Įkraunama...
Įkraunama...

Tartis ar nesitarti su gydytoju?

Esamos ir būsimos mamos, noriu paklaust Jūsų, ar tikrai būtina tartis su gydytoju, norint pagimdyti sėkmingai. g.gif Dabar ir forume, ir šiaip aplink vis girdžiu "reikia tartis.. su kuo tartis?.. kuris geresnis?.. kaip paklausti?.. kiek mokėti?.." ir t.t., ir pan. Ar išties taip nepasitikit Gimdymo namuose dirbančiais gydytojais, kad bijot važiuoti gimdyti "aklai", ar taip pasitikite konkrečiais gydytojais, kad gimdyt norit TIK pas juos, ar tai tiesiog mados reikalas, kad "kitos gimdė susitarusios, kuo aš prastesnė?"
Gal kas turite pvz., kai tarėtės, o Jūsų lūkesčių gydytojas nepatenkino? unsure.gif
Atsakyti
Gimdziau nesitarus, net nezinau gydytojos pavardes.Gimdyma prieme puikiai, visa laika buvo salia, tikrai nuosirdziai rupinosi.Po gimdymo irgi daznai uzeidavo apziuret.Taigi tikrai imanoma nesusitarus sekmingai pagimdyt, o tuos pinigus sutaupytus isleidau savo seimai.
Atsakyti
Aš gimdžiau nesusitarus ir tiesą sakant gailiuosi. Nors gimdžiau pas gydytoją apie kurį labai gražūs atsiliepimai ir t.t. Papuolė labai pinigėlius mėgstanti akušerė doh.gif Nuolat bambėjo, kad stumdau stalą ir kišo epidūrą doh.gif Po gimdymo visą naktį pragulėjau viena, niekas neatėjo pažiūrėti kaip sekasi maitinti ir t.t. Ir gydytojo priėmusio gimdymą daugiau nemačiau. Tai toks ir skirtumas susitarus ir ne.
Atsakyti
Visokiu atveju buna, aisku, kad buna ir sekmingai pagimdziusiu be jokio susitarimo ir pinigu, bet buna ir labai liudnu atveju. As asmeniskai tariausi ir tarsiuosi del to, kad noriu matyti butent ta gydytoja savo gimdymo metu ir ne kita. Kadangi gimdysiu viena, be vyro, noriu matyti bent viena pazystama zmogu per gimdyma.
Atsakyti
QUOTE(Puccha @ 2008 10 13, 15:39)
Aš gimdžiau nesusitarus ir tiesą sakant  gailiuosi. Nors gimdžiau pas gydytoją apie kurį labai gražūs atsiliepimai ir t.t. Papuolė labai pinigėlius mėgstanti akušerė doh.gif Nuolat bambėjo, kad stumdau stalą ir kišo epidūrą doh.gif Po gimdymo visą naktį pragulėjau viena, niekas neatėjo pažiūrėti kaip sekasi maitinti ir t.t. Ir gydytojo priėmusio gimdymą daugiau nemačiau. Tai toks ir skirtumas susitarus ir ne.

O kur gimdei? Gal kažkokia kita tvarka...
Pvz. Klaipėdoje, pagimdai, po poros valandų ateina akušerė su sanitare, o jei naktį, tai dvi akušerės ir išsiveža į Pogimdyminį sk. Tai daugiau ir nematai nei gydytojo, kuris priiminėjo gimdymą, nei akušerių, nes Pogimdyminiam sk. dirba kiti ginekologai bei akušerės (išskyrus, kai jiems tenka budėti naktį ar savaitgalį, tai jie vaikšto po skirtingus skyrius). Taigi, susitarimas su gydytoju, nelabai įtakotų Pogimdyminio sk. akušerių dėmesio gimdyvės atžvilgiu. Na, gal ateitų kitą dieną paklaust, kaip jautiesi, bet pvz. man to nereikėjo ir nenorėjau, juk yra gydytojas, kuris vis tiek pasirūpins. Šiaip, aš labai patenkinta Pogimdyminio sk. darbuotojais (Gimdymo sk. taip pat, nors abu kartus gimdžiau nesitarus, o pas ką gimdžiau pirmą sykį, net pavardės nežinau blush2.gif ).
Atsakyti
Tie susitarimai tai greičiau ne mados reikalas, bet tradicija - tikrai tas pats buvo ir mūsų mamų laikais.

