QUOTE(ligiukss @ 2011 01 07, 19:53)
Mes taip pat abejojam ar be skiepysim 6 metu. na taip, ir paskiepijus susergama ir neapsaugoma 100%. ačiū už atsakymą. o ar jei susigtų ar nebūtų sunkesnė stadija?
Mažiukui 8 dienos, buvo skiepytas. ar dar gali pasirodyti šalutinis poveikis?
Kaip suprantu jau gavot tuberkuliozes ir hepatito B skiepus ligoninej. Tuberkuliozes salutiniai poveikiai dar gali islysti. Mazdaug po menesio ant rankytes formuosis randelis nuo tuberkuliozes skiepo, pradzioj toks kaip spuogas atsiras skiepo vietoj, paskui pulinys. Paskui turetu uzgyti iki kokio 2 menesio. Kiti susiduria su problemom po tuberkuliozes skiepo, kai randelis niekaip negali uzgyti. Pazistamu berniukui po to skiepo pazastyje susidarydavo darinukai, kuriuos jau salino pora kartu. Pasalina ir vel auga. Paziurek prie nukentejusiu nuo skiepu temoj, gal ten kuri mama bus parasiusi apie reakcija po tuberkuliozes skiepo.
Jei susirgtu, tai niekas nezinom kaip vaikas sirgs is anksto, nesvarbu ar skiepytas ar ne. Mamos renkas ko labiau bijo, ar kad vaikas susirgs, ar kad nukentes nuo skiepo.
Tuberkuliozes skiepo salutiniai poveikiai is skiepo info lapelio:
Būdingi (>1/100) Vietiniai: Sukietėjimas injekcijos vietoje, išsivystęs iki pažeidimo, kuris po kelių savaičių išopėja ir gali gyti keletą mėnesių ir palikti mažą negilų randą, vietinis limfinis mazgas padidėja <1 cm.
Nebūdingi Sisteminiai: Galvos skausmas, karštinė.
Vietiniai: Vietinis limfinis mazgas padidėja >1 cm išopėjimas su pratrūkstančiu pūliniu injekcijos vietoje.
Reti (<1/1000) Sisteminiai: išplitusios BCG komplikacijos, tokios kaip osteitas, osteomielitas. Anafilaktinės reakcijos.
Vietiniai: Pūlinis limfadenitas, pūlinių susidarymas
Dėl pernelyg smarkaus atsako į BCG SSI vakciną gali susiformuoti pratrūkstantis pūlinys. To priežastimi gali būti nerūpestinga poodinė injekcija arba per didelė dozė. Pūlinys turi būti laikomas sausai ir vengiama jį trinti (pvz., dėvėti aptemptus drabužius). Jei pūlinys negyja, kreipkitės į polikliniką ar ligoninę. Jei prasideda bendra BCG infekcija, turi būti paskiriamas sisteminis gydymas preištuberkulioziniais vaistais. In vitro testai parodė gerą BCG jautrumą izoniazidui ir rifampicinui.
QUOTE(*Urtėja* @ 2011 01 07, 21:20)
sveikos,
jeigu mums 2 menesiai ir mes jau gavusios tuos du skiepus daugiau nebesiskiepysim kas gali buti? ar tai netures itakos vaiko sveikatai? nors i poliklinika vaziavau su mintim kad neskiepysiu bet...perkalbejo ir .t.t daugiau to nebenoriu...reik kazkaip apsisprest
mano maziukas gaves tik turberkuliozes ir du hepatito B skiepus. 7 menesiu persirgo tymais.
Gydytoja visada lengvai perkalbes, jei mama savyje nebus priemus tvirto sprendimo, dvejos ir bijos. Pries einant pas gydytoja ir atsisakant skiepu, reikia labai daug dometis apie juos.
Vaiko sveikatai labai daug kas daro itaka, ne tik skiepai. Ypac svarbu tinkamas maistas. Kudikiui tobuliausias maistas yra mamos pienas.