QUOTE(salve123 @ 2008 10 16, 12:34)
***************
žinote, kas čia buvo
Ko jūs užsikabinote už to Michaelio. Jis yra pavyzdys visiems vyrams beje ir moterims, kaip reikia veikti. Ne grobti, ne naudotis bukagalvių politikų pagalba, neužsiimti visuomenės dezinformavimu ir žiniasklaidos pritraukimu (žala nuo to dukrai ohoho, kaip ilgai bus daroma), o imtis teisinių civilizuotų priemonių.
Be to jau minėjau, kad šis atvejis yra teisminei praktikai naujas, todėl ir truko jis ilgai. Esant analogiškam atvejui istorija jau nepasikartotų. Ir kuo daugiau tokių aktyvių vyrų, kaip Michaelis, tuo tobulesnė bus teisinė sitema, nes visko numatyti į priekį ir sureguliuoti neįmanoma. Beje lietuviai yra gerokai pasyvesni už užseniečius, kai problemą reikia spręsti teisminiu keliu. O tai kelias ir labai realus.
Ir dar. Teismai numato galimybę tokių bylų neviešinti, nes tai liečia privatų žmogaus gyvenimą. Jūs gi teigiate, kad viešumas išgelbės situaciją. Aš sakau, kad viešindami vieną po kitos istoriją, padarysite nepataisomą žalą vaikams. Nes tas nesutarimų šeimoje atgarsis lydės juos ilgai.
Manau, kad šis procesas specialiai buvo vilkinamas Ingos advokatų, nes jų koziris ir buvo, kad vaikas prisirišo prie mamos per tą laiką ir net užmiršo gimtą vokiečių kalbą (tai mamos egoizmo paremtas savanaudiškumas, negalvojant apie vaiką). O vaikui didžiausią žalą šiuo atveju padarė laikas, nes tai nė kiek nepadidino galimybę kartu auginti vaiką, o tam tikrą laiką vaikas buvo atskirtas nuo teisėtai vaiką auginti paskirto tėčio. Tiesa net ir dabar galima žalą atitaisyti, nes Michaelis siūlo mamai gyventi kartu, kol dukrytė adaptuosis ir nežada drausti mamai matyti dukrą... Tad jei tik mama pamintų savo ego ir galėtų karts nuo karto pagyventi Vokietijoje, ar ten dažnai atvykti, ji neprarastų dukros... Bet ji pati kąsa sau duobę ir dar rėkia...
Toks mąstymo ribotumas ir didelis egoizmas dažniausiai ir griauna santykius, galimybę kartu auginti savo vaikus... Tiesa prievartos manau nereikia taikyti, nes jis prie nieko nepriveda. Tad jei tėtis ar mama nenori prisidėti prie vaiko auginimo bendravimu (materialinis pagrindas manau privalomas), jis skyrybų metu turėtų teisę atsisakyti, (Loretos pavyzdys) ir tuomet vienas iš tėvų įgauna teisę ir išvykti toliau su vaikais. Tačiau reikia nepamiršti, kad egzistuoja PAS (MAS) - tai yra prilyginama netekčiai, kurios vienas iš mechanizmų, būna fakto neigimas, savęs nuvertinimas, kitų kaltinimas, pasąmoninis bėgimas nuo sprendimo kelių, susitaikymas su netektimi ar net depresija (ponike vyro pavyzdys - jis susitaikė su situacija, kaip netektimi ir nekovoja su savo buvusiaja dėl galimybės auginti savo vaikus), tad prieš tai būtina kokybiška psichiatro, psichologo pagalba ir įvertinimas... Bet jei abu tėvai nori auginti savo vaiką, turi būti migracijos apribojimai, kad išliktų galimybė vaiką auginti kartu (Hmmmm... pavyzdys).
Tad manau yra ką veikti, veiksmų planą pasiūliau, apie sprendimo galimybes kiektais užsiminiau (jos subjektyvios, tad reiktų išanalizuoti kitų valstybių patirtį, esančią įstatyminę bazę ir galimus veiklos mechanizmus), dabar reikia lyderio - pirmyn Medini...