmonės turi tik vieną bažnyčią ir visi ten eina, o senamiesty- dauguma gyventojų yra kaimynai, žino vieni kitus- tai ir susitinka senamisčio bažnyčiose.    Kitur gyvenentys pasklinda po visas miesto  bažnyčias, ir pažįstami tarpusavy nevisada ištaiko susitikti.

Taip, gyvenu nedideliame miestelyje, einu į miestelio bažnyčia, tai ir susitinkame visi ax.gif
O dėl svečių kvietimo į namus per Kūčias ir Kalėdų - aš taippat gan priešiškai žiūriu, manau reikia apsieiti be švečių, juk taip smagu pabūti kartu su šeima 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KaleduManiake: 05 spalio 2008 - 16:40
Šiaip, jei svečias vienas- koks vienišas žmogus, kuris neturi su kuo švęsti- tai man smagu kai jis ateina- kaip tik jaukiau, nes šeima mūsų maža- bet tokių būna retai. O kai susirenka šaika ir ilgai sėdi- nu tai ir prasideda apkalbos, darbo reikalai, buitiniai rūpesčiai ir šventės nelieka- o su savais kažkaip jau būna per gyvenimą atsikalbėta apie tuos dalykus, tai per šventes mažiau tų tokių kalbų būna biggrin.gif


Aš tai perskaičiau, kad tu Didžiojoje gatvėje gyveni, tai pamaniau, kad Vilnietė- bet kažkaip Vilniuje nelabai būna taip, kad susitiktumei bažnyčioje visus pažįstamus- nebent priklausai kokiai bažnytinei bendruomenei, ir visi nariai lankosi pastoviai toj pat bažnyčioje ax.gif

Bet tuo ir jaukūs maži miesteliai, kad visi visur savi wub.gif Mieste norint turėti savų, reikia dalyvaut kokioje veikloje, priklausyti kokiai pusiau (bet nevisai) formaliai bendruomenei, kuri pastoviai renkasi kartu ir viską švenčia- tada bažnyčioje susitiksi pažįstamų, su kuriais atsiglėbesčiuosi smile.gif - kitais atvejais- retai ax.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 05 spalio 2008 - 17:14
I kuria baznycia eini senamiestyje mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2008 10 05, 21:51)
I kuria baznycia eini senamiestyje mirksiukas.gif

jei būnu senamiestyje tai Šv.Onos, Užupyje.
O taip tai Šv. Stanislavo ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KaleduManiake: 05 spalio 2008 - 20:22
Aš tai į bernardinus dažniausiai, bet ir į Onos neretai, kartais ir kitur0 bet pagrinde į bernardinus smile.gif

O šv. stanislovo kur yra? -rodos žinau Vilniaus bažnyčias, bet ši lyg ir nelabai girdėta... Čia turbūt tavo miestelyje .. g.gif
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 10 06, 02:03)
Aš tai į bernardinus dažniausiai, bet ir į Onos neretai, kartais ir kitur0 bet pagrinde į bernardinus smile.gif

O šv. stanislovo kur yra? -rodos žinau Vilniaus bažnyčias, bet ši lyg ir nelabai girdėta... Čia turbūt tavo miestelyje ..  g.gif

Aga ax.gif
Atsakyti