O šiaip gimdant ne privačioje ligoninėje (kaip pvz. Motinos ir vaiko klinika), susitarimai gali turėti labai didelės įtakos. Mano puseserė irgi taip be nieko gimdė, niekam nemokėsiu, su niekuo nesitarsiu, visos pagimdo, o gavosi taip, kad pakliuvo prasta gydytoja, atsainiai susiuvo gimdos kaklelį ir ji daugiau vaikų išnešioti nebegali.

Žinoma, gali eiti ir bylinėtis dėl to aplaidumo vėliau, bet sveikatos tai vistiek tau nebeatstatys.
Atsakyti
Galvoju, kad susitarimas yra daugiau mados ir prestižo reikalas. Juk tada galima pasigirti prieš kitas, kad.. "mokėjau 1000 Lt, gydytojas/a stovėjo šalia, nugarą masažavo ir pan..".
Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2008 10 13, 18:49)
Tie susitarimai tai greičiau ne mados reikalas, bet tradicija - tikrai tas pats buvo ir mūsų mamų laikais.


Kažkaip stipriai abejoju, kad mūsų mamų laikais buvo įmanoma susitart su gydytoju, kad prasidėjus gimdymui, jam paskambinsi ir jis lėks į ligoninę priiminėt kūdikio, nors tada ne jo pamaina... g.gif Tarybiniais laikais buvo visi lygūs smile.gif Na nebent jei gimdė didelių Partijos vyrų žmonos, seserys ar dukros..
Papildyta:
QUOTE(trudeme @ 2008 10 13, 19:21)
Galvoju, kad susitarimas yra daugiau mados ir prestižo reikalas. Juk tada galima pasigirti prieš kitas, kad.. "mokėjau 1000 Lt, gydytojas/a stovėjo šalia, nugarą masažavo ir pan..".

Kažkaip ir aš labiau tokios nuomonės.. unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Maliku: 13 spalio 2008 - 18:57
QUOTE(trudeme @ 2008 10 13, 18:21)
Galvoju, kad susitarimas yra daugiau mados ir prestižo reikalas. Juk tada galima pasigirti prieš kitas, kad.. "mokėjau 1000 Lt, gydytojas/a stovėjo šalia, nugarą masažavo ir pan..".

čia nuo žmogaus priklauso, jei jau tariasi dėl to, kad pasigirtų kitiems, kaip gerai buvo susitarus, tai tokie poelgiai mažų mažiausiai man nesuprantami... aš tariausi su gydytoju todėl, kad norėjau jaustis saugesnė ir ramesnė, galėjau bet kada skambinti gydytojui ir klausti, jei dėl kažko abejojau ar bijojau, nuvažiavus žinojau, kad nebūsiu palikta likimo valiai... nuėjus į priėmimą, buvau sutikta šaltai, kol nepasirodė gydytojas, be to, jei būčiau nesusitarus, turbūt būčiau pagimdžius gimdyklos wc, nes niekas nekreipė dėmesio į mano nusiskundimus, kad jau gimdau.

bet:

kai kam gali nepatikti apsimestinis gerumas dėl pinigų, man buvo svarbu, kad elgtųsi kaip su žmogum, nesvarbu dėl ko, nenorėjau gimdydama dar papulti ant kokios be nuotaikos gydytojos...

tiesa, po gimdymo gydytojas lankė, domėjosi mumis, nors galėjo gavęs pinigus apsisukti ir negrįžti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Meina @ 2008 10 13, 20:16)
tiesa, po gimdymo gydytojas lankė, domėjosi mumis, nors galėjo gavęs pinigus apsisukti ir negrįžti smile.gif

Juk gydytojas nežino ar paskutinį sykį gimdei, jei - ne, tai gal ir kitą sykį pasirinksi jį lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Maliku @ 2008 10 13, 19:30)
Juk gydytojas nežino ar paskutinį sykį gimdei, jei - ne, tai gal ir kitą sykį pasirinksi jį  lotuliukas.gif

šiaip jūs teisi, ko gero tongue.gif bet kiekvienas žiūri į ateitį ir aš taip daryčiau jo vietoj, tikriausiai biggrin.gif
Atsakyti
As tariausi abu kartus su ta pacia gydytoja. Pirma karta man rekomendavo tartis, o gimdymo metu prireike ekstra cezario, del kurio viskas pasibaige sekmingai. Antra karta norejau jaustis rami, zinojau kad bet kada galiu paskambinti ir pasiteirauti. Vel daktares deka buvo pastebeti vaiko sirdeles tonai ir laiku padarytas cezaris. Jei buciau nesitarus ir nevaiksciojus apziurai, buciau sedejus namie ir laukus saremiu, kas galejo liudnai baigtis. smile.gif
Atsakyti